sta obavezno imati pri ruci u svakoj prilici (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


gagala -> sta obavezno imati pri ruci u svakoj prilici (24.1.2015 13:41:29)

maloprije na chatu napisaše da nemaju rakije, i/ili (ako sam pravilno shvatila) alkohola u kući

pa me to, i činjenica da su stare žene, koje su svakih 5 vakata klanjale ipak uvijek imale barem mrvu alkohola "za ne daj bože" ili "zlu ne trebalo", ponukalo da otvorim temu šta nam to uvijek treba biti pri ruci u svakoj prilici

dakle, napišite šta smatrate da moramo uvijek imati ali i objasnite kako i kada se može/mora koristiti

dakle, evo prvih zapisa

BIJELI LUK: treba li pisati?? [sm=smiley36.gif] meni je dovoljna naučno dokazana činjenica da kada spustite čeno bijelog luka na radnu površinu, 15 cm u krug okolo je STERILNO. dalje me ne zanima


ALKOHOL prirodni - rakije bilo koje, vino ..... bilo šta od NEbojenih prirodnih destilata, mada i ovi posljednji mogu poslužiti ako nema drugo

PRIMJENA: dezinfekcija rana, površina - znam da se razblažen sa vodom može dati i vrlo maloj djeci za dezinfekciju grla, što je dijete manje, veća količina vode naravno

ZAMBAKOVO ULJE - ili bilo koje od ovih domaćih ulja spravljenih od biljaka bogatim esencijama, npr. lavanda, jasmin

PRIMJENA: kod zarastanja rana od običnih padova, a izuzetno dobre rezultate daje kod rana od opekotina

SVINJSKA MAST: - ili neka srodna mast jačeg okusa, npr. guščija, kozja

PRIMJENA: rastopljna na novinskom papiru se previja na prsa kod upale pluča, bronhijalne stme i sličnih bolesti; umućena sa medom i mljevenim lješnjacima daje izvrsne rezultate kod lječenja svih oblika kašlja kao i plućnih oboljenja




Hannica -> RE: ŠTA OBAVEZNO UVIJEK IMATI PRI RUCI/U KUĆI (24.1.2015 13:45:51)

Stavi mala slova u naslovu teme.[sm=smiley1.gif]
Čini mi se da je to pravilo.




gagala -> RE: ŠTA OBAVEZNO UVIJEK IMATI PRI RUCI/U KUĆI (24.1.2015 13:49:20)


IZVORNA PORUKA: Hannica

Stavi mala slova u naslovu teme.[sm=smiley1.gif]
Čini mi se da je to pravilo.


uuupssssssssss hvala, idem mjenjat




Galicia -> RE: ŠTA OBAVEZNO UVIJEK IMATI PRI RUCI/U KUĆI (24.1.2015 19:52:46)

Para treba uvijek imati pri ruci, ostalo je lako.




Angelica -> RE: Šta obavezno uvijek imati pri ruci u kući (24.1.2015 20:07:22)


mislim da ima slična tema da se nekad pisalo o ovome






salmy -> RE: sta obavezno imati pri ruci u svakoj prilici (24.1.2015 20:28:02)

ovjerene zdravstvene knjizice..pasos lova - kes (dovoljno za nedaj Boze) i kartice

ostalo se nabavi ako zagusti




Medić* -> RE: sta obavezno imati pri ruci u svakoj prilici (25.1.2015 13:45:42)

Pasose, love nikad dosta :)




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (25.1.2015 13:55:07)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Stranica: [1]