RE: Štela za porođaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


emma.L -> RE: Štela za porođaj (14.8.2009 12:01:03)

E mi smo dali dobre novce i to unaprijed, a sve zato što sam se svega naslušala i savjetovali su mi da dam. I držali su me zaista fino, ali nisam vidjela da su druge žene bile zapostavljene. Imala sam sreću na porodu, tako da bih drugi put pametnije- koje pare sam dala, mogli smo uzeti onaj apartman pa da MM bude sa mnom svo vrijeme. Nadam se da ćemo sljedeći put to i moći uraditi.




maja78 RR -> RE: Štela za porođaj (20.8.2009 11:28:40)

Meni je dosta mojih prijateljica preporucilo jednog doktora, i ja nazvala kosevo kad sam bila 3 mj trudnoce i pitala kad je dezuran i otisla na pregled tek tako, i od tad me je vodio kroz citavu trudnocu, prebacila sam termin 7 dana, dosla sa bolovima, on me ostavio,  obzirom da nisam bila otvorena, te rekao da ce sutra dan provocirati ako ne bude nista do tada, sutradan ujutru dosao samo da bi meni stavio gel i otisao jer je taj dan radio od 15 h u dezuri, zvao vise puta da vidi jesam li u redu, kad je dosao u smjenu svo vrijeme je nadgledao, kad sam otisla u salu obilazio me, i na kraju kad je krenuo porod, bas on je samnom bio, nije babica ucestvovala, i pomogao da se porodim. DOKTOR NIJE TRAZIO NISTA NI U JEDNOM MOMENTU A PONASAO SE KAO DA SAM SAMO JA NA SVIJETU! sto se tice sestara i babica neke su super, neke lose, kao i u zivotu, nisam nijednoj nista dala, a neke su bile prekrasne, a samo par su bile losije. Posebno da pohvalim cistacice, jer su zene super, prve ce priskociti u pomoc. Doktora sam nagradila kasnije na svoju ruku, bez da je on ikad spomenuo, a muz je dao babici koja je preuzela dijete iz radjaone.




pocahontas -> RE: Štela za porođaj (20.8.2009 13:27:36)

poradjala sam se u opcoj bolnici i stelu nisam trazila..sreca moja jer sam na kraju prosla super bez ikakve stele i novcica...babice su bile super a i ja sam Boga mi bila super jer sam suradjivala i slusala sta mi govore i tako postupala...e tad i one hoce da ti pomognu ...a ako si tuka koja radi po svom bez obzira na savjete i njih automatski iznerviras i samo ce ti priskociti ako bas zapne....stela u mom slucajnu nije postojala a skontala sam da ako imas stelu babice to prokuze i onda kroz zube prokomnetarisu da si ti od te i te i kao nek ti sad ona/on pomaze a recimo nje/njega nema taj dan u smjeni..kad vide da si "niciji" korektnije se ophode...bar ja tako mislim....naravno, ima vise i manje srdacnijih ali sve je to u deset deka...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
moj savjet je da se ne trosite psihicki na trazenje stele vec da se skoncentrisete na to kako ce te same sebi pomoci kada bolovi i porodjaj krene jer tada uz najvecu stelu na svijetu opet boli i prepustene ste same sebi....ako st eu glavi ciste porodjaj lakse prodje (govorim iz svog iskustva)...i da, molila sam Boga da mi podari ono sto je najbolje za mene i moje dijete...pa ko god se zatekene kada porod krene...i hB tako je i bilo...




veeseelaa -> RE: Štela za porođaj (20.8.2009 14:12:01)

meni su svi pomagali, bili su divni, bravo za sve babice, sestre i ostalo osoblje iz bolnice Koševo[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]
tako mi je mila ostala ta bolnica




superstar24 -> RE: Štela za porođaj (20.8.2009 14:14:41)

drage moje..morala sam da se javim na ovu temu..porodila sam se prije dva dana..trudnocu mi je vodio Dekovic na kosevu, ali je otisao na godisnji i preporucio mi dr. Hadzica, ali igrom slucaja porodio me dr. Nikulin i nemam rijeci..nikom nisam nista dala a pazio me samo tako..porodio me sa tolikom paznjom iako su 4 poroda bila u toku..neizmjerno sam mu zahvalna i mislim da me ni moj doktor ne bi vise pazio..sve pohvale i mislim da je to dokaz da se ne mora davati unaprijed...ja cu svakako iz zahvalnsoti nesto kupiti jer nema tih para koje bi mu mogla dati za sve sto je ucinio..zato samo hrabro i slusajte ih na porodu to punooo pomaze




veeseelaa -> RE: Štela za porođaj (20.8.2009 14:17:32)

dr Nikulin je divan čovjek




Dinkica -> RE: Štela za porođaj (20.8.2009 20:50:45)

superstar24 svaka tebi cast kad se ti nama javljas vec nakon 2 dana, ja nisam mogla ni nakon 20 [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




bubamara_11 -> RE: Štela za porođaj (24.8.2013 23:44:52)

Uh tema je veoma stara al da podignem malo da pitam kakve se stele mogu sad nac na GAK-U Tz kakva su vam iskustva,pozitivna negativna i slicno i kome ste dale "suskavi2 sadrzaj da bude insan da kazem kad donosite svoje cedo na svijet.




Alma_27 -> RE: Štela za porođaj (25.8.2013 7:25:47)


IZVORNA PORUKA: bubamara_11

Uh tema je veoma stara al da podignem malo da pitam kakve se stele mogu sad nac na GAK-U Tz kakva su vam iskustva,pozitivna negativna i slicno i kome ste dale "suskavi2 sadrzaj da bude insan da kazem kad donosite svoje cedo na svijet.



bolje ces proci bez stele jer tada si svaciji pacijent nego sa stelom kada postanes pacijent jednog doktora pa niko nece/ne smije da te pipne 2 sata u predradjaoni a tvoj doktor je morao hitno tamo negdje da ode [sm=hudicek1.gif] imala sam iskustva i s jednom i s drugom situacijom




Mirkica -> RE: Štela za porođaj (25.8.2013 8:01:28)

zar se i na stelu poradja , Boze svasta to samo ima kod nas [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




grozđe -> RE: Štela za porođaj (25.8.2013 8:27:31)

Nije ni svaka stela ista... ja sam za to da ipak treba malo pripaziti, jer sta nam ima vaznije od naseg sunca?...

nazalost drustvo nam je korumpirano i gleda se interes...




Alma_27 -> RE: Štela za porođaj (25.8.2013 8:35:01)


IZVORNA PORUKA: Mirkica

zar se i na stelu poradja , Boze svasta to samo ima kod nas [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]



pa to ono kad ti pricaju: nadji gore nekoga da te pripazi i ti, neiskusna prvorotka, u nekom strahu od "klaonice" kakvom pojedinci opisuju porodiliste, pristanes na to [sm=hudicek1.gif] gluposti...




sajraa -> RE: Štela za porođaj (25.8.2013 8:46:46)

Tu štelu za porođaj žene traže čak češće nego što se priča o tome, poznato je da neke žene hoće CR na svoju ruku bez realnih razloga pa daju nekoliko stotina maraka za pomenuti zahvat! Na žalost i sa sam se porodila CR, sasvim slučajno zahvat obavio dr E.Idrizbegović, odlično obavio posao, usput još "riješio" par problemčića, a sve bez ijedne marke! Na kraju svega prođoh kao i ona što dade 700KM [sm=hudicek1.gif]




smajli80 -> RE: Štela za porođaj (25.8.2013 9:05:16)

Ja sam na prvi porod otišla bez ikakve štele.Primio me doktor (koji je inače poznat kao čovjek koji uvelike uzima mito i to nekrije) i nismo mu dali ni marke.Ponašao se prema meni kao prema stoci[sm=smiley21.gif] nažalost ali tako je bilo.
Sreća po mene pa je njegova smjena trajala do 15h i onda me preuzela doktorica koja je inače moja dugogodišnja komšinica i po prirodi jako dobra osoba prema svima.Pustila je moju sestru koja je inače viša med.sestra da prisustvuje porodu(čega nema u našem porodilištu).
Porod je bio jako dug i težak i ona me je obilazila svako 10-15 min a zadnjih 2h je bila u rađaoni.
Svojim stavom ,glasom i prije svega pristupom je uvelike zajedno sa mojom sestrom olakšala jako težak porod.Što ne bio bio slučaj da ostao onaj ljekar koji me je primio.Naravno porodila bih se ali kako bi prošla to je pitanje[sm=smiley13.gif]

Na drugi porod otišla sam dogovoreno jer je posteljica ostarila i što prije je trebalo indukovati porod.Porodio me gin.koji je vodio trudnoću.
Indukovani porod je kraći ali bolovi su dosta jači.I mogu samo da mu se zahvalim što je bio tu sve vrjeme i pomogao mi.Poklon je dobio ali tek nakon poroda.Mm je naporavio veliki ručak u čast rođenja svog sina na kojem je bio i ljekar koji me je porodio.
To je sasvim dovoljan i primjeran poklon.

Naše društvo je nažalost takvo jer smo ga mi takvog napravili.




Alma_27 -> RE: Štela za porođaj (25.8.2013 9:08:35)

ja nisam nikom platila (bilo je to neko poznanstvo) i divna je doktorica i sestra al mi se desilo to sto sam vec spomenula (da me niko nije htio /smio dirati dok moja doktorica ne dodje). hvala lijepo. mnogo bolje sam prosla drugi put sto se tog tice




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]