RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 12:39:06)

ma draga moja, stizem nekako, samo me strah sto ne znam polahko i uvijek sam takva bila, a poslije kukam sve me boli, ja ti najvise volim da sve sama uradim niko mi ne treba okrenem sve u kuci a nije mi to nimalo dobro, i sad se zaboravim da sam trudna u 8 mj, pa podjem pomjeriti kauc il nesto podignuti, neki dan sam deku istresala pa me poslije zabolio stomak sav se zgcio, tako da sam rekla od sad sve polahko pa sta se stigne uraditi [sm=smiley1.gif]




ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 12:40:44)

Sve isto kao i kod bureka s mljevenim ili junecim sjeckanim mesom [sm=smiley1.gif] pileca prsa se isjeckaju na sitnije kockice, doda se luk po zelji i zacini,
ja stavljam vegetu, malo soli, crvena paprika, origano, malo chilija, jufku razvucem na vecu povrsinu i zavijam sadrzaj...
ovako http://tortekolaci.com/wp-content/uploads/2014/09/Burek.jpg
bude bolji nego sa junecim mesom [sm=smiley1.gif]

a sta znam za to sto sam cula, zene u mahali svasta pricaju [sm=smiley36.gif] pa moram pola odvaditi od te njihove price




LieToMe RR -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 12:44:10)

Izvjestaj sa terena [sm=smiley36.gif]
Radovi lijepo napreduju, plafoni u pola stana gotovi,silikon akril lijepo stavljen gdje treba, ostava i hodnik predjeni bijelom i plafon u kupatilu, trenutno se kreci spavaca u ciklama boju pa onda ide latex u spavacoj jedan zid, hodnik i ostava...pa onda druga ruka
[sm=smiley1.gif]

Trenutno sam u fazi nemam sta raditi, nemam sta cistiti skloni se da ne smetas sa pupom [sm=smiley36.gif]

Danas bi trebao najveci dio posla zavrsen. Kasnije kad se sve zavrsi ide ciscenje i vracanje stvari. Sutra ostane kuhinja, trpezarija i dnevni boravak i moj famozni narandzasti zid ali tu nema posla ni blizu koliko danas.

Velika pusa i pozdrav sa radilista [sm=smiley1.gif]




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 13:03:22)

ja jedem svo meso al sve umjereno, mislim da sve treba da se unosi u organizam [sm=smiley1.gif]




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 13:06:12)


IZVORNA PORUKA: LieToMe

Izvjestaj sa terena [sm=smiley36.gif]
Radovi lijepo napreduju, plafoni u pola stana gotovi,silikon akril lijepo stavljen gdje treba, ostava i hodnik predjeni bijelom i plafon u kupatilu, trenutno se kreci spavaca u ciklama boju pa onda ide latex u spavacoj jedan zid, hodnik i ostava...pa onda druga ruka
[sm=smiley1.gif]

Trenutno sam u fazi nemam sta raditi, nemam sta cistiti skloni se da ne smetas sa pupom [sm=smiley36.gif]

Danas bi trebao najveci dio posla zavrsen. Kasnije kad se sve zavrsi ide ciscenje i vracanje stvari. Sutra ostane kuhinja, trpezarija i dnevni boravak i moj famozni narandzasti zid ali tu nema posla ni blizu koliko danas.

Velika pusa i pozdrav sa radilista [sm=smiley1.gif]

[sm=bravo.gif] super, cuvaj se drag da te propuh ne uhvati, ako otvarate prozore, a danas je i pohladno




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 13:09:48)


IZVORNA PORUKA: ziel

Sve isto kao i kod bureka s mljevenim ili junecim sjeckanim mesom [sm=smiley1.gif] pileca prsa se isjeckaju na sitnije kockice, doda se luk po zelji i zacini,
ja stavljam vegetu, malo soli, crvena paprika, origano, malo chilija, jufku razvucem na vecu povrsinu i zavijam sadrzaj...
ovako http://tortekolaci.com/wp-content/uploads/2014/09/Burek.jpg
bude bolji nego sa junecim mesom [sm=smiley1.gif]

a sta znam za to sto sam cula, zene u mahali svasta pricaju [sm=smiley36.gif] pa moram pola odvaditi od te njihove price

jela sam nedavno kod komsinice, al ona pravi og pecenih jufki, i bio je bas ukusan i dobar, al je mene poslije mucio valjda zbog luka, evo sad me nesto muci i krastavica,

dolazi sad sezona satarasa, ja mislim da ce kod mene bit sad svaki drugi dan sataras [sm=smiley36.gif]




maksi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 14:23:14)

