RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


kocka -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.8.2015 11:26:40)

A sta jedete?




Zelimo_bebu -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.9.2015 15:25:20)

Molim za pomoć...maleni od sestre skroz slabo jede...šesti mu je mjesec i odbija hranu, a čak i mlijeko slabo ide...ajde mi dajte savjet jer joj pokušavam pomoći...hvala unaprijed




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.9.2015 16:35:49)


IZVORNA PORUKA: Zelimo_bebu

Molim za pomoć...maleni od sestre skroz slabo jede...šesti mu je mjesec i odbija hranu, a čak i mlijeko slabo ide...ajde mi dajte savjet jer joj pokušavam pomoći...hvala unaprijed


zelimo bebu moja curica je tsk sa 7 i po mj prihvatila dohranu,do tada samo dojila....mozda odbija jer mu zubici izbijaju,tada slabo jedu...treba pratiti broj upisanih pelena i ima li stolicu redovno...potledajte sta je sa zubicima,ima li neki da ce brzo izbiti...




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.9.2015 21:58:54)

Da se i ja prikljucim ovoj temi :))
Vanne gfje si ti ,sta ima :) nedostajes na temi o bebama:( kako S ???

Eh sad ovako...mi smo prije mjesec krenuli sa dohranom laganini..imala je 4,5 mj ..doji inace...tek prije par dana je pocela fino da jede hapice ,po 100 ml ..dosad je probala jabuku,krusku,bananu,nektarinu,krompir,mrkva,tikvice,riza...voce sve ajedno s mixam i dam ,isto tako i povrce..

Zanima me sta jos mogu uvesti?? Ima 5,5 mj




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (12.9.2015 13:20:16)

Bejbi imas palentu,rizine pahuljice i sljive su sad rodile,pa mozes probati,ja ne bi nista vise uvodila tako maloj bebi,neka se navikne stomacic,imate fin repertoar uvedenih namirnica pa kombinuj svasta ...
S po starom,ne mogu je stici,satra me i tako standardno sve....[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (12.9.2015 13:22:02)

Majko moja izludicu,moja jos nikad nije pojela 100 ml [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Ne znam odakle joj onih 10,5 kg [sm=smiley36.gif]




Emica_sa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (12.9.2015 13:25:11)


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Da se i ja prikljucim ovoj temi :))
Vanne gfje si ti ,sta ima :) nedostajes na temi o bebama:( kako S ???

Eh sad ovako...mi smo prije mjesec krenuli sa dohranom laganini..imala je 4,5 mj ..doji inace...tek prije par dana je pocela fino da jede hapice ,po 100 ml ..dosad je probala jabuku,krusku,bananu,nektarinu,krompir,mrkva,tikvice,riza...voce sve ajedno s mixam i dam ,isto tako i povrce..

Zanima me sta jos mogu uvesti?? Ima 5,5 mj

nista i to joj je previse,mala je




Isha -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (12.9.2015 22:47:53)


IZVORNA PORUKA: Vanne

Majko moja izludicu,moja jos nikad nije pojela 100 ml [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Ne znam odakle joj onih 10,5 kg [sm=smiley36.gif]


Je li i tvoja rodjena ranije? Ne znam ima li moj 10,5kg, a 15,5 mj ima.




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.9.2015 10:31:53)


IZVORNA PORUKA: Isha


IZVORNA PORUKA: Vanne

Majko moja izludicu,moja jos nikad nije pojela 100 ml [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Ne znam odakle joj onih 10,5 kg [sm=smiley36.gif]


Je li i tvoja rodjena ranije? Ne znam ima li moj 10,5kg, a 15,5 mj ima.


