RE: Odredjivanje ovulacije (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


malenaa -> RE: Odredjivanje ovulacije (14.9.2012 8:23:00)

ova tamnija zuta je period plodnih dana, a jarko zuta je dan ovulacije :)




Artemida84 -> RE: Odredjivanje ovulacije (14.9.2012 19:51:30)

Na dnu kaledarcica - ono ispod datuma ti pise sta ti koja boja znaci. Pozz [sm=smiley1.gif]




cele.k. -> RE: Odredjivanje ovulacije (25.9.2012 14:35:16)

cao cure. ja se pomalo ukljucujem,doduse pisem kad me nesto zanima.ima problem sa odredjivanjem ovulacije.ovaj mjesec sam trebala dobiti 10.9 a dobila sam 14.9 i sad nemam pojma kako da racunam ovulaciju.please help




Ena85 -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 7:56:26)

Celek ija imam isti problem. Kupila sam trakice i juce sam trebala imati po mojoj nekog racunici ali pokazalo je negativno. Nemam pojma, ali akcija svaki drugi dan pa ce valjda upaliti. [sm=bravo.gif]




Cickolini -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 7:59:44)

Moj doktor kaze da ukoliko zelis bebicu da odnose zreba imati dan do dva prije ovulacije i na sam dan pocetka ovulacije [sm=zmeden.gif] Mozes odredjivai ovulaciju i sa toplomjerom. Temperatura se obicno povecava za vrijeme ovulacije na 37. Mjeri se svako jutro...




cele.k. -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 11:07:38)

nemam vremena ujutro mjeriti temp,i ovako kasnim na posao a i ja sam kupila trakice.jednom mi je pokazalo 2 crte i imali smo odnos na taj dan i nista.ma nekad covjek ne stigne svaki drugi dan imati odnos




Ena85 -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 11:14:28)

Mi smo ovaj mjesec probali svaki drugi dan pa cemo vidjeti hoceli upaliti. Trakice sam probala prije samo druga marka i kad mi je pokazalo dvije crte imali smo odnos i tad sam ostala trudna, nazalost zavrsili sa spontanim:-( sad opet probala trakice ali nikad da vidim dvije crtice. Ja opet mislim da to nista neigra ulogu dok nam nebude sudjeno. Sretno!




cele.k. -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 11:35:30)

znaci ena 85 samo ste taj dan imali odnos kad ti je pokazalo 2 crtice i ostala si u drugom stanju?




Ena85 -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 11:57:04)

Ne, imali smo jos osnosa ali ne toliko cesto. Znam samo da smo tad imali odnos kad je polazalo dvije crtice.




Kikitown -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 11:59:20)

Izvinite ja cu se ubaciti iako mozda negdje vecstoji odgovor, no mozete li mi reci kako se zovu trakice i koliko kostaju? i ja sam u sedmici kad bi otprilike trebala da ovuliram, i evo spremam se da idem na posau pa da usput svratim i u apoteku? Hvala puno




cele.k. -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 12:36:00)

imas ovugnost al to nisu trakice vec izgleda kao test za trudnocu i dodju 2 u kutiji.mislim da su bolji od bilo kojih al se ne isplate.ja sam narucila preko interneta i doslo ih je 15 za 13 KM. imas sad i u DM ove ovugnost testove za ovulaciju kupiti




Ena85 -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 12:39:10)

Kikitown, prvi put sam kupila clearblue digital, neznam dali znas na koji idem ali to nije bas ni trakica, nego tu ti pokaze smejlu. Mislim ako imas O onda ti se polaze smejlu sto se smije a ako ne onda prazno. Sa tim sam ostala trudna odma. A sad sam kupila bas trakice ali nebi ti mogla reci koja marka jer se nesjecam. Na poslu sam momentalno.




Galicia -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 12:48:55)

Meni se pokazao smajli na clear blue i ofmah smo se bacili u akciju. Sad cekamo 2 sedmice. Prvi put sam ga koristila.




Ena85 -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 12:55:25)

Clearblue je stvarno dobar samo je skup, zato njega nisam kupila ovaj put.




cele.k. -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 15:15:27)

zanima me kad je najbolje u toku dana raditi test za ovulaciju.neko kaze da se ne smije 2h prije toga nista piti.da li je toistina?




Sunny_Day -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 15:31:35)

@Cele.k-Na upustvu piše da se dva sata prije nego se uradi test treba suzdržati od uzimanja tekućine, a da je najbolje test uraditi između 11h i 18h. Test ne bi trebalo raditi sa prvim jutarnjim urinom.




Sunny_Day -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 15:40:27)

Da li neko zna koliko košta Clearblue test za određivanje ovulacije i gdje se može kupiti?




Galicia -> RE: Odredjivanje ovulacije (27.9.2012 15:58:26)

IZVORNA PORUKA: Sunny_Day

@Cele.k-Na upustvu piše da se dva sata prije nego se uradi test treba suzdržati od uzimanja tekućine, a da je najbolje test uraditi između 11h i 18h. Test ne bi trebalo raditi sa prvim jutarnjim urinom.


Na mom Clear blue pise da se ne bi trebalo mokriti 4 sata prije, i da se ne treba forsirati sa picem. Isto tako pise da nije bitno kad se radi, mislim u koliko sati, nego je bitno da je svaki dan u odprilike isto vrijeme. Ja sam prvi dan uradila u 1900 i pokazao mi se osmjeh, a sljedeci dan u isto vrijeme bez osmjeha.

Ja sam svoj platila $12 a dobijes samo 7 testova.




Sunny_Day -> RE: Odredjivanje ovulacije (28.9.2012 8:43:06)

Hvala na info. @Galicia, pretpostavljam da je u pitanju online kupovina, ne znam, da li je neko kupovao u našim apotekama? Ako si kupovala online, koliko dugo se čeka na isporuku pošiljke?




cele.k. -> RE: Odredjivanje ovulacije (28.9.2012 9:57:17)

jutro.zanima me kad je slabo vidljiva druga crta znaci li to da bi ovulacija mogla biti sutradan? i ako sam imala odnos dan prije ovulacije ima li sanse da se tad zatrudni?




Ena85 -> RE: Odredjivanje ovulacije (28.9.2012 11:11:13)

Ma ija nikako to da skontam.. Jedino sam skontala sa onim clearblue i kad se pojvio osmjeh.. A sad kad sam radile oce trakice nijedan mi nije pokazao pozetivno. Tako da stvarno ne kontam.. Ja mislim da su meni vec prosli ti dani po mojoj racunici a sad neznam dali je ista upalilo.. Samo mogu cekati. Znasli ti kad bi trebalo odprilike tebi biti O?




Galicia -> RE: Odredjivanje ovulacije (28.9.2012 11:36:10)


IZVORNA PORUKA: Sunny_Day

Hvala na info. @Galicia, pretpostavljam da je u pitanju online kupovina, ne znam, da li je neko kupovao u našim apotekama? Ako si kupovala online, koliko dugo se čeka na isporuku pošiljke?


Ja sam u Americi, tako da sam ovdje kupila u prodavnici.
I ja sam se licno omisljala izmedju trakica i izmedju ovog digitalnog, i na kraju kupim ovaj digitalni sa smjeskom.
Po mojoj procjeni, ovulacija mi dolazi 6-10 ciklusa.




cele.k. -> RE: Odredjivanje ovulacije (28.9.2012 11:50:48)

ena 85 nikad ne znam.a i trakici sam samo jednom vidjela 2 crte al eto ni tada nisam ostala trudna iako sam imala odnos.samo neke blijede crte se pojavljuju,jednostavno ne kontam.jos ovaj mjesec mi je [sm=hudicek1.gif] zakasnila 4 dana




cele.k. -> RE: Odredjivanje ovulacije (1.10.2012 14:03:41)

juce sam mi je trakica pokazala 2 crte i imala sam odnos.e sad me zanima jel bila ovulacija ili treba da nastupi.znaci li to da bi idanas trebala imati odnose?




Artemida84 -> RE: Odredjivanje ovulacije (1.10.2012 19:05:20)

Da, trakica ti pokazuje da bih ti ovulacija tek trebaal nastupiti, tako da obavezno i danas imaj odnose.... Sretno [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>