RE: PMS (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


lirio -> RE: PMS (25.10.2010 12:25:24)

kod mene je zivi haos...nisam imala neki jak pms prije ove druge trudnoce...od drugog poroda KATASTROFA...nervoza, razdrazljivost, agresivnost, lupanje srca, bol u ledjima i stomaku, pojacan apetit, bezrazlozno plakanje, depresivnost, umor, glavobolja, bolovi u nogama... uzas...a kad,,procuri" drzi mozda jos par sati dok ,,ocepi" a onda sam ko ptica...mene pms izludjuje, al fakat je tako... ovih dana planiram ginekologu, kontam reci i za ovo pa da mi da nesto...inace [img]http://www.pic4ever.com/images/2rqfst4.gif[/img]




Jovanamala -> RE: PMS (29.10.2011 10:55:15)

Moram da vas obavjestim o svom pms-u.....uh meni krenu ti dani 10 dana prije [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] Znaci..malo je reci mostrum....mam i sestra me razumiju..samo pitaju..trebas dobit? Cutim. Vise nista ne pitaju.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ali zene moje.....to je nevjerovatno stanje....ljutnja i samo ljutnja.....sta mi prolazi kroz glavu bolje da ne znate....to su grozni momenti...ali zato kad dodje [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] Plac...tuga....i odraz u ogledalu grozan...




koka i po -> RE: PMS (29.10.2011 13:20:25)

imaju nekakve tablete za pms.
ginekolog mi propisao ali ja ih nikada nisam digla.
reko ..bolje da se malo ispucam a imam i pokrice[sm=smiley36.gif](zezam se)
mene drma ...i to pravo [sm=smiley29.gif]




madam x -> RE: PMS (6.4.2012 22:45:54)

Da li koristite kakve tablete protiv PMS, mene zaista smara, danas sam tražila da uradim nalaze, jer mislim da mi željezo nije u redu i spomenula sam doktorici to. Ona mi propiše tablete Melox fort, ja sad proguglam, kad to antireumatik[sm=zmeden.gif]. Pitaću ja u apoteci sama, ali me zanima preporuka iz prve ruke. Znači baš protiv PMS-a.




Mama Selma -> RE: PMS (7.4.2012 23:35:38)

Mene sve boli a zadnje dvije mensruacije sam primjetla da imam i povisenu temperaturu do 37 sa 2 otprilike. jel jos neko to ima?




damma -> RE: PMS (8.4.2012 15:24:07)


IZVORNA PORUKA: zinanina

Da li koristite kakve tablete protiv PMS, mene zaista smara, danas sam tražila da uradim nalaze, jer mislim da mi željezo nije u redu i spomenula sam doktorici to. Ona mi propiše tablete Melox fort, ja sad proguglam, kad to antireumatik[sm=zmeden.gif]. Pitaću ja u apoteci sama, ali me zanima preporuka iz prve ruke. Znači baš protiv PMS-a.


Protiv PMS-a je najbolje ulje nocurka u tabletama od natural wealtha. Ja ih pila, imaju super djelovanje, bas umiri simptome. Inace sam razdrazljiva u tom periodu, nekad imam osjecaj da ludim, al kad ispijem dvije te bocice rahat sam duzi period, pa ponovim terapiju po potrebi.




henna ze -> RE: PMS (8.4.2012 15:35:29)

ima pms free..ne znam koja tačno ono biljka je gl sastojak




madam x -> RE: PMS (8.4.2012 22:25:29)


IZVORNA PORUKA: damma


IZVORNA PORUKA: zinanina

Da li koristite kakve tablete protiv PMS, mene zaista smara, danas sam tražila da uradim nalaze, jer mislim da mi željezo nije u redu i spomenula sam doktorici to. Ona mi propiše tablete Melox fort, ja sad proguglam, kad to antireumatik[sm=zmeden.gif]. Pitaću ja u apoteci sama, ali me zanima preporuka iz prve ruke. Znači baš protiv PMS-a.


Protiv PMS-a je najbolje ulje nocurka u tabletama od natural wealtha. Ja ih pila, imaju super djelovanje, bas umiri simptome. Inace sam razdrazljiva u tom periodu, nekad imam osjecaj da ludim, al kad ispijem dvije te bocice rahat sam duzi period, pa ponovim terapiju po potrebi.


