[Obrisana poruka] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (28.3.2015 15:09:30)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Alma_27 -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (28.3.2015 15:14:37)


IZVORNA PORUKA: Iman83

Još s prvom curicom sam prestala koristiti vlažne maramice.
Guzu peremo poslije nužde, nekada između mijenjanja pelena.
Imam ih u torbi za obrisati usta ili ruke nakon jela, ako smo negdje vani.
To je sva upotreba kod nas.


Isto tako. Ja vlazne maramice skoro nikad nisam koristila za guzu. Samo napolju brisem ruke, patike i tako sve sto djeca isprljaju




srećicaa -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (29.3.2015 10:06:17)

Našla sam suhe krpice u Konzumu u Ložioničkoj. Brand je to.to, a tek kad ugledah šta imaju u asortimanu sjetih se da sam u dm-u kupovala njihovu perforiranu vatu kad je Amar bio mali. Kupila sam pakovanje od 50 kom i baš sam sretna. Sinoć sam kao dijete skakutala jer sam napravila homemade vlažne maramice, a danas idemo na planinu i mama je mirna.

BTW A nikad nije imao nijedne bubuljice ni crvenila po licu ili osipa, ali prije 2 mjeseca sam mu jednom zaboravila namazati lice, a bili smo vani i koža mu je ispucala i od tada mu se pojavio kao neki dermatitis. Nije ništa strašno, ali dovoljno da gledam da povedem malo više računa. Koža mu je nakon toga još uvijek malo suha, a doktorica kaže da su ga možda "napale" i grinje na koje prije nije reagovao, jer mu nije koža bila ispucana i osjetljiva.

Uvijek sam izbjegavala vlažne maramice, čak i kada smo vani sam gledala ako mogu da ih saperem i onda ga obrišem, nakon predavanja na kojem sam bila u moju kuću mogu samo za pomoć kod čišćenja cipela ili da prebrišem tepih ako neko prospe nešto-ovo sam otkrila na jednom rođendanu da sa tepiha skidaju svaku fleku :D te iz zbog toga dodatno ne želim koristiti za higijenu.




Sedina 30 -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (29.3.2015 13:47:14)

Srecicaa kako si napravila te vlazne maramice? Poslije ovoga zelim da ih izbacim iz upotrebe. A mozda je to i razlog mog dermatitisa na desnoj ruci koji je krenuo prije godinu.




srećicaa -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (30.3.2015 8:15:24)

Dakle, u Konzumu u Ložioničkoj (bivši Mercator) sam kupila to.to suhe krpice, u jednu posudu sam usula 2 čaše vode, stavila malo ulja (ja imam nevenovo prirodno ulje, a ti možeš staviti neko baby ulje ili ako imaš neko ljekovito ulje poput nevenovog, ljiljanovog, kantarionovog, maslinovog,...[sm=smiley1.gif]) i dodala 1-2 kapi baby kupke. Sve to izmiješala i potopila u to suhe krpice, malo ih iscijedila i stavila u malu kesicu-može poslužiti i ona plastična kutija od vlažnog papira iz dm-a ili nekih drugih maramica koje dođu u plastičnoj kutiji. Ja sam ovo napravila samo sa 10 krpica, pa ću po potrebi praviti ostatak. Uglavnom ja sam prezadovoljna [sm=smiley1.gif]




elmaL -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (31.3.2015 15:05:51)

srecice super ideja [sm=bravo.gif]

da li ih poslije upotrebe peres ili dodju kao jednokratne [sm=zmeden.gif] mislim, jesu li tanje, deblje, ako bi mogla i slika[sm=smiley1.gif]




marinčii -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (31.3.2015 15:14:12)

elma l evo to su te krpice http://www.tosama.si/spletna-trgovina/170_Kozmeticni-saloni/i_1095_to-to-suhe-krpice-za-umivanje-soft-50-kos
i jednokratne su..




Visnja RR -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (31.3.2015 15:45:25)

koristila vlazne maramice uvjek.... i sada.... i za dijete i za sebe i za psića... i za tehniku i sunčane naočale ...
za sve postoje adekvatne vlažne maramice...
cak i kad sam ono malo vremena dojila koristla sam vlazne maramice za bradavice/grudi koje su namjenjene iskljucivo dojiljama za brisanje prije i nakon dojenja...
http://www.chicco.hr/offd/58/Vlazne-maramice-za-higijenu-grudi---Chicco-Hrvatska.wshtml

i nija nam ništa ....[sm=smiley1.gif]

ko ima problem sa dermatitisom logicno da ce traziti neko dugo rjesenje ....

i naravno ko ne voli vlazne maramice trazice drugo rjesenje...

svako radi kako mu paše...




Bubydina -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (31.3.2015 23:28:52)


IZVORNA PORUKA: marinčii

elma l evo to su te krpice http://www.tosama.si/spletna-trgovina/170_Kozmeticni-saloni/i_1095_to-to-suhe-krpice-za-umivanje-soft-50-kos
i jednokratne su..


Koristimo ih od početka... [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




MicoTico -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (1.4.2015 14:36:56)

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

koristila vlazne maramice uvjek.... i sada.... i za dijete i za sebe i za psića... i za tehniku i sunčane naočale ...
za sve postoje adekvatne vlažne maramice...

da potpišem...
još uvijek koristim...i kući kad sam i kad negdje krenem.




elmaL -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (2.4.2015 14:42:04)


IZVORNA PORUKA: elmaL RR

srecice super ideja [sm=bravo.gif]

da li ih poslije upotrebe peres ili dodju kao jednokratne [sm=zmeden.gif] mislim, jesu li tanje, deblje, ako bi mogla i slika[sm=smiley1.gif]


Hvala, probat cu i ja napraviti ovo kao srecica, imam kantarinovo ulje mama pravila[sm=bravo.gif]




elmaL -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (2.4.2015 14:43:51)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Htjedoh citirati marincijev post, al evo omaknu mi se [sm=jezicek.gif] pa se sama sebi zahvaljujem [sm=zz_smile.png]




elmaL -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (21.4.2015 11:54:09)

Napravila sam i ja svojoj ovo sto je srecica spominjala, bas je super[sm=bravo.gif]




srećicaa -> RE: Vlažne maramice vs suhe krpice (21.4.2015 18:12:47)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif] Elma ja sam isto ptezadovoljna. Vjerovali ili ne, ja sada uvijek sebi u torbi drzim par komada, jer i meni dobro dodju ove vlazne maramice, pogotovo prosle sedmice kada sam imala [sm=hudicek1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]