RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Ljepota i moda



Poruka


Hanady RR -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 13:22:17)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ih ja sam sa rukicama još ''jača''[sm=smiley36.gif]
svako malo...puterom ruke namažem, stavim rukavice na ruke spavam tako[sm=smiley36.gif]
rukavice one najlonske kao što dođu u farbama...ja ih kupujem u apoteci u kutiji nemaju miris niti su do materijala koji imaju miris inače ih koristim dosta za rad rukama ...i za njegovanje ruku...eto[sm=smiley36.gif]

ista stvar moze i sa maslinovim uljem...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

[sm=smiley20.gif]
još kad se maksuzija navuče sa Biokova...ih[sm=smiley36.gif]




koka i po -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 13:27:29)

rakija sljiva bolja od sve i jednog tonika za ciscenje lica.
vesni sapun za jaci korjen kose.....caj od koprive takodjer.
nekad su nase nane u nedostatku laka za kosu istu mazali smjesom vode i secera....aman na sta je to poslije licilo[sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 14:14:33)

Jedan jedini recepAt sto sam imala Mica mi ga napisa. [sm=smiley36.gif]




muaaa -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 14:21:23)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ih ja sam sa rukicama još ''jača''[sm=smiley36.gif]
svako malo...puterom ruke namažem, stavim rukavice na ruke spavam tako[sm=smiley36.gif]
rukavice one najlonske kao što dođu u farbama...ja ih kupujem u apoteci u kutiji nemaju miris niti su do materijala koji imaju miris inače ih koristim dosta za rad rukama ...i za njegovanje ruku...eto[sm=smiley36.gif]

ista stvar moze i sa maslinovim uljem...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

ja imam pamucne rukavise i budu mi ruke glatke ujutro,prespavam se rukavicam




salmy -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 14:21:59)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja imam jedan problem, ne  volim miris "krema" na rukama...generalno hoce mi biti zlo...i naravno posebno kod "teta"koje uz to i barataju sa hranom..e sada ja nemam ni jednu kremu za ruke u kuci...nemam ni za lice..ali o tome cu kasnije[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
dakle da se osvjeze ruke
maslinovo ulje i smedji secer.
dvije kasikice maslinovog ulja i kasikica smedjeg secera i po rukama meljati dok se secer ne istopi..i imate svjeze rukice..sa NO mirisom[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

jel se treba isprati vodom..mislim secer ljepljiv[sm=smiley36.gif]
Koristim maslinovo ulje kao piling za tjelo,ruke,pete..i lice...umjesto secera moze:sol.palenta...
za sjaj kose : maslinovo( imamo 2 litra pravog iz Makarske) sto je to jako strava..smrdi prestrasno za jest...tako da ga koristim za njego
znaci :ugrijati ulje do zeljene ture...i vrhovima prstiju umakatu kosu..ja se sagnem na kadu i uvalim kosu u tanjir sa uljem...stavim kapu ili kesu ..sat dva...kosu oprati bude savrsena..njezna..leprsava i mekana




Skvo RR -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 14:23:23)

pa naravno..isprati..zamisli..namjestaj sa tim[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




salmy -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 14:24:29)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

pa naravno..isprati..zamisli..namjestaj sa tim[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

[sm=smiley36.gif]




DM -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 14:25:28)

Meni nije jasno u onom hanadinom postu ono umivanje[sm=zmeden.gif]
piše hladnom vodom za otvaranje pora, a toplom za zatvaranje[sm=zmeden.gif]
Jel' ja tolike godine živim u zabludi?




DM -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 14:29:10)

Ja sebi i djeci napravim kremu(s vremena na vrijeme, jer je baš masna, pa nije za uvijek)
pčelinji vosak+
kokos puter(može i shea)+
maslinovo ulje+
neko eterično ulje.
E sad je bezbroj varijacija na ovo maslinovo i eterično ulje, sve po namjeni i tipu kože..
Može se nakraju dodati i mala kol. glicerina i vode, da krema ne bude previše masna...

Ovih dana imam namjeru probati napraviti deo kremicu, jer mom starijem dječaku treba,a ove što nađoh me ne oduševiše sastavom, pa vam javim[sm=smiley1.gif]




Hannica -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 16:47:13)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

.

[sm=sad.gif]
Ona u njene tačke.[sm=smiley36.gif]




Hannica -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 16:50:01)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Jedan jedini recepAt sto sam imala Mica mi ga napisa. [sm=smiley36.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




MicoTico -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 17:00:50)

IZVORNA PORUKA: Galicia

Jedan jedini recepAt sto sam imala Mica mi ga napisa. [sm=smiley36.gif]

A recept sa želatinom?
Ajd' napiši.




Galicia -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 17:08:11)

Da me ubijes zaboravila sam kako ide. [sm=zmeden.gif]
Ako ti znas napisi.




Hannica -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 17:19:03)

Kafena kašika želatine, 2-3 velike kašike mlijeka, 2-3 kapi eteričnig ulja, sve izmiješati i zagrijati nekoliko sekundi u mikrovalnoj, kada malo ohladi namazati na lice, pola sata kasnije skinuti masku. .
Eto.. i dobra je.
Samo paziti da ne stavite vrelo na lice. [sm=smiley36.gif]




Cmokvica -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 20:59:15)

Mnogo mi se dopada tema [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Peeling za lice
Sastojci:
1 limun
malo secera

Ja iscijedim limun, koricu izrezem na tanke dijelove i pospem secerom. Istrljam s tim lice i temeljito isperem mlakom vodom.

Maska za lice
Sastojci:
Med
Nekoliko kapi limuna

Dobro izmijesam sastojke dok ne postanu homogena masa. Nakon peelinga, nanesem na lice i drzim 10-tak minuta. Isperem mlakom vodom.


Isprobala sam razlicite maske za lice. Ovu vec dugo korisitim i moram priznati da mi jedino nakon nje koza zaista bude mekana.
Toplo preporucujem [sm=smiley1.gif]




salmy -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 21:00:40)

Oprah kosu i stavih sirce u kombinaciji sa vodom...uzas...moja kosa je kao zica...tvrda..spetljana..ma strava..izgledam kao [sm=lev.gif] ....
mislim da se sirce kao regenerator nikako ne smije koristiti cesto...nema sjaja..tvdra..cupava..ma strava

zeznuh se malo je rec...lijepi loreal regenerator..kosa kao svila..bem ti sirce[sm=hudicek1.gif]




salmy -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 21:01:52)


IZVORNA PORUKA: Cmokvica

Mnogo mi se dopada tema [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Peeling za lice
Sastojci:
1 limun
malo secera

Ja iscijedim limun, koricu izrezem na tanke dijelove i pospem secerom. Istrljam s tim lice i temeljito isperem mlakom vodom.

Maska za lice
Sastojci:
Med
Nekoliko kapi limuna

Dobro izmijesam sastojke dok ne postanu homogena masa. Nakon peelinga, nanesem na lice i drzim 10-tak minuta. Isperem mlakom vodom.


Isprobala sam razlicite maske za lice. Ovu vec dugo korisitim i moram priznati da mi jedino nakon nje koza zaista bude mekana.
Toplo preporucujem [sm=smiley1.gif]

limun nikako ako je koza sklona crvenilu,upalama..ako je suha..ne treba se igrati sa tim...limun nagriza i iritira kozu




bebaa -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 21:02:42)

[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]




Galicia -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 21:18:54)

Ja sam samo jednom med stavila na lice i nikad vise. Pocupala sve dlake na licu i kose.
Ne slusajte smokvicu.




salmy -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 21:43:44)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Ja sam samo jednom med stavila na lice i nikad vise. Pocupala sve dlake na licu i kose.
Ne slusajte smokvicu.

[sm=smiley36.gif] hahahhaha..treba biti pazljiv sa prirodnim sredstvima..same sebe mozemo zeznuti..
ili isprobati na nekom djelu koze i cekati reakciju....




Medić* -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 21:44:43)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Galicia

Ja sam samo jednom med stavila na lice i nikad vise. Pocupala sve dlake na licu i kose.
Ne slusajte smokvicu.

[sm=smiley36.gif] hahahhaha..treba biti pazljiv sa prirodnim sredstvima..same sebe mozemo zeznuti..
ili isprobati na nekom djelu koze i cekati reakciju....


Pa dobro nije svacija koza ista. Eto njoj prija.




bebaa -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 22:04:13)

i ja sam stavljala med na lice...nisam imala problema sa čupanjem......i baš mi fino pasalo...
a koristila sam i onu glinu ako se ko sjeća.....uhhh kako je ono bilo dobro......lice ko staklo......ali nemaaaa više.....[sm=smiley13.gif]




Lavica28 -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 22:07:12)

Super tema [sm=bravo.gif]
za jacanje i rast noktiju ja koristim ricinusovo ulje, za njegu kose vodeni rastvor pantenola, nije bas prirodno i iz spajiza, ali nije ni nezdravi sampon sa SLS sastojkom koji unistava tjeme. Pisem vam kasnije o odlicnom samponu od kojeg ce vam kosa biti kao nikad do sada :)
sirce je odlicno za kosu zato sto skida sve nakupine sampona na tjemenu isto kao da skinete kamenac, tako da kosa prodise...i ja ga ponekad koristim.




bebaa -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 22:10:00)

i ja sam pravila onaj medicinski šampon ali to nije od sastojaka iz kuće......ali je ooodličan bio........kosa k'o u Tine Tarner.....[sm=zz_giggle.gif]




Hanady RR -> RE: Prirodna kozmetika i kozmeticki preparati (25.2.2015 22:10:21)


IZVORNA PORUKA: DM

Meni nije jasno u onom hanadinom postu ono umivanje[sm=zmeden.gif]
piše hladnom vodom za otvaranje pora, a toplom za zatvaranje[sm=zmeden.gif]
Jel' ja tolike godine živim u zabludi?

Greska kod mene....u pisanju popravim sutra[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>