Ja baš pošla da napišem da sam danas to dobila u apoteci, samo ne znam kad se koristi , da li cijeli mjesec ili samo pred menstruaciju?




madam x -> RE: PMS (8.4.2012 22:26:02)


IZVORNA PORUKA: henna ze

ima pms free..ne znam koja tačno ono biljka je gl sastojak



Je li se tako zovu tablete?




damma -> RE: PMS (9.4.2012 8:03:32)


IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: damma


IZVORNA PORUKA: zinanina

Da li koristite kakve tablete protiv PMS, mene zaista smara, danas sam tražila da uradim nalaze, jer mislim da mi željezo nije u redu i spomenula sam doktorici to. Ona mi propiše tablete Melox fort, ja sad proguglam, kad to antireumatik[sm=zmeden.gif]. Pitaću ja u apoteci sama, ali me zanima preporuka iz prve ruke. Znači baš protiv PMS-a.


Protiv PMS-a je najbolje ulje nocurka u tabletama od natural wealtha. Ja ih pila, imaju super djelovanje, bas umiri simptome. Inace sam razdrazljiva u tom periodu, nekad imam osjecaj da ludim, al kad ispijem dvije te bocice rahat sam duzi period, pa ponovim terapiju po potrebi.


Ja baš pošla da napišem da sam danas to dobila u apoteci, samo ne znam kad se koristi , da li cijeli mjesec ili samo pred menstruaciju?



Ja sam pila kontinuirano dva mjeseca, tako mi rekli u apoteci i tako ima ucinak na duzi period.




henna ze -> RE: PMS (9.4.2012 8:54:55)

http://encian.hr/clanak/17303


evo to su te..nadam se da nije reklama.




madam x -> RE: PMS (9.4.2012 21:04:55)

Henna, hvala na informaciji, dobro je znati, pitaću da li ima u našoj apoteci, ali ću prvo probati ovaj noćurak.

A noćurak sam kontala piti 7 dana pred menstruaciju, tako pišu na nekim forumima, pa ću vidjeti ima li poboljšanja.




malena27 RR -> RE: PMS (22.6.2012 11:10:58)


IZVORNA PORUKA: lutkica25

Neznam kako da nazovem ovu temu curke moje,al imam jedno pitanje jedno,otkada ste trudilice da li vam se desavaju promjene u pms prije nego sto treba te dobit vjesticu...nekako mi se pms iz mjeseca u mjesec mjenja,ili se to meni cini,al ne cini mi se sigurno.....prije bi bila nervozna,grudi bi me bolile po 10 dana,samo bi mi se spavalo ..... a sada nekako kao da i necu dobiti nikakav simpom pms nemam,grudi me zabole 3 dana i [sm=hudicek1.gif] vjestica dodje



IZVORNA PORUKA: ljiljo

i meni se to isto dogodilo,u oktobru prošle godine kasnila mi je[sm=hudicek1.gif] 7 dana i kad je dosla bio je uzas to su bili komadici i trajala je oko 7-8 dana mislim da je bio spontani jer sam poslije ustanovila da imam ureaplasmu i dr kaze da je najvjerovatnije to bio uzrok i od tada pms mi je skroz promijenjen nista nije isto čak se i ciklus smanjio na 24-25 dana i uvijek pred [sm=hudicek1.gif] imam iste simptome kao da sam trudna; moram stalno u wc gladna sam manta mi se i td, a prije je nisam ni osjećala znam onaj dan kad je dobijem da je došla. Ali na svu sreću izlječili smo bakterije i trebalo bi sad biti ok da nije nekaih upalica i sekreta dosadnog ali to je druga priča...




