|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štela za porođaj
20.2.2009 21:43:19   
Alma 2009
Drage moje buduće i sadašnje mame!

Iako sam na pčetku trudnoće (15-ta sedmica) imam veliki strah od prirodnog poroda (toliko da sam spremna na sve što bi me eventualno čekalo poslije carskog reza). Taj strah je prisutan i prije nego sam ostala u drugom stanju, jer sam se naslušala raznih priča i iskustava. Znam da je sve to individualno, al đaba, plus što mi je prag izrdžljivosti bola ravan nuli.

Čula sam da žena koja želi da se porodi na CR treba da potpiše i da plati određeni iznos (koliki?). Voljela bi da mi neko ko je možda bio u sličnoj situaciji to potvrdi ako je tačno ili da mi kaže svoje iskustvo i kako ide ta procedura! Mene konkretno zanima Vojna bolnica.

Također, čula sam da je za sve ovo potrbna štela?!user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Štela za porođaj
20.2.2009 22:34:31   
teta berta
Draga Alma znam da ti baš neću pomoći riječima da se ne bojiš, ali stvarno nije tako strasno. Ja sam paničar što se toga tiče, ali rekla sam sebi mora izaći ovako ili onako. Kod mene je bio carski(zadak), ja mislim da ako želiš carski trebaš se o tome unaprijed dogovoriti sa doktorom koji te vodi. Malo boli onaj prvi sat kad se probudiš iz anestezije ali ništa neizdrživo, jer ti odmah daju voltaren. A i nezgodno je prvih par dana ustajati i kretat se. Ja bih ti preporučila, ako se baš bojiš bola da uzmeš epiduralnu anesteziju o kojoj se predhpdno moraš dogovoriti s liječnikom.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Alma 2009)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Štela za porođaj
20.2.2009 23:14:04   
Amrino
Ja nikada necu shvatiti kako nekoga moze biti vise strah carskog...Operacija- skalpelom ti izrezu stomak...Nego najprirodnije stvari na svijetu? user posted image
Polako zeno....tek je 15. sedmica. Udahni duboko...potrazi po internetu....popricaj sa zenama koje su se vec porodile ali nemoj samo registrovati lose price...registruj i one dobre...Ja sam se porodila prirodno i slijedeci cu put aBd. Preporucila bih ti da krenes u skolu za trudnice user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Štela za porođaj
21.2.2009 0:55:29   
camm
IZVORNA PORUKA: Alma 2009


Također, čula sam da je za sve ovo potrbna štela?!user posted image



Na zalost danas je tako a najmanju cifru novca da ponudite je 500km PLUS jos znaju traziti i pored toga
a da li svaki drugi covjek to moze platiti ne mogu se  zakleti.Ovo je sramota
na danasnjem vremenu traziti a Bogami i davati toliki novac,jos izmisljati hocu ovaj porod ili onaj,glumiti star zvijezdu
je cista  glupost.
 
Svaka cast ko ima tezak slucaj pa je prinudjen da plati neki iznos,a danas je tako doslo vrijeme da za sve treba stela pa cak i teski slucajevi, a vecina slucajeva placa porod i vade zadnje ispod nokata.
 
Ipak nemaju svi ljudi toliki novac
da se razasipaju toliko,i ispastaju zbog nekih, jer su ti neki navikli dr.na mito.
Pa smo i mi prinudjeni da im placamo.
 
Znam jednu zenu kada je otisla u vojnu bolnicu
i prvi put je dala dr.300km da je on vodi
medjutim kada je dosla drugi put mislila je dace on trcati oko nje
on je nije ni poznao,sto je za nju bilo to veliko iznenadjenje
pa je mala jos dala kesa,i davala je i dalje.
Kada je otisla da rodi na CR.mislila je dace cijelo osoblje biti uz nju jer im je svima finu sumicu dala
i opet se razocarala i na kraju je rekla sta sam dala para opet sam se namucila
bila sam dva dana u bolnici nisu me htjeli poroditi kada sam dosla.
Opet je lezala dva dana,ko ija sto nisam dala fenininga.  Ovo je prevara i bezobrazluk.
Al neko opet prodje dobro sa stelom.
 
Meni je samo zao osobe koje stavrno nemaju neki veliki novac
a moraju misliti jos i o tome pored svega.
Mustuluk i to ostalo u to ne ulazim, uvjek se davalo
za mustuluk koliko je ko mogao.
 
 

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Alma 2009)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Štela za porođaj
21.2.2009 22:02:39   
Amrino
camm user posted image
Slazem se s tobom u potpunosti!
Ja ne pisem da ne treba davati novac kako bih pametovala ili nekome popovala nego samo iz razloga sto mnoge zene misle da MORAJU dati- sto apsolutno nije istina.
Ima nas koje smo se poradjale a da nikome nismo platile i bez stele- i hvala Bogu sve super proslo. I tretirali su nas isto kao i one sa stelom.
Nemojte se samo prepadati i misliti da su doktori visa rasa...Budite dostojanstvene i borite se za sebe!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Štela za porođaj
21.2.2009 22:45:26   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

camm user posted image
Slazem se s tobom u potpunosti!
Ja ne pisem da ne treba davati novac kako bih pametovala ili nekome popovala nego samo iz razloga sto mnoge zene misle da MORAJU dati- sto apsolutno nije istina.
Ima nas koje smo se poradjale a da nikome nismo platile i bez stele- i hvala Bogu sve super proslo. I tretirali su nas isto kao i one sa stelom.
Nemojte se samo prepadati i misliti da su doktori visa rasa...Budite dostojanstvene i borite se za sebe!



potpisujem

i dodajem ako je u pitanju onaj psiholoski faktor onda nije lose dati koju pinku doktorima ... jer mnoge se trudnice plase... sto je sasvim razumjivo i mnoge ce se bolje osjecati , pripremiti za porod ako znaju da su "uradile" nesto sto ce im jos dodatno psihicki olaksati...

I ja znam dosta zena koje nisu nista dale i imale najnormalniji porod... ali i one koje su mogla da daju pa nisu i na kraju suze ronile sto nisu jer su ih dr. poprilicno namucili...
ma ima svega.... ja vam svima zelim najlaksi porod i oporavak... a same odlucite kome i koliko i da li uopste dati...
uostalo prepustite nesto i vasim muzevima nek brinu user posted image  ...vi se brinite samo za ostatak trudnoce da prodje bez straha i brige...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Štela za porođaj
21.2.2009 22:46:14   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Alma 2009

Drage moje buduće i sadašnje mame!

Iako sam na pčetku trudnoće (15-ta sedmica) imam veliki strah od prirodnog poroda (toliko da sam spremna na sve što bi me eventualno čekalo poslije carskog reza). Taj strah je prisutan i prije nego sam ostala u drugom stanju, jer sam se naslušala raznih priča i iskustava. Znam da je sve to individualno, al đaba, plus što mi je prag izrdžljivosti bola ravan nuli.

Čula sam da žena koja želi da se porodi na CR treba da potpiše i da plati određeni iznos (koliki?). Voljela bi da mi neko ko je možda bio u sličnoj situaciji to potvrdi ako je tačno ili da mi kaže svoje iskustvo i kako ide ta procedura! Mene konkretno zanima Vojna bolnica.

