RE: urinarna infekcija (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


kolacic -> RE: urinarna infekcija (26.1.2013 17:54:16)

bila sam u petak kod ginekologa. imam dosta leukocita 20- 25 i bakterija. beba je mala 16 mm, ali se srce jos ne cuje. ja sam sesta sedmica trudnoce vise ne znam jel to normalno. imam infekciju u pon cu raditi urinokulture ali me pece i boli na mjehur ne znam stvarno sta da radim do pon kad cu opet svom ginekologu. dajte neki savjet pijem litar brusnice dnevno. pomozite mi. ocajna sam.




nesa -> RE: urinarna infekcija (26.1.2013 18:04:19)

Proaj sa Pancicevim cajem protiv bakterija za bebe i trudnice, jako je dobar...




Hanady RR -> RE: urinarna infekcija (26.1.2013 18:09:38)

IZVORNA PORUKA: kolacic

bila sam u petak kod ginekologa. imam dosta leukocita 20- 25 i bakterija. beba je mala 16 mm, ali se srce jos ne cuje. ja sam sesta sedmica trudnoce vise ne znam jel to normalno. imam infekciju u pon cu raditi urinokulture ali me pece i boli na mjehur ne znam stvarno sta da radim do pon kad cu opet svom ginekologu. dajte neki savjet pijem litar brusnice dnevno. pomozite mi. ocajna sam.


prvo šta jeli normlano...da imaš bebu od 16 mm i da u šestoj sedmici još srce ne čujete...naravno da je normalno una narednoj konotli viće i srce maleno koje čuješ...

drugo...
imaš infekciju OK...
dobit ćeš terapiju ...
mnogo je trudnica koje imaju urinarne infekcije, gljivice i svašta nešta pa naravno predeveraju...
nema bojazni za bebu dok si pod nadzorom ljekara...

ti sada kao trudna na svoju ruku ne smiješ ništa piti...
brusnica je sasvim dovoljna sada...doktor će reći ostalo što treba i smiješ...samo ni  sa njom se ne smije pritejerivati...
najprije ona zna povisiti pritisak..litar do litar i pol bi bilo najviše što smiješ u 24 sata
uvin čaj ne smiješ to znam...
smiješ smreku popiti također...
također znam da ima čaj urogol...urinarni čaj u apotekama...i smiju ga trudnice al nisma sigurna dal u prvom tromesječju trudnoće..to porvjeri u apoteci samoj





nesa -> RE: urinarna infekcija (26.1.2013 18:17:16)

Za smreku ili kleku pise i ovdje na ringeraji :Ljekovito bilje za trudnice i dojilje,

Ljekovite biljke koje bi trudnice svakako trebale izbjegavati su:
borovica (kleka, brinje), borovnica, ginko, ginseng, majčina dušica, lipa, lovor, stolisnik.

Pa eto i na to treba obratiti pozornost....




Ramona11 -> RE: urinarna infekcija (26.1.2013 18:17:27)

Urinarne infekcije su cesta pojava u trudnoci. Nisam je nikad imala do 5 mj trudnoce. I naravno kao sto Hanady rece, nista bez ljekara. Meni je preporucena samo brusnica i to ne ona filter vrecice vec iza apoteke brusnica koja se skuha kao caj a poslije se ostatak brusnica pojede. Mene je spasilo [sm=smiley1.gif]
Nemoj nista na svoju ruku jer nicega previse nije dobro a i u trudnoci se ne smije koristiti svasta pa ni odredjeni cajevi.




Hanady RR -> RE: urinarna infekcija (26.1.2013 18:24:33)

IZVORNA PORUKA: nesa

Za smreku ili kleku pise i ovdje na ringeraji :Ljekovito bilje za trudnice i dojilje,

Ljekovite biljke koje bi trudnice svakako trebale izbjegavati su:
borovica (kleka, brinje), borovnica, ginko, ginseng, majčina dušica, lipa, lovor, stolisnik.

Pa eto i na to treba obratiti pozornost....


a vidiš ja sam pila[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
ne čaj nego pokiseljenu smreku sa limunom ono odstoji[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

mislim hB sve je ok...al eto treba biti pažljiv i ništa bez ljekara definitvno...mada je meni moj isto i savjetovao





nesa -> RE: urinarna infekcija (26.1.2013 18:28:15)

I meni skoro donesose tu smreku i ja je probam, bas mi prijala..onda se sjetim i pogledam to za smreku, i odustanem...
Mala kolicina sigurno ti i ne moze naskoditi, ne brini....




