|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 14:35:19   
M kao Mama
a izvini bubamarmo, ako nije problem možeš li kazati na šta konkretno misliš kada pričao o Općoj bolnici "Prim. dr. Abdulah Nakaš", konkretno šta im to fali, po mom mišljenju tamo je puno bolje nego na Koševu, jer sam bila i u Koševo i u Općoj,

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 14:45:38   
Happy
Mislim i ja da je puno bolja Vojna nego Koševo od smještaja, osoblja....
Hajd da ne budemo unaprijed tragični i crni, pa imamo još jednu opciju za porod  i to je super stvar, gledajte to tako user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 19:54:51   
Rabi
Mislim da je bubamara mislila na nedostatak kadrauser posted image  Znam i ja za dosta slucajeva da upropaste dijete pa onda trkom na kosevo kod pedijatra..
Mislim da dole nemaju dezurnog pedijatra...
Ono sto sigurno znam je to da stvarno dosta znaju zabrljati, pa slati na pedijatriju....

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 20:00:45   
idana_85
Drage moje zenice, gledam prije sat vremena na tvsa prilog....dobra kada, sto neko rece boja trule visnje, ko space shatlle. Pocela je sa radom i beba se radja u vodi, ne bude se samo dok su trudovi. Cak su prikazivali slicice bebica dole, kao i slicice bebica koje plivaju u vodi cim se rode,tako je medeno....Joj i ja bih se rado dole porodila, jeste smjestaj i sve bolje, ali me strah....jer oni nemaju bas strucan kadar kao u kosevu. Nemaju inkubator,pedijatra,nista.....Ipak mi je vaznija sigurnost mog bebsona nego bol koju cu pretrpiti na porodu. A valjda uskoro takvo sto uvedu na GAK, ili vjerovatno cekaju da pocne s radom Jezero.

Jah zaboravih napomenuti da ce se prilikom poroda u vodi pustati muzika i moci ce prisustvovati i suprug......Jao ugodjaja....:D


< Poruku je uredio idana_85 -- 22.7.2008 20:03:04 >

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 20:21:45   
SANELA2007
Neznam drage moje kakvo je vase misljenje o Opcoj bolnici.Ja sam se porodila 05.05.2008.g. i vidjela sam tu kadu izgleda simpa,ovo mi je prvo dijete pa ko zna mozda drugi put isprobam i tu famoznu kadu user posted image , a sto se tice inkubatora oni ga imaju jer sam ga licno vidjela na odjelu,i to u sobici porewd prostorije sa kadom.Cak sam vidjela i jednu bebicu u njemu dok sam setala hodnikom.
Smjestaj je stvarno za pohvaliti.Sobe su sa 2 kreveta i redovno mijenjaju posteljinu,tete koje odrzavaju higijenu rade i nocnu smjenu,sestre a i babice su jako ljubazne i saslusace svaku porodilju.A mislim da je jako dobro i za mamu i za bebu da imaju svoj mir koji im je tih prvih 24-48 sati najpotrebniji.
Eto toliko.
Podrav svim buducim majkama

_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 20:33:49   
idana_85
Bas super da si tako dobro prosla. Ja ne znam, jos razmisljam, najgore price s poroda koje sam procitala su bile bas u drzavnoj...:(

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 23:01:11   
Mrva
Upravo sam sada o tome čitala u današnjem Anazu, i moram reći da zvuči više nego primamljivo. Razmišljam da se prijavim, obzirom da piše da se treba najaviti 4 sedmice ranije (pod uvjetom da je trudnoća posve uredna), a ja sam u 34. sedmici. Dakle, imam jos 2 sedmice da se odlučim, a još nisam sigurna šta da uradim!
Da se bar hoće prva/najhrabrija poroditi, pa da nam kaže kako su to osoblje obučili, znaju li oni što treba činiti? Da ne bude da onako potopljena u kadi na 37 stepeni moram na GAK.
user posted image  


_____________________________

Lovely

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
23.7.2008 10:36:11   
Happy
Neće Mrva, nemoj biti pesimistična, ja bih sada išla na porod u vodi.... Samo naprijed, zaista ja sam čula i čitala samo pozitivna iskustva o tome....
SRETNO

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
23.7.2008 15:29:17   
Mrva
U ponedjeljak idem kod svoje doktorice, pa budem se s njom dogovorila. Stvarno mi zvuči izazovno i vrlo bih rado to probala...javim kako se odlučim!

_____________________________

Lovely

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
23.7.2008 15:44:31   
makana
hihihi
uvijek smo u dilemi
kako god svačije iskustvo je tuđe iskustvo i mi smo te koje trebamo odlučiti za sebe, budi hrabra i ako te ta ideja privlači razmišljaj pozitivno i može ti samo olakšati, a ne otežati
sretno user posted image


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 0:00:24   
Okarica
I ja razmišljam o tome. Mrva, ti i ja smo tu negdje s terminom. Možda se i vidimo. Pozdrav!