Također, čula sam da je za sve ovo potrbna štela?!user posted image



Koliko vidim ti SAMO zbog razloga straha - želiš se poroditi na carski rez.
Zar misliš da neće kasnije boljeti rana, zar ne misliš da ne može doći do nekih (pu, pu,pu) ne daj Bože komplikacija...
Mislim da je potrebno da dobrooo razmisliš, da li ti je uredu da se izlažeš nečemu što uopšte nije tako bezazleno.
Naravno ukoliko postoji medicinski razlog da moraš na CR izvršiti porod - onda OK, ali na svoju ruku ...hmm.. user posted image

Ni u jednoj bolnici ne postoji cjenovnik, već ga mi (čitaj pacijenti) sklapamo, i objavljujemo u javnost. Neko da više, neko da manje, ali ono što je nekad bio - kako reče camm muštuluk, sada se preciciba na - OBAVEZNO DAVANJE - PODMIČIVANJE LJEKARA  za nešto što ni mi ne možemo poslije poroda da izdefinišemo.
Draga moja, ako ti fakat imaš novca na bacanje, onda ti nije važno koliko daješ.
Ali ja sam mišljenja da tebi i tvojoj porodici je taj novac potrebniji, nego da ga daš jednom uhljupu ljekaru, (koji najvjerovantije neće ni biti tu da te porodi, već ljekar koji se zadesi u tvojoj smjeni poroda), ili med. sestri  koja obično poslije tvog poroda, ima toliko mnogo posla, da nema vakta da misli na tebe (pošto si joj prethodno već tutnula koju deseticu, ili nedao Bog stotinu u džep), a babice...u onoj frtutmi i ne vidiš, jer si zaokupljena svojim malim čedom koji je tek udahnuo ovaj (nažalost) cinični, korumpirani vazduh.
Neka se ono tebi rodi živo i zdravo, o mitu olimiti korupciji nemoj ni da razmišljaš, nego se ti baci u pripreme oko održavanja zdravlja svog i svog djeteta, oko uređenja sobica, i kupovine stvarčica.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Alma 2009)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Štela za porođaj
21.2.2009 22:59:13   
Amrino
Neka se ono tebi rodi živo i zdravo, o mitu olimiti korupciji nemoj ni da razmišljaš, nego se ti baci u pripreme oko održavanja zdravlja svog i svog djeteta, oko uređenja sobica, i kupovine stvarčica.


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Štela za porođaj
21.2.2009 23:30:29   
stella
Nisam dala ni markice ,htjeli smo kupiti tortu i neko picence al ne stigosmo od nase smizli,kada sam dosla na kontrolu posle poroda dr me primila samo tako,kao i uvijek super.Lezala sam 10 dana u vojnoj i svi su bili ok,od cistacice,sestara dr-a.Jedino sam cistacici ostavila kg banana i mislim sok jer nisam htjela prtljati to a zena je uvijek super bila i salila se sa nama.


Mada moram priznati imala sam poznanstvo,Koje nisam podplatila,al i prije tog poznanstva je sve super bilo,jer sam dole dolazila na kontrole.Tek kad sam legla u bolnicu posle par dana smo stupili u kontakt sa poznanstvom.


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Štela za porođaj
22.2.2009 0:32:19   
camm
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Neka se ono tebi rodi živo i zdravo, o mitu olimiti korupciji nemoj ni da razmišljaš, nego se ti baci u pripreme oko održavanja zdravlja svog i svog djeteta, oko uređenja sobica, i kupovine stvarčica.


user posted image user posted image user posted image



Ovo sam htjela i ja da naglasim,od tih nekih para ja sam sebi
i svom dijetetu sve kupila što nam je bilo  potrebno.
Para nikad dosta da ih režete uvjek je malo
a  dijetetu uvjek treba.
 
I zato mislite na sebe a kad dodje vrijeme za vaš porod ,neko će vas poroditi
nije bitno jel tu ima  štele ili ne.

Ja još ne znam slučaj da se danas neko porodio sam
zato uživajte u svojoj trudnoći i ne mislite o tome uopste.
I čuvajte pare za svoje dijete.user posted image
 

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Štela za porođaj
8.5.2009 14:02:43   
nadirovamama
Iskreno, ja sam je imala.
Nije bila nesto specijalno jaka ali sasvim dovoljna da mi tih nekoliko sati protekne u miru, bez dreke sestrica i doktora.user posted image
Sve u svemu, misljenja sam da u ovoj drzavi, kao i sire, ne mozes rahat ni u WC ako ne platis tako da morate biti spremne na ustupke od sestre, babice pa na dalje ako im gurnete koju markicu.
Nisu oni krivi za to nego narod koji ih je naucio tome!!!user posted image


_____________________________

Divno je biti nekome nesto...

