RE: Folikulometrija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


emy -> RE: Folikulometrija (28.10.2009 19:02:04)


IZVORNA PORUKA: lana2006

Rekli su mi da moram prvo da dodjem na vadjenje krvi,ali to nisam nigdje procitala. Da li neko zna zasto im treba krv,koje vrijednosti gledaju? Pozdrav za sve!!!


Mozda su ti rekli da radis hormone, jedino mi je to logicno
Neznam da folikometrija ima veze sa davanjem krvi na analizu
Sigurno su hormoni, sretno




lana2006 -> RE: Folikulometrija (28.10.2009 21:12:14)

Hvala Emy!!!




Amelaa RR -> RE: Folikulometrija (28.10.2009 21:16:03)

Drage moje nove clanice prvo da vam zazelim dobrodoslicu od srca  [image]http://i624.photobucket.com/albums/tt325/luv2talk/Welcome-Friends.jpg[/image]

I naravno od srca puno srece na folikulometriji.




nerminam -> RE: Folikulometrija (3.11.2009 21:32:45)

hvala mnogo ste mi pomogle sad mislim da ima nade za mene,javi cu vam nadam se dobru vijest caooooo[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




zvoncica80 -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 1:22:12)

cure,znate li da li se mora primiti injekcija za pucanje folikula prilikom uzimanja terapie klomifen?




ledy blue -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:12:39)

Ja sam je uvijek primala..sad da li je obavezno stvarno ne znam...




nolinica -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:14:03)

U jednom ciklusu koliko st eputa išle na folikulometriju? J apokušavam da zatrudnim skoro pola godine i sad razmišljam da odem na folikulometriju. Medjutim, raspitala sam se za cenu i nije baš jeftino...Pa, da čujem koliko se puta mesečno preporučuje.
Hvala.




/MMK/ -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:16:24)

Ja nisam primila, pitala sam dr. da li trba, rekao je nećemo.




ledy blue -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:17:37)

Ja idem dva puta u ciklusu..obicno 8 i 11 dan ciklusa.. a moze i vise puta..nece smetati.., al mislim da su i dva puta sasvim dovoljno da se vidi rast folikula..




/MMK/ -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:17:42)

Na folikulometriju išla kod Divanovića i košta 100 KM, a dođe se koliko treba puta, ja 2 x.
Dolazi se dok ne dođe do O ili dok se ne utvrdi da O neće bit.




Leva -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:18:43)

Zavisi kod kog ljekara ides. Prije inseminacije sam bila na 6 folikulometrija. Kada sam samo uzimala Klomifen obicno bih zavrsila sa 3-4.




Leva -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:20:51)


IZVORNA PORUKA: zvoncica80

cure,znate li da li se mora primiti injekcija za pucanje folikula prilikom uzimanja terapie klomifen?

Naravno da znamo [sm=smiley1.gif]
Daje se tz. stoperica (Pregnyl, Ovidrel)
U zavisnosti od potrebe nekada ih dobijes cak dvije od jednom [sm=smiley1.gif]




/MMK/ -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:22:06)

Ma da ima žena koje ovuliraju kasnije tipa 22-23 dc, pa se stigne napraviti i 5 folik.
Ako ovuliraš npr 10-13 dc. ni ne stigneš napraviti više od dvije.
Takođe zavisi je li privatno ili ne.
Ne znam baš da će u DZ ili bolnici uraditi 5-6 folikulometrija, zato je privatno cijena jedna ( malo visoka), ali rad se koliko zatreba.




vjestica -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:23:05)

IZVORNA PORUKA: Leva


IZVORNA PORUKA: zvoncica80

cure,znate li da li se mora primiti injekcija za pucanje folikula prilikom uzimanja terapie klomifen?

Naravno da znamo [sm=smiley1.gif]
Daje se tz. stoperica (Pregnyl, Ovidrel)
U zavisnosti od potrebe nekada ih dobijes cak dvije od jednom [sm=smiley1.gif]

a neko je i ne dobije, ako folikul dostigne 20 mm i više
zato se i radi folikulometrija da se prati rast folikula i da se vidi treba li ili ne i kada stoperica




/MMK/ -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:23:44)

IZVORNA PORUKA: Leva


IZVORNA PORUKA: zvoncica80

cure,znate li da li se mora primiti injekcija za pucanje folikula prilikom uzimanja terapie klomifen?

Naravno da znamo [sm=smiley1.gif]
Daje se tz. stoperica (Pregnyl, Ovidrel)
U zavisnosti od potrebe nekada ih dobijes cak dvije od jednom [sm=smiley1.gif]

Izvini Leva ali može se i ne mora primiti, nije pod obavezno.




vjestica -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:25:49)

mislim da više MPO ljekari daju stopericu, a da "obični" ginekolozi preferiraju što prirodniji ciklus




ledy blue -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:29:00)

neki dan sam srela zenu u cekaonici prije insiminacije i nije primila stopericu ..Godinjak joj rekao  da nije potrebno..al ja sam je eto uvijek primala...sada prpustam to doktoru da odluci..treba li  ili ne..




Leva -> RE: Folikulometrija (6.11.2009 9:30:08)

MMK mislim da sve ovisi od slucaja do slucaja. Svaka od nas razlicito reaguje na stimulanse. Ja sam zadnji put do 8 DC imala vec 8 folikula koje su fino rasle pa sam 13.dc imala inseminaciju. Da nisam dobila stopericu vjerovatno bi mi se jajnici rasprsnuli...Malo pretjerujem, vjerovatno bi zavrsilo kojom folikularnom cistom. Sve je ok ako se stimulansi uzimaju pod kontrolom ljekara bilo da treba dobiti stopericu ili ne. Poenta moje besjede je ne uzimati Klomifen bez nadzora ljekara jer nije nimalo bezopasan!




mina minka -> RE: Folikulometrija (8.11.2009 18:44:33)

meni je dr rekla da mozda nemam ovulaciju al mi nije htjela propisati klomifen jer kaze da je jak pa ako budem htjela kasnije inseminaciju bice mi previse klomifena a tad ce mi trbat. sta vi mislite smijem li ga uzeti na svoju ruku.




vjestica -> RE: Folikulometrija (8.11.2009 19:55:49)

IZVORNA PORUKA: mina minka

meni je dr rekla da mozda nemam ovulaciju al mi nije htjela propisati klomifen jer kaze da je jak pa ako budem htjela kasnije inseminaciju bice mi previse klomifena a tad ce mi trbat. sta vi mislite smijem li ga uzeti na svoju ruku.

ni pod tačkom razno
imaš temu o klomifenu, pa pročitaj
imaš 1000 i 1 razlog zašto ga ne smiješ uzimati na svoju ruku i bez folikulometrije




lamama -> RE: Folikulometrija (8.11.2009 20:50:59)

IZVORNA PORUKA: mina minka

meni je dr rekla da mozda nemam ovulaciju al mi nije htjela propisati klomifen jer kaze da je jak pa ako budem htjela kasnije inseminaciju bice mi previse klomifena a tad ce mi trbat. sta vi mislite smijem li ga uzeti na svoju ruku.


ni slučajno se nemoj zezati sa klomifenom na svoju ruku, to nije nimalo bezopasan lijek, kada njega uzimaš moraš biti pod nadzorom ljekala, ide se na folikulometriju svaki drugi dan.




regi -> RE: Folikulometrija (9.11.2009 8:48:40)

cure,opet ja s apitanjima! :)
ako ima koja cura iz zenice,samo bih pitala kojem su dr, isle na folikulometrije? ja sam cula za dr.Bojana Gvozdenovica, i isla bih njemu.




mina minka -> RE: Folikulometrija (11.11.2009 20:59:04)

lama  vjestice hvala vam puno




nerminam -> RE: Folikulometrija (1.12.2009 13:05:08)

drage moje forumasice da vam javim radosnu vijest,ja sam svo vrijeme cekala menzu pa da pocnem sa terapijom clomifena,a ja menzu nisam ni dobila,uradim test kad ja ono[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image] odem doktoru i on mi potvrdi trudnocu,eto tako da vas obradujem da se moze zatrudniti i bez ovulacije to zna samo neko ko je iznad nas i nemojte nikada gubiti nadu.pozzzzz za sve[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image]




ledy blue -> RE: Folikulometrija (1.12.2009 13:06:53)

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] ma bravo !!! Drago mi je zbog tebe !! Uzivaj sada u svom blazenom stanju!!!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>