MACMIROR COMPLEX VAGINALETE (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


nesica -> MACMIROR COMPLEX VAGINALETE (13.2.2014 23:01:26)

Drage moje,
Danas sam bila na prvom pregledu ( od kako znam da sam trudna) i vidjela sam kako mojoj malenoj, malenoj, malenojjjj bebici kuca srce [sm=bravo.gif] : doktorica mi je rekla da sam u sedmoj sedmici trudnoće, i nakon pregleda ustanovila da imam pojačan sekret, neugodnog mirisa. Iskreno, meni je malo čudno bilo, jer ja uvijek ustanovim kada imam neku infekciju, ali neugodan miris ovog sekreta nisam primjetila.. Ali hajde, ona ipak zna bolje. Naime, dala mi je da koristim MACMIROR COMPLEX VAGINALETE. Jos uvijek ih nisam kupila jer me nekako strah. Čitam po internetu i niko ne preporučuje korištenje vaginaleta u prvom trimestru trudnoce [sm=zmeden.gif] Ima li iko iskustvo sa ovim vaginaletama u prvom trimestru ? Hvala vam unaprijed :*




maza85 -> RE: MACMIROR COMPLEX VAGINALETE (14.2.2014 0:44:08)

ne brini,i ja sam ih koristila u trudnoci,doktori ipak znaju najbolje...jos je kod mene bila rizicna trudnoca ali sam ih koristila po preporuci ljekara i hvala bogu sve dobro proslo




nesica -> RE: MACMIROR COMPLEX VAGINALETE (14.2.2014 11:19:52)

Ja stvarno vjerujem ljekarima, ali me strah jerna sve strane vidim da je rizicno koristiti bilo sta u prvom trimestru. Čak je i doktorica po knjigama provjeravala da li da mi da te vaginalete [sm=zmeden.gif] Razmisljam da uzmem i drugo misljenje, prije vaginaleta ? Hvala ti puno




emy24 -> RE: MACMIROR COMPLEX VAGINALETE (14.2.2014 13:12:43)

i ja sam ih koristila u trudnoci jer sam cijelu trudnocu imala pojacan iscjedak i svrbez i sve je ok hb,cak dok sam koristila vaginalete super stanje bilo dok prestanem korisiti odma se iscjedak vrati...zato ne brini nego odam po vaginalete u apoteku[sm=bravo.gif]




maza85 -> RE: MACMIROR COMPLEX VAGINALETE (14.2.2014 16:55:28)


IZVORNA PORUKA: nesica

Ja stvarno vjerujem ljekarima, ali me strah jerna sve strane vidim da je rizicno koristiti bilo sta u prvom trimestru. Čak je i doktorica po knjigama provjeravala da li da mi da te vaginalete [sm=zmeden.gif] Razmisljam da uzmem i drugo misljenje, prije vaginaleta ? Hvala ti puno

ne brini mila,bice to aBd dobro ne sikiraj se da ne utice na [sm=duda.gif]




dandi84 -> RE: MACMIROR COMPLEX VAGINALETE (16.2.2014 0:04:46)


IZVORNA PORUKA: nesica

Drage moje,
Danas sam bila na prvom pregledu ( od kako znam da sam trudna) i vidjela sam kako mojoj malenoj, malenoj, malenojjjj bebici kuca srce [sm=bravo.gif] : doktorica mi je rekla da sam u sedmoj sedmici trudnoće, i nakon pregleda ustanovila da imam pojačan sekret, neugodnog mirisa. Iskreno, meni je malo čudno bilo, jer ja uvijek ustanovim kada imam neku infekciju, ali neugodan miris ovog sekreta nisam primjetila.. Ali hajde, ona ipak zna bolje. Naime, dala mi je da koristim MACMIROR COMPLEX VAGINALETE. Jos uvijek ih nisam kupila jer me nekako strah. Čitam po internetu i niko ne preporučuje korištenje vaginaleta u prvom trimestru trudnoce [sm=zmeden.gif] Ima li iko iskustvo sa ovim vaginaletama u prvom trimestru ? Hvala vam unaprijed :*

Ista stvar je I kod mene. Imam Kandidu I to mi je doktor ustanovio u 10-toj nedelji. U toku razgovora rekao mi je da se dvoumi da li da mi da vaginalete ili ne. Prosto se nista ne preporucuje u prvom trimestru trudnice. Kako je rekao bilo koje vaginalete mogu uticati na plod a s druge strane ako sekreta nema puno najbolje je sacekati malo. Meni je propisao Lactogyn vaginalete koje sam ja krenula koristiti kad sam usla u 11-tu nedelju. Imam jos dvije veceri da stavljam. Objasnio mi je da su one najblaze I da ako ne rijese problem da cim izadjem iz prvog trimestra da ce mi dati malo progresivniju terapiju. Ja sam koristenje tih vaginaleta odgodila za 7 dana. Ipak I sedmica znaci a nije me svrbiloI peklo I nisam ni znala za Kandidu. Vidjcemo hoce li Lactogyn pomoci.
Kako sam zakljucila iz razgovora sa doktorom ako stanje nije alarmantno treba izbjegavati vaginalete. Mene je I ginekoloski pregledao I rekao da moram nesto koristiti. Ima je puno. S toga ne znam sta bih ti rekla. Citala sam da je kod nekih u ranoj trudnoci Macmiror izazvao krvarenje, neke zenice su ga koristile I nisu imale posledice.
Ipak mozda da opet pitas nekog drugog ginekologa za misljenje jer si tek na pocetku. Srecno u svakom slucaju.




Vanne -> RE: MACMIROR COMPLEX VAGINALETE (23.5.2014 11:56:26)

Meni su ove vaginalete propisane nakon sto mi je iscurila odredjena kolicina plodne vode...sada sam u 34 nedjelji...

Sinoc sam stavila prvu vaginaletu...medjutim jutros sam ustala u wc i odmah po sjedanju na wc skoljku potekao je mlaz zute vode,bilo ga je mnogo vise nego sto bi ona tableta mogla sadrzavati...vratim se u krevet i ustanem nakon 2 sata...opet na solju ista prica...potekne mlaz zute vode,kao da piskim a ne piskim...
Je li to karakteristicno za ove vaginalete? bojim se da mi opet plodna voda ne curi...
Sad mi ide gust zuti iscjedak,nije vise vodenasto...




M kao Mama -> RE: MACMIROR COMPLEX VAGINALETE (23.5.2014 12:03:05)


IZVORNA PORUKA: Vanne

Meni su ove vaginalete propisane nakon sto mi je iscurila odredjena kolicina plodne vode...sada sam u 34 nedjelji...

Sinoc sam stavila prvu vaginaletu...medjutim jutros sam ustala u wc i odmah po sjedanju na wc skoljku potekao je mlaz zute vode,bilo ga je mnogo vise nego sto bi ona tableta mogla sadrzavati...vratim se u krevet i ustanem nakon 2 sata...opet na solju ista prica...potekne mlaz zute vode,kao da piskim a ne piskim...
Je li to karakteristicno za ove vaginalete? bojim se da mi opet plodna voda ne curi...
Sad mi ide gust zuti iscjedak,nije vise vodenasto...



ma, kakav mlaz, to su one dobro velike, oble jel, znam da jemene moja kćer pitala, moja mama kako ti ovo popiješ, ja joj rekla za grlo da su, više je meni bilo kao slično bijelom pranju, nego taj mlaz, to meni samo na plodnu liči




Vanne -> RE: MACMIROR COMPLEX VAGINALETE (23.5.2014 12:08:44)

Mama alma hvala na brzom odgovoru..nasmija me tvoja kcerkica [sm=smiley36.gif]
Nazvat cu gin pa cu vidjeti sta on veli...




ja.sam -> RE: MACMIROR COMPLEX VAGINALETE (23.5.2014 20:05:27)

ovako...moliiim pomoc...mlada sam (20god) pa i ne znam previse o prvim znacima trudnoce...m mi kasni vise od dva tjedna...danas sam primjetila da su mi jajnici natekli i jako me probada na lijevoj strani..grudi su mi bolne na dodir i apetit jeedan dan gubim jedan dan jedem ko lav. .[sm=smiley36.gif]
imala sam i nekakvu upalu prije cca tjedan dana pa sad ne znam dali m kasni zbog toga ili zbog trudnoće..??




Stranica: [1]