RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


Farah 00 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (10.6.2016 20:19:46)

Ja svojoj danas pravila supicu od puretine, ubacila komorac i mrkvicu, fino pojela, odspavala i kad se probudila sve u mlazu povratila. Kasnije joj dala ad i opet sve povratila jer joj je zeludac bio izritiran. Poslije davala samo rizinu sluz i caja na kasikicu, evo prije pola sata popila mlijeko i nije povratila. Jednom sam joj isto dala komorac i imala je proliv, tako da joj vise necu davati, pretpostavljam da je od njega, jer dva puta neka reakcija.




Maslackicaaa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (10.6.2016 22:24:25)

hej, farah, evo sam sad pisala na temi bebe, moja malena je imala stomacni virus, a i starija. I cula sam od puno ljudi da su im djeca povracala ovih dana, tako da znas da mozda nije rekacija na to :)




Farah 00 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.6.2016 23:26:26)

IZVORNA PORUKA: Maslackicaaa

hej, farah, evo sam sad pisala na temi bebe, moja malena je imala stomacni virus, a i starija. I cula sam od puno ljudi da su im djeca povracala ovih dana, tako da znas da mozda nije rekacija na to :)

Vise bi voljela da je reakcija na komorac jer smo tek nedavno prebolovali strasni rotavirus😣 Nije vise povracala, a juce je imala i temp 37.4 (mjerena ispod pazuha). Uglavnom vesela je, danas nije bilo povracanja.




Travelove -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (12.6.2016 9:58:20)

Ne vjerujem da je virus, vjerovatno neka reakcija na komorac, a i to probas opet nekad kasnije, a i da jeste, nije neka steta, ja komorac nikako ni ne jedem ;-)




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (12.6.2016 10:53:00)

Ne vjerujm ni ja da je virus jer bi se povracanje nastavilo. Mi smo poceli piti komorac i nema nikakve reakcije. Najvise ubog stolice. Kupio miz u apoteci u kesicima




Farah 00 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (12.6.2016 20:02:32)


IZVORNA PORUKA: Travelove

Ne vjerujem da je virus, vjerovatno neka reakcija na komorac, a i to probas opet nekad kasnije, a i da jeste, nije neka steta, ja komorac nikako ni ne jedem ;-)


Ma ni ja ne jedem nikad komorac😁 Nego ispred zgrade mi ima zdrava hrana, sve znano i neznano voce i povrce i razne druge stvari, tako da usput kupim tu sve za bebu, sto bi inace mogla naci samo u velikim trznim centrima.




Farah 00 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (12.6.2016 20:05:04)


IZVORNA PORUKA: ninuska

Ne vjerujm ni ja da je virus jer bi se povracanje nastavilo. Mi smo poceli piti komorac i nema nikakve reakcije. Najvise ubog stolice. Kupio miz u apoteci u kesicima


Imas i u DM kupiti baby love caj od komoraca u filter kesicama, moja D ga nikad nije prihvatila a fin mu je okus.




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.6.2016 16:22:54)

Je li ko davao kupus? Ja evo skuhala sa komadom mesa za iftar, pa ne znam da li da dam malcu [sm=zmeden.gif].




Farah 00 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.6.2016 19:45:54)


IZVORNA PORUKA: ninuska

Je li ko davao kupus? Ja evo skuhala sa komadom mesa za iftar, pa ne znam da li da dam malcu [sm=zmeden.gif].

Nisam naisla na kupus otkad se daje[sm=zmeden.gif] Valjda smije, ne djeluje mi nesto kao visokoalergeno😐




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.6.2016 20:18:45)


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: ninuska

Je li ko davao kupus? Ja evo skuhala sa komadom mesa za iftar, pa ne znam da li da dam malcu [sm=zmeden.gif].

Nisam naisla na kupus otkad se daje[sm=zmeden.gif] Valjda smije, ne djeluje mi nesto kao visokoalergeno😐


Nije visokoalergen...vise sam msilila zbog nadutosti i "tezine u stomaku". Ma slabo hoce da jede..od onakvog djeteta sta bi




Travelove -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.6.2016 21:11:21)

Ja mislim da kupus ide sa 10 mjeseci, kad i kelj :-)




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.6.2016 21:27:35)

Jeo je kupus...probudio se malo prije iftara tako da je mali iftario kupus. Svidio mu se :). Javim jel bilo prduckanja. hahaha.
Mi smo poceli dohranu malo ranije (4 mjeseca i par dana)




Travelove -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.6.2016 21:34:18)

Ma super, samo neka prducka heheh....Mi smo nakon rize juce i danas mrkve, pronasli lopticu u peleni hahah ko plastelin, na prvu se prepadoh. Sutra cemo tikvice, da se malo crijeva odmore.




Travelove -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.6.2016 21:50:30)

Zna li neko kada mogu rotkvice? Imam domace, i mogu li se kuhati one?




Farah 00 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.6.2016 23:39:07)


IZVORNA PORUKA: Travelove

Ma super, samo neka prducka heheh....Mi smo nakon rize juce i danas mrkve, pronasli lopticu u peleni hahah ko plastelin, na prvu se prepadoh. Sutra cemo tikvice, da se malo crijeva odmore.


Moju D riza zatvori bas tako da je ne dajem cesto, svakako cesto dajem one hipp rizine pahuljice ili one druge sa 5 vrsta zitarica.
Vecinom gledam da iskombinujem namirnice tako da ima neka koja otvara, tako da od tad nemamo problema sa stolicom.
Ja sam samo u pocetku davala pojedinacno namirnice, sad kombinujem.




Farah 00 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.6.2016 23:50:21)


IZVORNA PORUKA: Travelove

Zna li neko kada mogu rotkvice? Imam domace, i mogu li se kuhati one?

Ne znam od kada idu rotkvice, a sto se tice kuhanja, ja sam ih jela samo svjeze, ali ko znam mozda se za bebe mogu skuhati.




Travelove -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.6.2016 0:16:30)

Ma ona je imala prolivcic sa onom temperaturom, zato sam joj rizu damalo stisne, sad hvala Bogu sve regularno, nego mi bas bi smjesno ko narandzasta loptica[sm=jezicek.gif]




ninuska -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.6.2016 9:03:01)


IZVORNA PORUKA: Travelove

Ma super, samo neka prducka heheh....Mi smo nakon rize juce i danas mrkve, pronasli lopticu u peleni hahah ko plastelin, na prvu se prepadoh. Sutra cemo tikvice, da se malo crijeva odmore.

Nista ga nije stomacic mucio hB.
Mozes i krusku, sljivu od voca. Smeksaju stolicu




aidana -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.6.2016 11:37:08)

Ja sam svojoj juce i danas dala maline i sad tek vidim da su one od 10 mjeseci. Tjesim se da je ok jer smo poceli sa dohranom sa 4,5 mjeseca. [sm=smiley36.gif] Juce za dorucak je bio mix maline, tresnje i riza a danas kombinacija maline, banana cimet. Svidjelo joj se i nije imala reakciju pa cemo nastaviti.
Za rucak je juce bio grasak sa zobenim pahuljicama i to joj se svidjelo sto me je poprilicno iznenadilo. Slabo mi jede "slane" kasice u zadnje vrijeme.




Travelove -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.6.2016 19:10:46)

Mmm meni se svidjaju sve te kombinacije, zvuce ukusno.

Koliko je bebi, i ot!ad maline inace idu?




Farah 00 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.6.2016 22:13:19)


IZVORNA PORUKA: aidana

Ja sam svojoj juce i danas dala maline i sad tek vidim da su one od 10 mjeseci. Tjesim se da je ok jer smo poceli sa dohranom sa 4,5 mjeseca. [sm=smiley36.gif] Juce za dorucak je bio mix maline, tresnje i riza a danas kombinacija maline, banana cimet. Svidjelo joj se i nije imala reakciju pa cemo nastaviti.
Za rucak je juce bio grasak sa zobenim pahuljicama i to joj se svidjelo sto me je poprilicno iznenadilo. Slabo mi jede "slane" kasice u zadnje vrijeme.

I mi smo tad krenuli sa dohranom tako da idemo i 2 mjeseca ispred tablica😊




Farah 00 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (14.6.2016 22:16:45)

Mene je iznenadilo kako D voli sir, jogurt i pavlaku, ako joj napravim nesto od povrca a ne svidi joj se, dodam malo sira i sve potamani, a voce sa jogurtom bas voli.
Mi imamo 2 obroka, rucak i veceru oko 18h, mada po pravilu ide rucak, pa dorucak pa vecera kod uvodjenja i izmedju uzine. Nekako mi zbog naseg ritma ovako vise odgovara jer rucak bude oko 11-12h.




Travelove -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.6.2016 8:10:20)

Farah, ako ti je vecera one pahuljice sa mlijekom, to se smatra kao mlijecni obrok, tako da slobodno mozes uvesti i uzinu.




Travelove -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.6.2016 8:11:24)

Ja nekako ne znam, kako izmedju svih tih obroka beba treba da pojede 700-900 ml mlijeka, pa ne bih ni ja mogla




Farah 00 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.6.2016 9:48:22)


IZVORNA PORUKA: Travelove

Farah, ako ti je vecera one pahuljice sa mlijekom, to se smatra kao mlijecni obrok, tako da slobodno mozes uvesti i uzinu.

To nam je vecera ali nikad same, ubacim razno voce, avokado... Mada i sa tom kombinacijom je mlijecni 😊
Ma ne znam gdje da joj ubacim uzinu, ako ubacim uzinu, izbacit ce jednu flasicu. Ona pije po 5-6 flasica ali po 120.
Kod nas na kutiji Novalaca pise od 6 mjeseca 600 ml




Stranica: <<   < Prethodna stranica  526 527 [528] 529 530   Sljedeća stranica >   >>