RE: Prva ili druga smjena u osnovnim školama?! (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Blue rose RR -> RE: Prva ili druga smjena u osnovnim školama?! (30.11.2013 21:05:48)

Zanima me sljedeće:
ako škola ima isti broj odjeljenja u prvoj i drugoj smjeni, kako onda može faliti učionica, u slučaju rotiranja smjena svake sedmice?




R&T@ -> RE: Prva ili druga smjena u osnovnim školama?! (30.11.2013 21:52:08)

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Zanima me sljedeće:
ako škola ima isti broj odjeljenja u prvoj i drugoj smjeni, kako onda može faliti učionica, u slučaju rotiranja smjena svake sedmice?


Ne shvatam pitanje[sm=zmeden.gif]

Mozda mislis na slucajeve kada su visi razredi uvijek u istoj smjeni...
Mozda im nedostaje kabineta...




Blue rose RR -> RE: Prva ili druga smjena u osnovnim školama?! (30.11.2013 22:07:41)

Da upravo na cinjenicu da su visi razredi u prvoj smjeni, a manjk u drugoj. Dobila sam odgovor, na pitanje zasto djeca ne mogu da mijenjaju smjene sedmicno, pa da imaju iste uslove obrazovanja, da fali ucionica.




Blue rose RR -> RE: Prva ili druga smjena u osnovnim školama?! (30.11.2013 22:08:03)

Ne kontam,ako skola ima 20 ucionica, a u prvoj i drugoj smjeni isti broj odjeljenja 18, kako moze biti problem uklopiti prvu smjenu i prebaciti ih u drugu smjenu.




R&T@ -> RE: Prva ili druga smjena u osnovnim školama?! (30.11.2013 22:23:09)

BR, ucenici u nizim razredima su uvijek u istoj ucionici...
Ucenicima u visim razredima trebaju kabineti...
i imaju vise casova sedmicno...




R&T@ -> RE: Prva ili druga smjena u osnovnim školama?! (30.11.2013 22:25:48)

I da, nizi razredi ranije zavrsavaju...
visi bi morali svaki dan biti do 19 sati...




Blue rose RR -> RE: Prva ili druga smjena u osnovnim školama?! (30.11.2013 22:39:53)

Da, ali kako neke skole mogu organizovati, a druge eto kao ne mogu.Ne znam, ali ne bi se mijesali odjeljenja iz prve i druge smjene, tako da ucionice kao razlog otpadaju, i ostajemo samo onda na nastavi do 19,00.A kako onda npr. u tvojoj skoli, u svih 98% skola na podrucju KS koje imaju rotaciju smjena? I kako smo mi u nas vakat, ostajali do 1900 u skoli?




R&T@ -> RE: Prva ili druga smjena u osnovnim školama?! (30.11.2013 23:00:25)

Da se ja pitam, a ne pitam se, sva djeca bi isla uvijek u prvu smjenu...
Druga smjena nije za "umni rad" nikako...

Birala sam T. skolu koja ima samo prvu smjenu...

E, sad, tvoje pitanje...
Nekada je sve bilo drugacije...
(Ti to najbolje znas.)
Djeca su bila sigurnija na ulici...
dolazila sama u skolu, i vracala se kuci...

Danas se traze nacini kako izbjeci da trinaestogodisnjak bude sam u 19 sati...
Po manje ce roditelji doci, zar ne?

Zatim, predmetni profesori (hemicari, fizicari...) rade u vise skola jer im je smanjen fond sati u odjeljenju..
Promjena smjene u jednoj skoli, povlaci za sobom uskladjivanje sa drugom skolom...



Zamislite kako je toj uciteljici koja je uvijek druga smjena!!!!!!!!!!!!
Uzas...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]