< Poruku je uredio Okarica -- 24.7.2008 0:01:13 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 9:47:01   
trudnica
Mislim da je bubamara mislila na nedostatak kadra Znam i ja za dosta slucajeva da upropaste dijete pa onda trkom na kosevo kod pedijatra..
Mislim da dole nemaju dezurnog pedijatra...
Ono sto sigurno znam je to da stvarno dosta znaju zabrljati, pa slati na pedijatriju....


Po mojim saznanjima, dobili su dva dezurna pedijatra user posted image

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 9:50:49   
Happy
Neka vam je sretno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu trudnica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 10:15:02   
maslačak82
Ja sam na Tv-u gledala dokumentarac, neki Birth Story, žena rodila na koljenima, aman ko da je da prostite prdnula i gotovo, sjećam se da sam rekla: e kad budem rađala i ja ću ovako tražiti! Samo šta kod nas ne možeš birati, nego ležeći položaj tj.onako kako je doktoru lakše, a tebe ko šljivi, al ajde i porođaj u vodi je napredak, neka polako možda i ja s obzirom koliko se trudim dočekam da možda na koljenima se porodim user posted image

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 10:50:10   
Mrva
Da, vidim da smo Okarica i ja u dan razlike sa terminom. Samo što Okarice znaš da ćeš u opću, a ja još uvijek dvojim. Voljela bih se pojaviti/javiti u opću, pa možda da vidim kako to sve izgleda. 

_____________________________

Lovely

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 10:54:03   
Okarica
Za par dana idem na pregled, gledat ću da saznam što više o tome, pa ću vam javiti. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 11:04:55   
Happy
Hajte, javite nam šta je bilo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 15:05:08   
bubamara80
mislia sam na osnovnu opremu, u slučaju komplikacija šalju trudnice na Koševo,mislila sam na nedostatak inkubatora, ne znam ko napisa da je vidjela jedan, smiješno za bolnicu glavnog grada jedne države, koliki je procenat rađanja sedmančadi? šta će ako se rode dvije tri bebe ranije? izbaciti ovu prvu a staviti drugu? ne nego šalju na Koševo, mada nije ni tamo za pohvaliti, stave po dvije u jedan inkubator kao piliće. ovo ja samo iz ogorčenja jer država za sve ima para a za osnovno nema. koliko se iz budžeta odvaja za zdravstvo? koliko za obrazovanje? imamo vanjskog duga 5 milijardi a ništa napravljeno nije, Hrvatska ima 7 ali se sve vidi gdje je uloženo. Nama 5 milijardi vjerovatno taman pokriva plaće administracije. uh neću vas više zamarati u depri samuser posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 15:07:23   
bubamara80
da još dodam, naravno da mi je drago za tu kadu i evo informacija. ko želi da se u njoj porađa mora 4 sedmice prije da se najavi kako bi se zaveli na spisak

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 15:10:26   
Rabi
A znate li slucajno koliko treba pripremiti love? I o tome nam se malo raspitajte vi hanumice koje idete u vojnu na kontrole? Ja ne vjerujem da je dzabauser posted image

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 15:16:13   
Mrva
Ja ne idem u opću bolnicu, tačnije nikad nisam niti ušla tamo. Moja dr. je Jadranka Dzdarević i s njom se moram dogovoriti za taj porođaj u kadi.
Pretpostavljam da se plaća, ali uopće nemam predstavu koliko...raspitat ću se i sve što saznam, javit ću.


_____________________________

Lovely

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 16:11:36   
Amrino
Neko je vec napisao da se NE placa. Pa to je drzavna bolnica a ne privatna.
Bas me zanima kako je u kadi user posted image ...valjda ce se neke hanumice usuditi na taj korak pa podijeliti iskustva s nama- prije nego sto se odlucim za drugu bebicu....Bas bih voljela da probam.user posted image

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 17:24:57   
idana_85

Evo drage moje da vidite kako to izgleda ko nije gledao na tv-u

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/mozaik/sada-se-jos-samo-cekaju-pacijentice

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 17:34:15   
Okarica
Izgleda super! Sljedeći put kad odem na pregled, prijavljujem se!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 17:34:36   
Amrino
"Glavni motiv uvođenja ove mogućnosti je humanizacija i promoviranje prirodnog porođaja."....aha...a cim dodjes fiknu ti drip i probuse ti vodenjak makazama...prirodno- nema sta.

No da ne zalazimo u to...meni izgleda i zvuci extra privlacno. Kad pomislim na onaj sto i ono svjetlo na plafonu- nesto mi brate lose...Valja traziti bolju varijantu.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *