RE: krvna grupa i RH faktor (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


IceRose -> RE: krvna grupa i RH faktor (5.9.2012 13:27:03)

izvinjavam se sto vam ovako upadam, ali gjde se u Sa radi Rh faktor, na dipu ili na transfuziologiji? po prvi put radim i nemam pojma gdje trebam. dr u skerlicevoj kaze u porodicnij ambulanti, a oni kazu ma kakvi kod njih, al ne znaju je na dipu il na transfuziologiji. unaprijed hvala




Cmokvica -> RE: krvna grupa i RH faktor (5.9.2012 13:31:48)

Ja sam radila na transfuziologiji.




snjeguljicaa -> RE: krvna grupa i RH faktor (5.9.2012 13:38:46)

Ice Rose na transfuziologiji se radi 100% neki dan sam isla sa drugaricom jer je trudna pa su joj rekli da moraju da vide, nalaz je gotov sutradan i samo da znas da knjizica ostane taj dan kod njih bar je njena ostala[sm=smiley1.gif]




IceRose -> RE: krvna grupa i RH faktor (5.9.2012 13:41:19)

cmokvice, snjeguljice hvala vam puno, puno na info :)
cuj ostavljaju knjizicu, e svasta.. al hajde dobro.




snjeguljicaa -> RE: krvna grupa i RH faktor (5.9.2012 13:44:25)

Njoj su vjeruj ostavili a ona trebala taj dan u bolnicu na kontrolu ma haos, al sreca pa je primise bez knjizice




IceRose -> RE: krvna grupa i RH faktor (5.9.2012 13:48:53)

a mozda jer oni odma upisuju u knjizicu rh i krvnu grupu (ovo je moje nagadjanje). ma moze se kod nas svima kako hoce.
nego znad li da li je nosila uputnicu od ginekologa il od dr opce prakse? sorry sto peglam al danas su mi dr konfuzni skroz.




snjeguljicaa -> RE: krvna grupa i RH faktor (5.9.2012 14:02:28)

Koliko znam od opce prakse je morala imati uputnicu, a to da odmah napisu je istina ako ti jos nekako mogu pomoci




snjeguljicaa -> RE: krvna grupa i RH faktor (5.9.2012 14:04:50)

a mozda ti je najbolje da pitas na kartoteci da necekas red jer znam da je ona stalno u frci sa njima jer svaki pregled u bolnici mora imati uputnicu pa se ovi ljute, oni nece da primaju bez uputnice ma kazem ti haos pa najbolje pitaj na katroteci. U kojem si Domu Zdravlja???




IceRose -> RE: krvna grupa i RH faktor (5.9.2012 14:18:44)

porodicna ambulanta na pofalicima imaju cak i laboratoriju.
(ovo laboratoriju spominjem jer npr. na dobrinji nemaju)




Arminaa -> RE: krvna grupa i RH faktor (5.9.2012 16:38:26)

Krvna grupa i RH faktor se odredjuje u Zavodu za transfuziologiju, na prvom spratu, soba desno.
Potrebna ti je uputnica od doktora opste prakse za transfuziju, krv se vadi od 8-10 i mozes jesti prije vadjenja krvi.
Knjizica ostaje kod njih taj dan, upisat ce krvnu grupu i Rh faktor u knjizicu, a ti ces je podici sutradan od 08-09 sati. Nadam se da sam ti pomogla.
Lijep pozdrav.




IceRose -> RE: krvna grupa i RH faktor (5.9.2012 16:41:23)

Armina, hvala mila od srca pomogla si itekako [sm=smiley1.gif]




Arminaa -> RE: krvna grupa i RH faktor (5.9.2012 16:47:25)

Nema na cemu, drago mi je da mozemo pomoci jedna drugoj[sm=smiley1.gif]




I love youu -> RE: krvna grupa i RH faktor (7.9.2012 11:48:17)

Mamice i trudnice, moze molim vas mala pomoc, trudnica sam 6+4 i moram izvaditi krvnu grupu RH faktor, medjutim stvarno je skupo privatno to raditi, moze li mi reci moze li se negdje to uraditi drzavno, da napomenem govorim o Sarajevu? Privatno se cijena krece oko 70-80 KM.




ajla86 -> RE: krvna grupa i RH faktor (7.9.2012 12:26:12)

naravno da moze..neznam da iko to radi privatno osim ako nema osiguranja....
najnjormalnije uzmes uputnicu i an transfuziologiju izvade ti ljudi i stave pecat u zdravstvenu knjizicu koja si krvna grupa...
sretno




IceRose -> RE: krvna grupa i RH faktor (7.9.2012 12:59:09)

I love you

IZVORNA PORUKA: Arminaa

Krvna grupa i RH faktor se odredjuje u Zavodu za transfuziologiju, na prvom spratu, soba desno.
Potrebna ti je uputnica od doktora opste prakse za transfuziju, krv se vadi od 8-10 i mozes jesti prije vadjenja krvi.
Knjizica ostaje kod njih taj dan, upisat ce krvnu grupu i Rh faktor u knjizicu, a ti ces je podici sutradan od 08-09 sati. Nadam se da sam ti pomogla.
Lijep pozdrav.







I love youu -> RE: krvna grupa i RH faktor (7.9.2012 15:05:04)

Hvala vam punoooooo :))))))




Arminaa -> RE: krvna grupa i RH faktor (7.9.2012 15:09:24)


IZVORNA PORUKA: Arminaa

Krvna grupa i RH faktor se odredjuje u Zavodu za transfuziologiju, na prvom spratu, soba desno.
Potrebna ti je uputnica od doktora opste prakse za transfuziju, krv se vadi od 8-10 i mozes jesti prije vadjenja krvi.
Knjizica ostaje kod njih taj dan, upisat ce krvnu grupu i Rh faktor u knjizicu, a ti ces je podici sutradan od 08-09 sati. Nadam se da sam ti pomogla.
Lijep pozdrav.


Samo mala ispravka, jutros sam ponovo vadila antitijela, pa sam vidjela da sam pogrijesila kad sam napisala da se knjizica i/ili nalaz podizu od 8-9. Naime, podizu se od 9-10. Nadam se da mi necete zamjeriti [sm=smiley1.gif]








AminaZana -> RE: krvna grupa i RH faktor (8.9.2012 20:31:53)

ja sam nakon poroda primila rhogam. sestra na intenzivnoj je rekla da socijalno refundira iznos od 104KM. da li je iko upucen u ovo?




almondray -> RE: krvna grupa i RH faktor (8.9.2012 20:50:44)


IZVORNA PORUKA: chuci

meni sad dođe poštar i donese na vrata 100 KM od zavoda za zdravstveno osiguranje. pretpostavljam da je to za rhogam jer nemam nikakvu ideju šta bi drugo moglo biti. piše da je isplata po odluci broj taj i taj.
u molbi je mm napisao da traži da mu isplate barem dio novca, valjda zato nije puni iznos je je rhogam plaćen 117 km.

Evo chuci je rekla nešto o tome
IZVORNA PORUKA: chuci

mjesec dana je rok za predaju. od papira znam da ti treba kopija otpusnog pisma na kojem je naznačeno da si primila rhogam, i originalni račun iz apoteke. obrazac koji popuniš kod njih.
ostalo nisam sigurna Ali kažu ti oni. za mene je mm skupio i predao pa zato ne znam





AminaZana -> RE: krvna grupa i RH faktor (9.9.2012 15:23:49)

hvala ti puno :)




IceRose -> RE: krvna grupa i RH faktor (10.9.2012 8:54:20)

Naime, podizu se od 9-10. Nadam se da mi necete zamjeriti user posted image


Armina, ma necemo ti zamjeriti. pomogla si nam [sm=smiley31.gif]




Pretty mamma -> RE: krvna grupa i RH faktor (25.9.2012 10:46:20)

Dobar dan!
Samo da pitam ako tko ima svježu informaciju, Rogham se i dalje ne refundira od zdravstvenog?




IceRose -> RE: krvna grupa i RH faktor (25.9.2012 10:49:02)

pretty mamma, negdje sam na nekojod ovi RR tema procitala da se refundira. da su zene uspjele izganjati da im se vrate pare ili dio (cini mi se oko 100 KM )..




Emica_sa -> RE: krvna grupa i RH faktor (25.9.2012 10:50:27)


IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Dobar dan!
Samo da pitam ako tko ima svježu informaciju, Rogham se i dalje ne refundira od zdravstvenog?


Ne moze se refundirati,znam par slucajeva da su pokusali,ali nikada nisu dobili pare[sm=smiley13.gif]




Pretty mamma -> RE: krvna grupa i RH faktor (25.9.2012 10:51:56)

Eh sada sam vidjela da se nekome i refundira.
Evo probat ću i ja, jučer sam primila Rogham, 28. tjedan sam. I u prvoj trudnoći sam primala u ovo vrijeme, oba ginekologa inzistiraju na uzimanju Roghama preventivno jer navodno titar antitijela može porasti do kraja trudnoće.
Pa bilo bi lijepo da refundiraju barem jednu injekciju jer ću primiti i nakon poroda, pretpostavljam.
Vidjet ću u Zavodu što je potrebno od dokumentacije jer vidjeh da su prilagali otpusno pismo, a ja sam još trudna :)
Jedino potvrdu iz Doma zdravlja da sam uistinu primila Rogham?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>