RE: Fimo masa (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Napravimo zajedno



Poruka


D_K -> RE: Fimo masa (31.12.2013 11:33:46)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zamolila me je skvo rr da postavim njeno remek djelo...zarazila se [sm=smiley1.gif]
uziva na Vlašiću i zadala se [sm=bravo.gif]

[img]http://www.dodaj.rs/f/1z/3S/1aPNLbsM/39b5980ff1793d14a679c239.jpg[/img]



odlicno izgledaju [sm=smiley20.gif][sm=smiley20.gif]
ocekujemo jos puuuno radova i slika u buducnosti [sm=smiley1.gif]

Hanady - hvala za tip za vadjenje fimo mase iz kalupa - spasio me muke..
zato sam sinoc do pola jedan pekla, nizala, odmah dobijem ideje - te hajde sad ovo probati, te hajde ono.. prava zaraza [sm=smiley36.gif]




ZuZuM -> RE: Fimo masa (31.12.2013 12:35:58)

Poprilicno sam bila neaktivna na forumu opcenito pa sam propustila temu o swapu, ali definitvno bi da se prikljucim, kad pocinje novi, dajte mi link [sm=smiley1.gif] i naravno potrudim se da ostanem sto duze sa vama na temi [sm=smiley1.gif]




canim -> RE: Fimo masa (31.12.2013 21:43:27)

Skvo divno[sm=bravo.gif]

Zuzum najvjerovatnije prijava i rok izrade ce biti najdalje do prvog dana proljeca tako da gledaj da pratis temu swapa u tom periodu.




ZuZuM -> RE: Fimo masa (1.1.2014 15:57:32)

Hvala Canim na odgovoru! [sm=smiley1.gif]




madam x -> RE: Fimo masa (1.1.2014 17:11:41)

Kao totalni laik pitam onako, jer me interesuje, gdje kupujete " podloge" za broševe i kako izgledaju ?




hatepsut -> RE: Fimo masa (1.1.2014 18:31:47)

ZuZum [sm=bravo.gif] zaista predivni radovi bas si svestrana !




Hanady RR -> RE: Fimo masa (1.1.2014 19:56:14)


IZVORNA PORUKA: madam x

Kao totalni laik pitam onako, jer me interesuje, gdje kupujete " podloge" za broševe i kako izgledaju ?


ja nisam uzimala za broševe...ja oblike uradim pa iza zaljepim komadićem fima bašlije koje uzimama u Izboru ...jedno vrijeme bilo je i u bojama...

a moguć da ima u ovim specijaliziranim pordavnicama kao i za prstenove i medaljone i privjeske




almondray -> RE: Fimo masa (2.1.2014 8:18:31)


IZVORNA PORUKA: madam x

Kao totalni laik pitam onako, jer me interesuje, gdje kupujete " podloge" za broševe i kako izgledaju ?

Jel misliš na ovo ?




madam x -> RE: Fimo masa (2.1.2014 11:08:42)


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: madam x

Kao totalni laik pitam onako, jer me interesuje, gdje kupujete " podloge" za broševe i kako izgledaju ?

Jel misliš na ovo ?


Da, hvala ti, ja sam mislila da to ima još nešto iznad te igle, neki metalni okrugli osnov, na što bi se zalijepio broš, ali vjerovatno i ovako ide [sm=smiley1.gif]




almondray -> RE: Fimo masa (2.1.2014 12:01:28)


IZVORNA PORUKA: madam x


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: madam x

Kao totalni laik pitam onako, jer me interesuje, gdje kupujete " podloge" za broševe i kako izgledaju ?

Jel misliš na ovo ?


Da, hvala ti, ja sam mislila da to ima još nešto iznad te igle, neki metalni okrugli osnov, na što bi se zalijepio broš, ali vjerovatno i ovako ide [sm=smiley1.gif]

Ne , nema.Istisnes malo vrućeg ljepila na bros i pritisnes na iglu tako da ljepilo udje u te rupice na igli.




ZuZuM -> RE: Fimo masa (2.1.2014 12:48:33)

Podloge za broseve imas na pijaci Sirano i Otoka (otvorena) ako si iz Sarejeva, zatim imas u Tugri, Fediju, nisam sigurna da li ima u onom novom Hoby centru.
Zenica - u Fediju. A ako opet nisi ni iz jednog od ova dva grada ima i tu rjesenje [sm=smiley1.gif] online prodavnica i Fedi i E bay i bh portal prodaje i kupovine.

Sory admini ako se ovo krsi sa pravilima reklamiranja i dr. stvari slobodno brisite.




Mellica -> RE: Fimo masa (12.1.2014 22:21:17)

Eh ovako...ne znam bas puno o fimo masi, al sam vrlo zainteresovana :)

Vidjela sam one kasike i super su! Nasla sam i jedan tutorial i tu kazu da kasiku prvo premazu sa "liquid polymer clay" - zanima me koji je to djavo i gdje ga ima kupiti?





canim -> RE: Fimo masa (12.1.2014 23:18:29)

Polymer clay moze da bude u tecnom i cvrstom stanju, fimo je samo jedna vrsta polymer clay-a koja se uglavnom kod nas ima kupiti.
Tebi treba tecni fimo odnosno liquid polymer clay. Cini mi se da je D_K radila neke medaljone za djecu s njim, pa ti ona moze detaljnije objasniti [sm=smiley1.gif] A kupiti imas gdje god imas fimo u cvrstom stanju trebao bi biti i tecni.




Mellica -> RE: Fimo masa (13.1.2014 12:51:09)

Eh hvala...bas cu pogledat ima li u mercatoru i taj tecni, pa da isprobam i te kasike :)





bebacha -> RE: Fimo masa (13.1.2014 13:05:13)


IZVORNA PORUKA: Mellica

Eh ovako...ne znam bas puno o fimo masi, al sam vrlo zainteresovana :)

Vidjela sam one kasike i super su! Nasla sam i jedan tutorial i tu kazu da kasiku prvo premazu sa "liquid polymer clay" - zanima me koji je to djavo i gdje ga ima kupiti?




ja nisam nicam premazala i nema potrebe
fimo se sam super zalijepi za kasiku




Mellica -> RE: Fimo masa (13.1.2014 13:32:07)

hvala @bebacha [sm=bravo.gif]

Onda cu pokusati i ja tako. Obzirom da bih stavila prvo neku fimo podlogu, pa na nju fimo slova - jel potrebno ta slova zalijepiti ili mislis da ce mi izdrzati ako ih samo "utisnem" ?




bebacha -> RE: Fimo masa (13.1.2014 13:53:38)


IZVORNA PORUKA: Mellica

hvala @bebacha [sm=bravo.gif]

Onda cu pokusati i ja tako. Obzirom da bih stavila prvo neku fimo podlogu, pa na nju fimo slova - jel potrebno ta slova zalijepiti ili mislis da ce mi izdrzati ako ih samo "utisnem" ?


samo ih dobro stisni i ono ce se pecenjem spojit




Mellica -> RE: Fimo masa (13.1.2014 15:13:54)

Super, hvala...javicu jel mi uspjelo.





Nirvana81 -> RE: Fimo masa (18.4.2014 15:45:54)

Jao ovo je super...uvijek sam se pitala kako se ovo pravi
Moram i ja ovo probati [sm=smiley36.gif]




Amela86 -> RE: Fimo masa (9.11.2014 19:17:40)

Pozdrav,zna li neko gdje ima kupiti fino masu u Vitezu ili Travniku ? Znam da ima u Zenici ali mi nije bas usput pa ako neko zna , bila bih zahvalna




Visnja RR -> RE: Fimo masa (24.4.2016 21:27:06)


IZVORNA PORUKA: ajla90

Pozz svima :) Nova sam ovdje pa zelim da pitam sve vas koji ste imali iskustva sa fimo masom

Naime zelim svojoj maloj princezici da napravim zdjelicu, i pribor sa njenim imenom i figuricama. Figurice i ime sam vec napravila, pa me zanima sta dalje? Koje ljepilo je najbolje itd.--

Hvala svima unaprijed [sm=smiley36.gif]





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]