zanoktica ili? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


stella -> zanoktica ili? (24.2.2009 2:36:55)

Kod moje curice  se pored noznog velikog prsta nesto pojavilo,izgleda mi kao zanoktica,a dole pri dnu prsta je malo puklo,kao da je podgnojeno,ali tvrdo.Na dodir je ne boli.E sada dali je to zanoktica ili sta[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Ustvari vise mi lici na upaljeno "meso"oko nokta.To ima vec oko 2 sedmice,i sve sam cekala da prodje,al ne prolazi.
Cipele su joj komotne i nije od njih,nije zulj.Nokat nije urastao,redovno sijecem,al mozda ne pravilno[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Svakako je namjeravam odvesti dr.
Jeli neko imao slicno iskustvo,i sta bi to moglo biti,i od cega[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




bubamara80 -> RE: zanoktica ili? (24.2.2009 15:55:45)

kod mene je mali znao imati zanokticu koja se tako upali i bude okolo na ćošku prstića crveno i natečeno, primjetila sam da sam zakači kad se igra i slomi noktić pa se napravi zanoktica nakon toga mu stalno isturpijam i poravnam malo i to se više ne dešava




camm -> RE: zanoktica ili? (24.2.2009 22:41:35)

nesto slicno je bilo i kod moje curice
ali ja znam da je nosila neke papuce koje su joj skoro bile male
pa je bas imala neki zuljic pored nokta i boljelo je.
a zna i od carapica da se to desi ili kucnih papa,jos ako se udari nekad i to je to..
 
a stella ti kazes da nije do obuce onda vjeruj mi da ne znam
sta bi moglo drugo da bude.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
 
 
 




stella -> RE: zanoktica ili? (25.2.2009 1:59:44)

Misterija rijesena,velika zanoktica,gornji sloj se skoro sam skinuo,ja dovrsila i malo koze oko noktica se ogulilo.Ostalo je jos malo crvenkasto i upaljeno,ali je puno bolje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




leka -> RE: zanoktica ili? (5.3.2009 10:28:42)

upravo sam htjela da postavim novu tema pa skontah da mogu i ovdje pitati. naime, da li imate iskustva sa otpadanjem noktića jer mi se kod malog podgnojio noktić na nozi i kao da hoće da otpadne, boli ga samo na dodir, nemam predstavu od čega mu se to pojavilo, traje već nekoliko dana pa me zanima šta mislite da li to zahtijeva ljekarski tretman ili će to ipak samo otpasti i proći? nisam ni čim mazala a i ne znam čime bih mogla? hvala za svaki odgovor




Visnja RR -> RE: zanoktica ili? (5.3.2009 23:03:22)

mozda da ipak  odes do doktora... da ne radis nista na svoju ruku da se ne bi nesto ne daj Boze iskomplikovalo...




stella -> RE: zanoktica ili? (7.3.2009 2:40:27)

i ja mislim da trebas dr,ja sam htjela dok posle kupanja nisam vidjela da je vecina zanoktice otpala,sada je sve ok.




vila_7 -> RE: zanoktica ili? (4.2.2012 19:32:04)

evo da malo dignem temu - curica mi ima 17 mjeseci. Stalno nam se na prsticim ajavljaju zanoktice -uvijek ih ima na palcevima ruku i ponekad na kaziprstima. Do cega do njih dolazi i kako tretirati osim obicnim rezanjem?




gvendolina -> RE: zanoktice (23.3.2012 18:10:48)

Moj maleni vec duze vrijeme ima problema sa zanokticama,na palcevima obje rukice mu je nagore stanje[sm=smiley13.gif] citala sam da bi mogao biti kao neki nedostatak vitamina,ali on jako voli voce i jede ga svakodnevno tako da mislim da je neki drugi uzrok

da li neko zna neki ucinkovit lijek[sm=zmeden.gif]




ananas_ze -> RE: zanoktice (23.3.2012 19:48:59)


IZVORNA PORUKA: gvendolina

Moj maleni vec duze vrijeme ima problema sa zanokticama,na palcevima obje rukice mu je nagore stanje[sm=smiley13.gif] citala sam da bi mogao biti kao neki nedostatak vitamina,ali on jako voli voce i jede ga svakodnevno tako da mislim da je neki drugi uzrok

da li neko zna neki ucinkovit lijek[sm=zmeden.gif]

prijateljica mi je bas nedavno rekla kako je ona stavljala list kupusa na zaokticu,kupus je sve izvukao i nikad vise nije imala zanokticu,vrijedi probati,meni pomogne bokvica-najcesce je stavim preko noci,sretno[sm=smiley1.gif]




vila_7 -> RE: zanoktice (23.3.2012 20:11:25)

gvendolina,eto i ja sam pisala o tom problemu,i nista nisam stavljala jer nisam nigdje pronasla savjeti i evo za sad je samo jednostavno proslo - bas kao sto ti kazes-sve jede ali se javljaju jos ona to voli copkati-jedino sam ih rezala makazicama koliko sam mogla skoro svaki 2 dan da ne narastu da ih copka...al evo probaj s kupusom i bokvicom!




milenium -> RE: zanoktice (24.3.2012 0:19:12)

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

prijateljica mi je bas nedavno rekla kako je ona stavljala list kupusa na zaokticu,kupus je sve izvukao i nikad vise nije imala zanokticu,vrijedi probati,meni pomogne bokvica-najcesce je stavim preko noci,sretno[sm=smiley1.gif]

ovo pali 100%[sm=smiley1.gif]




gvendolina -> RE: zanoktice (27.3.2012 10:49:44)

kod nas je isto taj problem odavno,ali smo ga rijesavali redovno rezuci kada se pojave...medjutim sad je poceo on sam copkati i dirati i na palcu mu bas ruzno izgleda[sm=smiley13.gif]
pokusacu ovo sa bokvicom cim se pojavi, samo cemo morati to izvesti dok spava jer on neda ni flaster da mu zalijepim[sm=smiley36.gif] hvala vam[sm=smiley1.gif]




senoenamine -> RE: zanoktice (10.2.2013 15:02:48)

Pozdrav svima, zanima me da li je neko imao problema sa zanokticama kod dojencadi... Curica mi je stara 14 dana i na noznom palcu ima mali krugic gnoja ispod nogta i iznad.Nisam prije imala problema s tim kod prve djece,noktice nisam rezala jer jos nisu svi odljepljeni od koze.. Da li je potrebno ici kod pedijatra,procitala sam ovdje da je rivanol za oblogu da izvuce gnoj...Unaprijed hvala svima na savjetima.... :)




tinkivinki -> RE: zanoktice (10.2.2013 17:10:10)

ja bih na tvom mjestu odvela dijete kod pedijatra,jer je ipak tek rodjena beba,a ti kazes da se zagnojilo.mozda ce dati i antibiotik da se ne bi ta infekcija prosirila negdje dalje.opet ti najbolje znas[sm=smiley1.gif]




Skvo RR -> RE: zanoktice (11.2.2013 10:32:44)

IZVORNA PORUKA: senoenamine

Pozdrav svima, zanima me da li je neko imao problema sa zanokticama kod dojencadi... Curica mi je stara 14 dana i na noznom palcu ima mali krugic gnoja ispod nogta i iznad.Nisam prije imala problema s tim kod prve djece,noktice nisam rezala jer jos nisu svi odljepljeni od koze.. Da li je potrebno ici kod pedijatra,procitala sam ovdje da je rivanol za oblogu da izvuce gnoj...Unaprijed hvala svima na savjetima.... :)

Mi smo imali isti slucaj..bilo je zelenkasto....stavljala sam na sterilnu gazu obloge rivanola po savjetu pedijatra....negdje treci dan se povuklo..a izgledalo je pih.. bebi je bilo dvadeset_ak dana.




Stranica: [1]