(odgovor članu dunja)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Štela za porođaj
10.8.2009 12:38:47   
sweet BaBy
Hmmmm....kako me svi nervirju sa ovim stelamauser posted image Prvo sto pitaju gdje ces se poroditi i imas li steluuser posted image user posted image user posted image user posted image   e pa nemam stelu i nisam je ni trazila. Porodicu se aBd u Vojnoj bolnici, pa valjda me neko primi bez steleuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu nadirovamama)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Štela za porođaj
10.8.2009 14:16:04   
ena23
IZVORNA PORUKA: sweet BaBy

Hmmmm....kako me svi nervirju sa ovim stelamauser posted image Prvo sto pitaju gdje ces se poroditi i imas li steluuser posted image user posted image user posted image user posted image   e pa nemam stelu i nisam je ni trazila. Porodicu se aBd u Vojnoj bolnici, pa valjda me neko primi bez steleuser posted image user posted image user posted image user posted image


joj i mene to nervira!!! ne mogu objasniti narodu da me nece doktor ili babica poradjati nego da cu se ja poroditi,  da cu se ja naprezati, moja beba ce se gurati kroz porodjajni kanal, umirat cemo od bolova zajedno i na kraju cemo nas dvoje i babo nam biti najsretniji jer je sve gotovo i imamo nase malo pile. I ne znam koje pare da dam doktorima, nece olaksati porodjajnu bol!!!
a valjda ce me primiti, pa nece me istjerati iz bolnice zato sto nemam stelu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Štela za porođaj
10.8.2009 14:33:19   
sweet BaBy
IZVORNA PORUKA: ena23

IZVORNA PORUKA: sweet BaBy

Hmmmm....kako me svi nervirju sa ovim stelamauser posted image Prvo sto pitaju gdje ces se poroditi i imas li steluuser posted image user posted image user posted image user posted image   e pa nemam stelu i nisam je ni trazila. Porodicu se aBd u Vojnoj bolnici, pa valjda me neko primi bez steleuser posted image user posted image user posted image user posted image


joj i mene to nervira!!! ne mogu objasniti narodu da me nece doktor ili babica poradjati nego da cu se ja poroditi,  da cu se ja naprezati, moja beba ce se gurati kroz porodjajni kanal, umirat cemo od bolova zajedno i na kraju cemo nas dvoje i babo nam biti najsretniji jer je sve gotovo i imamo nase malo pile. I ne znam koje pare da dam doktorima, nece olaksati porodjajnu bol!!!
a valjda ce me primiti, pa nece me istjerati iz bolnice zato sto nemam stelu user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Štela za porođaj
10.8.2009 17:22:47   
Amrino
Ma tako treba razmisljati cure!!!
Ja sam se evo porodila u Vojnoj bez ikakve stele i nikome nisam dala ni marku...niti poklon- nista! I sve bilo hvala Bogu super!  user posted image user posted image user posted image
Tretirali su me kao i sve ostale trudnice i nista mi nije falilo! Uzdajte se samo u dragog Boga i u svoju prirodnu sposobnost da rodite bebaru...Pazljivo slusajte sta vam babice i doktor govore i sve ce biti uredu!!!
Ja koga god znam da se poradjao sa stelom samo miu je jos gore bilo jer doktor to odradi u svojoj smjeni i u vecini slucajeva izazove porod na silu i to bude jos gore.
Samo opusteno i sto duze probajte ostati u kuci...i tek kada ne mognete izdrati bolove krenite u bolnicu...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Štela za porođaj
10.8.2009 17:24:27   
scarlett
Konačno ohrabrujuće riječi!
user posted image user posted image user posted image

Hvalauser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Štela za porođaj
10.8.2009 17:29:24   
Lulu_
platili smo jednom doktoru,drugom,glavnoj sestri,jos jednoj sestri,zeni koja je donosila hranu,a na izklasku smo donjeli veliku korp voca,tartu,sokove i na odjelu za bebe smo ostavili para...ko hoce neka misli o ovome ovako ili nako.sutra da se porodim isto bih uradila

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Alma 2009)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Štela za porođaj
10.8.2009 17:36:27   
Amrino
Pokloni do 50 KM su ok...za sve preko toga i za svako placanje - zna se sta mislim- Protiv svih vjerskih, moralnih nacela i jos je krivicno djelo! I onome ko uzima i onome ko daje.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Štela za porođaj
10.8.2009 17:39:19   
Lulu_
da ja sam dala...a ko zelki neka me prijaviuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Štela za porođaj
10.8.2009 17:41:29   
Anoniman
ja sam razmisljala kao Amrino, medjutim nakon citavog devetog mjeseca nnjihovog vodjenja skontala sam da mi nema druge neg' da platim...a i dr. koji me porodio nije nista krio..sam je rekao "neka me vas muz potrazi" i tako i bi

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Štela za porođaj
10.8.2009 17:46:31   
vogelce
cao cure
gdje ste se poradali? ko vas je poradao?
znam da nije za ovu temu al me zanima koji su znaci pred porod? imala sam sinoc lazne trudove, danas se je beba spustila skroz i cak okretala, mozda ne budem na carski morala aBd

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Štela za porođaj
10.8.2009 18:13:17   
Blue rose RR
Opet ponavljam: nisam dala, niti bi ...
Ko ima na rasipanje bujrum, od mene novac doktor neće vidjeti u koverti.
Uhvati me tolika huja kada na svojoj platnoj listi pogledam sumu koja se izdvaja upravo za tog beskičmenjaka koji još pored svog posla za koji se školovao, položio zakletvu, prima platu ... i još traži od bijede.
Fuuuuje, fuuuj, i opet fujjj.
Ko god uzme od pacijenta dabogda njemu samom trebalo.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu vogelce)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Štela za porođaj
10.8.2009 18:18:46   
mnn
ma još i to.nisam dala ni ne planiram...ono što sam prošla, uh još bi oni meni trebali platiti za svu bol koju sam prošla...user posted image .

mi smo samo sestrama odnijeli jednu bombonjeru i kavu jer su bile super prema meni.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Štela za porođaj
11.8.2009 18:00:54   
dojbinica
kada bi opet, ostala akoboga trudna i trebala da se porodim, ne bihim dala ni crvavog orhaha, pa ne napinju se oni za mene, nego se ja napinjem, da rodim, oni samo gledaju dole u moju '' minđu''.Milim da to nije ok, i fer, koliko mi samo uzimaju mjesečno za zdravstvo od plate, još ja da im plaćam za porod bože sačuvaj, NEDAM!

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Štela za porođaj
11.8.2009 20:06:14   
veeseelaa
ja sam imala dogovor sa dr i babicom da me dođu poroditi
Obzirom da je sve brzo išlo dr nisam zvala a babicu jesam, otišla sam po nju autom (bila je na godišnjem) otišli smo na Koševo i porodila me
Inače, ja i njen sin smo dobri
Meni je valjala i tokom poroda i nakon poroda
A dr s kim sam imala dogovor da me porodi, ujutru nakon poroda je došao u moj box da me pozdravi
Niko ništa nije tražio ali ja sam sama od sebe počastila
I opet bi, mislim da je ok imati nekog u bolnici gdje ćeš se poroditi pa makar i čistačicu, nije pitanje samo poroda i nakon poroda ti mogu zatrebati

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.8.2009 20:07:20 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *