Tražite li račun za kupljenu robu ? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


amra_sa -> Tražite li račun za kupljenu robu ? (20.8.2013 23:46:50)

Nedavno u Konzumu kupim neke robe i na vrata kad onaj alarm. Pravo sam se ružno osjećala, bilo me stid jer su me svi prisutni kupci pogledali. Na kraju mi prodavačica reče da nije otkucala dezodorans.Slobodno ti izađi sve je ok -reče mi. Kontala sam kakve koristi ona ima od toga. Ispočetka nisam znala šta me snašlo, a onda kad sam skontala užasno mi bi krivo što me namagarči i napravi budalom. Da ne pričam da mi nije ni dala račun. Par puta mi se desilo i da kupim nešto čemu je prošao rok pa obzirom da nisam imala račun, nisam mogla napraviti reklamaciju.
Imam prijateljicu na poslu koja za sve što kupi traži račun-pametna. Ona me je naučila da tražim račun za sve što kupim.




Medić* -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (20.8.2013 23:54:48)

U vecim marketima mi uvijek izdaju racun. U lokalnoj prodavnici gdje kupujem hljeb i sitnice neke samo ako sta mi hitno treba nekada ne izdaju racun. Par puta su me zakinuli pa pd tada redovno trazim.




hanabanana -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (20.8.2013 23:56:54)

Uvijek traziim.
Narocito u restoranima i drugim ugostiteljskm objektima.




ananas_ze -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (20.8.2013 23:58:02)

trazi racun-uzmi racun-uvijek, i narocito kad je tehnika u pitanju, dok ne prodje godina dvije pet, ja racun nosam [sm=smiley1.gif]




amra_sa -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:05:52)

Ma treba račun tražiti i za kupljenu kiflu. Kad samo skontaš koliko se bogate na pecivima i hljebu, a one radnice izrabljuju za 300 maraka. Ne prijave ih i maltretiraju do kraja. [sm=hudicek1.gif] U pekarama slabo kad daju račun, tačnije nikad. Evo kod nas u pekari, koju drži Albanac, nikad ne daje račun za hljeb i peciva. Sve to treba poganjati i pretresti. Tuga je kad se neko bogati na tvojim leđima, ko je došao iz druge države, sa 8 razreda završenih ... A s druge strane pun grad penzionera, pismenih i kulturnih građana ovog grada koji su svoj život utkali i dali za njega, a koji kopaju po kontejnerima.




hanabanana -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:08:30)

Ali koji nece da peku hljeb, jer treba rano ustati i malo spavati.




Galicia -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:13:10)

Uvijek dobijem racun, i uvijek ga moram imati pogotovo kad su neke vece stvari ili odjeca u pitanju.




ananas_ze -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:19:41)


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ma treba račun tražiti i za kupljenu kiflu. Kad samo skontaš koliko se bogate na pecivima i hljebu, a one radnice izrabljuju za 300 maraka. Ne prijave ih i maltretiraju do kraja. [sm=hudicek1.gif] U pekarama slabo kad daju račun, tačnije nikad. Evo kod nas u pekari, koju drži Albanac, nikad ne daje račun za hljeb i peciva. Sve to treba poganjati i pretresti. Tuga je kad se neko bogati na tvojim leđima, ko je došao iz druge države, sa 8 razreda završenih ... A s druge strane pun grad penzionera, pismenih i kulturnih građana ovog grada koji su svoj život utkali i dali za njega, a koji kopaju po kontejnerima.

i sad su krivi albanci sto ne daju racun [sm=zmeden.gif]




hanabanana -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:22:30)

IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ma treba račun tražiti i za kupljenu kiflu. Kad samo skontaš koliko se bogate na pecivima i hljebu, a one radnice izrabljuju za 300 maraka. Ne prijave ih i maltretiraju do kraja. [sm=hudicek1.gif] U pekarama slabo kad daju račun, tačnije nikad. Evo kod nas u pekari, koju drži Albanac, nikad ne daje račun za hljeb i peciva. Sve to treba poganjati i pretresti. Tuga je kad se neko bogati na tvojim leđima, ko je došao iz druge države, sa 8 razreda završenih ... A s druge strane pun grad penzionera, pismenih i kulturnih građana ovog grada koji su svoj život utkali i dali za njega, a koji kopaju po kontejnerima.

i sad su krivi albanci sto ne daju racun [sm=zmeden.gif]



Aha....[sm=smiley1.gif]
Nama je ko narodu uvijek neko kriv.
Kako prepoznati bosanca?
Na pitanje: ko je uradio, neuradio, ucinio, neucinio...
Uvijek kaze: nisam ja kriv.
[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




ananas_ze -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:25:55)


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ma treba račun tražiti i za kupljenu kiflu. Kad samo skontaš koliko se bogate na pecivima i hljebu, a one radnice izrabljuju za 300 maraka. Ne prijave ih i maltretiraju do kraja. [sm=hudicek1.gif] U pekarama slabo kad daju račun, tačnije nikad. Evo kod nas u pekari, koju drži Albanac, nikad ne daje račun za hljeb i peciva. Sve to treba poganjati i pretresti. Tuga je kad se neko bogati na tvojim leđima, ko je došao iz druge države, sa 8 razreda završenih ... A s druge strane pun grad penzionera, pismenih i kulturnih građana ovog grada koji su svoj život utkali i dali za njega, a koji kopaju po kontejnerima.

i sad su krivi albanci sto ne daju racun [sm=zmeden.gif]



Aha....[sm=smiley1.gif]
Nama je ko narodu uvijek neko kriv.
Kako prepoznati bosanca?
Na pitanje: ko je uradio, neuradio, ucinio, neucinio...
Uvijek kaze: nisam ja kriv.
[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

il ga je ko ureko [sm=jezicek.gif]




amra_sa -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:31:15)

Svejedno Ananas, Albanci su krivi a i Bosanci. Kriv je ko god ne daje račun. A i mi koji ne uzimamo i ne tražimo i mi smo budale. I onda se čudimo što nam kasne plate, što ovo, što ono.
Nije normalno da jedan poslodavac izrabljuje nekog za 300 maraka, + ga ne prijavi. Kome ide PDV, porez, pare ??? Trebamo se zapitati.

A vizavi Sarajlija , Bosanaca i Albanaca, meni je draže da se u Sarajevu zapoošljavaju Sarajlije, Bosanci nego Albanci i bilo ko drugi sa strane. Nek svako radi i nek se snalazi tamo gdje je rođen. Iskreno, pun mi je klinac nekih došlja sa strane koji su juče došli tu i koji se guraju gdje god stignu a domaćini ostaju zadnja rupa na svirali.
Nikom ne želim da budem sluga, niti bih da mi neko bude sluga.




hanabanana -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:31:24)

Naograjso u aksam.




hanabanana -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:34:22)


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Svejedno Ananas, Albanci su krivi a i Bosanci. Kriv je ko god ne daje račun. A i mi koji ne uzimamo i ne tražimo i mi smo budale. I onda se čudimo što nam kasne plate, što ovo, što ono.
Nije normalno da jedan poslodavac izrabljuje nekog za 300 maraka, + ga ne prijavi. Kome ide PDV, porez, pare ??? Trebamo se zapitati.

A vizavi Sarajlija , Bosanaca i Albanaca, meni je draže da se u Sarajevu zapoošljavaju Sarajlije, Bosanci nego Albanci i bilo ko drugi sa strane. Nek svako radi i nek se snalazi tamo gdje je rođen. Iskreno, pun mi je klinac nekih došlja sa strane koji su juče došli tu i koji se guraju gdje god stignu a domaćini ostaju zadnja rupa na svirali.
Nikom ne želim da budem sluga, niti bih da mi neko bude sluga.


Pa albance niko ne zaposljava svi su privatnici i rade za svoj dzep.
A za to treba znati, biti vrijaedan i umjeti.
Ali ja sam dosljo, nisam odavle...I nekom sarajliji sam uzela posao, sta da se radi.





ananas_ze -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:39:21)


IZVORNA PORUKA: hanabanana



Pa albance niko ne zaposljava svi su privatnici i rade za svoj dzep.
A za to treba znati, biti vrijaedan i umjeti.
Ali ja sam dosljo, nisam odavle...I nekom sarajliji sam uzela posao, sta da se radi.



[sm=bravo.gif]
Bgm svako ide za svojom nafakom, ovih dana prijatelj na drugom djelu drzave dobio posao i ode sa zenom i djetetom, bliski smo, zao mi al svako nek ide gdje mu je bolje [sm=smiley1.gif]




amra_sa -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:40:15)

Zato im daje dozvole, da se ja pitam ja im ne bih dozvolila. A i što se tvog posla tiče, sreća za tebe, pa ti ja nisam poslodavac. [sm=smiley36.gif]
Ipak, tema su računi i uzimanje računa za kupljenu robu.




hanabanana -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:42:49)


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Zato im daje dozvole, da se ja pitam ja im ne bih dozvolila. A i što se tvog posla tiče, sreća za tebe, pa ti ja nisam poslodavac. [sm=smiley36.gif]
Ipak, tema su računi i uzimanje računa za kupljenu robu.


A sta cu vam ja kad ste nesposobni [sm=jezicek.gif]
A i direktor mi je banjalucanin.....[sm=smiley1.gif]




Galicia -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:43:56)

Razumijem ja Amru sta zeli reci. Bice da se osipamo na istu stvar. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




hanabanana -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:44:14)


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Zato im daje dozvole, da se ja pitam ja im ne bih dozvolila. A i što se tvog posla tiče, sreća za tebe, pa ti ja nisam poslodavac. [sm=smiley36.gif]
Ipak, tema su računi i uzimanje računa za kupljenu robu.


Pa bona, okreni se oko sebe.
Niti bi bilo peciva, niti boze.
Mi bosanci smo lijeni da bi hljeb prodavali.[sm=smiley36.gif]




ananas_ze -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:48:20)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Razumijem ja Amru sta zeli reci. Bice da se osipamo na istu stvar. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

kako ja ne razumijem?




Hanady RR -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:50:04)


Vera: "Sad samo čekam da umrem..."
Rudo: "Nemoj tako, ženska glavo. Dobar je život. Samo čovjek mora imati neke želje, neki cilj, razumiješ?" (U Zvorniku ja sam ostavio svoje srce)


Sreća pa svi koji su svoje srce negdje drugo ostavili nisu ko Vera mislili...
nego su imali cilj , želje....








amra_sa -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 0:50:30)

Ode tema u pogrešnom pravcu. Znala sam [sm=smiley36.gif] O računima i uzimanjima istih za kupljenu robu pričamo, razumijete li sad ? [sm=smiley36.gif]




canim -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 1:10:20)

Amra draga ako mislis da ce nam svima biti bolje ako budemo racune uzimali, tesko, vjerujem da ce vlada znati kako da iskoristi taj dodatni priliv novca u vidu regresa, povecanja svojih plata i slicno...

Ja uglavnom uzimam racune i uvijek ocekujem da mi daju isti ne zbog pdv i slicnih stvari vec zbog licne evidencije.




amra_sa -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (21.8.2013 1:23:59)

Nešto bi se sigurno uradilo po tom pitanju. Ja sam optimista po tom pitanju, samo treba stisnuti i raditi na tome.
Znaš kako kažu riba smrdi od glave al se čisti od repa.
Taj PDV, ti računi bi upravo pomogli tim penzionerima itd. koji kopaju po kontejnerima i sl. Da ne bih došla u tu situaciju, da i ja rovim, odlučila sam da tražim račun za sve.
Eto navela sam primjer, kad u pekari daju račun - slabo kad. U kafiću npr. ??? Popiješ kafu naplati ti i hajt. Nigdje računa.




mamaajna -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (23.8.2013 15:08:19)


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Nedavno u Konzumu kupim neke robe i na vrata kad onaj alarm. Pravo sam se ružno osjećala, bilo me stid jer su me svi prisutni kupci pogledali. Na kraju mi prodavačica reče da nije otkucala dezodorans.Slobodno ti izađi sve je ok -reče mi. Kontala sam kakve koristi ona ima od toga. Ispočetka nisam znala šta me snašlo, a onda kad sam skontala užasno mi bi krivo što me namagarči i napravi budalom. Da ne pričam da mi nije ni dala račun. Par puta mi se desilo i da kupim nešto čemu je prošao rok pa obzirom da nisam imala račun, nisam mogla napraviti reklamaciju.
Imam prijateljicu na poslu koja za sve što kupi traži račun-pametna. Ona me je naučila da tražim račun za sve što kupim.

ti barem pistis na izlasku,a ja veoma cesto kad udzem valjda u predhodnoj prodavnici ne poniste kod i redovno pistim kad tek udzem u prodavnicu i ono pokusavam iskulirati al je neugodno kad te citava prodavnica gleda
\




klemzi -> RE: Tražite li račun za kupljenu robu ? (23.8.2013 15:15:54)

Obavezno tražim račun...a gledam neki dan na Dnevniku HRT da su, nakon uvodjenja fisklanih računa čak i na pijacama, od 1.7. budžet obogatili za 300 000 miliona kuna[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>