Alimentacija i viđanje djeteta nakon razvoda. (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Nikara -> Alimentacija i viđanje djeteta nakon razvoda. (2.7.2014 22:21:53)

Pozdrav,
nova sam u ovim vodama, pa me zanimaju vaša iskustva. Prilikom sporazumnog razvoda braka potrebno je dogovoriti visinu alimentacije i način i učestalost viđanja djeteta.

Koliko iznosi prosječna alimentacija u BiH?
Koliko često otac ima pravo viđati jednogodišnj dijete?

I drugi savjeti su dobro došli [sm=smiley1.gif]




Mirkica -> RE: Alimentacija i viđanje djeteta nakon razvoda. (3.7.2014 9:54:58)


IZVORNA PORUKA: Nikara

Pozdrav,
nova sam u ovim vodama, pa me zanimaju vaša iskustva. Prilikom sporazumnog razvoda braka potrebno je dogovoriti visinu alimentacije i način i učestalost viđanja djeteta.

Koliko iznosi prosječna alimentacija u BiH?
Koliko često otac ima pravo viđati jednogodišnj dijete?

I drugi savjeti su dobro došli [sm=smiley1.gif]


ne znam kako je u BIH u De je nekkao ovako svako druge sedmice ako to otac zeli , alimentacija u svim zemljama pa i u BIH sigurno zavisi od primanja ocevog , bezbel da postoji neki zakon neko pravilo kako to ide .




hatepsut -> RE: Alimentacija i viđanje djeteta nakon razvoda. (3.7.2014 10:08:00)

Drugarica je prije neki dan zavrsila "spor" oko alimentacije.ona je dobila 254km (cini mi se da je to za prosjecnu platu) a inace ide 30% od plate.eh sad moram nju jos jednom pitati,nisam sigurna.s tim da njen bivsi muz ne vidja svoje djete,o tome ti ne znam nista reci.i nije placao alimentaciju 12g,kad ga je tuzila uplacivao oko 80km,e sad mora placati kako je sud odredio(254) + mora da joj isplati izostataka.da napomene da se njen bivsi ne vodi nigdje kao zaposlen,on radi "na crno" ali je skupila dokaze koje je naravno predocila na glavnom rocistu.




Nikara -> RE: Alimentacija i viđanje djeteta nakon razvoda. (3.7.2014 15:17:05)

Hvala vam na odgovorima. I ja mislim da je to oko 30% plaće ali ne znam da li njegove ili prosječne i koji je uobičajeni način viđanja jednogodišnjg djeteta.
Razvedene mama, svaki savjet je dobro dosao [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]