Dan zene,

Mi juce bili kod muzevih svi se okupili bilo je fino,nisam nesto mogla da jedem sinoc u 9 stomak krci i pojedem plazme i mlijeka [sm=smiley36.gif]

Vidim uzivate,a i krecenja dobro napreduju samo tako. Mi cemo sa krecenjem jos sacekati

Danas evo lezim cjeli dan,nisam nizasta to mi se cesto desava u ovoj trudnoci




maksi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 14:26:19)

Mene isto muci luk u svemu u ovoj trudnoci,ali pomogne mi kisela voda ili donat.
Joj i ja obozavam sataras,jedva cekam da bude malo zreliji paradajz. A inace volim svo povrce takodje jedva cekam mladi grasak. Jesam postala poguzija [sm=smiley36.gif]
IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: ziel

Sve isto kao i kod bureka s mljevenim ili junecim sjeckanim mesom [sm=smiley1.gif] pileca prsa se isjeckaju na sitnije kockice, doda se luk po zelji i zacini,
ja stavljam vegetu, malo soli, crvena paprika, origano, malo chilija, jufku razvucem na vecu povrsinu i zavijam sadrzaj...
ovako http://tortekolaci.com/wp-content/uploads/2014/09/Burek.jpg
bude bolji nego sa junecim mesom [sm=smiley1.gif]

a sta znam za to sto sam cula, zene u mahali svasta pricaju [sm=smiley36.gif] pa moram pola odvaditi od te njihove price

jela sam nedavno kod komsinice, al ona pravi og pecenih jufki, i bio je bas ukusan i dobar, al je mene poslije mucio valjda zbog luka, evo sad me nesto muci i krastavica,

dolazi sad sezona satarasa, ja mislim da ce kod mene bit sad svaki drugi dan sataras [sm=smiley36.gif]





ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 15:18:03)

IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: ziel

Sve isto kao i kod bureka s mljevenim ili junecim sjeckanim mesom [sm=smiley1.gif] pileca prsa se isjeckaju na sitnije kockice, doda se luk po zelji i zacini,
ja stavljam vegetu, malo soli, crvena paprika, origano, malo chilija, jufku razvucem na vecu povrsinu i zavijam sadrzaj...
ovako http://tortekolaci.com/wp-content/uploads/2014/09/Burek.jpg
bude bolji nego sa junecim mesom [sm=smiley1.gif]

a sta znam za to sto sam cula, zene u mahali svasta pricaju [sm=smiley36.gif] pa moram pola odvaditi od te njihove price

jela sam nedavno kod komsinice, al ona pravi og pecenih jufki, i bio je bas ukusan i dobar, al je mene poslije mucio valjda zbog luka, evo sad me nesto muci i krastavica,

dolazi sad sezona satarasa, ja mislim da ce kod mene bit sad svaki drugi dan sataras [sm=smiley36.gif]


E bas tako draga, sataras kad zamirise uhh [sm=smiley36.gif]
meni ne skodi crveni luk ali skodi onaj praziluk...
vidi sta je ostalo od mog bureka

[img]http://s16.postimg.org/488elxvi9/11188279_1576510209294251_4039011368853491427_n.jpg[/img]

Muz bio gladan a i ja, pa je samo komad ostao [sm=smiley36.gif]




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 18:02:58)


IZVORNA PORUKA: ziel

IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: ziel

Sve isto kao i kod bureka s mljevenim ili junecim sjeckanim mesom [sm=smiley1.gif] pileca prsa se isjeckaju na sitnije kockice, doda se luk po zelji i zacini,
ja stavljam vegetu, malo soli, crvena paprika, origano, malo chilija, jufku razvucem na vecu povrsinu i zavijam sadrzaj...
ovako http://tortekolaci.com/wp-content/uploads/2014/09/Burek.jpg
bude bolji nego sa junecim mesom [sm=smiley1.gif]

a sta znam za to sto sam cula, zene u mahali svasta pricaju [sm=smiley36.gif] pa moram pola odvaditi od te njihove price

jela sam nedavno kod komsinice, al ona pravi og pecenih jufki, i bio je bas ukusan i dobar, al je mene poslije mucio valjda zbog luka, evo sad me nesto muci i krastavica,

dolazi sad sezona satarasa, ja mislim da ce kod mene bit sad svaki drugi dan sataras [sm=smiley36.gif]


E bas tako draga, sataras kad zamirise uhh [sm=smiley36.gif]
meni ne skodi crveni luk ali skodi onaj praziluk...
vidi sta je ostalo od mog bureka

[img]http://s16.postimg.org/488elxvi9/11188279_1576510209294251_4039011368853491427_n.jpg[/img]

Muz bio gladan a i ja, pa je samo komad ostao [sm=smiley36.gif]

Dobro ti izgleda ovaj burek...mljac..mogla bih probati. Ne bude suh? Kontam zbog fileta?




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 18:06:52)

I ja se naradih danas. umorila sam se [sm=smiley36.gif]. Izmedju ostalog, sortirala stvari od male, ma to je velika crna vreca od smeca puna. Haos. Bas puno. Pa cu to kod svekrve odnijeti kad budemo isli. sve mislim dr pgrijesila spol, pa cekam potvrdu na slj kontroli [sm=smiley36.gif]. Ako ostane decko da se rijesim ovih stvari, pa kupiti sve nanovo [sm=smiley1.gif].




mala curica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 18:09:57)

Dan trudnjace....
Ja prebrisala i slozila krevetac,jos samo da ga mm sastavi.
Ja kontala prvo spavacu da okrecim i da napravim novi razmjestaj,pa tek da sklapamo krevetac,a mm navalio da ga sklopi pa cemo ostalo.Nigdje veze,ali to je muska logika i neka ga [sm=jezicek.gif]
Vjerujem da ne moze izdrzati da se okreci,zeli da ga sto prije vidi sklopljenog u nasoj sobi [sm=smiley1.gif]
One latice su bas super,u njih cu odmah pelene i Pampers da slozim da mi ne smetaju ponormaru.
Ostalo mi jos da operem posteljinu za bebicu,ali to cu mozda sl sedmice iako ima jos vremena.
Pa onda polahko da operem stvarcice i da popeglam.
Danas nisam nista pravila za veceru,tako mi je lose bilo.Nezz sta se desava,uhvati me gusenje i ne mogu da disem,samo dahcem kao cuko.
Jutros usla u kuhinju i dok sam pil file napravila kad se ne onesvijesti,automavki nisam vise bila gladna.Jeli moguce da mi pocinju mirisi smetati plus malo sto se zamorim pa me aritmija i gusenje puca[sm=zmeden.gif]




*pcelica* -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 18:30:42)

Dobar dan. Sretno s radovima svima koji su krenuli s krecenjem i velikim radovima. Ja kontam da to ostavim za sljedeci mjesec . Mrsko mi se nakaniti [sm=smiley36.gif]Juce smo malo hodali po Mostaru Jablanici i Konjicu. Super nam je bilo. Djeca se umorila, zaspale ko koke ali su zato jutros u sedam bile na nogama




ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 18:50:21)

Nije suh jer se malo zalije na kraju :-) ja preferiram staru bosansku kuhinju mada cesto i experimentisem ;-)




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 18:55:14)


IZVORNA PORUKA: ziel

Nije suh jer se malo zalije na kraju :-) ja preferiram staru bosansku kuhinju mada cesto i experimentisem ;-)

e, super. Hvala.
volim i ja eksperimentisati mada u zadnje vrijeme gledam da sto prije napravim rucak. Nesto sto ne oduzima previse vremena




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 18:57:12)


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Dobar dan. Sretno s radovima svima koji su krenuli s krecenjem i velikim radovima. Ja kontam da to ostavim za sljedeci mjesec . Mrsko mi se nakaniti [sm=smiley36.gif]Juce smo malo hodali po Mostaru Jablanici i Konjicu. Super nam je bilo. Djeca se umorila, zaspale ko koke ali su zato jutros u sedam bile na nogama

e ovo mi nije jasno. Premore se i opet rano ustanu [sm=zmeden.gif]. Moja je jucer bila cijeli dan napolju i tek je u 11 zaspala sinoc, i naravno probudila se u pola 8. duze mi spava kad ranije legne




M.A.M. -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 19:49:10)

Sta ima loptice,vidim danas neke odmaraju,a kod nekih se radi punom parom,LTM zavidim ti,ti ces uzivati dok ja budem rintala [sm=smiley36.gif]
Moje zenice ja sam juce jela sto bi se reklo ko konj,sta god su mi ponudili nisam odbila,zato sam popila i litar kisele vode,al beba se radovala rostilju osjetila sam bas [sm=smiley36.gif]
Eto uzivajte mi i sutra,i odmarajte sto vise




*pcelica* -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 19:55:57)


IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Dobar dan. Sretno s radovima svima koji su krenuli s krecenjem i velikim radovima. Ja kontam da to ostavim za sljedeci mjesec . Mrsko mi se nakaniti [sm=smiley36.gif]Juce smo malo hodali po Mostaru Jablanici i Konjicu. Super nam je bilo. Djeca se umorila, zaspale ko koke ali su zato jutros u sedam bile na nogama

e ovo mi nije jasno. Premore se i opet rano ustanu [sm=zmeden.gif]. Moja je jucer bila cijeli dan napolju i tek je u 11 zaspala sinoc, i naravno probudila se u pola 8. duze mi spava kad ranije legne




Ni meni nije jasno [sm=smiley36.gif]Doduse mladja nikad nije bila spavalica. Cak i kao beba ako dnevno sastavi sat vremena ja sam sva sretna. Uvece dobaci nekako do devet sati i zaspi ali zato ujutro prva zraka sunca i ona je na nogama [sm=smiley36.gif]




LieToMe RR -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (3.5.2015 6:27:57)

Juuutrrrooooo [sm=smiley1.gif]
Ja poranila...beba skace, nisam mogla da se namjestim nikako, mada sam se sinoc komirala prije 11 pa mi je ovo mjera.

Trudnice drage ja sam vam se juce naradila malo je reci.
Zavrsili smo sve sto smo planirali. Okrecili spavacu, ostavu, hodnik i kupatilo. Uspjela sam sa dragim zajednickim snagama da sve iz ostave i bracnog kreveta (a to je kamara stvari) vratim na svoje mjesto. Vise od pola americkog plakara sam ispraznila, prebrisala sve i vratila. Cak sam i kuatilo vise od pola prebrisala a odove necu dok danas sve ne zavrsimo pa usisemo i izpoliram sve lijepo.
Ovaj latex je savrsen...da savrseniji nije mogao biti. Al izgleda da smo se mi malo zeznuli pa smo uzeli toga vise hahahaha[sm=smiley36.gif] okrecicemo i sto smo planirali i sto nismo.
Boja u spavacoj je isala malo intezivnija nego prosli put al ja volim te intezivne a i muz je odusevljen. Jedva cekamo da vidimo kako ce ispasti narandzasta.
Uspjela sam cak i da pustim dvije masine plisanih igracaka tako da je i to skoro suho [sm=smiley1.gif] i vrijeme nas je evo posluzilo, kao savrseno.

Malena je uzivala sa bakom, igraju se, bile su vani...salju slike na viber [sm=smiley1.gif]
Ja odoh laganini da rasremim ovo sto je ostalo u dnevnom boravku, trpezariji i kuhinji za skloniti, da popijem nesicu i da zavrsim onaj americki plakar u spavacoj [sm=smiley1.gif]

Javim vam se nekad u toku radova da vas obavjestim kako ide. Hvala vam na podrsci i sto dijelite sa mnom ove sitne radosti u kojima jako uzivam.
Beba i ja vas puno ljubimo i grlimo, narocito one koje su u radovima kao i mi [sm=smiley27.gif]
[sm=smiley31.gif]




memsi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (3.5.2015 7:23:43)

Jutrica i od mene,
Ja se vec nadigla uveliko,potkuhala lokume za dorucak,masinu ukljucila.LTM i kod nas sve planski Bogu hvala ide.u djecijoj sobi zavrseni bjeli zidovi pa danas nastavljamo sa ljubicastim tonovima.Ja uvijek nadodem na nekakve fix ideje kad je krecenje u pitanju pa tako i ovaj put.Plakar gotov,sve plisane igracke oprane i osusene.Sve trudilice koje nisu u radovima neka se lijepo i danas provedu,a nama ostalima zelim da se ne umaramo i da nam ide sve po planu i programu.




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (3.5.2015 8:58:28)

jutro trudnice drage, ma ovo je najvrijednija grupa trudnica [sm=bravo.gif] sve masAllah aktivne i vrijedne [sm=jezicek.gif]

i ja samo da vam mahnem i odoh kod svojih roditelja, tako da se cujemo veceras




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (3.5.2015 9:01:16)


IZVORNA PORUKA: LieToMe

Juuutrrrooooo [sm=smiley1.gif]
Ja poranila...beba skace, nisam mogla da se namjestim nikako, mada sam se sinoc komirala prije 11 pa mi je ovo mjera.

Trudnice drage ja sam vam se juce naradila malo je reci.
Zavrsili smo sve sto smo planirali. Okrecili spavacu, ostavu, hodnik i kupatilo. Uspjela sam sa dragim zajednickim snagama da sve iz ostave i bracnog kreveta (a to je kamara stvari) vratim na svoje mjesto. Vise od pola americkog plakara sam ispraznila, prebrisala sve i vratila. Cak sam i kuatilo vise od pola prebrisala a odove necu dok danas sve ne zavrsimo pa usisemo i izpoliram sve lijepo.
Ovaj latex je savrsen...da savrseniji nije mogao biti. Al izgleda da smo se mi malo zeznuli pa smo uzeli toga vise hahahaha[sm=smiley36.gif] okrecicemo i sto smo planirali i sto nismo.
Boja u spavacoj je isala malo intezivnija nego prosli put al ja volim te intezivne a i muz je odusevljen. Jedva cekamo da vidimo kako ce ispasti narandzasta.
Uspjela sam cak i da pustim dvije masine plisanih igracaka tako da je i to skoro suho [sm=smiley1.gif] i vrijeme nas je evo posluzilo, kao savrseno.

Malena je uzivala sa bakom, igraju se, bile su vani...salju slike na viber [sm=smiley1.gif]
Ja odoh laganini da rasremim ovo sto je ostalo u dnevnom boravku, trpezariji i kuhinji za skloniti, da popijem nesicu i da zavrsim onaj americki plakar u spavacoj [sm=smiley1.gif]

Javim vam se nekad u toku radova da vas obavjestim kako ide. Hvala vam na podrsci i sto dijelite sa mnom ove sitne radosti u kojima jako uzivam.
Beba i ja vas puno ljubimo i grlimo, narocito one koje su u radovima kao i mi [sm=smiley27.gif]
[sm=smiley31.gif]

[sm=bravo.gif] na detaljnom izvjestaju, mogla bih raditi i za neku tv kucu kao reporter sa terena [sm=smiley36.gif]

drago mi je sto sve ide po planu, ma sve je stvar dobre organizacije i dobre volje za radom, da aBd danas privedes kraju projekat krecenja i ciscenja, [sm=smiley1.gif]

i ti od naj imas veliku podrsku [sm=smiley31.gif][sm=smiley32.gif][sm=smiley32.gif]




ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (3.5.2015 9:09:46)

Da se i ja prijavim :-) danas cu neko cvijece da prisadim u saksije na terasu, ne bi trebalo biti vise mraza da ih unisti... Uzivajte u danasnjem suncu




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (3.5.2015 9:26:32)

Jutro, i kod mene radno. Radi se u dvoristu, a ja pravim kafu i dorucak. Napravila sam i neki kolac da se pocaste. Nadjoh na rr recept "medeno srce". on mi bio najbrzi, sve ostalo bi trajalo i ne bi se moglo jesti prije veceras. Al mislim da je fula :(. Djeluje suho. Javim utiske.
ustala sam sa glavoboljom i tupim bolom u desnom uhu. Mislim da ne smijem.nista popiti [sm=zmeden.gif]




Carobno jutro -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (3.5.2015 11:04:31)



Jutro...
Ja jutros jedva ustadoh..sve me boli ziga. Majko moja[sm=jezicek.gif] Danas sam usla u 20. sedmicu. Tacno sam na pola[sm=bravo.gif] pa ja ko slavim a kad skontam da imam jos ovoliko[sm=jezicek.gif] ucrnjacim se odmah.

LTM, zeno draga sta ti sve uradi..[sm=bravo.gif] najbitnije je da si zadovoljna sa bojama...a evo i mi se mislim da ta latex stavimo na par mjesta. mm nije znao za to p ce ici da vidi sta i kako[sm=smiley36.gif]...e reko bolan bolan, ja ti govoirm sta ima, sta nema[sm=jezicek.gif] sram te bilo[sm=smiley36.gif]

ninuskhka, koliko znam ne smijes nista popiti osim paracetamola[sm=zmeden.gif] ubise nas ovi bolove...[sm=smiley36.gif]..

ziel, ja sam posadila jos prosle sedmice na balkonu divno cvijece, eno ga vec i procvjetalo [sm=bravo.gif]

ostalim,[sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>