Niie ,rodjena je tri dana prije termina, 3,450 gr...s godinu dana imala 9 kg pa za dva mjeseca odjednom dobi 1,5 kg...nije nikad htjela da doruckuje jer me cijedila po citavu noc i nije bila gladna ujutro,imala je dva obroka,ujutro joj uvalim tri zalogaja jedva...kad je napunila godinu dana budila se po dva tri puta navece da doji pa ogladni ujutro i konacno pocela da doruckuje i odmah dobi na kilazi...




Lady26 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (10.10.2015 13:59:44)

Zaboravila sam na ovu temu [sm=smiley36.gif]

Ovako, Ema za 10ak dana puni 7 mjeseci, sa 5,5 mj je probala vocne kasice i super je prihvatila, znala je onu malu frutek iz 2x pojesti, to je trajalo sedmicu-dvije i onda odjednom nista...Gadi joj se, stresa se i na kraju nece ni da otvori usta [sm=smiley36.gif], izasao joj je zubic sa 6mj, ubrzo ce i drugi izgleda, tako da evo mjesec dana samo doji, slomi me...svaki dan ponudim nesto ali proba i pljune ili ako ne daj Boze proguta [sm=jezicek.gif] strese se i ima nagon na povracanje [sm=zz_cry.gif][sm=zz_er_what.png]. (.) joj se naravno ne gadi, cak stavise, k'o da je sunce obasja kad je ugleda [sm=smiley36.gif]
Ja kontam da joj dojenje nije dovoljno ali kad nece sta da joj radim...
Da ne pisem nas jelovnik, nema potrebe [sm=jezicek.gif]




vedada -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (10.10.2015 14:13:18)

Mala je sreća pa može još sisa da prođe. Zubi i su , moj ima 8 i jedan zub i isto je manje jeo, sad je nikao i počeo je jest supice, s tim da nije ljubitelj neslanog, tako da miksam nemoguće, probaj po kasikicu, sam nek proba.




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (10.10.2015 21:49:10)


IZVORNA PORUKA: Lady26

Zaboravila sam na ovu temu [sm=smiley36.gif]

Ovako, Ema za 10ak dana puni 7 mjeseci, sa 5,5 mj je probala vocne kasice i super je prihvatila, znala je onu malu frutek iz 2x pojesti, to je trajalo sedmicu-dvije i onda odjednom nista...Gadi joj se, stresa se i na kraju nece ni da otvori usta [sm=smiley36.gif], izasao joj je zubic sa 6mj, ubrzo ce i drugi izgleda, tako da evo mjesec dana samo doji, slomi me...svaki dan ponudim nesto ali proba i pljune ili ako ne daj Boze proguta [sm=jezicek.gif] strese se i ima nagon na povracanje [sm=zz_cry.gif][sm=zz_er_what.png]. (.) joj se naravno ne gadi, cak stavise, k'o da je sunce obasja kad je ugleda [sm=smiley36.gif]
Ja kontam da joj dojenje nije dovoljno ali kad nece sta da joj radim...
Da ne pisem nas jelovnik, nema potrebe [sm=jezicek.gif]

Isto ko da sam ja svoju A opisala ...ista stvar kod nas ..zubi je muce ,jadnica grize sve ....nama 23. Sedam mj aBd ...zabrinuta sam sto nece da jede i isto mislim sika nije dovoljna al nema druge nego nuditi i siku i hranu pa sta bude :)




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.11.2015 21:19:58)

Evo i mene, novog kolaca na ovoj temi :)
beba ima 7.5 mjeseci i za sad nam meni izgleda ovako:
oko 7 dojenje,
10 voce ili kombinacija voce-zitarice
13-14 dojenje
16 rucak, povrce, sad smo malo poceli i s mesom
19 neke zitarice
21:30 dojenje + flasica

budi se jos jedno 1-2x u noci da doji...
e sad mene zanima vaše misljenje...jel po vama meni ok, bil sta dodale, izbacile??? Mene jedino jos brine da li dobiva dovoljno mlijeka,posto ja dojim sam na jednoj dojci [sm=smiley19.gif] pa nam i za taj vecernji obrok treba dodati flasicu... eto, izvinite na smaranju :)




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.11.2015 21:49:29)


IZVORNA PORUKA: NEAS

Evo i mene, novog kolaca na ovoj temi :)
beba ima 7.5 mjeseci i za sad nam meni izgleda ovako:
oko 7 dojenje,
10 voce ili kombinacija voce-zitarice
13-14 dojenje
16 rucak, povrce, sad smo malo poceli i s mesom
19 neke zitarice
21:30 dojenje + flasica

budi se jos jedno 1-2x u noci da doji...
e sad mene zanima vaše misljenje...jel po vama meni ok, bil sta dodale, izbacile??? Mene jedino jos brine da li dobiva dovoljno mlijeka,posto ja dojim sam na jednoj dojci [sm=smiley19.gif] pa nam i za taj vecernji obrok treba dodati flasicu... eto, izvinite na smaranju :)


Neas i ja dojim na jednoj dojci od njenog treceg mj i nikad nisam ubacivala flasicu,na desnoj je bio prejak let down i uvijek se davila,da tako kazem,na desnoj dojci i jednostavno ju je pocela odbijati...doji samo lijevu a iz desne izdajam mlijeko da ne bi izgledala kao kiklop sa nejednakim grudima,mada mi je skoro i nestalo mlijeka u njoj,ponekad joj u snu ubacim desnu samo da navlaci mlijeko,sad ga i nema toliko pa je let down slab...znaci nemoj da te brine ta jedna dojka...a sto se tice dohrane fin imate meni...malo prelistaj prethodne stranice,ima finih savjeta ,da se sad ne ponavljam [sm=smiley1.gif]




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.11.2015 22:27:19)

Ma kod mene su problemi poceli kad je počela i dohrana [sm=smiley19.gif] inače ona voli jesti i ništa nije odbila do sad hehe...Al zato sika počela stekati ☺ i da,ja sam taj kiklop[sm=smiley36.gif] od desne nema ništa,isto tako skroooozzzz malo...pa se sad brinem da ne dobiva dovoljno mlijeka,onih famoznih 500ml...uhhh[sm=zmeden.gif]




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.11.2015 22:50:59)

IZVORNA PORUKA: NEAS

Ma kod mene su problemi poceli kad je počela i dohrana [sm=smiley19.gif] inače ona voli jesti i ništa nije odbila do sad hehe...Al zato sika počela stekati ☺ i da,ja sam taj kiklop[sm=smiley36.gif] od desne nema ništa,isto tako skroooozzzz malo...pa se sad brinem da ne dobiva dovoljno mlijeka,onih famoznih 500ml...uhhh[sm=zmeden.gif]


Niko jos nije izmjerio koliko popije mlijeka dojena beba,ako ste na dohrani ne vidim cemu ta flasica,ali to je tvoj izbor...i ne budi ti se puno po noci,znaci nije gladna..sad obroci cvrste hrane zamjenjuju podoje i normalno je da se smanji i kolicina mlijeka jer bebi vise nije potrebno toliko....
Bgt reci mi kako deveras sa nejednakim grudima?[sm=smiley36.gif] sta oblacis? kako nastimas grudnjak? ja ne smijem obuci majicu uz tijelo,a i kad siroko obucem vidi se da je jedna manja,jos natrpam gaze u ovu manju [sm=smiley36.gif]




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.11.2015 23:02:04)

Što flasica,zato što joj malo bude pred spavanje sika ☺ i šta da radim s nje??? Nisam ni ja nešto oduševljena što je tako,al Bože moj...popije ona dobrih 100ml poslije podoja,tako da kontam da joj treba [sm=smiley13.gif]

A grudnjak hahahah znaš kako...trudim se da je podojim prije nego izadjem,pa uu desnu stavim onaj neki silikonski umetak, pa široka majica [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] a ako nije gladna lopuza,onda na to dodam i neku maramu [sm=smiley36.gif]




Vanja88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.11.2015 3:45:02)

neas
a koliko ti i pored dojenja pojede flasice odprilike? Mozda da malo cesce nudis dojku da ti jos nadodje ako vec zelis da nastavis da dojis...ako ne,predji cisto na ad...ja sam pocela da dajem sve sto i mi jedemo, povremeno skuvam mu posebno povrce, mahune grasak mjesano nesto itd... al vecinom sta i mi to i on..

pitanje:
Da li ste i ako jeste dali bebu mljevenu plazmu??! i kada?




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.11.2015 7:09:58)


IZVORNA PORUKA: Vanja88

neas
a koliko ti i pored dojenja pojede flasice odprilike? Mozda da malo cesce nudis dojku da ti jos nadodje ako vec zelis da nastavis da dojis...ako ne,predji cisto na ad...ja sam pocela da dajem sve sto i mi jedemo, povremeno skuvam mu posebno povrce, mahune grasak mjesano nesto itd... al vecinom sta i mi to i on..

pitanje:
Da li ste i ako jeste dali bebu mljevenu plazmu??! i kada?


Njega pije samo navečer pred spavanje i nikad manje od 100ml,zna i vise...a šta znam,pokušavala sam,al njoj se neda truditi,jer baš fino jede i ovu hranu,aa kad je dojim preko dana bude joj ok [sm=zmeden.gif]

A Plazmu nismo još,mislim tamo nekad od 8mj...sve.mislim da će je ti keksi puno ugojiti...jedemo one zitarice tipa Nestle 8 žitarica i sad joj navečer dajem Humanu za ln jer smo.to ad i uzele...




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.11.2015 10:57:46)


IZVORNA PORUKA: Vanja88

neas
a koliko ti i pored dojenja pojede flasice odprilike? Mozda da malo cesce nudis dojku da ti jos nadodje ako vec zelis da nastavis da dojis...ako ne,predji cisto na ad...ja sam pocela da dajem sve sto i mi jedemo, povremeno skuvam mu posebno povrce, mahune grasak mjesano nesto itd... al vecinom sta i mi to i on..

pitanje:
Da li ste i ako jeste dali bebu mljevenu plazmu??! i kada?


Ja sam pocela cini mi se sa 5,5 ...pa imaju one kasice jabuka i plazma i ja joj uvela ...zar nisam yrebala [sm=zmeden.gif]
Sa 4,5 mj smo poceli sa dohranom




bejbibi -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.11.2015 11:04:47)

Ja sam joj uvela i svjezi sir ( mladi) ...cak je i vrhnje probala ( u supi sa terhanom) ....

Nego ,ona meni vec par sedmica nece nista da jede :( 2-3 kasikice na dan necega...kuhala,kupovala razne kasice( za njen uzrast) al nista..sve slozi onu gadljivu facu,ide joj na povracamje ...mozda i nije gladna jer svako malo doji ..nemamo pravila..cini mi se svakih pola sata- sat doji ( po danu) ....navecer se isto budila svakih pola sata al zubi je muce :( ...jos sad prehladjena pa samo na siki visi ( valjda utjeha)
Bas nezz sta da radim...nekad necu da joj dam siku al ona sad sama zna doci i izvaditi[sm=smiley36.gif]




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.11.2015 11:09:57)

bejbi ako je prehladjena ,posebno ako joj je grlo nateknuto ,tesko im je gutati,boli ih valjda...kad je S bolesna ja joj dajem bas tecne kasice da se ne muci...daji joj ono sto voli...
S od osmog mj gricka plazma keks,ali mljeveni nikad nisam davala...stavljala sam joj lino keksice u kravlje mlijeko ali ne voli to...nece nista sa kravljim mlijekom [sm=smiley13.gif]




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.11.2015 11:11:02)


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Ja sam joj uvela i svjezi sir ( mladi) ...cak je i vrhnje probala ( u supi sa terhanom) ....

Nego ,ona meni vec par sedmica nece nista da jede :( 2-3 kasikice na dan necega...kuhala,kupovala razne kasice( za njen uzrast) al nista..sve slozi onu gadljivu facu,ide joj na povracamje ...mozda i nije gladna jer svako malo doji ..nemamo pravila..cini mi se svakih pola sata- sat doji ( po danu) ....navecer se isto budila svakih pola sata al zubi je muce :( ...jos sad prehladjena pa samo na siki visi ( valjda utjeha)
Bas nezz sta da radim...nekad necu da joj dam siku al ona sad sama zna doci i izvaditi[sm=smiley36.gif]


dala sam i ja sir i pavlaku, al eto Plazmu nisam samo iz razloga da se ne udembeli previše[sm=smiley36.gif]
hahaha...ona baš pravo zna šta hoce :) mi smo takav period imali kad nam je zubic nicao, taj jedan famozni kojeg imamo, sad opet jedemo i jedemo i jedemo :D




Vanja88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.11.2015 17:44:59)

Razlicita su misljenja oko plazme, neko kaze ne do 12mj jer sadrzi med a med se nedaje bebama ispod 12mj... neko nedaje rano zbog psenice tj glutena, sta ja znam...ja sam sinoc malo dala u vocu a ranije nisam, sto neas kaze davala sam nestle zitarice a i sad ih dajem, recimo jedno jutro nam je dorucak ovsene zitarice s ukusom banane i grozdjica i to napravim s 200ml ad mlijeka, slatko smaze...
a sir uveliko jedemo.jogurt takodje... vise i ne gledam sta smije sta ne bas sve jede...a bejbi mozda je sita ako tako cesto doji?! ne znam...ja znam da recimo od flasice prodje najmanje 4h da bi on jeo, nervirala sam se hiljadu puta kad ja nudim jelo nakon sat vremena a on ni da otvori usta pa naravno popijo je mlijeko gdje ce htjeti da jede [sm=jezicek.gif] al jbg...plazmu ne treba cesto al treba djete sve i jesti,ko ce gledati sta se i kad daje ja kakva sam samo bi gledala tabelu aha to smije go ne...




NEAS -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (3.11.2015 19:27:24)


IZVORNA PORUKA: Vanja88

Razlicita su misljenja oko plazme, neko kaze ne do 12mj jer sadrzi med a med se nedaje bebama ispod 12mj... neko nedaje rano zbog psenice tj glutena, sta ja znam...ja sam sinoc malo dala u vocu a ranije nisam, sto neas kaze davala sam nestle zitarice a i sad ih dajem, recimo jedno jutro nam je dorucak ovsene zitarice s ukusom banane i grozdjica i to napravim s 200ml ad mlijeka, slatko smaze...
a sir uveliko jedemo.jogurt takodje... vise i ne gledam sta smije sta ne bas sve jede...a bejbi mozda je sita ako tako cesto doji?! ne znam...ja znam da recimo od flasice prodje najmanje 4h da bi on jeo, nervirala sam se hiljadu puta kad ja nudim jelo nakon sat vremena a on ni da otvori usta pa naravno popijo je mlijeko gdje ce htjeti da jede [sm=jezicek.gif] al jbg...plazmu ne treba cesto al treba djete sve i jesti,ko ce gledati sta se i kad daje ja kakva sam samo bi gledala tabelu aha to smije go ne...

Ma svi smo mi manje više odrasli na Plazmi i nekom od lina[sm=smiley1.gif] sve je to po meni ok i ne treba izbjegavati,al ni pretjerivati...A taj med je mislim toliko prerađen da nema nikakve bojazni...

A da te pitam,kad si uvela grašak i tak te namirnice i kada luk?[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  496 497 [498] 499 500   Sljedeća stranica >   >>