Pelene u BiH (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


anirbas -> Pelene u BiH (22.4.2015 12:08:10)

Drage moje forumašice i forumaši,

željela bih Vas zamoliti ukoliko možete da prvenstveno ispunite anketu koja je dio mog istraživačkog rada, koji je sastavni dio mog diplomskog.

Anketu možete naći na sljedećem linku: https://www.surveymonkey.com/s/NFDMFKG

U nastavku bih Vas zamolila da mi napišete Vaša iskustva sa pelenama:

- Koje ste koristili,
- Da li ste bili zadovoljni,
- Da li ste prešli na neke druge,
- Koje su najbolje karakteristike pelena

i sve ostalo što smatrate relevantnim !!

Hvala unaprijed :))




Emica_sa -> RE: Pelene u BiH (22.4.2015 12:12:57)

ispunila[sm=smiley1.gif]




anirbas -> RE: Pelene u BiH (22.4.2015 12:15:09)

Hvala puno Emica [sm=duda.gif]




lady_bubamara -> RE: Pelene u BiH (22.4.2015 12:37:07)

Ispunila




Isha -> RE: Pelene u BiH (22.4.2015 12:41:50)

Ispunila




anirbas -> RE: Pelene u BiH (22.4.2015 12:49:27)

Hvala Vam punooo [sm=duda.gif][sm=duda.gif]




Vanne -> RE: Pelene u BiH (22.4.2015 17:38:21)

takodje ispunila [sm=smiley1.gif]




Sedina 30 -> RE: Pelene u BiH (22.4.2015 21:25:20)

Ispunila[sm=smiley1.gif]




vedada -> RE: Pelene u BiH (22.4.2015 21:39:17)

ispunila




sara123 -> RE: Pelene u BiH (22.4.2015 23:43:32)

Ispunjeno




irenaSA -> RE: Pelene u BiH (23.4.2015 9:56:43)

Ispunila, sretno...[sm=smiley1.gif]
Dodala bih još da već sa drugim djetetom koristimo Pampers no kvalitet nije isti kao prije pet godina...ne znam da li je do djeteta, piše, postavljanja ili pelene ali nam redovno na bočnim rubovima propusti...a sve isto radim kao i prvi put..redovno mijenjanje broja etc.
Ako ih budem mijenjala bit će samo zbog toga...
Ne znam da li je uopće moguće napraviti neku zdraviju, natural i prirodniju varijantu pelene ali majkama bi mnogo značilo da nam proizvođač bez marketinških trikova objasni sastav pelene i kako on utiče na kožu pri dužem kontaktu...jer oduvijek sam se pitala šta je to u njoj pa može zadržati tekućinu 12 sati[sm=smiley13.gif] što ni u ludilu nisam probala...




Vanne -> RE: Pelene u BiH (23.4.2015 11:47:10)

irena koji pampers koristite? nama recimo sleep and play uvijek propuste na strani,kad vidim da je ujutro mokra joj citava strana hoce mi nesto biti...
Sad smo presli na active baby dry i one jos nisu propustile,svidja mi se sto je onaj dio koji se lijepi rastezljiv i mogu stegnuti pelenu a nece je zuljati...i kako je stavim tako je i zateknem,ostale se pokupe nekako na stomacicu jer moje dijete ne moze na jednom mjestu,uvijek je u pokretu...inace gledam da je malo olabavim jer ima stomacica pa zato i propustaju...a koristili smo i molfix i sa njima sam prezadovoljna ali pampers je pampers [sm=smiley1.gif]




marinčii -> RE: Pelene u BiH (23.4.2015 14:28:59)

Ispunila.
MI isto koristimo pampers active baby dry,i zavisi od paketa do paketa neke nam proopuste i kaku i pisuca sada ova pakovanja od 70 komada evo niti jednom nisu propustila...Inace probali smo i pufies pelene i nisu nam propustale al su nekako malo tvrdje od pampersa ..pa smo odustali




sara123 -> RE: Pelene u BiH (23.4.2015 15:15:55)

Mi smo se nakupovali raznih pelena[sm=smiley36.gif]

Prvo newborn pakovanje bilo babylove,30-tak komada,
potrosi se i kupim Pampers.
Nakon toga pocnem forsirati Violetu, domaci brend.
U medjuvremenu par puta kupim Molfix,a uvijek se vracali violeti double care.
Sve do jednom kad sam u Konzumu uzela i tako su lose bile, smrdile nakon oblacenja skoro odmah, ako se samo malo upiski. Kad ih otvorim, bile nekakve,,kao u fazi raspadanja,onaj unutrasnjio dio. Zgadilo mi se fuj.
Kupim puffies, e one su super. Cool pelene za moderne bebe. Ali skupe brate.
tako da se vratim na Violetu,ali ovaj put obicnu.
Imamo jos malo, mislim da cu ih opet uzeti.

Zao mi je samo sto ne kupih platnene od pocetka,sad je kasno(imamo 13mj)




M kao Mama -> RE: Pelene u BiH (23.4.2015 15:31:03)


IZVORNA PORUKA: anirbas

Drage moje forumašice i forumaši,

željela bih Vas zamoliti ukoliko možete da prvenstveno ispunite anketu koja je dio mog istraživačkog rada, koji je sastavni dio mog diplomskog.

