|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 17:48:37   
camm
Amrino dobro si to rekla

ma mene neka jos ovako ah sto me je nesto strah kao da cu sutra roditi.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
24.7.2008 18:57:48   
MirelaK
Jel' neko mozda citao prekjucer u dnevnom avazu kako je prosao  prvi porod u vodi u Opcoj bolnici. Ja sam cula da je bio taj clanak ali nisam citala pa me zanima,...
Jako se bojim poroda pa bih voljela da znam kako je u vodi?


_____________________________

Moj Ammar dosao na ovaj svijet 27.10.2008. god.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
25.7.2008 9:32:40   
bubamara80
moja rodica se porađala u vodi ne u BiH, sve zavisi od osobe do osobe, nekome kad krenu bolovi voda pomaže nekome ne, u njenom slučaju ona je dok su bili blaži bolovi bila u vodi, kada su krenuli pravi više joj nije godilo pa su je premjestili na krevet gdje se i porodila, sve je individualno

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
30.7.2008 11:42:25   
idana_85
http://www.centar.ba/?jezik=bos&n=488

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
30.7.2008 11:51:37   
ElmaB
Imate cijeli tekst i razgovor sa dr Gutic vezano za porod u vodi u magazinu Azra, koji je izasao danas. Kaze da je vec naruceno osam poroda u vodi!

Eto, procitajte!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
30.7.2008 11:54:20   
haida
To moram obavezno da pročitam i želim i ja da se porodim u vodi....
Svakako se vodim u Općoj bolnici pa ću da razgovaram da doktorom oko takvog poroda

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
30.7.2008 11:59:13   
ElmaB
Evo, dok ne kupis Azru, da znas, da je dr Gutic izjavila da takav porod mogu imati samo trudnice cija je beba okrenuta glavicom, koje nemaju nikavu bakteriju, i nemaju patolosku trudnocu. Takav porod se ne placa, a muz moze prisustvovati! Pored toga, zenama koje se odluce na takav porodjaj nudi se i apartman u kojem se zajedno s muzem cekati bolove, ali se on placa!

Zanimljiv je tekst, obavezno procitaj!



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
30.7.2008 12:21:14   
haida
E puno ti hvala....moram je obavezno kupiti kada budem išla s posla......
Mi razmišljamo o tome od kako smo saznali da sam trudna jer sam se tu porodila i prvi put ali nije bilo bazena.

Sad za sad je beba okrenuta prema dole...nadam se da će tako ostati.
Bilo bi fino i da muž prisustvuje......moram ga nagovoriti obavezno ali mislim da će biti teškouser posted image

Poprićat ću sa svojim doktorom koji me vodi pa će mo zajedno da odlučimo...

Hvala još jednom

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
30.7.2008 13:53:16   
neki
Joj super narode!Ma i ja sam za taj porod u vodi,meni to sjajno zvuci,samo nazalost moj dragi nece prisustvovati,ako ode u Maleziju...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
10.8.2008 14:01:09   
Crazy little thing
JA bi svakako probala taj porod u vodi, ali još mi je privlačnije ono čučanje ili stajanje, i nije mi jasno zašto sve moramo rodit ležeći kad je to u biti NEPRIRODNO.. užas.. Jedva čekam još alternativnih riješenja.. Iako već vidim, dočekat će me stol, bijesno osoblje, i neće dopustit budućem tati da bude sa mnom.. A on to tako želi..

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
10.8.2008 17:33:38   
Anoniman
Ja bih voljela probati neki dr. način poroda, osim ovaj u standardnom položaju, ali što se tiče poroda u vodi... mislim da bi bilo lijepo vrijeme do poroda provesti u vodi, jer ne zvuči mi baš primamljivo da se sam porod odvija unutar kade, jer ja lično bih osjećala da nemam baš kontrolu neku nad onim što se dešava iz prostog razloga što bi mi sve bilo sklisko, mokro, ali i zato što bi se ta voda zamutila od krvi, ovog, onog, pa i ne bi izgledalo baš primamljivo...


(odgovor članu Crazy little thing)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
11.8.2008 23:30:53   
neki
Ima li kakvih novina u vezi tog bazencicauser posted image user posted image user posted image Okarice,ima li novosti,jesi bila na pregledu,jesi se raspitala?Hajd javni,zeljno iscekujem novosti.Pozz

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
12.8.2008 10:52:51   
idana_85
Gledala sam na vjezbicama a i bilo je na tv-u, tek sad nekad u avgustu ce biti priv porod, nije istina da je vec bio porod. Malo,malo bude nesto o tome na tv-u, posebno na tv-sa pa ko je besposlen ko ja neka prati.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
12.8.2008 16:52:25   
Okarica
Bila sam na pregledu već nekoliko puta. Uvijek zaboravim pitati, a dr. mi nije ponudio tu opciju. Mislim da mi je sad već kasno jer je kod mene već započeo proces (prst otvorena, nikad se ne zna kad ću se poroditi).  Idem ponovo za koji dan na kontrolu. Pravo da ti kažem, ne rade mi se oni silni testovi, a osim toga imala sam problema s tlakom, pa mi vjerovatno ne bi ni dozvolili porod u vodi. Trudnoća valjda mora biti savršena, bez ikakvih komplikacija. Svima vama koje se odlučite želim sreću. Pozdrav!

< Poruku je uredio Okarica -- 12.8.2008 16:53:16 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
12.8.2008 20:03:57   
idana_85
Znaci tvoje slutnje se ostvaruju, mala pisulja je odlucila da izleti ranije? Pa neka, sto je prije budes imala u svojim rukama bolje, iskreno ti zavidim, ja jedva cekam da se pocnem druziti sa svojom bebicom. Sretno.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
12.8.2008 22:27:16   
Mrva
Ja sam se takoder javila u Gradsku bolnicu za porod, i to kod doktora Masica. Bila sam na prvom CTGu, i naravno pitala sam za porod u vodi. Dr Masic je poceo nabrajati sve nalaze koji trebam izvaditi, a ne moram niti pominjati da nalazi moraju biti savrseni. A druga je stvar sto nije svo osoblje obuceno za realiziranje poroda u vodi...tako da...ipak se necu odluciti na tu vrstu poroda.

Okarice, vidim da smo ti i ja otprlike u istom periodu, termin nam je 4. tj. 5. septembra. Ja jos nisam radila vaginalni pregled i ne znam koliko i da li sam uopce otvorena. Kada si ti radila taj pregled? Ti si takoder u Opcoj bolnici, koji te doktor vodi?

Hvala puno i svima mnogo srece  user posted image


_____________________________

Lovely

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
12.8.2008 23:49:52   
Okarica
Mrva, poslala sam ti pp.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
13.8.2008 0:04:40   
Okarica
Idana, hvala ti. Vjeruj mi da i ja jedva čekamuser posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
13.8.2008 0:10:52   
neki
Okarice,dakle priblizilo seuser posted image user posted image user posted image Samo lagano,i zelim ti sve naj,naj.Velika pusa

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
13.8.2008 0:12:39   
Okarica
Hvala puno. To ti se nikad ne zna. Svaki dan čekam, a ništa se ne dešava. U petak bi trebala na pregled. Moram nazvati dr. da vidim kad radi. Puno te pozdravljam!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
13.8.2008 0:23:27   
mali
Okarice znam da je skretanje sa teme,samo mi puno pozdravi Senkuuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
13.8.2008 10:21:41   
budućamama
Okarice, samo da ti poželim sreću i da porod protekne u najboljem redu. Ako budeš mogla javi se u petak da se i vidimo.
Pusa tebi i pomilki Iris od mene

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
8.9.2008 12:40:46   
Anais
drage (buduće) mame, imamo li nekoga sa svježim iskustvom poroda u vodi iz vojne bolnice?
i koji doktori tamo su obučeni za takvu vrstu poroda?
mislim da bi vrijedilo pokušati u vodi ako je sve ok sa bebicom i sa nalazima user posted image


(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
8.9.2008 12:46:16   
haida
Svi doktori će biti obučeni do kraja Septembra....tako sam ja čula jer se tamo vodim. Večina ih je već išla na usavršavanje.

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu Anais)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
9.9.2008 14:41:03   
tresnjicaaa
Porodaj u vodi mi je u svakom slucaju primamljiviji nego onak nas klasicni. Ja sa prvim djetetom nisam mogla da se otvorim i radili su mi carski. Zna li ikoa mogu li trudnice koje su imale prvi carski ici na taj porodaj u vodi? A to da u vojnoj nema pedijatara je cista glupost. Pa sta mislite da su tamo samo sesre i babice. Naravno da ih ima i u svakoj smjeni je najmanje jedan. 

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *