prijava djeteta na poreznu karticu (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


shejla -> prijava djeteta na poreznu karticu (15.2.2009 12:03:10)

Drage zene, da li je neko vec prijavio dijete na poreznu karticu. Gdje i kako se to radi? I takodjer, kako se prijavljuje dijete za zdravstveno.... Inace ja sam u Sarajevu (Opcina Stari Grad), pa eto, ako ima ko da je to radio vec ovdje, da mi malo pojasni....
Pozdrav svim mamama i trudnjacama :)




luna77 -> RE: prijava djeteta na poreznu karticu (15.2.2009 12:24:06)

na poreznoj kartici imas rubliku za to  ako se dijete rodilo nedavno pošalješ dopunu kartice




Golubica -> RE: prijava djeteta na poreznu karticu (15.2.2009 12:53:21)

Meni je to sve poslodavac sredio. Samo predala rodni list djeteta i potpisala prijavu za izdavanje kartice.




Anoniman -> RE: prijava djeteta na poreznu karticu (15.2.2009 13:21:27)

I takodjer, kako se prijavljuje dijete za zdravstveno....


Na zdravstvo dijete prijavljuše tako što na već svoj popunjen zahtjev za prijavu, - obrazac ZZO, na redovno zdravstveno osiguranje (ta prijava ti stoji kod poslodavca sa M2 obrascem, ugovorom i radnom knjižicom) upišeš podatke svog djeteta (ime i prezime, JMBG i srodstvo), kupiš i popuniš zdr. knjižicu, u firmi ti popune registarski broj, šifru djelatnosti i stave pečat i onda zajedno sa prijavom i knjižicom ideš u ZZO i tamo stavljaju još jedan pečat na prijavu i u knjižicu.




shejla -> RE: prijava djeteta na poreznu karticu (15.2.2009 22:13:02)

hvala puno.... :)




taze_mlada -> RE: prijava djeteta na poreznu karticu (16.2.2009 12:16:22)

jel oba roditelja mogu/trebaju upisati dijete na poreznu karticu?




Blue rose RR -> RE: prijava djeteta na poreznu karticu (16.2.2009 13:52:56)

Dijete može prijaviti samo jedan član porodice, koji je u radnom odnosu, a nikako oba.
MM i ja smo se opredijelili da bude na mojoj PK, jer imam visočija primanja, te bi mi koji odbitak za krajnji porez dobro došao.




HanaBana -> RE: prijava djeteta na poreznu karticu (16.2.2009 14:18:54)

I ja sam Hanu prijavila na svoju PK, a mm je svekrvu stavio na svoju PK.




taze_mlada -> RE: prijava djeteta na poreznu karticu (17.2.2009 14:36:04)

IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Dijete može prijaviti samo jedan član porodice, koji je u radnom odnosu, a nikako oba.
MM i ja smo se opredijelili da bude na mojoj PK, jer imam visočija primanja, te bi mi koji odbitak za krajnji porez dobro došao.


moguce da cemo se onda i mi voditi tom logikom jer i ja imam veca primanja od MM[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stranica: [1]