Prava nezaposlenih trudnica i porodilja!(U Zenici) (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


batterfly -> Prava nezaposlenih trudnica i porodilja!(U Zenici) (12.3.2009 16:51:25)

Jedan prijatelj me je zamolio da probam preko foruma saznati sljedece:


Da li su u Zenici nezaposlene trudnice i porodilje oslobodjene placanja opcinskih taksi kad ganjaju bilo kakva svoja prava  po osnovu majcinstva???

Ako neko zna bilo sta, molim da se javi.....Hvala!!!




Nana_Ze -> RE: Prava nezaposlenih trudnica i porodilja!(U Zenici) (13.3.2009 9:05:19)

Ne bih to znala odgvoriti, jedino znam da dobro kasne sa isplatom porodiljske nadoknade....Uvijek je bilo 5-og u mjesecu, a sad kasni sve, cak i topli obrok budzetskim korisnicima evo nekoliko dana....




Nedi -> RE: Prava nezaposlenih trudnica i porodilja!(U Zenici) (13.3.2009 9:12:11)

I mene ovo jako zanima jer je moja prijateljica otvorila trudnicko bolovanje 28.02. a 29.02. je dobila otkaz. Najgore je sto joj i suprug radi u istoj firmi pa bilo kakvo natezanje ih moze lisiti sada jedinog izvora primanja. Nada se da ce moci izvuci bar nesto od drzave, hvala svima koji nesto znaju!!!




Anushka -> RE: Prava nezaposlenih trudnica i porodilja!(U Zenici) (13.3.2009 9:13:32)

navodno sa potvrdom sa biroa besplatno je bez obzira jesi li trudna, ali cini mi se da u opstini to bas ne uvazavaju.. i ja i muz smo na birou ali je platio sve moguce papire da bi dobio potvrdu da nemamo primanja za socijalno.. apsurd




Anushka -> RE: Prava nezaposlenih trudnica i porodilja!(U Zenici) (13.3.2009 9:19:42)

uzas.. zao mi je bas, nema sanse da joj smije dati otkaz dok je na bolovanju ali kako rece natezanje ce samo pogorsati.. u socijalnom se raspitajte oko djecjeg doplatka, pomoci porodilji, za ishranu isl. Dobit ce spisak papira sto treba donijeti i kad donese onda ce dobiti rjesenje a pare ne znam, ja ih jos nisam dobila. Mene je biro skinuo sa liste kad sam usla u 9.mjesec sa pricom "mi mislili ti se zaposlila" i izgubim zdravstveno a muz ga nije ni imao (njega bivsi poslodavac nije prijavio pa je on tako izgubio zdrv) toliko stresa ne bi nikome preporucila, jos su poceli i problemi sa trudnocom, u zadnji cas sam i dobila zdravstveno nazad i porodila se, uhhh ne daj boze da zavisimo od njihove zastite i pomoci.




lilly2310 -> RE: Prava nezaposlenih trudnica i porodilja!(U Zenici) (27.8.2013 13:06:02)

pozdrav, zanima me da li neko zna da li ostvaruje prava na porodiljno neko ko je zaposlen na odredjeno vrijeme na 70 posto norme...a u ugovoru mu stoji da je primljen do povratka druge radnice s porodiljnog




Stranica: [1]