|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
10.9.2008 14:17:30   
idana_85
Na vjezbicama je stigao izvjestaj od dr i kaze da su porodi u vodi svi prosli dobro, da kazu porodilje da je bol manja,a jedna je bila sve do samog poroda,pa su je porodili vani, nije znala tiskati,valjda izgubila osjecaj za tezinu,sta li. Uglavnom kazu da su iskustva pozitivina.

< Poruku je uredio dina RR -- 11.9.2008 11:20:34 >


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
10.9.2008 14:33:55   
Happy
Meni je istpo puno primamljiviji, ali koliko su naši "ronioci" obučeni za touser posted image Da li si u vodi do izlaska bebe ili čitav porod?

< Poruku je uredio dina RR -- 11.9.2008 11:21:03 >


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
11.9.2008 9:31:53   
Anais
idana, hvala na informacijama! super da je krenulo i da ima pozitivnih iskustava ...
vjerujem da je i broj urađenih epiziotomija u vodi manji ... imate li nekih podataka?

< Poruku je uredio dina RR -- 11.9.2008 11:21:36 >

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
12.10.2008 23:40:13   
nat
ja planiram porod u vodi- termin je 20/21.10.- trudnoca uredna, svi testovi ok, pa su mi rekli da mogu, osim ako se na taj dan nesto ne promjeni. Samo u tom slucaju porod treba poceti spontano, bez dripova itd, pa se nadam da necu dugo cekati... A nadam se i da ce muz biti sa mnom. vidjecemo... A s obzirom da pocetak treba biti spontan, ne znam koji ce dr biti u smjeni, ali valjda su do sada svi za to obuceniuser posted image .

(odgovor članu Anais)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 9:25:46   
Anais
nat, želim ti puno sreće u vodi user posted image i da sve prođe kako treba ...
svakako nam se javi sa iskustvima nakon poroda ...
sretno





(odgovor članu nat)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 9:56:21   
nensy
LJudi možda niste znali al samo jedan mali dio provedete u vodi što zači cijelo vrijeme poroda mislim na bolove do 2 min razmaka  i uslova da ste otvorene max. što znaći 10. prstiju onda idete u kadu  i sam čin istiskivanja ploda traje najviše 30 min. tako da ako ste prvorotka može se desiti da prođe i 2 dana od trnutka kad dobijete bolove dok ne uđete u kadu.   SRETNO SVIM MAMAMA.

(odgovor članu Anais)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 12:02:31   
emina_h
A nisam znala da je tako,znaci najgori period provedes na suhom.
U sustini kad se dodje do faze da si otvoren 10 cm,vec je najgore proslo,doduse tako je meni bilo.Ja sam mislila da je to pomoc pri otvaranju.
Nat javi nam kako je bilo,ja ti zelim puno srece i lagan porod.

(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 12:45:51   
Anoniman
meni bas nije posve jasno kako to izgleda....da li je i doktor u bazenu/kadi ili je zena sama... eventualno s partnerom???? posto mi ovaj bazencic/kada izgleda prilicno mal....zna li iko

(odgovor članu emina_h)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 12:48:04   
maslačak82
Ja sam to samo na TV-u vidjela, i žena je sama bila u kadi, a doktor uroni samo ruke

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 12:52:14   
Anoniman
ako je tako onda cu dooooobro da razmislimuser posted image ! ...hvala na odgovoru

(odgovor članu maslačak82)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 12:52:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

meni bas nije posve jasno kako to izgleda....da li je i doktor u bazenu/kadi ili je zena sama... eventualno s partnerom???? posto mi ovaj bazencic/kada izgleda prilicno mal....zna li iko


ukucaj na you tube water natural labor... ima videa koji to bas "fino" pokazu user posted image
naravno ako mozes to da gledasuser posted image

LP

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 13:03:55   
ElmaB
Uh, upravo sam gledala! Kako izgleda, mama se nije puno napatila! Pogledajte super je!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 13:14:17   
Anoniman
ma mene je malo prpa posto mi je prvi put pa ne znam sta me ceka ni ovako a kamoli ako si sama u vodi...a opet vjerujem da je za bebu bolje i prirodnije iz vode u vodu a i za majku da je lakse...ma nisam sigurna....uf

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 13:28:27   
nensy
Dadada ,sigurno da je lakše al samo u sl. kad sve ide po protokolu ,knjiziuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 13:36:18   
Anoniman
ma zato i kazem....nisam vise nista sigurna.....sta ja znam....a opet da je prirodno poradjati se u vodi bila bi obrnuta situacija....porodilista bi bila puna kada/bazena a tvrda podloga (krevet) bi bio novina....jooooj sad filozofiram....ma ne znamuser posted image

(odgovor članu nensy)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 13:43:59   
maslačak82
Moje mišljenje je sljedeće:
Da je lakše u vodi-jeste
Možda je lakše i na koljenima..
Ali istina je da je doktorima i sestrama najlakše kada žena leži, zato se udomaćio taj način poroda kod nas, dakle doktorima je lakše, eto objašnjenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
13.10.2008 14:19:33   
Amrino
Upravo sam pogledala par klipova na you tube- u i mogu vam reci- lose mi je.
Sve mi se vratilo...a taman sm bila zakopala i onu salu i reflektore negdje u cosak mozga...uf...
U svakom slucaju..mnogo bolje mi izgleda onaj porod u vodi nego onaj "medical"...na stolu.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
14.10.2008 12:14:40   
nensy
Žene 100% ste u pravu jer se pritisak u materici izjednačuje sa onim u kadi tako da i plod manje trpi a samim tim nema požurivanja kao na suhom u sali  SAMO HRABRO ipak vas naposlijetku čeka jedna malauser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
16.10.2008 22:40:37   
nat
Meni ostala jos 4 dana do termina i jos uvijek planiram kadu- pa sta bude. Danas na pregledu sam se malo detaljnije raspitala- u vodu se ulazi kad kontrakcije budu na 5 min, a dr kaze da je vrijeme otvaranja u vodi krace nego inace. Nema infuzija i dripova- sve treba biti 100% prirodno. Beba takodje izlazi u vodi,a posteljica se izbacuje na suhom. Tata moze biti prisutan u trenutku radjanja bebe, a mozda i sve vrijeme otvaranja, ako ne bude nikakvih problema. E sad samo cekam da bolovi pocnu... Ako bas predjem termin za vise od 7-10 dana, onda nista od kade- mora drip. Vidjecemo...
Ako se jos neko odlucio za kadu- sretno, javim vam kako je bilo.
Pozzuser posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
17.10.2008 11:02:10   
Anais
nat, to sve zvuči dobro ... želim ti da bebica krene što prije user posted image
s obzirom da sve mora biti prirodno, predpostavljam da ni epiziotomiju ne mogu raditi pod vodom user posted image

sretno user posted image

(odgovor članu nat)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
17.10.2008 12:50:13   
Anoniman
nat- sretno!!! i molim te nakon poroda detaljan izvjestaj :) ama bas detaljan !!!!

(odgovor članu Anais)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
18.10.2008 10:12:27   
demiana
Je li jos ko gledao ono na You Tube-u? Ja krenula da gledam, ma nema sanse da odgledam do kraja. Ali muz mi je dobar, jeste primetile kako on brise znoj user posted image , a ovaj moj jos gori i on se sav preznojio samo izadje u kupatilo da se umijeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
18.10.2008 19:17:12   
nensy
i izgleda super iako možda malo previše publikeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu demiana)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
18.10.2008 19:18:27   
nensy
MM je ostao zaprepašten baš ko da djecu donose rode.

(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
21.10.2008 10:23:19   
Anais
nat se ne javlja ovih dana ... mora da je porod u vodi bio uspjesan user posted image nadam se user posted image
cekamo izvjestaj user posted image

(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *