Blagi osip po licu (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


bebano -> Blagi osip po licu (3.1.2009 12:32:46)

Drage mame prije svega koristim priliku da vam svima skupa sa vasom djecicom i vama najmilijim zazelim Sretnu Novu 2009 godinu uz puno zdravlja prije svega. Da budete veseli, sretni, nasmijani...

E sada o osipu na obrascicima mog sina. Pojavio se prije nekih 10ak dana samo po lijevom obrascicu i oko usta. Nije alergija na hranu jer nismo uvodli nista novo. U to vrijeme smo isli na vakcinu i dr nam je rekla da moze biti od pljuvacke, jer jako puno bali i trpa sve zivo u usta. Zezaju ga zubici, imamo 7 mjeseci, a jos ni jedan zubic, krezo mamin [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Medjutim danas primjetim da se taj osip prosirio i na drugi obrascic. To su male crvene tackice i onako je prilicno hrapavo pod rukom. Ja ga umivam kamilicom i to mazem HIPP krenom i dr mi je to preporucila. Imate li vi iskustva sa ovakvim problemom? Moze li ovo imati veze sa rastom zubica, jer sam citala da neka djeca dobiju i proliv i ospu se i svasta nesto.. Nisam pametna, nemam osjecaj da njemu to smeta da ga svrbi. Pls svaki savjet i iskustvo je dobro doslo.




melissad -> RE: Blagi osip po licu (3.1.2009 12:41:21)

pridruzujem se cestitkama[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image], da ti kazem da i moju [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image] isto to snaslo mazem sa uljem za bebe ali malo pomaze, ima te sitne bubuljice iza ociju i ispod brade i hrapavo je. Bas bih voljela da nam se neko javi ako moze da pomogne. Ja ti nisam nista rekla od pomoci, eto samo da znas da nisi jedina koja ima taj problem. Pozzzzzzzz............




mamyca -> RE: Blagi osip po licu (3.1.2009 12:42:28)

Mislim da je to zbog zubica i od pljuvacke.Samo mu drzi cisto lice uvijek i nek non sto nosi siperak.I kod Hamze je tako nesto bilo,al se samo povuklo nakon nekoliko dana,nismo mazali nikakvom kremom.Sretno,nadam se da ce brzo proci.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Blagi osip po licu (3.1.2009 12:50:09)

Isti problem!!!!
Meni je dr rekla da pokusam da ga stalno brisem, sto je nemoguce. I prilikom umivanja treba pazit da taj dio operes zadnji jer se to kao prenosi i siri. Kod Davuda ima samo na jednoj strani ali nikako da prodje.




ElmaB -> RE: Blagi osip po licu (3.1.2009 12:51:28)

Moze biti od pljuvacke, jer ako puno bali, onda se na kozi stvara osip. Je li samo po obrazima ili ima i na drugim mjestima?  Za sada ga umivaj kamilicom i namazi mu obraze Bepanten kremom ili Hipp-ovom za osjetljivu kozu!




Skvo RR -> RE: Blagi osip po licu (3.1.2009 12:53:47)

Meni je Uma imala par dana...ja sam je umivala kamilicom i nisam nikakvom kremom mazala lice.




bebano -> RE: Blagi osip po licu (3.1.2009 13:15:56)

Maida ma nemoguce ih je stalno brisati u pravu si. Elma pokusacu i Bepanten, cula sam da je i ta krema odlicna. Ma lakse mi je kada cujem da nisam sama i da je to najvjerovatnije od zubica tj pljuvacke.




jasmina_mm -> RE: Blagi osip po licu (3.1.2009 13:16:57)

draga bebano
ja sam muku mucila sa osipom po licu kod mog sina. Pocelo mu je sa nekih 2-3 mjeseca samo na jednom dijelu lijevog obraza i stalno se sirilo. Sve sto sam cula da bi moglo pomoci radila sam ali bez uspjeha. Osip se stalno sirio i kako se bebac cesao po licu (vjerovatno ga je svrbilo) znao je i raskrvariti obrascice. Tek nakon mog po ko zna kojeg puta molbe i insistiranja doktorica nam je dala uputnicu za dermatologa. Dermatolog nam je rekao da cistimo lice hipermanganom i propisao nam je kremu Elidel (kosta oko 55KM) i nakon mjesec dana ciscenja obraza hipermanganom i mazanja ovom kremom nestalo je i nije se nikada vratilo.
E sad ona je nama rekla da je razlog tjemenjaca koja se spustila na obraze (nigdje na tijelu nije imao ni jedne tackice), ali ne znam koliko je to tacno jer mom sinu samo se dva puta pojavila tjemenjaca i nikada vise, a ona je rekla da je sklon tjemenjaci[sm=zmeden.gif].
Nadam se da kod dvoje bebe nije ovako i ako ne prodje ubrzo moj ti je savjet pravac dermatologu....




jasmina_mm -> RE: Blagi osip po licu (3.1.2009 13:18:46)

da jos da kazem kojom god bih ga kremom namazala ili mlijekom to bi tako buknulo i jos jace se zacrvenilo da sam ja samo mogla kamilicom ublaziti to crvenilo...




MELLI -> RE: Blagi osip po licu (3.1.2009 13:46:06)

Ko god je kuburio sa kožom reći će ti -pravo dermatologu.Mene je pedijatar zavlačio mjesec konstatujući kojekakve dijagnoze za koje nije baš stručan.
Osim zuba,baljenja i sl. možda ga iritira i podloga na kojoj spava,ako su samo obrazi u pitanju.Možda si dodala malo više omekšivača u posteljinu.Nagađam.Najpametnije ti je odvesti dijete dermatologu i riješiti problem.Žao mi je male bebice[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




bebano -> RE: Blagi osip po licu (3.1.2009 14:16:15)

Hvala vam. U pravu ste i MM je predlagao da idemo dermatologu. Ako se ne smiri za par dana, odvescu ga dermatologu. Jer upravo tako moze biti od svega, a zao mi je da ga to pegla, mada opet ponavljam nemam osjecaj da mu smeta jer to ne cese. Hvala vam u svakom slucaju.




Nana_Ze -> RE: Blagi osip po licu (4.1.2009 12:10:08)

Hvala, sretna nova i tebi svim ostalima koje ovo citaju.:)
I moja lutkica je imala taj isti problem, osip po obrascicima, sitne bubuljice, sve jedna do druge, smiri se dok spava, ali cim je uzmemo ili je stavim na siku ponovo se zacrveni i vrati. Odmah sam zvala svoju prijateljicu na kafu koja je specijalista dermatolog. Propisala mi je bepanten kremu i mazali smo ujutr i navecer i zaista se povuklo za 2-3  dana. Ta krema nije stetna i moze se koristit za njegu. Kosta oko 10 maraka. Pusiceeee




Anoniman -> RE: Blagi osip po licu (4.1.2009 12:17:50)

Danas idem kupiti bepanten, znam da je jako dobra krema, jer sam i kcerki za nesto koristila, znam da je imala neki osip i da je odma proslo, kako mi nije prija naumpalo.




camm -> RE: Blagi osip po licu (4.1.2009 12:36:15)

nama nisu nikakve kreme pomogle niti bepanten
nadam se dace vama pomoci.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




teta berta -> RE: Blagi osip po licu (4.1.2009 22:06:46)

Moja curica je imala i još uvijek joj se zna pojaviti taj osip. Ima 5.mj i pedijatri samo nagađaju kao može biti neka alergija, ali nitko ne zna koja. nama je kamilica samo odmogla, a hipp krema pomogne, pa se opet vrati. Kasnije smo dobili kremu travacort jako je dobra i odmah prođe osip.




Visnja RR -> RE: Blagi osip po licu (4.1.2009 22:14:57)

mozda grijesim al osip po obrascicima nema veze sa baljenjem i zubicima ...to se obicno javlja na bradi...
medjutim ako beba pokusava da puze tj jos uvjek gmize moze biti da jednostavno iziritira lice od tepiha, dekice ili neceg drugogo na cemu se valja...




camm -> RE: Blagi osip po licu (4.1.2009 22:32:32)

samo da kazem da je mojoj curici dugo bilo na obrazima
pa se isusi i bude hrapavo pod rukom
sve kreme sam isprobala na preporuku pedijatra
i na kraju sam joj prestala davati plazmu keks i povuklo se sve..
sto znaci da je mozda alergija neka njega bila nemam pojma
ali se nikad vise nije pojavilo nista na obrazima.




bebano -> RE: Blagi osip po licu (5.1.2009 10:51:41)

Visnja u pravu si ni ja vise ne vjerujem da je od balenja. Dok je bilo samo po bradi i malo na jednom obrascicu moglo je biti, medjutim sada se to prosirilo na oba obraza i jako je hrapavo pod rukom. Vodicu ga dermatologu jer mi ga je zao, mada ne mislim da mu smeta, ne cese se. Plasim se da nije od hladnoce, od moje prijateljice curica je imala alergiju na hladnocu, jer sam primjetila da mu je gore kada smo napolju. Mada mu ja uvijek prije izaska lice namazem onom HIPP kremom protiv vjetra i hladnoce. Ne znam ali jako ruzno izgleda puno sitnih tackica koje su jako hrapave pod rukom. Javim vam poslije dermatologa sta je bilo.




ebru -> RE: Blagi osip po licu (5.1.2009 11:13:38)

Nemam iskustvo sa tim bubuljicama(jer kazes ima ih puno),al moja Mona evo ima 2 mjeseca ima 3-4 bubuljice bas na lijevom obrazu,nestane pa se pojavi i sve tako u krug.Ima i dosta malih bubuljica na bradi ali sam sigurna da je to popraceno nicanjem zubica jer brada joj je stalno mokra.
Eh sto se tice te 3-4 bubuljice jednom prilikom kupovali smo nesto u apoteci i bas pitam apotekarku jel ima kakva krema za to,kaze ona to nije nista opasno,jedino ako se prosiri trebali bi otic doktoru.Medjutim evo duze vrijeme nista se ne siri kao sto sam i rekla samo se obnavljaju...a kod vas se prosirilo pa otidjite za svaki slucaj na pregled i obavezno javi sta je bilo!
Pusa tebi i bebacu




emma.L -> RE: Blagi osip po licu (5.1.2009 15:33:25)

Moja curia je isto imala osip po licu, koji joj se proširio na bradu i vrat, čak i iza ušiju. Pokušala sam kamilicom i bebi kremom, bez uspjeha. Onda mi je dr. rekao da nekoliko puta dnevno operem ruke pa je čistom i mlakom vodom umijem i to slobodno malo grublje, kao da je velika beba. A na svoju ruku sam po preporuci kume (koja je isto liječnik) kupila Mustela Stelatopia kremu i mazala joj lice. Ne znam što je pomoglo, voda ili krema ili kombinacija, ali ubrzo je nestalo. Krema jeste malo skuplja, 49 KM, ali je velika tuba i traje dugo.




rozi -> RE: Blagi osip po licu (5.1.2009 15:47:09)

I kod Damira je to znalo biti, posto se javilo kada je poceo baliti , a sa tim ide i trpanje svega u usta , znala sam da je od toga. Po  danu sam ga samo umivala , a kada je zaspalo stavljala tanak sloj Bepantena. Prvih mjesec dana ''glabanja'' svega i svacega se cesto javljalo, a sada je izgleda vec navikao.




mynxlee -> RE: Blagi osip po licu (7.1.2009 21:55:46)

kod mog ivana ima isto tako bubuljice a na vrhu bijele tzv, bebi akne. babica kaze da se cisti od mojih hormona koje je dobio u trudnoci. nicim ne mazati, samo vodom ocistiti.




bebano -> RE: Blagi osip po licu (7.1.2009 23:09:44)

Znam za te hormonske bubuljice, nije to. To je Luka imao po rodjenu i to mu je vec odavno proslo. Ovo je nesto drugo i ja mislim da moze biti od hladnoce. A neki dan u apoteci mi apotekarka "ne dade" bepanten kremu za bebu. Kaze kao u stilu "sta ce vam to, ima hemije u tome to nije za bebe" [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] i tu me pokoleba i dade mi obicnu bademovu mast. A vidim da vi uredno djecu mazete tom bepanten kremom. Elem ja izadjoh sa bademovom, a usla da kupim bepanten.




adannn -> RE: Blagi osip po licu (7.1.2009 23:21:31)


Moja princeza ne bali,a i zubići su joj nikli a da nismo ni osjetili.Sada joj je 11 mjesec,ima takođe taj osip koji je baš hrapav,ali ona već puže,hoda tako da mislim da je i zbog toga trpa sve u usta....





ebru -> RE: Blagi osip po licu (7.1.2009 23:31:23)

Bebano,i ja kad sam isla u apoteku i pitala trebal kakva mast,kaze ona nista,to sam vec napisala,a pitam je za bepanten ona mi je rekla da to i nije za bebe,ima neki sastav pa to je razlog sto ne bi trebalo da se maze bebicama...neznam jesam li spomenula ja mazem lice penaten kremom mojoj bebi




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>