|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sve o depilaciji (epilaciji)
9.4.2009 13:51:35   
Leva
Upravo sam cula za egipatsku depilaciju i interesuje me da li znate u kom kozmetickom salonu u Sa se moze napraviti, koliko kosta i da li se negdje kod nas moze kupiti secerna pasta?
Egipatska depilacija je slicna depilaciji voskom ali manje boli jer se smjesa nanosi u suprotnom smijeru od rasta dlacica a uklanja se u smijeru rasta i ne ostavlja crvene tackice. Koriste se secer, med i limun- nema "vjestackih" sastojaka.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 20.2.2010 22:06:52 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Egipatska depilacija
9.4.2009 15:23:18   
ena23
e to mi zvuci bas super... i mene interesuje gdje to ima? ja sam do sada mislila da je egipatska depilacija ona sa koncima a o njoj sam dosta ruznog cula... hajde molim vas ako neko zna neka nas prosvjetli user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Egipatska depilacija
10.4.2009 1:29:57   
A Iman
U Sarajevu jos uvijek nema mjesta na kojem se radi egipatska depilacija....Nadam se uskoro, aBd.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Egipatska depilacija
24.4.2009 18:58:06   
ena0002
Mene interesuje cime depilirate gornji dio nogu. Ja imam aparat, i njega koristim za donji dio nogu do kljena, jednom sam probala i gornji i to je bolilo kao sami djavo user posted image , a poslije toga su pocele urastati, ma katastrofa ziva. E do sada sam koristila neki prah koji se umuti sa vodom, namaze, malo stoji i samo se spere i nema niti jedne dlake, ali toga mi je nestalo, a to sam dobila.
Zadnji put sam uzela u dm-u neki sprej, kao samo se naspreja, ostavi se da stoji 10-ak min i spere, ali na zalost nije mi otpala niti jedna dlaka user posted image .
Koliko su kreme efikasne user posted image

(odgovor članu A Iman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Egipatska depilacija
4.5.2009 11:04:47   
Gigana
jedina krema koja je meni efikasna je Veet.  Inače, ja redovno idem na depilaciju voskom i upravo depiliram gornji dio nogu i bikini, a donji dio nogu sama brijem brijačem, jer me užaaasno boli vosak na tom dijelu (baš sam naopaka).

Problem sa depilacijom voskom je urastanje dlačica, sa kojim često kuburim, pa ima li ko nekakav dobar savjet protiv urastanja, da ne otvaram posebnu temu.

Električne epilatore ne podnosim, to mi je prebolno, lakše mi je podnijeti vosak.  I vi sto idete na depilaciju, kod koga idete, s kim ste najviše zadovoljne?


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Egipatska depilacija
4.5.2009 11:50:29   
mišur
IZVORNA PORUKA: Gigana


Problem sa depilacijom voskom je urastanje dlačica, sa kojim često kuburim, pa ima li ko nekakav dobar savjet protiv urastanja, da ne otvaram posebnu temu.


Ja isto skidam dlačice voskom, i imam problem sa urastanjem..
Baš sinoć sam izvodila operaciju na bikini zoniuser posted image  Igle, pinceta, alkohol....user posted image
I mene zanima ima li neko rješenje za ovaj problem...
Puno bi mi pomoglo...user posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Egipatska depilacija
4.5.2009 13:08:30   
new mama
E ista sam vam sa tim urastanjem dlacica,kod mene se cak na bikini zoni pojavile tamne  flekice od ranica,ima li neko rjesenje za to,user posted image ,puno bi mi pomogle,jer ja vise ne znam sta da radim,user posted image user posted image user posted image a i ja gornji dio i bikini idem na depilaciju voskom,a donji dio  skidam aparaticem,

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Egipatska depilacija
4.5.2009 14:01:21   
Gigana
ja sam čula da je potrebno redovno raditi dobar piling i da će, navodno, stanje sa urastanjem biti puno bolje.  Međutim, sve sam probala i ništa, ne znam vise sta da stavljam, možda da uzmem palente ili šećera i da se sva natrljam, svaki dan, pa tako otvaram pore. user posted image user posted image user posted image

I kod mene znaju potamniti mjesta gdje je došlo do urastanja, ma užas jedan.user posted image


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Egipatska depilacija
4.5.2009 14:11:05   
Leva
Ono sto znam je da kozmeticari ne preporucuju samostalno cupkanje uraslih dlacica. Ja isto imam problema sa njima narocito na nogama. Moja kozmeticarka mi je preporucila da jedno vrijeme umjesto da depiliram epilatorom pokusam sa brijanjem. U mom slucaju nije ni to pomoglo user posted image
Kazu da dosta pomazu piling i kreme protiv urastanja dlacica, sve sam uredno nabavila samo pocesto iste zaboravljam upotrijebiti user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Egipatska depilacija
6.5.2009 9:41:19   
Gigana
IZVORNA PORUKA: Leva

Ono sto znam je da kozmeticari ne preporucuju samostalno cupkanje uraslih dlacica. Ja isto imam problema sa njima narocito na nogama. Moja kozmeticarka mi je preporucila da jedno vrijeme umjesto da depiliram epilatorom pokusam sa brijanjem. U mom slucaju nije ni to pomoglo user posted image
Kazu da dosta pomazu piling i kreme protiv urastanja dlacica, sve sam uredno nabavila samo pocesto iste zaboravljam upotrijebiti user posted image


koje kreme si nabavila ako nije tajna?


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Egipatska depilacija
6.5.2009 10:00:45   
new mama
Ja sam citala da je dobra Jomelop e da pomaze epitelizaciju i regeneraciju ozljednog tkiva i da se moze kupiti u apoteci,kosta oko 11 km,to je ustvari biljni losion i da se stavlja poslije depilacije,jel neko mozda koristiouser posted image user posted image user posted image ,ja kontam da kupim,pa da probamuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Egipatska depilacija
6.5.2009 10:10:49   
Gigana
ja sam Jomelop E koristila za strije i ranu od carskog.  On je super i za opekotine, a dobar je i za sunčanje.  Eto, nisam znala da može i za depilaciju.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Egipatska depilacija
6.5.2009 10:13:33   
new mama
Meni rekla jedna poznanica da je njoj pomogao,pa eto tako kontam da i ja kupim pa probamuser posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Egipatska depilacija
11.5.2009 21:31:04   
ena0002
Ja isprobala onu veet in-shower kremu i zadovoljna sam user posted image . Samo ja sam je namazala i nisam kvasila nista dok nisam htjela isprati. Stajala je namazana nekih 5 min. I sto je najbitnije dlake su spale user posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Egipatska depilacija
30.5.2009 21:48:13   
idana_85
E, tu depilaciju koristi moja zahovrlja...hocu reci zaova...probala sam i ja, ne boli koliko vozak, a to za tackice.pa bas i ne znam, meni ne ostanu,njoj ostanu, sad je li to do jacine dlake...al nanosi ga u smjeru rasta dlacica..probacu i obrnuto pa vam javim. Treba li kome recept?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Egipatska depilacija
30.5.2009 21:53:14   
Atarka
Idana, daj recept da i to probam. Godinama koristim elektricne epilatore, ali ovo mi ne izgleda lose.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Egipatska depilacija
30.5.2009 21:57:24   
mišur
Uh, ja danas bila na depilacijiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Tek mi je prošla meca, pa je pravo boljelo..
Kupila sam, po preporuci kozmetičarke, neki rol-on protiv urastanja dlačica...
Proizvodi ga Depileve i košta 10 KM...
Probaću ga, pa vam javim ako išta pomaže...

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Egipatska depilacija
31.5.2009 13:55:05   
idana_85
IZVORNA PORUKA: Atarka

Idana, daj recept da i to probam. Godinama koristim elektricne epilatore, ali ovo mi ne izgleda lose.


3 fildzana secera
1 fildzan vode
1 limuntos


ukuhas da bude gusto ko vosak i posluzis se
ova mjera moze biti zao ne kojima nisu puno dlakave noge,a kojima jesu...duplauser posted image


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Egipatska depilacija
1.6.2009 12:32:38   
aazra
IZVORNA PORUKA: Atarka

Idana, daj recept da i to probam. Godinama koristim elektricne epilatore, ali ovo mi ne izgleda lose.


Atarka pa zar nisi zadovoljna s epilacijom? ja sam uzela "braunov" i prezadovoljna sam . Naravno jedino je malo problem s urastanjem dlacica ali uz redovno koristenje pilinga i to se smanjilo. Ja sam uzela piling za tijelo u dm-u i ekstra je!
Mozda jeste malo ruzno kad se vide tackice od urastanja dlacica, ali i to je bolje nego jake crne dlake, koje su bile kod mene jer nikad se nisam depilirala voskom, vec obicnim brijacima.

A sto se tice jomelopa sto mi prije niste rekle ja sam ga koristila kad sam imala pljuskavice prije trudnoce i nisu mi ostali oziljci. a dobila sam ih u 29. godini i izgledala sam katastrofa, ljudi bjezali od mene na ulici, ali sve je proslo hvala bogu..
Mislim da imam citavo pakovanje ako mu nije istekao rokuser posted image

_____________________________








(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Egipatska depilacija
1.6.2009 14:48:25   
Atarka
Idana, hvala za recept. Probacu kad mi ponovo narastu dlake user posted image

Aazra, zadovoljna sam sa epilatorom. Imam isto Braunov, model je proslogodisnji Xpressive silkepil, i puno je bolji od Phillipsovog koji sam imala ranije. Medjutim s aparaticem mogu depilirati samo noge. Bikini zona i pazusi su ipak preosjetljivi, tj. ja ne mogu podnijeti taj bol. Cini mi se da bi egipatska depilacija mogla biti manje agresivna za ta podrucja.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Egipatska depilacija
3.6.2009 16:19:46   
Leva
Juce sam kupila hladni vosak sa medom Cupko i mislim da bi u osnovi mogao biti slican Idaninom receptu. Furaju se na prirodne preparate i kosta cini mi se 8.5 KM u Mercatoru.
Probat cu ga ovih dana pa vam javim jesam li zadovoljna user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Egipatska depilacija
3.6.2009 23:13:37   
zvjezdice
IZVORNA PORUKA: Gigana

ja sam Jomelop E koristila za strije i ranu od carskog.  On je super i za opekotine, a dobar je i za sunčanje.  Eto, nisam znala da može i za depilaciju.


Izvini ako sad indiskretna ,interesuje me na kojim si djelovima imala strije i jesu li ti nestale nakon upotrebe te kreme,jer ja imam strije u predjelu bokova i zanima me čime da ih odstranim

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Egipatska depilacija
24.6.2009 16:55:20   
Gigana
Strije sam imala i imam na stomaku i ne postoji nikakav preparat za njihovo uklanjanje osim hirurškog noža.

Dakle, mazala se od 4. mjeseca trudnoće, svaku noć pred spavanje i džaba, opet pukla na stomaku kad sam ušla u 8. mjesec.

Jomelop E mi se pokazao odličan za rez od carskog, jer mi je ožiljak sad skoro nevidljiv.  Kožu prekrivenu strijama mi je njegovao, ali strije su i dalje tu.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu zvjezdice)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Egipatska depilacija
24.6.2009 17:27:48   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Leva

Upravo sam cula za egipatsku depilaciju i interesuje me da li znate u kom kozmetickom salonu u Sa se moze napraviti, koliko kosta i da li se negdje kod nas moze kupiti secerna pasta?
Egipatska depilacija je slicna depilaciji voskom ali manje boli jer se smjesa nanosi u suprotnom smijeru od rasta dlacica a uklanja se u smijeru rasta i ne ostavlja crvene tackice. Koriste se secer, med i limun- nema "vjestackih" sastojaka.


user posted image

nanosi se dakle u suprotnom smijeru a trga se u smjeru rasta dlake

pa to je onda sasvim isto
a sto se tice meda i secera...ja licno nikad ne bih sa tim radila jer je med veliki alergen i nije ga dobro koristiti u tim tretmanima kada dolazi do povrede epidermisa
on se stavlja samo kada je epidermis(posljednji sloj koze)u dobrom stanju i to se i tada preporucuje da se mjesa sa nekim drugim sastojcima jer je agresivan

secer???
nikad cula iskrena da budem ali mislim da sasvim isto boli
jer razmisli
depilacija je proces cupanja dlake IZ KORENJA...kako se to desi je sasvim ne bitno
ona se cupa i to boli...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Egipatska depilacija
24.6.2009 20:10:52   
aazra
Mene nakon epilacije vise nimalo ne boli...user posted image

_____________________________








(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *