Nezaposlene majke koliko nas je?! (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Statistika RR



Poruka


Mamica24 -> Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 12:54:44)

Unaprijed se izvinjavam ako tema slicna vec postoji.. Obzirom da sam vec dugo clan foruma oduvijek me zanimalo koliko nas ovdje ne radi pa smo svakodnevno sa djecom kuci..

Evo pocecu prva.. Diplomirala sam na Pravnom fakultetu prije 6 godina i radila sam godinu i dva mjeseca. Polozila drzavni ispit i od tad sam na birou.. Hvala Bogu nista mi ne fali.. Nekad mi bude tesko jer se osjecam po malo neiskoristeno sa te profesionalne strane jer znam u kolikom sam znoju fakultet zavrsila po onom starom sistemu i kako sam voljela da radim svoj posao..

Al et bice kad bude nafake.. Uglavnom na biro[sm=smiley36.gif]u vec 6 god...




Mamica24 -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 15:58:14)

Onda sam ja jedina nezaposlena sa fakultetom na birou :-(




visnjica1 -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 16:01:02)


IZVORNA PORUKA: Mamica24

Onda sam ja jedina nezaposlena sa fakultetom na birou :-(


Hej Mamica 24 imam i ja
I ja sam ne zaposlena trenutno, svremena na vremen radim kod muza ali to se ne broji u radni odnos, jos malo sam slobodna [sm=smiley1.gif]




ljiljo -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 16:28:59)

da se i ja ovdje prijavim, i da kazem da sam izgubila posao u drzavnoj firmi upravo jer sam ostala u drugom stanju [sm=smiley13.gif]




aidana -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 16:33:43)


IZVORNA PORUKA: Mamica24

Onda sam ja jedina nezaposlena sa fakultetom na birou :-(


Definitivno nisi jedina [sm=smiley36.gif] Diplomirala prije 4 godine na PMF-u, nemam ni dana iskustva u struci. Nezaposlena od maja 2013 kad mi je isteklo porodiljsko.




visnjica1 -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 16:33:58)


IZVORNA PORUKA: ljiljo

da se i ja ovdje prijavim, i da kazem da sam izgubila posao u drzavnoj firmi upravo jer sam ostala u drugom stanju [sm=smiley13.gif]


Hmmm nemoj biti tuzna bitno je da se tvoja beba rodi zdrava i ziva a posao naci ces i drugi




Mirkica -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 16:45:12)


IZVORNA PORUKA: ljiljo

da se i ja ovdje prijavim, i da kazem da sam izgubila posao u drzavnoj firmi upravo jer sam ostala u drugom stanju [sm=smiley13.gif]


zar ti smiju dati otkaz u trudnoci , moja snaha je imala isti problem tuzila ih je pa su oni to sve povukli , do sudjenja nije doslo , a ti lijepo fino advokata pa vidi sta dalje , koliko znam ne ide tako pa caki ni u Bosni.




visnjica1 -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 16:47:54)


IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: ljiljo

da se i ja ovdje prijavim, i da kazem da sam izgubila posao u drzavnoj firmi upravo jer sam ostala u drugom stanju [sm=smiley13.gif]


zar ti smiju dati otkaz u trudnoci , moja snaha je imala isti problem tuzila ih je pa su oni to sve povukli , do sudjenja nije doslo , a ti lijepo fino advokata pa vidi sta dalje , koliko znam ne ide tako pa caki ni u Bosni.


Mirkice u Bosni je sve moguce, nije to inostr pa mozes tuziti i boriti se za svoje pravo




Mamica24 -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 17:10:01)

I ja letila iz Drzavne sluzbe nakon 6 mjeseci jer sam otisla na porodiljsko a bio mi ugovor za volintera.. Tako da evo 6 godina biro biro i samo biro :-\




ljiljo -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 17:15:50)


IZVORNA PORUKA: visnjica1


IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: ljiljo

da se i ja ovdje prijavim, i da kazem da sam izgubila posao u drzavnoj firmi upravo jer sam ostala u drugom stanju [sm=smiley13.gif]


zar ti smiju dati otkaz u trudnoci , moja snaha je imala isti problem tuzila ih je pa su oni to sve povukli , do sudjenja nije doslo , a ti lijepo fino advokata pa vidi sta dalje , koliko znam ne ide tako pa caki ni u Bosni.


Mirkice u Bosni je sve moguce, nije to inostr pa mozes tuziti i boriti se za svoje pravo


to se desilo prije 5 godina, i jos uvijek sam nezaposlena a mogli su mi to uraditi jer sam imala ugovor na određeno i kad su vidjeli da sam u drugom stanju jedva su docekali priliku da uvale nekog svog [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif] a tu mi otac rahmetli radio i bila sam njuhov stipendista i opet nista bas sam razocarana u ovu nasu drzavu a znam da nisam jedina kojoj se to desilo




ljiljo -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 17:17:58)


IZVORNA PORUKA: Mamica24

I ja letila iz Drzavne sluzbe nakon 6 mjeseci jer sam otisla na porodiljsko a bio mi ugovor za volintera.. Tako da evo 6 godina biro biro i samo biro :-\



tuzno jako tuzno, divne li nam podrske da rađamo [sm=smiley19.gif] ova tema mi je super i svaka cast sto si je otvorila i voljela bih da se sve mame nezaposlene jave kao podrska ovdje da se vidi sramota drzave




senka27 -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 17:38:28)

evo jos jedne nezaposlene mame..

prije punih 7 godina diplomirala ...diplomirani inzenjer Geologije ,imam radnog staza 2,5 godine u struci i od tada sam na birou evo vec 5 ta godina......

BIt ce bolje aBd




Nejrica -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 17:50:59)

Ma ima nas koliko hoces ...6 godina od kako sam diplomirala na Saob.fakultetu,ni dana radnog iskustva,a vec sam se pomirila s tim da penziju nikad necu zaraditi.Postala umorna od glupih konkursa gdje u svakom traze famozno iskustvo,tako da sam senprestala i javljati na njih.Imala sam par ponuda gdje su mi nudili fiksnu platu 550-600 KM...smatrala sam da mi je moje dijete prece od toga.Helem,ako kad bude sudjeno...a btw logicno je da stele nigdje nemam.




jasmin -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 17:54:00)

Ja sam nezaposlena. A kako shvatam da je ovo tema za majke koje su nezaposlene,a žele biti zaposlene,pa se ne uklapam. A svima vama,dame moje,puno sreće u ostvarenju želja [sm=bravo.gif].




lady_bubamara -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 18:55:34)

Da se i ja prijavim, diplomirala sociologiju 2011. isto bez posla ...




canim -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 19:32:20)


IZVORNA PORUKA: jasmin

Ja sam nezaposlena. A kako shvatam da je ovo tema za majke koje su nezaposlene,a žele biti zaposlene,pa se ne uklapam. A svima vama,dame moje,puno sreće u ostvarenju želja [sm=bravo.gif].

Takodje i ja zelim puno srece nezaposlenima i aBd da nadju uskoro posao.




Mamica24 -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (27.2.2014 21:10:53)

Imam preko 50 raznih odbijenica te sam na nekoliko rezervnih listi a sto u prevodu znaci nemam stelu!!




Galicia -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (28.2.2014 2:48:38)

......Da sam ja neko.........[sm=smiley1.gif]
...Ucinila bih, da sve zaposlene budete.....




DM -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (28.2.2014 7:40:36)


IZVORNA PORUKA: Galicia

......Da sam ja neko.........[sm=smiley1.gif]
...Ucinila bih, da sve zaposlene budete.....

http://www.ringeraja.ba/forum/da-sam-ja-neko/m_1593225/mpage_2/tm.htm#1791554 [sm=smiley36.gif]




minie -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (28.2.2014 8:11:56)

Jos jedna...

Diplomirala na Ekonomskom fakultetu, 2009., i od tada na birou, evo vec 5a godina. Radila godinu dana u struci, ali nisam bila prijavljena :(

Nemam posao, ali imam najvece bogatstvo na svijetu i ne bih ga mijenjala ni za ministarsku poziciju [sm=smiley1.gif]




ninuska -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (28.2.2014 10:33:35)

IZVORNA PORUKA: minie

Jos jedna...

Diplomirala na Ekonomskom fakultetu, 2009., i od tada na birou, evo vec 5a godina. Radila godinu dana u struci, ali nisam bila prijavljena :(

Nemam posao, ali imam najvece bogatstvo na svijetu i ne bih ga mijenjala ni za ministarsku poziciju [sm=smiley1.gif]


Da potpisem, osim sto sam godinu prije zavrsila i imam upisanu jednu godinu u knjizici.

Ponekad pomislim da necu nikad naci posao..koliko mi je godina, a nove generacije izlaze, a i ono sto sam znala, cini mi se, da vise ne znam..meni je to tako tuzno....
Ali, ne dam se [sm=smiley1.gif]




tinchita -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (28.2.2014 10:44:32)

Takoder. Ko iz pjesme Ede Maajke "imas 30 godina,nemas pojma sta je staz".
Diplomirani zurnalist (poslovno komuniciranje)vec 6 godinana birou. Ipak,imam dva najveca blaga :).




veeseelaa -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (28.2.2014 18:16:17)


IZVORNA PORUKA: jasmin

Ja sam nezaposlena. A kako shvatam da je ovo tema za majke koje su nezaposlene,a žele biti zaposlene,pa se ne uklapam. A svima vama,dame moje,puno sreće u ostvarenju želja [sm=bravo.gif].




e čuj ne uklapaš se
tema je za nezaposlene majke, znači ko god ne radi a majka je [sm=smiley36.gif] pa ćemo vdijeti kud plovi ovaj brod

nego reci ti raji zašto ti ne želiš da radiš? možda me ubijediš da i ja napustim posao




canim -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (28.2.2014 18:24:12)

Wikipedija kaze:

"Nezaposlenost, u ekonomskim terminima, se pojavljuje ako postoje kvalificirani radnici koji su voljni raditi po nadnicama koje prevladavaju, ali ne mogu naći uposlenje. "
Dakle, nezaposlene osobe su starije od 16 godina, sposobne i voljne raditi i aktivno traže posao, ali su bez posla.




veeseelaa -> RE: Nezaposlene majke koliko nas je?! (28.2.2014 18:56:05)

znači nisi nezaposlen ako ne tražiš posao?
a šta ako si na birou? [sm=smiley36.gif]




Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>