Razgovori u ocekivanju beba -Juli (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


Ilhana RR -> Razgovori u ocekivanju beba -Juli (1.7.2014 0:07:31)

Juppiii usli smo u juli :)




Ilhana RR -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 0:58:34)

Pih, ja se raspricala sa svedjankama o ramazanu i evo se razbudila... Sad kontam da probam onaj jedan kolac sto mi je komsinica donijela pa posle da zasolim sa kospicama od tikve :) da mi se ne smuci...

Bas se primjeti da su godisnji nastupili, sve negdje pobjegle...




mishkica -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 8:12:11)

Jutro..novi mjesec[sm=smiley1.gif]




Ljubicica3 -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 8:23:23)

Evo ga,I moj mjesec je tu [sm=bravo.gif],hvala Bogu.
Imamo jos 15 dana do termina,sto kazu dobro usitnilo [sm=smiley36.gif].
Da pozelim srecu I sebi I drugima ciji mjesec je jul.
Ne bih rekla da nas ima puno,bar se ne javljaju ovdje ove sto su na spisku za jul.

Ja sinoc isla na iftar u dzamiju arapi organizatori I tako nam je citav ramazan imamo iftare,ima velika sala do dzamije za takve prilike I bas bude puno svijeta.Pojedem sambusu dobro zacinjenu I bas me neka kiselina sad muci haos.
Ali sve u svemu bilo nam je fino,jos da me nisu komarci izujedali valjalo bi.




Misty_mama -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 8:27:20)

'''' Jutro i od mene, iz nove kancelarije [sm=smiley36.gif] Još uvijek čekam da se šef smjesti u kancelariju, paketi su posvuda, pa da obavim RAZGOVOR... [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Joj, evo jutros gledam spiskove za vrtić, moj mali zvrk je primljen, i stislo me u grlu, kad pomislim da će ako Bog da od septembra krenuti... Ne znam kome će biti teže, meni ili njemu [sm=smiley19.gif]

Nego, žene, imate li problema sa probavom tokom trudnoće? Ako neka ima, da preporučim ''''lijek'''' [sm=smiley36.gif] Ja svako jutro obavezno pojedem...ja je zovem bijela čorba.. u suštini, skuham u vodi zobene pahuljice, ona najobičnije, neprerađene... Nekad dodam malo soli, ali postoji opcija da to poslije miješate sa voćem, pa onda so ne treba... Helem... Kad voda proključa, ubacim pahuljice, malo to prokrčka, i onda dodam malo mlijeka.. Onoliko koliko želite da ''''čorba'''' bude rijetka ili gusta... Meni je to nekad preddoručak, nekad ne stignem ništa drugo, ali uglavnom, primjetila sam da odlično radi svoj posao... Pa eto... :)

Ljubicice, da hairli prodje i ovih 15-ak dana, i da sve bude, ako Bog da, u najboljem redu




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 8:49:31)

Zene ja otvorila temu tamo gdje smo bili!!! Vako nemogu nikad nac gdje je tema!
Gdje ce mo pisat sada?




Bambi09 -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 9:01:13)

Dobro vam jutro zelim jos jednom. Ja se raspisala na staroj temi [sm=jezicek.gif]
Terminusama kojima je juli mjesec termina zelim sto lakse i bezbolnije i sto brze porode.
Iskreno se nadam da je s Vanne sve u redu [sm=zmeden.gif]
Ja hvala Bogu nemam problema sa probavom, barem do sad nisam imala. Redovno jedem, pijem dosta tekucine i dosta jogurta pijem. Jedino sto su me opet poceli handriti hemoroidi, ali dao mi je dr. neku kremu koja se smije koristiti i u trudnoci pa mi je malo kao smirilo.




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 9:09:00)

Znaci tu pisemo??? Ok!!!

Svim terminusama zelim da im zadnji dani prodju najbolje moguce ,ugodne i lake porode zelim ;)

Ode pravit krompirusu pa cu kod vildane u bolnicu ;)

Dali itko ima od Vanne broj da ju zovne???




ARNA_ZE -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 9:34:42)

pozdrav svima, ima li ko ovdje iz zenice. interesuje me da li ima kurs za trudnice u nasem gradu. hvala lijepo




Ilhana RR -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 9:45:06)

Jutro okruglice :)

Blagp vama terminusama usitnilo :) aBd da vam prodje kako treba kad vude vrijeme :)

Joj ja sam spavala ko beba, malo spavam malo budna :/

A oko 4 mi je uletila dlakica ili praska u grlo te sam mislila da cu umrojeti koliko sam kasljala i posle u wc-u se borila da izbacim te i nada da povratim da bi izbacila al ne uspijefoh. Uglavnom kad se malo smiri ja uze par plazmakeksica pojedo ismiri mi se malo.

Sad se probudila se, cura hajra se sprema za bazena. Trenutno jede pa cu i ja dok mi tableta malo djeluje, zaboravi je u 7 popiti kad mi sat zazvoni. Bas sam tad bila nekako ni na nebu ni na zemlji :)

Nego zene sorry za pogresno mjesto za temu, recicu Visnji da je prebaci tamo gdje treba ;) meni se ucini da je tu bila, halalite :)

A da vas pitam, jel vas ikad bolilo dole al gdje beba izlazi? :/ Mene evo presijeca kad hodam :/
Joj ko da sam prvi put trudna, sve mi u ovoj trudnoci novo... Nista mi ovo nije bilo sa Lamijom :)





Ilhana RR -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 9:54:57)


IZVORNA PORUKA: ARNA_ZE

pozdrav svima, ima li ko ovdje iz zenice. interesuje me da li ima kurs za trudnice u nasem gradu. hvala lijepo



Dobro nam dosla na temu :) kad ti je termin? :)

Mislim da je Rose iz Zenice, ako me pamcenje ne vara pa ce ti mozda ona znati odgovoriti :)

Misty, ovdje kod nas u bolnici a i Svedjani to jedu za svaki dorucak al ja to ne mogu nikako, imam osjecaj da jedem piljevinu bhaha a za jos bolju probavu ubaci jednu supenu kasiku lanenih zrncadi... To jos bolje radi u stomaku :)




Visnja RR -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 10:43:29)

izvinjavam se.... [sm=smiley1.gif] umjesto da je zakacim na vrh ja zakljucala [sm=smiley36.gif]




Bambi09 -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 10:45:29)

Oprosteno ti je [sm=smiley1.gif]




Bambi09 -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 10:49:50)

Lovepower procitala sam tvoj post na zakljucanoj temi, sta da ti kazem sem da probas ne uzimati k srcu previse rijeci od bilo koga. Ja sam tako bila osjetljiva na tudje komentare pa i one recene izmedju redova, ali sam nekako uspjela da "osjecam" samo ono sto bi mi moja mama rahmetli rekla, a svi ostali bilo sta da kazu, na jedno udje na drugo izadje. Ali eto danas nemam vise mame, tako da me nicije rijeci vise ne doticu. Cijeli zivot nekako gledas da drugima udovoljis, pazis da ti ko sta ne kaze da nisi dobro uradila, trudis se da sa svakim budes dobar, i opet na kraju ispadnes najgori. Zato sam sebi rekla da cu prihvatati samo ono sto osjetim da je istinski i prijateljski, a sve ono sto iole osjetim da bi moglo biti kao provokacija ili prigovaranje, "znas sta je rekao Miki Maus... odjeb..."




Esmica -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 10:50:16)

Ljubicica 3, nas mjesec [sm=bravo.gif]...mislim nadam se da je i moj, s obzirom da mi je termin krajem jula, valjda necu prenijeti.
Hvala Bogu sunce osvanulo, odmah sam raspolozenija i nesta mi se radi, sprema, za razliku od jucer kad sam se jedva uspjevala pokrenuti.
Ja petog imam ultrazvuk, stomak me stalno bolucka, imam kontrakcije, pa jedva cekam da vidim na cemu sam. Valjda je sve ovo normalno s obzirom da je peta trudnoca i da sam pred kraj.
One pelene tetra sto spomenuh da sam kupila u Skafi su jako fine, mekane kao gaza nakon pranja, tako da preporucujem.
Danas jos samo da ih ispeglam ako stignem.
[sm=smiley1.gif]




koka i po -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 10:54:16)

Cijeli zivot nekako gledas da drugima udovoljis, pazis da ti ko sta ne kaze da nisi dobro uradila, trudis se da sa svakim budes dobar, i opet na kraju ispadnes najgori. Zato sam sebi rekla da cu prihvatati samo ono sto osjetim da je istinski i prijateljski,



ko baloncic si [sm=smiley36.gif]ali onaj slatki[sm=smiley36.gif]vjerujes li mi[sm=smiley36.gif]
vjerovala ne vjerovala ja tebe opet volim[sm=smiley27.gif]




Bambi09 -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 10:55:07)

Esmice znaci dobre su pelene. Ja sam ih isto gledala u Skafi ali nisam mogla vidjeti pod rukom kakve su, jesu li one mekane ili su one grube. Znaci mekane su. Super.
Inace cim mi bude plata idem u kupovinu potrepstina. Napravila sam spisak sta mi jos sve treba, uglavnom 90% je kozmetika i apoteka, jos pelene i higijenske potrepstine za mene i mogu lagano poceti s pripremama, pranje garderobe, namjestanje kreveca i tako to...

Sele, zivote, volim i ja tebe. [sm=smiley1.gif]




koka i po -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 10:56:40)

kad je ono termin?




Bambi09 -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 10:59:33)

19.08. tacno za mjesec i po [sm=smiley1.gif]




Bubydina -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 10:59:39)

Uh Višnja nasikira nas[sm=smiley36.gif]

Jutro,drage moje...
sretno svima u ovom mjesecu,lake porode vam želim,
nadam se da će nam ovaj mjesec biti lakši od prošlog...

Lovepower draga to što ti je neko rekao totalno zaboravi,
nemoj da se smatraš manje vrijednom,jer nisi zaposlena,
žena domaćica ima uvijek posla u kući,
a ti si jedna od najvrijednijih ženica ovdje[sm=smiley1.gif]
[sm=smiley31.gif]

Ilhana,Bambi,Misty [sm=smiley31.gif]

[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif] sad još da dobijemo prvu julsku bebu[sm=bravo.gif]

SdZ je sigurno kod kuće,a javiće nam se kad stigne,
jedva čekam da čujem kako su ona i mrvica[sm=smiley1.gif]

Za Vanne ne znamo još ništa,one žene nam se više izgleda neće da jave[sm=smiley13.gif]





Esmica -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 11:04:17)

Bambi09, jesu, super su. I ja sam se mislila dal da ih kupim s obzirom da su zapakovane pa ne mozes dodirnuti.
18,5 KM kosta paket od 10 komada. Kontam nije ni cijena bezveze da bi bile lose, i stvarno su fine, mekane.
Ja sam sve pripremila, od ulozaka za sebe, do pelena i potrepstina za bebu.
Jos samo da mi muz napravi police u ormaru (izbacila sam dio sa vjesalicama, da tu budu police - sa svakim djetetom sirim ormar) pa da sve to lijepo poslozim.
Eno ih je pripremio, samo za zasarafi, pa nikad.
I sasila sam sebi jastucice za dojenje, super su mi, mekani, fini, i sto mi je najdraze made by me. [sm=bravo.gif]




Misty_mama -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 11:05:31)

Bubydina [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Nadam se da ste dobro ti i bebce...

Je li ovo nema hapymum, možda je i ona krenula? Sretno, u svakom slučaju [sm=bravo.gif]

Esmice, mogu misliti koliki su tvoji ormari [sm=smiley36.gif] Ja ve razmiljam kako sve organizovati... Ali, ako Bog da poslije ramazana planiramo neko preureenje, pa emo vidjeti, tek nam slijedi veliki posao...


Eh, sto me nerviraju ovi afrikati... ja navikla da pisem sve sa kvakicama i crticama, i onda ovako kad objavim komentar, pola slova fali [sm=smiley15.gif][sm=smiley15.gif]




new mama -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 11:09:02)

Jutro [sm=nosecka.gif],kako ste mi ?
Odom malo sa A vani i do Azela,pocela je rasprodaja da znate,mi juce uzele bebi neke gegice i tene [sm=zz_inlove.gif]pocele smo pomalo kupovati.[sm=smiley1.gif]
Ja bi trebala ove sedmice aBd na kontrolu,samo dok vidim kad dr. radi,nisam 4. sedmice bila,jedva cekam da vidim malo bebicu,a i da ga pitam kakvo je stanje i da li mogu na more ,mislila s mamom par dana otici,pa vidjecemo[sm=smiley1.gif]

Nisam nesto upratila sta ste pisale,nadam se da ste sve dobro.[sm=smiley1.gif]

Ljubimo vas pa se tipkamo




Misty_mama -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 11:11:41)

new mama, u koji Azel idess? Ja u onom velikom, u Titovoj, nikad ne mogu da nadjem nista za djecu... [sm=zmeden.gif] Mislim, velicina za Ahmeda nikad nije bilo, uglavnom je za vecu djecu, a par puta neke stvari koje sam vidjela djelovale su mi ruzno, kao da su bas iznosane....




new mama -> RE: Razgovori u ocekivanja beba -Juli (1.7.2014 11:15:21)


IZVORNA PORUKA: Misty_mama

new mama, u koji Azel idess? Ja u onom velikom, u Titovoj, nikad ne mogu da nadjem nista za djecu... [sm=zmeden.gif] Mislim, velicina za Ahmeda nikad nije bilo, uglavnom je za vecu djecu, a par puta neke stvari koje sam vidjela djelovale su mi ruzno, kao da su bas iznosane....

Misty ja sam bila u onom na Dobrinji,kod pizerije Dino,tu je bas dobar izbor ,pa pogledaj ako ti je usput,a u gradu isto i ja slabo nadjem par puta kad sam bila,mislim za djecu.[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>