Partusisten i Verapamil za opustanje materice (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnica



Poruka


jelana9 -> Partusisten i Verapamil za opustanje materice (5.2.2009 17:01:48)

Zadnjih dana,su me brinuli pokreti bebe sto sam pominjala u temi "micanje ploda".
Bol u predelu jajnika i ponekada u levom delu stomaka,kao i stezanje u predelu pupka prepisivala sam normalnim pojavama u trudnoci.Za bol sam mislela da dolazi zbog pretiskanja besike.
Ali,nije bilo tako,u pitanju je bila "stegnuta' materica.Koja je bila i razlog neosecanja pokreta bebe.

Prepisao mi je Partusisten-koji piju iskljucivo trudnice i koji moze izazvati tresenje ruku i lupanje srca ali je to normalno,i Verapamil koji se pije uz njega.

Posto neznam nista o tim lekovima i tome,dali stegnuta materica moze izazvati nesto.Nadam se da vi imate bar neka saznanja o tome ili iskustva.

Pozdrav




andddy -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (5.2.2009 18:04:03)

Cao i kod mene se isto desava da slabo osjecam pokrete ploda i stomak mi je skroz tvrd osjecam bas kao grcenje maternice .. Al meni je doktorica dala buskopan i apaurin od 2 miligrama i to me malo opusti i ublazi bol...




jelana9 -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (5.2.2009 18:30:26)

U uputstvu napominju,da su grcenje i bolovi-uglavnom kontrakcije.I da se Partusisten koristi za sprecavanje kontrakcija,koje mogu dovesti do prevremenog porodjaja.




Stranica: [1]