Mutna plodova voda. Pomoc :O (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


silverwolf -> Mutna plodova voda. Pomoc :O (2.5.2015 23:46:33)

Danas sam radila 4D i doktorica mi je rekla da imam dosta zamucenu plodnu vodu i da se javim svojoj doktorici radi daljih pretraga. 19 sam sedmica. Nigdje nisam mogla naci nista o ovome,zna li ko sta? Ne znam kako cu izdrzati do utorka [sm=smiley13.gif]




rose -> RE: Mutna plodova voda. Pomoc :O (3.5.2015 13:57:39)

meni je nejasno kako ona preko UZ vidi da je voda zamucena? koliko znam to se tek amnioskopijom moze utvrditi..ko zna sta je ona vidjela a ti svakako svojoj dr ili po drugo misljenje.




Bella.88 -> RE: Mutna plodova voda. Pomoc :O (3.5.2015 18:52:06)

ja sam čula da se govori o mutnoj vodi u kasnoj trudnoći
ja bih što prije otišla doktoru
sretno,nadam se da će sve biti ok[sm=smiley1.gif]




Mirkica -> RE: Mutna plodova voda. Pomoc :O (3.5.2015 19:23:53)

ne znam ako ikako imas mogucnost da odes doktoru u bolnicu bilo gdje , kakav utorak . SRETNOO




Finepex -> RE: Mutna plodova voda. Pomoc :O (4.5.2015 18:47:06)


IZVORNA PORUKA: silverwolf

Danas sam radila 4D i doktorica mi je rekla da imam dosta zamucenu plodnu vodu i da se javim svojoj doktorici radi daljih pretraga. 19 sam sedmica. Nigdje nisam mogla naci nista o ovome,zna li ko sta? Ne znam kako cu izdrzati do utorka [sm=smiley13.gif]

Sto bi cekala do sutra ako te u subotu gledala[sm=zmeden.gif]




silverwolf -> RE: Mutna plodova voda. Pomoc :O (6.5.2015 16:53:11)

Plodova voda je gusta, a ne mutna. Pogresno mi rekla doktorica. Dobila sam eritromicin u slucaju da je infekcija, pa valjda bude sve ok [sm=duda.gif]




amelaaaa -> RE: Mutna plodova voda. Pomoc :O (10.6.2015 22:38:05)

Tek sad vidim ovu temu, ali da odgovorim, mozda te utjesi. :) I meni su na 4D UZ rekli da mi je plodna voda gušća i nastala je opšta panika. Prva pretpostavka dr. bila je da se radi o infekciji, pa sam radila klasične briseve (vaginalni i cervikalni) - pretpostavljam da si i ti. S obzirom da su bili sterilni, radila sam briseve na urea i mikoplazmu (koje mogu da prodru u plodovu vodu, i stvore taj "mulj"), ali i oni su bili sterilni. Na kraju mi je dr.rekla da se opustim, da se moze desiti da pukne kapilar ili sl.(nemam pojma, toliko sam bila zabrinuta da ne znam ni da li sam dobro shvatila) pa da se na UZ pokaže kao "mulj", odnosno gušća plodova voda, ili je plodna voda jednostavno takva. Brinula sam se kao luda par dana, a onda sam se opustila i evo nas sad u 35.sedmici. Odbrojavamo do [sm=duda.gif] [sm=smiley36.gif]
Inače, sad na UZ mogu da vide masu tih stvari koje prije nisu mogli i koje su realno jos uvijek nepoznanica. Npr.upravo gusta plodova voda - na internetu ima masa članaka, radova, tema na forumu vezanih za manjak ili višak plodove vode, ali gustina je još uvijek siva zona.




Stranica: [1]