Anketu možete naći na sljedećem linku: https://www.surveymonkey.com/s/NFDMFKG

U nastavku bih Vas zamolila da mi napišete Vaša iskustva sa pelenama:

- Koje ste koristili,
- Da li ste bili zadovoljni,
- Da li ste prešli na neke druge,
- Koje su najbolje karakteristike pelena

i sve ostalo što smatrate relevantnim !!

Hvala unaprijed :))



Baš htjedoh da te pitam za neke dodatne detalje, ali vidim može i ovako,

npr. sa prvim djetetom sam koristila Pampers one u zelenom pakovanju, tada su te bile aktuelne, pojavile se i one u narandžastom slep kako li već, uzela jednom, protopile i nikad više, tek nekad pred kraj, kolegica mi nahvalila one iz DM-a i onda sam njih uzimala, jer su se sakupljali neki bodovi i sl. pa budu po ekstra cijeni one jumpo paketi, a sa Pampersa sam izrezivala one mediće pa smo dobili finih igračaka, čak neki dan nađem u koverti još tih meda, al nema više nagradne igre, hahahahah
a u porodilištu dobijem Violetine, one prvi model i mala se ospe tako da smo ostali na Pampersu, bile su i tada Molfiks, Violeta, al Pampers smo kupovali. Radnja ovog filma se dešavala prije 8 godina, hahahaha, a sa drugom curkom, kojoj će uskoro tri godine abd, odmah sam kupila one iz DM-a, pampres premium smo dobili jedno malo pakovanje, i to je sve od Pampersa što je njena guza vidjela, onda smo prešli na Violetu ovu novu i zaista su ekstra, ali i Lumpi. Nekoliko puta smo kupili i one što se kupuju u Konzumu Bebe, kako li več, ali i tu ima caka, kakva, pa kupim ja dva paketa velika i otvorim paket kad tamo pelena sa delfinima, potrošim otvorim drugi paket kad pelene sa medama, sačuvam tu kesu i prilikom naredne kupovine otkrijem, da postoje te pele koje se rade za Konzum u Violeti i u nekoj fabrici u Češkoj, tako da sam uvijeg uzimala ove što Violeta radi.
u suštini, kada sve oduzme i saberem, Violeta premium care i Lumpi su nam se najbolje pokazale.
Iskrena da budem cijena igra ulogu, ali i broj pelena koje dođu u paketu. Tako da kombinujemo ova dva brena (da, da još uvijek nosimo pelenu, iako je seka to odradila sa godinu i po, kako je krenula ova mlađa bi mogla u školu sa pelenom).




ijaa -> RE: Pelene u BiH (23.4.2015 22:52:59)

ne mogu nesto da otvorim? rado bih popunila, je li se samo meni dogadja?




Bubydina -> RE: Pelene u BiH (24.4.2015 0:31:47)


IZVORNA PORUKA: ijaa

ne mogu nesto da otvorim? rado bih popunila, je li se samo meni dogadja?

Ni ja ne mogu otvoriti[sm=smiley13.gif]




Bubydina -> RE: Pelene u BiH (24.4.2015 0:38:39)

Mi smo bili mali pa smo duže koristili newborn,
i za to vrijeme smo bili na Violeti ,pa prešli na Pampers Active Baby-Dry,
a onda na Iva pelene i prezadovljni smo[sm=bravo.gif] i pelenama i cijenom...
Za sad ne mislimo mjenjati[sm=smiley1.gif]




irenaSA -> RE: Pelene u BiH (25.4.2015 8:06:20)


IZVORNA PORUKA: Vanne

irena koji pampers koristite? nama recimo sleep and play uvijek propuste na strani,kad vidim da je ujutro mokra joj citava strana hoce mi nesto biti...
Sad smo presli na active baby dry i one jos nisu propustile,svidja mi se sto je onaj dio koji se lijepi rastezljiv i mogu stegnuti pelenu a nece je zuljati...i kako je stavim tako je i zateknem,ostale se pokupe nekako na stomacicu jer moje dijete ne moze na jednom mjestu,uvijek je u pokretu...inace gledam da je malo olabavim jer ima stomacica pa zato i propustaju...a koristili smo i molfix i sa njima sam prezadovoljna ali pampers je pampers [sm=smiley1.gif]


Ove koristimo[sm=smiley1.gif]




Sedina 30 -> RE: Pelene u BiH (25.4.2015 8:21:28)

I da dodam probala sam canbebe, Turske. Prezadovoljna ali kod nas ih nisam nasla[sm=smiley13.gif]




Vanja88 -> RE: Pelene u BiH (25.4.2015 20:16:35)

Da li imaju kod vas
Pampers Cruisers...zeleno-ljubicasta kutija? Nesto su slice kao baby dry..
JA sa tim nisam bila zadovoljna, stalno djetetu vlazna guza pogotovo ujutru,ne propuste one ali ne sakuplja vlagu dobro i uvjek je mokar...imaju i baby swaddlers sa plavim indikatorom kad je piskio,i te su odlicne,ali idu samo do odredjenog broja nazalost...




Stranica: [1]