Prvi pregled u trudnoci! (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


silverwolf -> Prvi pregled u trudnoci! (26.1.2015 16:09:50)

Pozdrav svima.
Danas sam bila na prvom pregledu kod ginekologa vezano za trudnocu. Rekla mi je da sam peta nedelja,da je gest.vrecica 5.9mm i zumnjacana kesa 1.2, da joj se sve cini ok. Izmjerila mi je tezinu i pritisak i rekla da dodjem za mjesec dana. E da, i da uradim ks,urin, suk. Mozete li mi reci je li tako biva na prvim pregledima pa kasnije neke pretrage ili je ovo malo sto mi je rekla?




mala curica -> RE: Prvi pregled u trudnoci! (26.1.2015 16:24:31)

Isto kao sto je dok tebi rekla.Da uradim te nalaze i da dodjem za tri sedmice(mislim da ne tako bilo)
Kada sam otisla radila mi je vag. uz i sve je bilo ok i cula se srcana radnja male mrvice.
Sada sam 19-ta nedelja nisam jos radila nikakve pretrage ili nalaze.
Vaganje,mjerenje pritiska,urin i uz preko stomaka to je za sada sto meni rade.

Mislim da tema vec postoji.[sm=smiley1.gif]




mimi_2in1 -> RE: Prvi pregled u trudnoci! (26.1.2015 16:25:09)

dobro dosla, [sm=smiley1.gif] i cestitam[sm=bravo.gif]

sto se tice prvog pregleda i kod mene je bilo vrlo slicno. ja do duse nisam radila urin i ostalo odmah, jer sam dva-tri mjeseca prije toga radila sve nalaze i papa test...krv sam tek pocetkom drugog trimestra kontrolisala, urin nesto cesce zbog pojacanog iscjedka. eh jesam bris vaginalni radila..zbog istog tog iscjedka.
u sustini nema ti bog zna sta reci sa UZ u 5 sedmici, to je jos vrlo rano. na iducoj kontroli bi se trebali cuti otkucaji srca. do duse ja sam iducu kontrolu imala zakazanu za 3 sedmice, ali moja materica se grcila od samog pocetka trudoce, pa sam u pocetku malo vise bila pod kontrolom. kada izvadis te nalaze, ako sve bude oke opusti se i uzivaj.




silverwolf -> RE: Prvi pregled u trudnoci! (26.1.2015 16:32:36)

Hvala vam puno na odgovoru,i na cestitki naravno :). Sada sam puno mirnija. Zao mi je ako sam duplirala temu.




Fatima_90 -> RE: Prvi pregled u trudnoci! (1.2.2015 20:53:18)

Pozdrav drage zenice [sm=smiley1.gif]
Mozda sam pogrijesila temu, al nadam se da ce se neko naci da mi pomogne. Naime, u prvim sedmicama sam trudnoce i voljela bih ukoliko neko ima doktoricu za preporuciti u Domu zdravlja na Otoci da mi javi njeno ime i prezime. Nikad nisam koristila njihove usluge, proslu trudnocu sam sve vodila privatno a porodila se u Vojnoj bolnici, hvala Bogu sve super proslo. Sad bih pokusala da ustedim nesto novca [sm=smiley36.gif]




BebuskaBoo -> RE: Prvi pregled u trudnoci! (4.3.2015 2:43:12)

Ja sam prvo isla na fizikalni pregled kod doktorice opste prakse,(tad sam bila nekih 13 sedmica trudnoce) mjerenje tezine,visine,pritisak ,i popratni pregledi . Odgovorila na milion pitanja vezano za porodicnu historiju bolesti. Poslije toga vadila nalaze urin i krv . Sedmicu nakon toga isla na ultrazvuk i vaginalni pregled, papa test i slicno .[sm=nosecka.gif]




Stranica: [1]