RE: Koliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Tidzi -> RE: Koliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (24.8.2009 12:44:07)

I mi ovdje u CH zivimo pod kirijom, u iznajmljenom 4,5 sobnom stanu od 102 m2. Imamo 3 spavace sobe, veliku dnevnu, veliku odvojenu kuhinju, 2 kupalita---jedan sa tusem, drugi sa kadom i naravno sav ostali namjestaj je nas. Mjesecno placamo, stan, jedna garaza i jos jedan plac (uz stan imamo i jednu sobu na tavanu za stvari, kao i jedan podrumcic) za parking 1 635 CHF, sto dodje negdje oko 2 000 KM. Inace, ovdje se cijene uglavnom krecu tako, a u poslijednje vrijeme su jos paprenije, jer se standard sa placama povecao, pa oni odmah i stanove poskupljali, kao i zdravstvena osiguranja.
Jos, nemamo nista svoje, jer je to ovdje dok si jos mladji nemoguca misija. Cijene su paprene. Ako zelis kupiti plac i da ti naprave kucu ili kupiti stan, pricam o potpuno novim objektima, kostaju od 400- 550 hiljada CHF s tim da moras imati 20% kesa od te cijene. Znaci da bi nesto od toga kupio, moras odmah u startu dati 80-100 hiljada, da bi ti banka odobrila kredit za tu sumu novca. Nedavno se pocelo pricati da ce ukinuti to 20%, ali ce uvesti da placas prvih 5 godina vise rate kredita. Daj Boze da bude nesto od toga! Jer i ovako placamo puno stan, a mozda bi nas za 3-4 stoje vise izasla rata kredita za nasu kucu koja bi za 20-25 godina bila odplacena. Ovako pare bacas samo u vodu.
U zimu smo kupili 1 100 m2 u Bosni, rijesili papirologiju i nadamo se da cemo uskoro poceti nesto sebi dole praviti da imam gdje biti kada odem na odmor, da nisam uvijek kod roditelja, ali s tim ne zurimo.




Nellica -> RE: Koliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (3.10.2009 11:48:09)

Za Vas koji plaćate kiriju, dali ste davali neki polog unaprijed ili nešto slično?




Ela78 -> RE: Koliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (3.10.2009 12:08:30)

Evo i ja da se upišem u rubriku podstanara[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Ja živim u Banja Luci i plaćam stan 200 KM, ali to je relativno jeftino za cijene ovdje jer moja svekrva poznaje gazde koji su nam iznajmili stan za ¸¸simboličnu cijenu¸¸ Stan je 70 m2, kompletno namješten.
Ali iskreno meni je i ovo puno, mrzim 10-ti kad uplaćujem kiriju čini mi se da bi mi lakše bilo da poderem te pare.
Prodajem stan u Sarajevu na Dobrinji pa ako Bog da onda ću od tog novca kupiti ovdje ¸¸svoja 4 zida¸¸...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




elkina_mala -> RE: Koliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (3.10.2009 12:17:17)

pozz
zivimo ja i mm sami trosobnom stanu 65 m2,jedna soba za biblioteku,pc i ormar,druga spavaca,salon i kuhinja,naravno wc i kupatilo odvojeno...ovo je vise kao kuca,na tri sprata,naravno tri razlicite porodice...imamo garazu i zajednicu tarasu ...placamo 395eura sve to...fino je i dobro smo nasli,mislim jeftino je...u predhodnom stanu koji je bio 35 m2 (mm je prije sam zivio) samo spavaca salon,kuhinja wc,kupatilo...nit garaze,nit parkinga...a placao ga 350 eura...stoga nama je super...:)




Hocu bebu -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (16.10.2009 15:20:31)

Covjece gdje ti zivis????
Mi imamo kiriju od 800 eura




dana3 -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (18.10.2009 11:22:02)

U dijaspori sve se podrazumjeva pod kirijom-nasa iznosi 500 eura sa parkingom


P.S:sta je salon?Dnevni boravak ili.....




Ilhana RR -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (18.10.2009 11:24:23)

Oj ja sam pod kirijom iako smo kupili stan.. to se tako zove ovde al kad se fino razmisli to su rezije kao voda, smece i grijanje... moja je 430 Eura plus sto kredit placam 300 eura...




dana3 -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (18.10.2009 11:48:21)

I mismo planirali kupiti stan ali kirija za stan iznosi npr 500 eura ako je veci koji je nam trebao je 700 plus vracanje krerdita oko 400.ja nisma bila za to jer toliko ulagati pa uvijek neke debile trpiti za komsije,ne-Ako se odlucimo na nase to ce biti kuca!
geteborg je boze sacuvaj sa cijenama




Ilhana RR -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (18.10.2009 11:54:07)

to jeste skupo, mozes komotno uzeti kucu onda... nama je ovo sasvim okej... jes da smo skupo platili ovaj stan al da ga sad prodamo mogli bi zaraditi na njemu 30 000 eura tako da nesikiram se... evo bas upravo gledam kuce na internetu sta ima, ima dobra jedna tek renovirana a nije skupa pa cemo da popricamo sa mojim babom jer on nam je savjetnik sto se tice neki tako veci kupovina... da vidimo sta on kaze... kuca je kvadraturom malo veca od naseg stana al ima i garazu i jos neki stvari sto bi ja voljela da imamo... =)





