Vakumske vreće za garderobu (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


Blue rose RR -> Vakumske vreće za garderobu (12.4.2009 21:23:25)

Imam namjeru uzeti ove vakumske vreće za odjeću, jer mi ide na živac prelagati stalno garderobu, a pogotovo zimsku.
I evo sada moram debele zimske stvari da preložim, i nađem im mjesto, ali mi treba masa prostora za njih.
Zanima me je li ko naručivao iz onog TopShop-a ove vreće, na njihovoj web-stranici, kažu da za 7 vreća platiš 69,00 KM- ima li iskustvo sa istim, i impresije? 




Okarica -> RE: Vakumske vreće za garderobu (12.4.2009 21:28:02)

Nisam probala, tako da ti ne mogu reći ništa, ali meni djeluju ok. Ja uvijek kuburim sa tom garderobom. Danas sam mami odnijela pune dvije vreće zimskih stvari. Hvala Bogu pa ona ima dosta prostora, ja se gušim.




Blue rose RR -> RE: Vakumske vreće za garderobu (12.4.2009 21:36:34)

Ma odnijela bih i ja, ali me sramota, ionako kod nje ima cijeli kontingent mojih stvari, knjiga, odora :), čeka osposobljavanje radne sobe.




mama_debeljuca -> RE: Vakumske vreće za garderobu (12.4.2009 21:44:34)

Ja ih nisam probala, a imala sam ih namjeru naručit. Međutim iskustva nekih žena nisu baš pozitivna. Kažu da se garderoba stašno izgužva, neke stvari se i ne mogu popravit. A što se tiče prostora i oštećenja od vlage i buba, kažu da su ekstra. Tako da sam ja odustala od njih. Možda neko ima pozitivnija iskustva.




almai -> RE: Vakumske vreće za garderobu (12.4.2009 21:49:02)

IZVORNA PORUKA: Okarica

Nisam probala, tako da ti ne mogu reći ništa, ali meni djeluju ok. Ja uvijek kuburim sa tom garderobom. Danas sam mami odnijela pune dvije vreće zimskih stvari. Hvala Bogu pa ona ima dosta prostora, ja se gušim.


isto ovako,samo sto sam ih ja sve danas potrpala u auto
pa cu ih sutra 'podkradom' kad odem kod mame ubaciti
u sobu gdje se i ostala moja hantraga nalazi
jer i mene je vise sramota sta jos sve dovlacim[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley9.gif[/image]




Crvena -> RE: Vakumske vreće za garderobu (12.4.2009 22:01:50)

Ja imam vakumske vrece kupila u OBI-ju. U njima su mi zimske jakne [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Sada mogu obnoviti garderobu, imam vise prostora u ormaru[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Atarka -> RE: Vakumske vreće za garderobu (13.4.2009 9:26:13)

I ja sam jucer pospremala plakar i kupila sam isto u OBI-ju vakumske vrece. Imas ih u vise dimenzija i nisu skupe. Npr.u najvecu sam stavila zimski jorgan i debelu deku i sad sve fino stane pod krevet, zasticeno od prasine.




Hurma -> RE: Vakumske vreće za garderobu (13.4.2009 9:35:55)

jest i ja sam i dok prvi put ispušeš i ponovo napušeš popucaju... na coskovima... i pocne ulaziti zrak i ja sve u kantu... :(
(isto uzela u OBI-u)




Nedi -> RE: Vakumske vreće za garderobu (13.4.2009 9:38:36)

MI smo kupili space bag ( mislim da se ovako pise) sa reklame, ne one najvece nego 3 manje i zadovoljna sam jer stvarno ustede mnogo prostora, npr djecija gardarobica koja se brzo preraste ostane zasticena od prasine i bubica i zauzima duplo manje prostora, cak smo jednu nosili i na more prosle godine, u jednu torbu stale sve potrebstine moje i mm i peskiri(koji zauzimaju najvise prostora) i pelene. Vreca na dno a ostatak preko, super. Posto smo rasputili djeciju robicu sad u njima stoje sezonske stvari.
Ja sam zadovoljna, jedina mana im je sto poguzvaju stvari kad ih stisnu ali meni to ne smeta, svakako ih perem ponovo prije upotrebe i lakse mi je oprati ih kad za njih dodje vrijeme nego preturati sa mjesta na mjesto cijelu godinu.




Blue rose RR -> RE: Vakumske vreće za garderobu (13.4.2009 9:47:13)

A te vreće u OBI-ju, kupuju se na komad ili ima određen broj koji se mora kupiti, i kolika je cijena istih?




Nedi -> RE: Vakumske vreće za garderobu (13.4.2009 9:55:46)

Ja koliko znam, imaju dva paketica vreca- jedan =3 large+2 manje i drugi= 2 exstra large + jos nesto, mi smo prvo uzeli ove large da probamo jer mi je bilo bezveze platiti oko 80 km za "macka u vreci" i nismo ni uzimali veće jer su ove bile dovoljne za pocetak.




andji -> RE: Vakumske vreće za garderobu (13.4.2009 10:09:27)

Nemam problema sa tim,vučemo sve što je viška dole u selo u kuću.Ali imam savjet za vas,moja komšinica je kupovala neke plastične velike kutije u Fisu,i stavljala ih gore na plakar/regal,lijepo ih složila.Imaju manje,veće...u bojama.Kaže da je extra stvar,pa eto pogledajte(i dosta su jeftinije od tih vakumskih vreća)...a naravno mogu i ispod kreveta.Ma gdje hoćeš,već!




Blue rose RR -> RE: Vakumske vreće za garderobu (13.4.2009 11:04:48)

Hvala na preporukama, ali meni trebaju te vreće, upravo zbog uštede prostora. Spavaća soba mi je u potkrovlju, tako da nemam prostora "iznad ormara", pošto smo napravili ugradbene plakare "od-do".




Crvena -> RE: Vakumske vreće za garderobu (13.4.2009 15:08:17)

U OBI-ju se kupuju na komad velika je  80X100 cm, a manja 60x40 (mislim). Ja sam kupovala ove velike cijena na komad je oko 11 KM[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Atarka -> RE: Vakumske vreće za garderobu (14.4.2009 13:47:35)

Samo da napomenem za kese u OBI-ju: manje kese nemaju mehanizam za izvlacenje zraka pomocu usisavaca, vec se mora rucno 'ispuhati', sto mi je bilo malo bez-veze, jer na pakovanju pise vakum kese[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Da se ne iznenadite. U pakovanju su dvije.




Golubica -> RE: Vakumske vreće za garderobu (14.4.2009 13:53:27)


IZVORNA PORUKA: andji

Nemam problema sa tim,vučemo sve što je viška dole u selo u kuću.Ali imam savjet za vas,moja komšinica je kupovala neke plastične velike kutije u Fisu,i stavljala ih gore na plakar/regal,lijepo ih složila.Imaju manje,veće...u bojama.Kaže da je extra stvar,pa eto pogledajte(i dosta su jeftinije od tih vakumskih vreća)...a naravno mogu i ispod kreveta.Ma gdje hoćeš,već!




Ja sam kupovala te kutije, extra su mi. Stane fino odjece u njih, a lahko se odrzavaju, plasticne. Ja uzela dvije boje,, i super mi se uklapa u sobu, a poredane su na plakaru u spavacoj sobi.
A sto se tice vreca, i njih sam isprobala, ali nisam zadovoljna, brzo su se poderale.




Atarka -> RE: Vakumske vreće za garderobu (14.4.2009 13:58:57)

Nisu losa alternativa te kutije. Neki dan sam gledala neke u Merkuru, ali mi dimenzije nisu odgovarale. Moracu pogledati u FIS-u kad bude usput. Ne znam bas koliko ustede prostora, ali ako nista izgleda urednije kad se plakar otvori.




camm -> RE: Vakumske vreće za garderobu (15.4.2009 0:39:26)

Neki dan sam gledala u njih u konzumu ih ima,robot,mars 97.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
 




mamma mumi -> RE: Vakumske vreće za garderobu (21.6.2009 0:40:45)

Ja imam space beg i nisam zadovoljna. Jeste da moze dosta stati, ali mehanizam na rajfeslus i vakum neide bas kako treba. Jedna mi se ispuhala, a to sto iguzva i nije neki problem,ali su loseg kvaliteta i brzo puknu, a skupe 70 km 7 vreca, stim da mala nije na vakum.Dobre su 1-2x,i onda kraj. Moj savjet neuzimati




emma.L -> RE: Vakumske vreće za garderobu (22.7.2009 13:42:32)

Vakum vreće sam uzela u OBI-ju i ja sam pravo zadovoljna. Čini mi se da je 80x80cm, u jednu sam stavila trudničku garderobu i svu odjeću za novorođenče osim pelena + banana jastuk za dojenje, i sve spljoštila u palačinku. Ne znam šta će biti dalje, ali evo već mjesec dana tako stoji u ormaru i nije se napuhalo. Moram napomenuti da je muž usisavao zrak, a ja skakala po vreći da bolje stanjimo [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] i izdržala je.




Hurma -> RE: Vakumske vreće za garderobu (22.7.2009 13:54:47)


IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Ja imam space beg i nisam zadovoljna. Jeste da moze dosta stati, ali mehanizam na rajfeslus i vakum neide bas kako treba. Jedna mi se ispuhala, a to sto iguzva i nije neki problem,ali su loseg kvaliteta i brzo puknu, a skupe 70 km 7 vreca, stim da mala nije na vakum.Dobre su 1-2x,i onda kraj. Moj savjet neuzimati


isto mi se desilo... ok je kad se jednom ispuse i ostavi tako godinama ali ako se cesce uzima i otvara kruta plastika i popuca i naravno ulazi zrak i na kraju nista...
ja uzela u OBI-u i bas se pitala je li isto nekvalitetan najlon iz topshop-a, kad eto jeste.... bas mi zao :(




Alannah -> RE: Vakumske vreće za garderobu (16.5.2012 17:57:15)

Planirala sam kupiti vrece zbog manjka prostora u stanu,pa me zanima je li ih ko skoro kupovao. Da li space bag ili neke druge jeftinije?




Nunny -> RE: Vakumske vreće za garderobu (16.5.2012 18:00:00)

meni je to super ja sam kupovala space bag extra su... zadnji put u marsu kupim 2 kom pravo jeftine 3-4KM i nisam nesto zadovoljna...al vidjela sam da u konzumu ima mozda su te bolje




Alannah -> RE: Vakumske vreće za garderobu (16.5.2012 18:19:22)

Hvala,pogledacu u Konzumu,Marsa nema u mojoj blizini.Ako ne bude,kupujem space bag.




reallove -> RE: Vakumske vreće za garderobu (16.5.2012 18:23:05)

Ja kupila ove vrece u samoposluzi Roma u Zenici,kupila 3 onako da probam i super su,stalo mi je puno Ameenove odjecice koja mu je mala.Popakovala sve,slozila ih u ormar,milina[sm=smiley1.gif]..Cijena im je bila 3,90[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>