Porodiljska naknada u slucaju porodjaja u Inozemstvu (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


Garolina -> Porodiljska naknada u slucaju porodjaja u Inozemstvu (16.7.2013 15:17:49)

Ne znam tacno gdje da nadjem ovu informaciju, pa me zanima da li je slucajno neko upucen u ovo :)

Naime, situacija je sljedeca: Ja sam drzavljanin BiH, a moj muz Crne Gore. ja radim u BiH, on u CG... Itd...

Do sada sam (5.mjesec trudnoce) vodila trudnocu kod privatnika, pa bih uskoro trebala da se prijavim kod drzavnog, radi bolovanja i sl...

Moj muz bi volio da se dijete rodi u CG, obzirom da jos nismo definisali nas status mjesta boravka, pa zivimo na relaciji CG - BiH. Medjutim ja sam nacula da se moram prijaviti kod nas u klinici negdje kako bih dobila neki broj na osnovu kojeg cu dobiti kasnije i porodiljsku naknadu...

Moje pitanje je, da li bih ja, u slucaju da se eventualno porodim van BiH, ipak mogu dobiti tu naknadu ili ne? Kakva je procedura?? Sta poslije toga, ako se vratimo u BiH?? Nista ne znam :////

Molim vas, ukoliko ista znate, da mi pomognete!

Unaprijed hvala!




veeseelaa -> RE: Porodiljska naknada u slucaju porodjaja u Inozemstvu (16.7.2013 15:24:13)

mislim da porodiljska naknada nema veze sa mjestom rodjenja djetata već sa tvojim prebivalištem




Stranica: [1]