Anoniman -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (18.10.2009 12:12:13)

ja imam dva stana u Novom Sarajevu, oba izdajem namještena , na drugom su katu, imaju po 54,00 m2 (dnevni boravak, spavaća soba, kuhinja, ostava, balkon, hodnik i kupatilo)
Prvi izdajem za 500,00 KM
Drugi za 700,00 KM
Podstanari mi daju unaprijed kiriju za tri mjeseca
Naravno pored navedenih troškova imaju troškove za režije




bubuli -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (18.10.2009 12:13:59)

mi smo pod kirijom...200km plus rezije....
dvosoban je stan,renoviran,nas je namjestaj,u gradu je...




leona81 -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (28.10.2009 15:31:57)

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/091028074




shpagica -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (28.10.2009 16:17:29)

Ovo je zaista porazavajuci podatak! A ocekuju da se natalitet popravi. Tesko - ljudi gledaju da najprije krov nad glavom obezbijede pa onda sire porodicu.




elkina_mala -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (28.10.2009 16:53:02)

IZVORNA PORUKA: Hocu bebu

Covjece gdje ti zivis????
Mi imamo kiriju od 800 eura

[image]http://permisbateauauvergne.com/La%20Rotonde%20a%20vichy.jpg[/image]

evo gdje..ovo je grad gdje zivim...Francuska,grad Vichy...nekazem da je jeftino sve ali nas stan je za ans super..jetrve mi zivi nekih 10 km od mene na 4 je spratu,65 m2 dvije sobe,salon,kuhinja,a placa ga 500 eura...plus gas...znaci zavisi...kako nadzes nekad potrefi se dobro...




ena23 -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (28.10.2009 22:05:22)

IZVORNA PORUKA: Anoniman

ja imam dva stana u Novom Sarajevu, oba izdajem namještena , na drugom su katu, imaju po 54,00 m2 (dnevni boravak, spavaća soba, kuhinja, ostava, balkon, hodnik i kupatilo)
Prvi izdajem za 500,00 KM
Drugi za 700,00 KM
Podstanari mi daju unaprijed kiriju za tri mjeseca
Naravno pored navedenih troškova imaju troškove za režije



Ti mora da izdajes strancima ili osobama koje se nece zadrzati dugo u Sarajevu a mogu si priustiti, jer koja budala daje kiriju 700KM kad je toliko rata od kredita?




leona81 -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (28.10.2009 22:45:58)

mi iznajmljujemo stan, ovaj novi u centru, 60 m2, 350 km, polunamjesten




Mirkica -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (28.10.2009 22:51:30)

IZVORNA PORUKA: Hocu bebu

Covjece gdje ti zivis????
Mi imamo kiriju od 800 eura

pa tebi se isplati onda bolje kupiti stan pa krediti odpalcivati to je preskupo .

ja placam 510 eura sve ukupno izuzev struje nije ni to jeftino  dvosoban stan a mjesto neko malo zabaceno aman :)




leona81 -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (29.10.2009 21:32:16)

gledajte zabranjeni forum na pinku, evo o nekretninama tema, mladi bracni parovi i stambeno pitanje




Nellica -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (30.10.2009 7:36:57)

Ukoliko neko treba stan, ja iznajmljujem jedan u Sarajevu u Hrasnom , 36 m2, namjesten.




ebru -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (1.2.2010 15:46:28)

Mi imamo stan od 55 m2,primaca,spavaca,kuhinja,mali hodnik i kupatilo,nenamjesten,nase su stvari i placamo 300 eura ukljucujuci vodu,smece i kojekakva osiguranja(od pozara,osiguranje za staklo i sl),plus jos 38 eura za Moniku za rezije-znaci ukupno 338 €
Plus grijanje nam je na struju,to sam vec pisala na temi o struji koliko placam




Husic10 -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (17.2.2010 20:51:00)

Pod kirijom , u Americi , stan onako veliki ali mi je dosadio jedva cekam kraj ugovora u Junu aBd da bjezim iz njega. $685.00 to ti je oko 500 EUR jelde?





milenium -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (17.2.2010 20:52:09)

malo manje!




nejsonka -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (16.4.2010 8:31:14)

Ja hvala Bogu nemam ti problema. Moji roditelji su digli kredit i kupili mi stan. Jest da ima 35 kvadrata, ali super. zahvaljujem im i na tome




rose -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (16.4.2010 11:15:07)

drage moje, ako neka zna...trazim stan 300-400 KM s rijesenim grijanjem...u ovom nemamo grijanje a bebicu ocekujemo u novembru...pozeljno bi bilo da stan bude blizu gradskog prijevoza na potezu od c.vile do alipasina...znam da ove centralne lokacije ne mogu naci za ove pare...pozeljno je da bude dvosoban ili jednoiposoban..znaci jedna sobica odvojena radi bebe i moze polunamjesten ali da ima masinu za ves [sm=smiley1.gif] eto ako koja zna, mozete mi na pp ...hvala [sm=smiley1.gif]




Ella_H -> RE: kliko nas je pod kirijom i koliko plaćamo (1.8.2010 22:38:54)

Poz drage moje kirije su opasne svima izgleda...
Ja placam 925$ trenutno dvosoban stan i mm i ja smo odlucili
da u roku godinu dana ja idem s djecom u Bih u stan njegovih roditelja
i da pravimo sebi kucicu  neki bjeze iz Bih neki bjeze nazad hehe
neznam sta bih vam rekla kao realna i normalna zena zelim
imati normalan zivot,cuti ezan i svoj jezik djeca da idu u skolu
da mogu imat svoj zivot i slobodu onako kako mi odgovara
ja ovdje da radim morala bi platu dati za vrtic a to mi isto neodgovara
i jednostavno sam se zasitila ovog nekog prokletog njihovog sistema
ali svugdje je kapitalizam zesci zavladao znam
eto da podjelim s vama neku drugu malo perspektivu hehe




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>