Hanady RR -> RE: urinarna infekcija (26.1.2013 18:31:08)

IZVORNA PORUKA: nesa

I meni skoro donesose tu smreku i ja je probam, bas mi prijala..onda se sjetim i pogledam to za smreku, i odustanem...
Mala kolicina sigurno ti i ne moze naskoditi, ne brini....


ma ja sma davno bila trudnica...tada sma pila u ttrudnoći istu...sad je to kod mene cura od 4 godine skoro[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

al eto..nije na odmet znati...

vidiš kolačiću...
sačekaj kod doktora i sve će biti OK...
nisi jedina...a bebe su tu i tvoja će biti OK aBd[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kolacic -> RE: urinarna infekcija (27.1.2013 17:27:35)

bila sam u subotu na ginekologiji, uhvatila me groznica od infekcije, sutra radim urinokulture da se vidi koja je bakterija.. ali ima jedna stvar koja me muci toliko me boljelo da sam se oprala kantarionom gelom za intimnu higijenu i doktor me pregledao ginekoloski da vidi ima li upala.. i prst mi gurao unutra u ovako ranoj trudnoci.. jel to strasno ja vise ne znam sta da mislim. jesam li pogrijesila za kantarionom?




Alma_27 -> RE: urinarna infekcija (27.1.2013 17:32:54)


IZVORNA PORUKA: kolacic

bila sam u subotu na ginekologiji, uhvatila me groznica od infekcije, sutra radim urinokulture da se vidi koja je bakterija.. ali ima jedna stvar koja me muci toliko me boljelo da sam se oprala kantarionom gelom za intimnu higijenu i doktor me pregledao ginekoloski da vidi ima li upala.. i prst mi gurao unutra u ovako ranoj trudnoci.. jel to strasno ja vise ne znam sta da mislim. jesam li pogrijesila za kantarionom?



nece ti nista biti od gela za pranje. ne dolazi se do uturasnjosti maternice tako lako [sm=smiley1.gif] a i ne znam zasto bi ti on nastetio
istao tako i za pregled rukom. skoro svaki put ce te tako pregledati u ovih devet mjeseci. ne brini se nista [sm=smiley1.gif]




grozđe -> RE: urinarna infekcija (27.1.2013 17:41:15)

Pozdrav kolacic, kako se osjecas, imas li temperaturu, kako mokris? Mogu ti ispricati sta sam ja prosla u ranoj trudnoci ali zapamti da je sve individualno. Uglavnom kada cujem ili procitam urinarna infekcija dize mi se kosa na glavi. Dobila sam jaku upalu mokracnih kanala u 7. sedmici trudnoce,nisam mogla mokriti, krv u mokraci, leukocita i bakterija pisalo DOSTA na nalazu. Iduci put je bilo 30-35 leukocita u mokraci a zadnji nalaz cist kao suza. Doktor mi nije davao nikakve lijekove zbog male trudnoce i pila sam samo brusnicu u refuzi, ne kesice. Jedan dan sam umirala od bolova u ledjima, kod mene je to bila izrazito jaka upala. Spontani sam imala u 9. sedmici ( tada je izvrsena i kiretaza ), s tim da se plod prestao razvijati cim sam dobila upalu.
Otidji kod doktora, oni ce znati najbolje i nemoj se sekirati jer u tebe nije tako jaka upala. Potrebno je samo preventivno djelovati i sprijeciti da se upala razvija.




kula -> RE: urinarna infekcija (29.1.2013 11:59:42)

Radila sam nalaz urina, u njemu ima bakterija, a urinokultura sterilna?!?!?!
Ne znam kako je to moguće...




kolacic -> RE: urinarna infekcija (4.2.2013 9:50:13)

ja mogu mokriti puno me ne boli uradila sam urinokulture, i pokazalo mi je eserihiju coli 10 na 7 i odmah je ukljucen antibiotik cefaleksin. Bolje mi je, pijem brusnicu i nadam se da nece to napraviti prijetnju mojoj bebi.

grozdje Kad ti je pisalo dosta bakterija jesi li radila urinokulture?? Mora da si imala i ti eserihiju. bas mi je zao zbog spontanog ali moralo se to nekako lijeciti. ja evo se lijecim i lakse mi je.

kula moguce da je sterilna znaci nemas urinarnu infekciju a bakterije mogu biti i moraju u urinu. ako je pisalo dosta onda je infekcija, ako malo, zato je sterilna, znaci sve ok, ne brini.




Vanne -> RE: urinarna infekcija (17.12.2013 15:28:03)

Pozz zenice....
Imam problem i molim vas za pomoc ako iko ista zna o ovome...
Boli me lijevi bubreg i danas sam sam bila kod gin... kaze da od nahlade i da uzimam brusnicu...
Medjutim sad sam dobila temperaturu nije visoka 37,3... da li je to od bubrega? Brinem se,ne znam sta da radim...da li da mu idem i sutra?
Inace me nista ne pecka dok mokrim,samo bol u bubregu...




ljiljo -> RE: urinarna infekcija (17.12.2013 15:42:30)

Vanne imas onaj Pancicev caj za trudnice koji je pravo dobar uzmi njega pij ali obavezno uradi nalaze urina i urnokulture




Vanne -> RE: urinarna infekcija (17.12.2013 15:53:55)


IZVORNA PORUKA: ljiljo

Vanne imas onaj Pancicev caj za trudnice koji je pravo dobar uzmi njega pij ali obavezno uradi nalaze urina i urnokulture



Onda sutra pravac doktor...da se ne zezam bezveze... bolje provjeriti da budem sigurna...




ljiljo -> RE: urinarna infekcija (20.12.2013 19:27:54)

sta bi kod doktora Vane je li bolje, uzmi slobodno onaj Pancicev caj, nije na odmaet da ga pijes




Vanne -> RE: urinarna infekcija (20.12.2013 20:55:26)


IZVORNA PORUKA: ljiljo

sta bi kod doktora Vane je li bolje, uzmi slobodno onaj Pancicev caj, nije na odmaet da ga pijes



Nisam jos isla doktoru,svakako idem u cetvrtak na redovan pregled pa cu tada traziti uputnicu za urin...ruze me svi da sam panicarka pa sam se morala malo primiriti...
Popustio me bubreg,pijem brusnicu a pancicev caj trazim dva dana po ilijasu i brezi,ne mogu da ga nadjem...dala mi jedna teta u apoteci galasov caj,pun persuna, velim joj zeno jesi li ti normalna?
Jos joj naglasila da je za trudnice,kaze sta fali... bas me bila naljutila...uglavnom ako bi ko moj isao malo dalje potraziit ce mi taj caj, jer ne smijem se jos uvijek puno vozati....
Hvala ljilji moj sto pitas [sm=smiley1.gif]




ljiljo -> RE: urinarna infekcija (21.12.2013 13:02:34)

e bas mi je drago sto si se javila, ti si nasa [sm=nosecka.gif] moram pitati [sm=smiley1.gif], cuj te zene nema pojma svasta persun se ne smije u trudnoci piti pospjesuje krvarenje i td. nego taj Pancicev caj imas ovdje kod u apoteci kod Skenderije kupiti ako imas koga da ti kupi i posalje

a jesi li se odlucila hoces voditi trudnocu kod Idrizbegovica?




Vanne -> RE: urinarna infekcija (21.12.2013 18:11:47)


IZVORNA PORUKA: ljiljo

e bas mi je drago sto si se javila, ti si nasa [sm=nosecka.gif] moram pitati [sm=smiley1.gif], cuj te zene nema pojma svasta persun se ne smije u trudnoci piti pospjesuje krvarenje i td. nego taj Pancicev caj imas ovdje kod u apoteci kod Skenderije kupiti ako imas koga da ti kupi i posalje

a jesi li se odlucila hoces voditi trudnocu kod Idrizbegovica?


Ako ko bude isao tamo obavezno cu reci da mi uzme, nije na odmet imati ga iako je sve. Ok...
Nema broja tel te ordinacije moram bas otici da vidim i raspitam se kad budu radili... a odlucila sam se za njega definitivno,svi ga toplo preporucuju...sad cu bas uloviti muza da odemo se raspitati rade do 7 imam vremena....




grozđe -> RE: urinarna infekcija (21.12.2013 18:35:37)

Vanne pusti ti sta ljudi pricaju..to je tvoj zivot i tvoje tijelo...nisi panicarka, vec se brines, oprezna si...

ja sam isto pazila i sve osluskivala... moj doktor pogotovo....

koja si sedmica?

Sretno...




Vanne -> RE: urinarna infekcija (21.12.2013 22:37:27)


IZVORNA PORUKA: grozđe

Vanne pusti ti sta ljudi pricaju..to je tvoj zivot i tvoje tijelo...nisi panicarka, vec se brines, oprezna si...

ja sam isto pazila i sve osluskivala... moj doktor pogotovo....

koja si sedmica?

Sretno...



Grozdje najvise me je zbog strah bas zbog tvog slucaja, jer znam sta moze uraditi takva upala...
Ovo kod mene je prehlada,ali me strah da ne predje u nesto vise....
Sada sam 12+0...
Pucam po brusnici pa se nadam da bi mogla potpuno ozdraviti do cetvrtka....




grozđe -> RE: urinarna infekcija (22.12.2013 9:38:54)

Vanne kod mene se desilo bukvalno preko noci... 2.dana prije toga bila u doktora i sve odlicno bilo... obicne prehlade i malo vise leukocita se ne mogu porediti sa jakom upalom..tako da se ne brines mnogo ali idi kod doktora cim se ne osjecas dobro...

eto jos malo pa si presla ona 3. rizicna mjeseca...meni je doktor rekao vec u 9.sedmici da se mogu opustiti [sm=smiley1.gif]




Vanne -> RE: urinarna infekcija (23.12.2013 20:13:57)

Ljudi je li iko u skorije vrijeme kupovao pancicev caj za trudnice?
Gdje ste ga nasli?
Djever danas gledao u dvije apoteke na skenderiji i nije ga nasao...i ja ga trazim gdje god vidim apoteku,cak sam pitala pojedine apoteke mogu li ga naruciti ali ne rade s tim dobavljacima...




queenmom -> RE: urinarna infekcija (23.12.2013 23:42:43)

u apoteci kod katedrale, na Ferhadiji.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>