IZVORNA PORUKA: lutkica25

hajd super pa si uspjela rijesiti to..
Meni je vjestica uvijek na vrijeme,ne kasnije nikad,jednom u godini mi se pomjeri jedno 6 dana i to je to...al ovakve pms nikad prije nisam imala...
Hajd prva 2 mjeseca kad smo poceli praviti bebu,umisljala sam sebi simptome trudnoce ko i svaka druga zena,al sad sam se smirila ...zato pitam jel se jos kome desilo to,da svaki put sad kad trebam dobit budu drugaciji simptomi pms ili ih uopste nema




IZVORNA PORUKA: ljiljo

ja mislim da ima veze da su simptomi drugčiji kada radiš na bebici nego kad imaš regularne odnose ipak se tijelo svaki put u ciklusu priprema za oplodnju i drukčije reaguje kad imaš takve odnose(MISLIM kad rade spermići [sm=smiley36.gif])






MAMA MA -> RE: PMS (1.9.2012 15:35:44)

Mene PMS doslovno unisti[sm=hudicek1.gif]

ja sam jedna osoba onih 10 dana pred M a druga osoba ostatak mjeseca...


Evo od juce mi je pms poceo,tacno primjetim na sebi...ujedam...[sm=lev.gif]
Maloprije ja gledam tv ulazi muz nosi grožđe,sjede pored mene i jede...a meni samo želudac igra....osjecam da mi pritisak raste....tako ali tako me nervira zvuk boba grožđa koje pucaju u ustima(a inace mi ne smeta)i ja samo izadjem iz prostorije...

Jedno 10 puta od jutros sam plakala[sm=zmeden.gif]
u pauzama se valjam od smijeha djetetovim izvalama[sm=zmeden.gif]

pa onda me spuca nervoza jer je nered,pa se zahojcam raspremat,ali se pocnem znojit,pocne mi srce lupat,i moram sjest i onda nastane plac[sm=sad.gif]
MM je jadan vec naviko,sta ce samo me blijedo gleda[sm=smiley22.gif]

a apetit-isto nilski konj

daj ovo daj ono...svako pola sata sam gladna[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]

Ma unisti me kad vam kazem[sm=smiley13.gif]




Galicia -> RE: PMS (1.9.2012 16:23:26)

Ja kako starim sve sam gora kad je rijec o PMS. Pocetkom avgusta, imala sam tezi oblik PMS, gdje sam dosla na posao u 7 i u 7:15 sam imala bukvalno nervni slom. Sjela sam u cosak i odvalila plakati. U glavi motam film, da nista nije tako strasno, posao kao posao, svaki dan isti, niko nije protiv mene, sve se odvija normalno, i onda opet u plac, kako ne mogu svoje osjecaje kontrolisati, itd itd. Izadjem sa posla, jer sam bila u nenormalnom stanju da obavljam svoj posao, i dodjem kuci i na internet. Dijagnoziram se sa PMDD. Predmenstrualni disforicni poremecaj. Mentalni poremecaj, i gleda se kao mentalna bolest. Prepala sam se pravo. Ako bude ovaj mjesec ovako opet, moram doktorici podhitno. Meni to traje samo 1 dan, i onda sve normala. Ne bih volila da izadje na nesto lose. Ali moram pratiti.




HNF -> RE: PMS (10.9.2012 9:13:02)

Ja kada treba da dobijem menstruaciju, ali i kada je vec imam budem uvijek teza za jedno 1,5 kg, do dva. Evo sad imam menstruaciju i teza sam 1,7 kg nego prije 2 dana kada je nisam imala.Da li se to jos nekom desava, da mu se kilaza poveca, i onda spadne kad mi prodje. Takodje nisam isla ni u wc, uvijek me muci zatvor kad dobijem i nisam isla 2 dana [sm=zmeden.gif]. a o bolovima, nervozi i zelji ta slatkim, masnom i kaloricnom hranom da ne pricam[sm=smiley13.gif]




lost -> RE: PMS (10.9.2012 9:22:40)


IZVORNA PORUKA: HNF

Ja kada treba da dobijem menstruaciju, ali i kada je vec imam budem uvijek teza za jedno 1,5 kg, do dva. Evo sad imam menstruaciju i teza sam 1,7 kg nego prije 2 dana kada je nisam imala.Da li se to jos nekom desava, da mu se kilaza poveca, i onda spadne kad mi prodje. Takodje nisam isla ni u wc, uvijek me muci zatvor kad dobijem i nisam isla 2 dana [sm=zmeden.gif]. a o bolovima, nervozi i zelji ta slatkim, masnom i kaloricnom hranom da ne pricam[sm=smiley13.gif]


