|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  279 280 [281] 282 283   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 10:42:27   
chuci
ja sam grah dala prije godine ne sjećam se tačno kad, a kupus jednom davala, čini mi se da je imala više od godinu.
grah namočila noć prije, pa kuhala, dodala peršin, mrkvu, maslinovo.
kupus kuhala na sitno isjeckan sa telećom kremenadlom, od začina je tu bilo čini mi se isto peršina, i još mrkva. tamam me napomenu baš ću kupiti da joj opet napravim.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7001
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 10:47:53   
Anoniman
Zar se smije maslinovo ulje termički obrađivati????

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 7002
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 11:11:23   
chuci
ne znam
ja ga dodajem na kraju uvijek

ne znam zašto, negdje pročitala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7003
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 11:15:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Zar se smije maslinovo ulje termički obrađivati????




gubi svoja svojstva kad se termicki obrađuje,ja sam uvjek dodavala par kapi kad bi hrana vec bila skuhanauser posted image
ovo sam gledala na tv-u mada me Ana Ugarkovic buni ona sve kuha i pece na m.uljuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7004
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 11:25:27   
Anoniman
Meni je nutricionista rekla koliko je zdravo maslinovo ulje, toliko je stetno termicki obradjeno maslinovo ulje za dijete. Odrasli bolje podnose termicki obradjeno, ali ono gubi svoja svojstva. Kazu maslinovo ulje je kao med, ne smije se dodavati u hranu ako je toplija od 40 stepeni. 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7005
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 11:29:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Meni je nutricionista rekla koliko je zdravo maslinovo ulje, toliko je stetno termicki obradjeno maslinovo ulje za dijete. Odrasli bolje podnose termicki obradjeno, ali ono gubi svoja svojstva. Kazu maslinovo ulje je kao med, ne smije se dodavati u hranu ako je toplija od 40 stepeni. 





ja sam ga dodavala pred blendanje i imali smo urednu stolicuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
mm ga obozava a ja ga ne mogu smisliti iako znam da je zdravo itd al meni jeuser posted image
Noa cesto jede s njim recimo mladi sir posut m.uljem i pravo ga voliuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7006
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 11:53:21   
leona81
svi kuhari kuhaju i peku na maslinovom ulju a to je totalno pogresno, ni meni nije jasno zasto to rade...takodjer mijesaju nekoliko vrsta masnoca npr ulje i puter ili ulje i margarin sto se niposto ne bi trebalo raditi, valjda radi boljeg ukusa, ali sto se tice zdravlja to nimalo nije dobro...kao ni dvije kiseline

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7007
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 16:19:53   
malena131
E drage moje, jeste li vi svojoj djecici davali bjelance sa navrsenih godinu dana ili sa punih 11mjeseci? U kom obliku ste ga davali, tvrdo kuhano ili peceno???? Moji djecaci imaju puni 11 mjeseci, zumance im super ide e sad kontam kad da dam bjelance...

_____________________________

Nasi djecaci, najvece ljubavi na svijetu stigle su 12.01.2010.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 7008
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 16:51:27   
chuci
po našim tabelama ide sa punih 12 mjeseci. a opet negdje drugo može od početka dohrane.
ja sam dala malo ranije (od godine) jer nema slučajeva alergija u porodici. 
na tebi je da odlučiš.

prvi put je bjelance probala u drugoj hrani (u kiflama sa jajetom) tako da je bilo u maloj količini. kad sam joj ga zvanično davala bilo je tvrdo kuhano, pa onda kao kajgana na pavlaci

(odgovor članu malena131)
Neposredna veza do poruke: 7009
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 17:01:25   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: sheri

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Nenci, mi smo do godine jeli samo ponekad smoki i one male kinder čokolade.

A grisini je počela jesti tek s nekih 16 mj.  Mene nekako toga bilo strah da joj ne zapne.


a onda mi je Nora krisom stavila u usta i od tada dijelimo sve, i pijemo iz iste caseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Daaaaaaaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image user posted image

Zato prijateljice i služe user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 7010
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 21:16:31   
bebac2
IZVORNA PORUKA: malena131

E drage moje, jeste li vi svojoj djecici davali bjelance sa navrsenih godinu dana ili sa punih 11mjeseci? U kom obliku ste ga davali, tvrdo kuhano ili peceno???? Moji djecaci imaju puni 11 mjeseci, zumance im super ide e sad kontam kad da dam bjelance...


ja sam svojoj user posted image bjelance dala tek nakon 1. rodjendana. bilo me je strah zato sto ima atopisjki dermatitis, pa je i pedijatar rekao da trebam biti oprezna. hvala Bogu, sve je prošlo kako treba. sada jede kuhano jaje pomijesano sa pavlakom i svidja mu se pravo


_____________________________

dva djecaka,.2006. i 2009.

(odgovor članu malena131)
Neposredna veza do poruke: 7011
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 22:08:57   
aida.
Postavljam pitanje u ime svoje prijateljice... Dojila je bebu jedva dva mjeseca, jer je perisala dojku i duga je prica koliko se borila... Beba pije AD i sad ima 4 mjeseca, moze li neko ukratko da kaze sta sve sada moze da pocne da dodaje osim jabuke, mrkve, davala je i spinat ja mislim... Ja sam dojila i polako tek dodavala od cetvrtog polako, mnogo je stvari probo tek od sestog... Sta se moze davati bebi od 4 mjeseca?
Hvala unaprijed.user posted image

< Poruku je uredio aida. -- 14.12.2010 22:09:17 >


_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu bebac2)
Neposredna veza do poruke: 7012
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.12.2010 7:56:38   
chuci
IZVORNA PORUKA: aida.

Postavljam pitanje u ime svoje prijateljice... Dojila je bebu jedva dva mjeseca, jer je perisala dojku i duga je prica koliko se borila... Beba pije AD i sad ima 4 mjeseca, moze li neko ukratko da kaze sta sve sada moze da pocne da dodaje osim jabuke, mrkve, davala je i spinat ja mislim... Ja sam dojila i polako tek dodavala od cetvrtog polako, mnogo je stvari probo tek od sestog... Sta se moze davati bebi od 4 mjeseca?
Hvala unaprijed.user posted image

neka uvede neke od bezglutenskih žitarica (kukuruz - palenta, amarant, proso), i to jednu po jednu, skuhanu na vodi. pa nek ih miješa sa jabukom, pa sa mrkvom, jer je to već probala. to je još mjesec dana probavanja.

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 7013
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.12.2010 10:28:48   
aida.
Prenosim joj, hvala user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 7014
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.12.2010 11:30:46   
lekica83

IZVORNA PORUKA: aida.

Postavljam pitanje u ime svoje prijateljice... Dojila je bebu jedva dva mjeseca, jer je perisala dojku i duga je prica koliko se borila... Beba pije AD i sad ima 4 mjeseca, moze li neko ukratko da kaze sta sve sada moze da pocne da dodaje osim jabuke, mrkve, davala je i spinat ja mislim... Ja sam dojila i polako tek dodavala od cetvrtog polako, mnogo je stvari probo tek od sestog... Sta se moze davati bebi od 4 mjeseca?
Hvala unaprijed.user posted image

Pored zitarica od slatkog povrca moze uvesti i tikvicu, ona je lako probavljiva.

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 7015
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.12.2010 23:12:11   
Nenci
Evo da kazemo da smo probali grasak user posted image

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 7016
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.12.2010 23:34:50   
idacha
Nenci, kako se svidja V. grasak? kako si mu pripremila?
ja sam juce imiju pripremala prvi put, do sada je jeo samo u onim gotovim kasicama.. helem, nekad sam ovdje na forumu procitala da je neka mama svom bebiju cistila skuhani grasak, zrno po zrno, pa sam i ja imiju tako cistila... pola... poslije toga sam se toliko smorila, jer je on plakao, tel mi zvonio i zvono na vratima, da sam sve sastavila i izblendala... poslije sam rpimjetila one ljuspice od graska i nisam mu dala to sto sam pripremila, jer me bilo strah kako ce to provariti


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 7017
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.12.2010 12:45:44   
bebacha
jesul prokulice teske za stomak?mislila sam Alenu sad skuhat.on za 7 dana puni 6 mjeseci

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 7018
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.12.2010 12:52:21   
Lejla Ka
A od kad jede dohranu?

Kupusnjače, čini mi se idu dosta kasnije.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7019
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.12.2010 12:52:26   
megi
bebacha ja bih ipak malo sacekala sa prokulicama
ipak su one kao i kupus teske za stomak


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7020
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.12.2010 12:53:57   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: idacha

Nenci, kako se svidja V. grasak? kako si mu pripremila?
ja sam juce imiju pripremala prvi put, do sada je jeo samo u onim gotovim kasicama.. helem, nekad sam ovdje na forumu procitala da je neka mama svom bebiju cistila skuhani grasak, zrno po zrno, pa sam i ja imiju tako cistila... pola... poslije toga sam se toliko smorila, jer je on plakao, tel mi zvonio i zvono na vratima, da sam sve sastavila i izblendala... poslije sam rpimjetila one ljuspice od graska i nisam mu dala to sto sam pripremila, jer me bilo strah kako ce to provariti



Idacha, skuhan grašak protisneš kroz metalnu cjediljku, tj. ispasiraš, i eto ga! Bez ljuspica, kao kašica.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 7021
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.12.2010 12:57:02   
bebacha
jede od navrseni 5.onda cu ipak sacekat jos

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 7022
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.12.2010 13:35:22   
Anoniman
Ja Ani dajem grasak od nepunih sedammjeseci i nikad nisam skidala ljuspicu, vec dobro ga iskuvam, obicno sa nekim mesom i mrkvicom i onda samo stapnim mikserom izmiksam i nikad mi nije ostala ni jedna ljuspica, a npr sad posto joj ne blendam vise ako se bas dobro grasak ne raskuva znam ga na pola presjeci nakon kuvanja.

Bebacha ja sam brokule davala oko sestog mjeseca, a vjeruj mi prokule nisam jos jer i meni tesko padnu na stomak.

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 7023
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.12.2010 12:33:33   
Nenci
Viktoru se grasak svidio user posted image

Mi prokule jedemo kako smo usli u 10ti mjesec i svidjaju mu se i ne smetaju mu.
Ja ih skuham same pa tu vodu bacim. Onda skuham telece meso pa pred kraj dodam te prokule ocijedjene.
Koka i po je cini mi se, rekla da se te stvari kuhaju otklopljene pa onda ne nadimaju i ja onda tako.
Danas nam je to za rucak user posted image

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7024
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.12.2010 12:34:42   
Nenci
E da, grasak sam kuhala sa krompirom i mrkvom, ali sam ipak grasak onda propasirala na cjediljku.

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 7025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  279 280 [281] 282 283   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  279 280 [281] 282 283   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *