RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Sedina 30 -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (19.2.2015 21:15:37)

A cime vi ublazavate kada je u fazi svrbeza, ne smijem vise kortikosteroide? sada je opet faza kada svrbi, i ruka otice i onda koza puca.




irenaSA -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (21.2.2015 7:34:05)


IZVORNA PORUKA: amrara

Bubice jesi li probala odvesti djecaka na tretman garra ruffa ribicama. To su one ribe sto ih zovu doktoor ribe. One se hrane oboljelim dijelovima koze i bas bagotvorno djeluju na dermatitis, posebno neurodermatitis


Ja znam da je to pomodarstvo no ako pomaže zašto da ne...samo nisam sigurna koliko je to uopće higijenski...je li te ribe baš grizu i otvaraju krv onda se može prenijeti svakakvih boleščina[sm=smiley36.gif]




irenaSA -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (21.2.2015 7:35:23)

Da li se Cortina krema može koristiti i bebi iako nema ekcema za lice, guzu i tijelo, preventivno?




Sedina 30 -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (21.2.2015 7:46:17)

Te ribice grickaju samo odumrlu kozu. Ne do te mjere da prokrvari. I ja bi to probala al nemam pojma koja je cijena.




Sedina 30 -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (24.2.2015 9:47:55)

Pitanje za dokktoricu, koliko mazanja je potrebno da cortinat krema pocne djelovati?




Sedina 30 -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (24.2.2015 9:56:34)

I da podjelim svoje iskustvo...kada je u fazi da svrbi do ludila ja namazem dr pashom za bebe, i malo se smiri svrbez. A probala sam bas bas puno krema, i nista. Sestra je imala isto kao i ja, borila se 4 godine,, i ona kaze da joj je pomogao dr pasha.




Ringerajin doktor -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (25.2.2015 1:06:43)


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Da li se Cortina krema može koristiti i bebi iako nema ekcema za lice, guzu i tijelo, preventivno?



Draga mama,

Da , CORTINAT krema se može koristiti i preventivno.

Dr. Mirjana Mišić




irenaSA -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (25.2.2015 7:18:07)

Hvala na odgovorima[sm=smiley1.gif]




BBubica -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (26.2.2015 23:00:17)

Nisam probala ribice, kad trazila nije ih bilo. Al prije neki dan sam vidjela reklamu za njih u Sarajevu..Moracu proati. Sad opet ima i slana soba kod nas -to sigurno nece skoditi




BBubica -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (26.2.2015 23:03:33)

Nama nista ne pomaze kod svrbeza [sm=smiley13.gif]
Znala sam mu cuvati i ruke i noge (cese se i noznim prstima) Prije godinu smo nabavili odjelce i rukave (kako ih zovem) koji idu preko sakica, nesto poput boleras dugim rukavima..Al evo i to je poderano [sm=smiley13.gif], cekamo nove da stignu




minie -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (26.2.2015 23:52:10)


IZVORNA PORUKA: BBubica

Nama nista ne pomaze kod svrbeza [sm=smiley13.gif]
Znala sam mu cuvati i ruke i noge (cese se i noznim prstima) Prije godinu smo nabavili odjelce i rukave (kako ih zovem) koji idu preko sakica, nesto poput boleras dugim rukavima..Al evo i to je poderano [sm=smiley13.gif], cekamo nove da stignu


Kako je meni zao tvog pileta, ali i vas sto sve to iz dana u dan prozivljavate. Od srca vam zelim da sve bude iza vas sto prije i da maleni uziva u svom djetinstvu bez krema, rukavica, doktora...

Jedan veliiikiii zagrljaj od nas




Ringerajin doktor -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (27.2.2015 0:22:18)


IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Pitanje za dokktoricu, koliko mazanja je potrebno da cortinat krema pocne djelovati?


Draga mama,

Početak delovanja CORTINAT kreme, zavisi od dijagnoze, kliničke slike kao I faze bolesti u kojoj je počela primena.
Promene na koži mogu biti veoma različite , sa promenljivim tokom bolesti.
CORTINAT krema shodno tome može da pokaže rezultat vrlo brzo posle prve primene ili je potrebno koristiti više puta u toku dana. U svakom slučaju olakšanje tegoba se može očekivati I nakon prve primene.

Dr. Mirjana Mišič




amrara -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 17:40:14)

Joj bubice kod tvog pileta je to bas strasno. Ribice imas u sarajevu, blizu begove dzamije u spa centru, ja i sveki isle da nam srede pete. CItala sam da pomaze kod dermatitisa. Opet se posavjetuj s doktorom, ima sad na ekuponu 8 KM tretman.




BBubica -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 17:58:42)

Moracu probati..ne znam samo kako ce reagovati kad vidi te ribice [sm=jezicek.gif]
A doktori, uz duzno postovanje- za sve ove godine nisu pomogli nicim, pa ni dobrom voljom da pokusaju pomoci, razumjeti, ublaziti...

Ovako to izgleda kod nas, ispocetka nisam fotkala,nije mi palo na pamet, a kako pocela slati fotke tamo i vamo na konsultacije raznim doktorima, travarima... tako napravila i album

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10202879860330520.1073741831.1022555043&type=1&l=8ea573194c




BBubica -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 18:00:22)

Hvala minie
[sm=smiley31.gif]

Ozenicu ga pa nek ga zena mazi i pazi , dosta od mene [sm=zz_wavespin.gif][sm=zz_wavespin.gif]




Hanady RR -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 18:07:53)


IZVORNA PORUKA: BBubica

Moracu probati..ne znam samo kako ce reagovati kad vidi te ribice [sm=jezicek.gif]
A doktori, uz duzno postovanje- za sve ove godine nisu pomogli nicim, pa ni dobrom voljom da pokusaju pomoci, razumjeti, ublaziti...

Ovako to izgleda kod nas, ispocetka nisam fotkala,nije mi palo na pamet, a kako pocela slati fotke tamo i vamo na konsultacije raznim doktorima, travarima... tako napravila i album

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10202879860330520.1073741831.1022555043&type=1&l=8ea573194c

Oh duša draga...[sm=smiley13.gif]




koka i po -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 18:11:55)

[sm=smiley13.gif]bas




henna ze -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 19:10:57)

Ja ne mogu da vjerujem...dusa mala..
pokazujem svojoj H sada..njoj od stresa jutros izbacilo..al bukvalno tri tackice




Sedina 30 -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 21:03:57)

Ja sam onda zlatna, i ima da trpim ovo svoje,samo da su nam djecica ziva i zdrava




Sedina 30 -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 22:24:51)

BBubica opet gledam i razmisljam kako pomoci. Ne znam da li si imada upratila onu emisiju na TLC nesto kao lijecenje ishranom, ne znam da li se tacno tako zove. Ukine se sva hrana jede se nesto bas ne alergeno riza, i slicno,, i vidis kako ce se organizam ponasati mjesec dana. Mozda da se posavjetujes sa nutricionistom. Ne znam, tako mi je zao




BBubica -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 22:38:32)

Draga Sedina 30,
probali smo sve sto sam cula, procitala. Nismo jos jedino probali tretmane u Avene centru u Francuskoj i ljeciliste u Izraelu koje specijalmno napravljene za oboljele od psorijaze, dermatitisa i sl.
Poslije testa intolerancije dva i pol mjeseca izbacili sve moguce alergene-nista, ni mrvu pomaka. Jomeoptaija, bioenergija, injekcije kortikosteroida-na koje uopste ne reaguje.. Ljetos bili u svedskoj kod doktora..ni oni ne znaju ni uzrok ni kad ce proci. jedino preporucili sunce i more. To prolbali ljetos i zaista i pomoglo. Al caka je u tome sto nece pomoci samo nakon par dana, nama se vidjelo poboljsanja tek nakon desetak dana... Njemu je osnovni problem svrbez-toliko ga svrbi da on to sve razdere.dakle nema prvo osip , vec obrnuto od vecine za koju znam...
Naisal sam jos na samo jednog djecaka u Zg koji je izgledao kao Dzan, al on je alergicar i tacno znaju od cega je to...




Sedina 30 -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 22:43:57)

Draga ja ti samo iskreno, najjiskrenije zelim strpljenja, i da tvoj djecak ozdravi sto sto prije. Svrbez unistava psihicki,mogu samo misliti kako je na tolikoj povrsini...i kako mu je. Proci ce i to, ne moze dovijeka trajati.




sara123 -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 22:46:38)

Dusa me zaboli,kako lijep djecak,masallah,da mu dragi Bog podari brzzzooo ozdravljenje,a mami puno strpljenja.
Ima li sanse da idete na more opet?
Na duzi period,ako ti npr.ne radis panisi vezana za sadasnje mjesto boravka.




BBubica -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 22:52:52)

Da mi neko pricao da jedan "obicni " dermatitis moze da ti izvrne cio zivot naglavacke-ne bih vjerovala..
Ne vjerujem da cemo ici na more, ja sam samohrana majka u punom smislu te rijeci, nas dvoje zivimo sami s mojom mamom. Prestala raditi prije nekih godinu i po jer je neko morao biti uz njega svaki sekund..bukvalno.. Sad vec ide u vrtic ne cese se svaki sekund, no jos je to daleko od onog kak bi trebalo biti..
Sedina u pravu si, unistava psihicki, ludimo oboje, mislim vise ja jer tu nema spavanja u komadu
Al sve se tjesim da ce proci, da mora proci, pa nista nije bilo do vijeka..samo ..predugo traje, bas predugo
Ne bih nikom pozeljela..
Hvala na podrsci, jako je tesko naici na nekog ko razumije jer je to ljudima SAMO dermatitis i ne osudjujem ih jer hvala Bogu ne znaju...




minie -> RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite CortinaT kremu (28.2.2015 23:13:41)

O Boze dragi, ni zamisliti ne mogu kako vam je. Djecak prelijepog imena je presladak [sm=smiley1.gif]

I da, kada se dodjeljuje krema? Ja mislim da se svi slazu da je vi trebate dobiti ;)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>