Nisam primijetila višak kg u toku PMSa[sm=zmeden.gif]
Inače nemam nekih većih problema u pmsu, primijetim samo napetost u trbuhu, i na wc idem uglavnom redovno bez obzira na menstruaciju. Ne traži mi se ništa posebno da jedem to što kažete slatko, masno isl.
Poslije poroda mi menstruacije više nisu bolne tako da je za sada hvala Bogu sve 5[sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: PMS (10.9.2012 9:28:34)


IZVORNA PORUKA: HNF

Ja kada treba da dobijem menstruaciju, ali i kada je vec imam budem uvijek teza za jedno 1,5 kg, do dva. Evo sad imam menstruaciju i teza sam 1,7 kg nego prije 2 dana kada je nisam imala.Da li se to jos nekom desava, da mu se kilaza poveca, i onda spadne kad mi prodje. Takodje nisam isla ni u wc, uvijek me muci zatvor kad dobijem i nisam isla 2 dana [sm=zmeden.gif]. a o bolovima, nervozi i zelji ta slatkim, masnom i kaloricnom hranom da ne pricam[sm=smiley13.gif]


meni cijeli život vaga pokazuje do 2 kg da sam teža za vrijeme [sm=hudicek1.gif]

i smo potreba za slatkišima...to me slomi za vrijeme OMS-a ta borba je ko borba dobra i zla u meni...

ostalo...il sma navikla...il je muš skontao u kojim dnaime me niko ništa ne smije pitati...a nedo Bog šta prigovoriti[sm=jezicek.gif]




Mrvica_83 -> RE: PMS (9.2.2014 21:26:28)

Da osvjezim temu [sm=smiley1.gif] Mame dali ste imale simptome PMS-a i prije prve menstruacije nakon poroda ??




vjestica -> RE: PMS (9.2.2014 21:47:43)


IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Da osvjezim temu [sm=smiley1.gif] Mame dali ste imale simptome PMS-a i prije prve menstruacije nakon poroda ??

nakon prvog poroda dok sam dojila nisam imala simptome PMS-a, niti bolove tokom menstruacije
vratilo se na stanje prije kad sam prestala dojiti
ništa nije najavilo prvu menstruaciju nakon poroda , čak mi ni ovulacija nije bila izražena




Mrvica_83 -> RE: PMS (9.2.2014 21:53:46)

Vjestice Hvala na odgovoru [sm=smiley1.gif] Hmmm .. Ja iskljucivo dojim Cezu vec vise od dva mjeseca ali prije neki dan osjetih one karakteristicne bolove u dnu stomaka i razdrazljivost i nervozu kao inace pred ciklus ..MM pita sta se sa tobom dogadja [sm=hudicek1.gif] Sve potraja kratko i nestade .. Nadam se da ce me zaobici dok dojim jer namjeravam dojiti dugooo [sm=smiley1.gif]




vjestica -> RE: PMS (9.2.2014 22:02:34)

i ja često osjetim zabolucka me, ali još nisam dobila (dečko danas napunio 6 mjeseci)
s curom sa dobila nakon 5 mjeseci i nije ništa smetalo dojenju (isključivo jedojila 6 mjeseci, uz krutu hranu nastavila dojenje do 2 g)




Mrvica_83 -> RE: PMS (9.2.2014 22:06:39)

Vjestica Sretan mali rodjendan [sm=smiley1.gif] I ja imam namjeru tako.. sad cemo imati malo zeznut period jer se vracam na posao kad Ceza navrsi 3 mjeseca ali nadam se da ce uz zelju , trud , podrsku MM sve proci ( on ce biti sa curom dok sam na polu ) kako treba .. Hvala ti [sm=smiley1.gif]




mala_sa -> RE: PMS (9.2.2014 23:19:58)

Ja imam simptome pms-a iako samo dojimo. Budem bas ono nervoza i razdrazljiva uzas [sm=hudicek1.gif], haman se samo derem na svakoga [sm=smiley36.gif]




Mrvica_83 -> RE: PMS (9.2.2014 23:58:26)

Mala_saSad je , dakle , oficijelno i nisam sama .. PMS se vratio na velika vrata kod mene , bez dolaska [sm=hudicek1.gif]Frcale su jucer carape ( koje ostavlja gdje stigne ) na sve strane kad sam na MM pocela da urlicem a on zabezeknut [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>