RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


xavii -> RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce (18.5.2014 16:09:04)

Bok, ispravite me ako ne pisem na dobrom mjestu, nova sam pa se nisam uhodala Imam problem pa se nadam da bi mi neka od vas mogla olaksati sa svojim iskustvom, ugl ZM je bila 13.4., O je bila 30.4. (pila sam kolmifen i 6 injekcija Menopura), i prekjucer sam dobila nesto sto mi nije ni blizu menstr. tamnotamno smedji iscjedak sa sluznim grudvicama, jako je slabo ugl vidim na toalet papiru. Radila sam jutros 2 testa i -, jucer sam bila kod doktora, nesto se vidi u maternici ali mi ne moze nista potvrditi, samo je rekao da je puno drugacije i gusce od menstr. Ugl na cekanju sam, pa ako je neka imala slicne simptome molila bih za odgovor.. Ispricavam se na dugom postu.. Pozz :)




monikanenad -> RE: Pozdrav (21.6.2014 19:05:12)

pozdrav svima ja sam ovdje novi clan i imam jedno pitanje do vama ako mi mozete nekako pomoci
mesecni mi je kasnio 5 dana juce sam napravila test na njemu je pokazalo dvije linije ali jedna se jedva vidi ali danas ujutru sam dobila mjececni dali postoi mogucnost da sam trudna molim vas za vase mislenje i vase iskustva [sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif]




Vanne -> RE: Pozdrav (21.6.2014 19:13:10)


IZVORNA PORUKA: monikanenad

pozdrav svima ja sam ovdje novi clan i imam jedno pitanje do vama ako mi mozete nekako pomoci
mesecni mi je kasnio 5 dana juce sam napravila test na njemu je pokazalo dvije linije ali jedna se jedva vidi ali danas ujutru sam dobila mjececni dali postoi mogucnost da sam trudna molim vas za vase mislenje i vase iskustva [sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_wub.gif]


Trudna si 100% jer imas pozitivan test...a taj smedji iscjedak moze biti znak da je trudnoca u opasnosti...ja ti preporucujem da odes ginekologu sto prije da dobijes odredjenu terapiju za taj iscjedak...




monikanenad -> RE: Smeđkasti iscjedak u ranoj fazi trudnoće (21.6.2014 19:49:29)

pozdrav svima ja sam ovdje novi clan i imam jedno pitanje do vama ako mi mozete nekako pomoci
mesecni mi je kasnio 5 dana juce sam napravila test na njemu je pokazalo dvije linije ali jedna se jedva vidi ali danas ujutru sam dobila mjececni dali postoi mogucnost da sam trudna molim vas za vase mislenje i vase iskustva




malica_ -> RE: Smeđkasti iscjedak u ranoj fazi trudnoće (16.7.2014 15:07:14)

POZDRAV DRAGE MOJE, moja [sm=hudicek1.gif] kasni vec 9 dana i danas sam primjetila na papiru u toaletu da ima smedjeg traha i evo vec dva sata ide po malo? da li je to normalno u ranoj trudnoci, nemam nikakve bolove i uopste nemam apetita... molim vas pomozite mi [sm=smiley19.gif]




Super Beba -> RE: Smeđkasti iscjedak u ranoj fazi trudnoće (16.7.2014 15:16:27)


IZVORNA PORUKA: malica_

POZDRAV DRAGE MOJE, moja [sm=hudicek1.gif] kasni vec 9 dana i danas sam primjetila na papiru u toaletu da ima smedjeg traha i evo vec dva sata ide po malo? da li je to normalno u ranoj trudnoci, nemam nikakve bolove i uopste nemam apetita... molim vas pomozite mi [sm=smiley19.gif]


Ja bih otišla doktoru, za svaki slučaj.
Vjerovatno će ti propisati dabroston (ili utrogestan) i mirovanje. Ali nek dr. utvrdi trudnoću, poziciju ploda i da slučajno nema neki hematom i gdje se eventualno isti nalazi...




malen@89 -> RE: Smeđkasti iscjedak u ranoj fazi trudnoće (16.7.2014 15:45:28)


IZVORNA PORUKA: malica_

POZDRAV DRAGE MOJE, moja [sm=hudicek1.gif] kasni vec 9 dana i danas sam primjetila na papiru u toaletu da ima smedjeg traha i evo vec dva sata ide po malo? da li je to normalno u ranoj trudnoci, nemam nikakve bolove i uopste nemam apetita... molim vas pomozite mi [sm=smiley19.gif]

Jesil radila test za trudnocu,ako je pozitivan onda idi dr. uglavnom ukljuce progesteron,i urade uzv da potvrde da je trudnoca u maternici.Nadam se da ce sve biti ok,i ja sam imala smeckast iscjedak i nakon sto sam dobila terapiju prestalo je.




canim -> RE: Smeđkasti iscjedak u ranoj fazi trudnoće (16.7.2014 16:23:09)


IZVORNA PORUKA: malica_

POZDRAV DRAGE MOJE, moja [sm=hudicek1.gif] kasni vec 9 dana i danas sam primjetila na papiru u toaletu da ima smedjeg traha i evo vec dva sata ide po malo? da li je to normalno u ranoj trudnoci, nemam nikakve bolove i uopste nemam apetita... molim vas pomozite mi [sm=smiley19.gif]

Ja sam isto imala smeckasti iscjedak na pocetku trudnoce, obavezno otidji doktor i odmaraj.




miam -> RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce (1.2.2015 2:11:34)

pozdrav svima vec duze vrijeme citam i pratim forume imam jedno pitanje a vidim da vas ima iskusnih ja i muz radimo na bebi vec godinu dan trebala bih dobiti 5.01.2015 ali danas mi je isla rozkasta krv tokom mokrenja i cjeli dan ulozak prazan i sada navecer vidim smedi iscjedak na ulosku ???? Sta li bi to znacilo molim vasss pomozite u ponedjeljak cu dokm dali je moguce da sam trudna ???




Andy_Bec23 -> RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce (1.2.2015 16:52:36)


IZVORNA PORUKA: miam

pozdrav svima vec duze vrijeme citam i pratim forume imam jedno pitanje a vidim da vas ima iskusnih ja i muz radimo na bebi vec godinu dan trebala bih dobiti 5.01.2015 ali danas mi je isla rozkasta krv tokom mokrenja i cjeli dan ulozak prazan i sada navecer vidim smedi iscjedak na ulosku ???? Sta li bi to znacilo molim vasss pomozite u ponedjeljak cu dokm dali je moguce da sam trudna ???



Ovo moze biti ugnjezdjivanje jajne stanice u maternicu.. Ja sam iso imala kaze se implatacijsko krvarenje.... Uradi test na dan neocekivane menge i javi se sretno[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Skvo RR -> RE: Smedkasti iscjedak ranoj fazi trudnoce (29.5.2015 9:34:36)

PRENOS POSTOVA

IZVORNA PORUKA: logsica

Vidjela sam da ima ovakva tema, ali dugo niko nista nije pisao. Izvinjavam se ukoliko nije uredu da istu ponovo otvaram, ali nadam se da ce ipak neko podijeliti svoje iskustvo samnom.
Trenutno sam trudna 7+3 i od pete sedmice imam smeđi iscjedak koji povremeno nestane, pa se opet vrati. Iscjedak nije obilan i ne zadržava se na donjem rublju. Vidim ga prilikom brisanja. Moj doktor kaze da to nije nista strasno, ali ja se opet brinem. [sm=smiley19.gif]
Sa [sm=duda.gif] je sve ok. Srečko kuca. [sm=smiley1.gif]
Napominjem da pijem dabroston 3x1, folacin i magnezij 375.
Da li je neko imao taj smeđi iscjedak? Kada Vam je nestao? Šta ste koristili/pili?
Hvala!

IZVORNA PORUKA: Carobno jutro



logsica, ja sam ga imala ali kasnije, tamo negdje u 14. sedmici. Evo me danas u 22. sedmici. Pila dobroston i mirovala. Dr kaze da nije za brigu dok nije krvarenje ono crveno. Iako sam cula dosta takvih primjera da na pocetku bude tog iscjetka. Uz dobroston se to regulise vremenom. Najbolje doktor zna. Prati situaciju i bit ce to sve ok. Pokusaj da se ne sekiras iako znam da to dobro zna nervirati i stvarati stres, pogotvo kada krenes u wc. Svaki put iscekujes sta ce sada biti i kako ce. Meni je trajalo desetak dana, povecali mi dobroston i stalo. Nadam se da ce se jos neko javiti. saljem ti [sm=smiley31.gif]


IZVORNA PORUKA: logsica


IZVORNA PORUKA: Carobno jutro



logsica, ja sam ga imala ali kasnije, tamo negdje u 14. sedmici. Evo me danas u 22. sedmici. Pila dobroston i mirovala. Dr kaze da nije za brigu dok nije krvarenje ono crveno. Iako sam cula dosta takvih primjera da na pocetku bude tog iscjetka. Uz dobroston se to regulise vremenom. Najbolje doktor zna. Prati situaciju i bit ce to sve ok. Pokusaj da se ne sekiras iako znam da to dobro zna nervirati i stvarati stres, pogotvo kada krenes u wc. Svaki put iscekujes sta ce sada biti i kako ce. Meni je trajalo desetak dana, povecali mi dobroston i stalo. Nadam se da ce se jos neko javiti. saljem ti [sm=smiley31.gif]


Hvala ti puno za odgovor. [sm=bravo.gif] Iskreno, ne znam više ni šta da mislim o ovome. Brinem se!
Nadam se da ce sve biti ok. Pijem dabroston od pete sedmice, ali i dalje mi šara iscjedak. Tješi me što je smeđi i što ga nema mnogo.

IZVORNA PORUKA: muhica7

U prvoj trudnoći sam imala smeđi iscjedak doktor mi nikakve lijekove nije dao. Ta trudnoća je završila spontanim valjda je tako moralo biti. Druga trudnoća isto par dana smeđi iscjedak par dana i trudnoća ok bila nikakvi komplikacija. Može ti biti implatacijsko krvarenje. Samo hoću da kažem da to treba doktor pratiti. I ne bi se složila da nije opasno to smeđe krvarenje meni je bilo. Radi samo kako ti doktor kaže i biće to ok. Sretno

IZVORNA PORUKA: labamba

Iz svog iskustva mogu samo reći da je najbolje odmah otic kod ginekolioga i provjeriti stanje. Ja sam u 6. tjednu imala tamno smedi iscjedak, otišla sam i dobila Dabroston da pijem 3x1 i da mirujem , na iducoj kontroli za 2 tjedna (u meduvremenu se iscjedak pojavio jos 2 puta ) mi je ginekolig rekao da MORAM STROGO MIROVATI jer imam hematom i da je beba ugrožena.
Sad cekam novu kontrolu, nadam se da ce sve biti ok.
u svakom slucaju bolje da ode kod ginekologa , taj iscjedak može biti opasan ali sve se na vrijeme može srediti. SRETNO

IZVORNA PORUKA: hana

Moja preporuka iz vlastitog iskustva je odmah otici ginekologu. Ja sam zbog iscjetka 20 sedmica pila Dabroston, i vecinu vremena provela strogo mirujuci, jer je beba bila ugrozena. Sad je sve ok hvala Bogu i sad bih mogla skakati od srece, ali da nisam mirovala, pitanje je da li bih sad cekala svoju bebicu.


IZVORNA PORUKA: Shishka

imala sam taj iscedak negde u 6-7 nedelji trudnoce... bilo 2 dana, nesto malo, i samo od sebe proslo :)
ali ipak je najsigurnije da ode dr...


IZVORNA PORUKA: inna

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Sad sam preplašena. Ja sam ga sinoć dobila i evo joša malkice nešto kao smeđe ima. Doktoru planirala ove sedmice, ali sad me panika uhvatila. Navodno sam u 7. tjednu. Mama mi je rekla da je i ona imala istu situaciju dok je mene nosila, da je to normalno. A gin. moje prijateljice veli da su to zaostaci i posljedice oplodnje, ništa strašno. No, vidim ovdje se svašta spominje [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] .

IZVORNA PORUKA: inna

Heh, šta reći. Zahvaljujući samo jednom presubjektivnom komentaru kojeg sam pročitala jučer, zamalo završih na hitnoj, no podrška bližnjih me umirila i odlazak ginekologu je riješio problem. Vjerujem da svi pišemo vlastita iskustva, ali ona takva treba i da ostanu, gdje se ne treba previše generalizirati i uopćavati, jer na kraju svaka smo zasebna individua i imamo različite trudnoće. Valja razmišljati i o tome, sa svješnošću da ovo čitaju i buduće mame koje nikad nisu rađale i koje se plaše svake i najmanje promjene. Ali eto, dovoljan je samo jedan redak da vam tlak ode u pogrešnom smjeru, jer količina sugestije je nenormalno velika. Treba pripaziti šta i kako napisati i da se zadrži objektivnost.

No, ja sam danas evo dobro, pri kraju 6. tjedna sam, pijem Dabroston, 2x1 do sljedeće kontrole za mjesec dana. Ginekolog mi zabranio posjet internetu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] .

Svim trudnicama želim najljepše trenutke tokom trudnoće, bez stresa i kojekakvih narodnih predanja.
Selam :)



IZVORNA PORUKA: mala curica

Ja sam imala smedji iscjedak u 8-moj nedjelji.
Onako malo na donjem vesu,ali bilo ga je 3 dana i samo od sebe prestalo.
Nisam nista pila samo sam sto vise lezala,odmarala i bez stresa,opustala se nekim sitnim stvarcicama koje su mi prijale.Evo sada sam 35-ta nedjelja i jos malo pa cu svoju bebicu uzeti u ruke.
(da ne pisem lose iskustvo smedjeg iscjedka i spontanog u 8 nedjelji jer se nisam obratila doktoru)
Samo slusaj sta ti doktor kaze i leziiiiiii,odmaraj
Sretno i da sve ako Bog da bude u redu do kraja trudnoce.

IZVORNA PORUKA: araj

ja sam u 6 sedmici dobila smedji isjedak i to kad idem u wc i kad se obrisem ostane mi na papiru. Pila sam 3x1 dobroston, 3x1 vaginalno utrogestan i apaurin 3x1 od 2mg. Do 13 sedmice, a onda mi je ukinut utrogestan i apaurin pijem po potrebi a dabroston jos uvijek pijem 3x1. Sad sam u 24 sedmici. I tad mi je doktror rekao, da je sve u bozijim rukama. I hvala dragom Bogu, uspjelo je. Sretno

IZVORNA PORUKA: logsica


IZVORNA PORUKA: araj

ja sam u 6 sedmici dobila smedji isjedak i to kad idem u wc i kad se obrisem ostane mi na papiru. Pila sam 3x1 dobroston, 3x1 vaginalno utrogestan i apaurin 3x1 od 2mg. Do 13 sedmice, a onda mi je ukinut utrogestan i apaurin pijem po potrebi a dabroston jos uvijek pijem 3x1. Sad sam u 24 sedmici. I tad mi je doktror rekao, da je sve u bozijim rukama. I hvala dragom Bogu, uspjelo je. Sretno


Draga Araj, i kod mene je isto. Bukvalno kad se brišem tada i vidim smeđi iscjedak. Koliko dugo je kod tebe trajalo da se riješiš iscjedka sa terapijom koju si navela?
Želim biti pozitivna. Tješi me što mi iscjedak nije pracen bolovima, što nije krv i što se povuce. U Bozijim je rukama, pa vidjet'cemo.

IZVORNA PORUKA: araj


IZVORNA PORUKA: logsica


IZVORNA PORUKA: araj

ja sam u 6 sedmici dobila smedji isjedak i to kad idem u wc i kad se obrisem ostane mi na papiru. Pila sam 3x1 dobroston, 3x1 vaginalno utrogestan i apaurin 3x1 od 2mg. Do 13 sedmice, a onda mi je ukinut utrogestan i apaurin pijem po potrebi a dabroston jos uvijek pijem 3x1. Sad sam u 24 sedmici. I tad mi je doktror rekao, da je sve u bozijim rukama. I hvala dragom Bogu, uspjelo je. Sretno


Draga Araj, i kod mene je isto. Bukvalno kad se brišem tada i vidim smeđi iscjedak. Koliko dugo je kod tebe trajalo da se riješiš iscjedka sa terapijom koju si navela?
Želim biti pozitivna. Tješi me što mi iscjedak nije pracen bolovima, što nije krv i što se povuce. U Bozijim je rukama, pa vidjet'cemo.



Meni je trajalo negdje 7 dana. Po gacicama nisam imala tragova. Najbolje ti je da pijes apaurin i da mirujes. Tako sam ja radila. Jer stres i kretanje pogorsavaju situaciju. Zelim ti od srca, da ako Bog da bude sve uredu.

IZVORNA PORUKA: logsica


IZVORNA PORUKA: araj


IZVORNA PORUKA: logsica


IZVORNA PORUKA: araj

ja sam u 6 sedmici dobila smedji isjedak i to kad idem u wc i kad se obrisem ostane mi na papiru. Pila sam 3x1 dobroston, 3x1 vaginalno utrogestan i apaurin 3x1 od 2mg. Do 13 sedmice, a onda mi je ukinut utrogestan i apaurin pijem po potrebi a dabroston jos uvijek pijem 3x1. Sad sam u 24 sedmici. I tad mi je doktror rekao, da je sve u bozijim rukama. I hvala dragom Bogu, uspjelo je. Sretno


Draga Araj, i kod mene je isto. Bukvalno kad se brišem tada i vidim smeđi iscjedak. Koliko dugo je kod tebe trajalo da se riješiš iscjedka sa terapijom koju si navela?
Želim biti pozitivna. Tješi me što mi iscjedak nije pracen bolovima, što nije krv i što se povuce. U Bozijim je rukama, pa vidjet'cemo.



Meni je trajalo negdje 7 dana. Po gacicama nisam imala tragova. Najbolje ti je da pijes apaurin i da mirujes. Tako sam ja radila. Jer stres i kretanje pogorsavaju situaciju. Zelim ti od srca, da ako Bog da bude sve uredu.


Hvala ti punooo!!! [sm=smiley31.gif]




Amles1234 -> RE: Pozdrav (29.4.2016 19:01:56)

Pozz svima..ja sam u 10 sedmici trudnoce i prvi put mi se smedi iscjedak pojavio u 6 sedmici.kad sam otisla dokt.bilo je sve ok..poslije toga u 10 sedmici mi se pojavi obilno krvarenje sa smedjim iscjetkom odem u hitnu i opet sve ok..i sad posle toga javlja mi se i to svaki dan poprilicno puno.ne znam sta da radim vec sam imala jedan spontani...




ema08 -> RE: Pozdrav (29.4.2016 21:37:32)

Draga Amles, jesi li dobila neku terapiju?
Meni se smeckasti isjedak javljao u prva tri mjeseca stalno
Doktorica mi uključila dabroston tablete, a znam dosta žena koje su koristile i utrogestan. I ja sam prije ove trudnoće imala dva spontana i iz iskustva ti mogu reci da ništa ne prepuštas slučaju. Traži terapiju za čuvanje trudnoće i miruj. Znaju li uzrok krvarenja?




Visnja RR -> RE: Pozdrav (29.4.2016 21:47:33)

Amles1234

poslušaj savjet ema08.... idi svom ginekologu i trazi nesto za cuvanje trudnoce..... ipak trebaš biti i mirna u trudnoći a ne samo se sekirati zbog toga sto ti se desava ....tablete koje će ti čuvati trudnocu ce ti dati mir....
sretno draga i javljaj nam šta se dešava [sm=smiley31.gif]




Aish5 -> RE: Smeđkasti iscjedak u ranoj fazi trudnoće (13.1.2017 0:13:56)

Pozdrav drage moje.
Trudna sam 9+3, međutim prije par dana sam imala skroz mali smedji iscjedak, ustvari nije to bilo toliko smedje, izmedju bijele kafe i smedje boje.
Stalo je napokon. Prije 2 sedmice sam ugledala malo krvarenje i doktorica me poslala ne betu. Uradila sam jednu iznosila je 115000, tacno za 7 sedmlca, a posle 48 h uradila drugu i nije se duplirala bila je 117000. Doktorica je bila zbunjena zasto, jer na uz beba se vidi i cuje se srce. Da li je neko imao ovakvu situaciju? Ovo je druga truudnoca, prva je zavrsila spontanim u 14 nedjelji. Da li ova beta znaci da trudnoca nije dobra? Hvala vam unapred.




anandi -> RE: Smeđkasti iscjedak u ranoj fazi trudnoće (13.1.2017 8:20:18)

Aish a jesil radila betu u istoj laboratoriji? Beta je dobra, ali jeste malo cudno sto se nije poduplala[sm=zmeden.gif] Mozda da provjeris opet za dva dana. Jesil dobila kakve tablete, utrogesatn,duphaston i sl? Sve su oni cuvari trudnoce. Ako nisi trazi od dr. Najvaznije je da se beba vidi i da se cuje srce.
Razumijem tvoj strah zbog spontanog, i sama sam prosla al pokusaj da se ne nerviras previse i cekaj. Nista ne mozes uciniti. Drzim fige da se bebica nastavi razvijat.
Dok cekas pridruzi nam se u razgovorima u ocekivanju beba




Aish5 -> RE: Smeđkasti iscjedak u ranoj fazi trudnoće (13.1.2017 9:53:48)

Jeste radila sam u istoj. Posle tog nalaza dvije doktorice su me pregledale, jedna mladja, druga starija i obje utvrdile da je sve uredu. Da mila pijem tablete od pocetka, duphaston, folnu kiselinu, aspirin, neke vitamine. Sutra idem na kontrolu, pa cu razgovarati sa doktoricom, da ponovo radim betu. Hvala ti najljepše. ♢




manuela RR -> RE: Smeđkasti iscjedak u ranoj fazi trudnoće (13.1.2017 10:10:46)

Draga najbitnije je da je da se cuvas I redovno pijes terapiju pokusaj da ne brines unaprijed.Beta bi trebala da se dupla ali ako su te dvije Dr. pregledale i otkucaji su tu to je najbitnije...[sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]