Spontani - kvalitet sperme (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


logsica -> Spontani - kvalitet sperme (25.6.2015 16:07:02)

Pozdrav ženice moje!
Ja sam imala dva missed ab. Uradila sam mnoge nalaze do sada (da ih ne nabrajam, jer ih ima bas mnogo) i svi su uredu. Suprug je radio spermiogram i ustanovljeno je da su mu dečki lošeg kvaliteta i slabe pokretljivosti. Mene zanima da li je moguće da je upravo loš kvalitet sperme doveo do mojih spontanih?




logsica -> RE: Spontani - kvalitet sperme (25.6.2015 20:16:02)

Zar niko nema mišljenje o mom problemu? [sm=smiley19.gif]
Molim Vas napišite nešto.




tatica29 -> RE: Spontani - kvalitet sperme (26.6.2015 22:38:13)

ima i do sperme jel gusta ili rijetka




kocka -> RE: Spontani - kvalitet sperme (26.6.2015 23:55:55)

evo sta sam nasla

Hromozomalna aneuploidija (nerazdvajanje hromozoma) nalazi se u 60% spontanih pobačaja u prvom trimestru trudnoće. U pobačenom materijalu najčešće nađena abnormalnost je hromozomalna trizomija. U 3-6% parova sa PSP najčešći uzrok je hromozomalna translokacija (specijalna kategorija je Robertsonova mirna hromozomopatija), mozaicizam i inverzija. Neki od hromozomalnih poremećaja vezani su za godine majke (trizomija 21. hromozoma - Downov sindrom), a i godine oca preko 50 takođe mogu biti udružene sa većom učestalošću hromozomalno abnormalne sperme.

znaci da moze uticati..

znam da su meni rekli nakon vanmatericne, kad sam pitala za uzrok, izmedju ostalog je i bilo to nesto u vezi sa spermom, tako da je valjda moguce..





logsica -> RE: Spontani - kvalitet sperme (27.6.2015 9:24:35)


IZVORNA PORUKA: kocka

evo sta sam nasla

Hromozomalna aneuploidija (nerazdvajanje hromozoma) nalazi se u 60% spontanih pobačaja u prvom trimestru trudnoće. U pobačenom materijalu najčešće nađena abnormalnost je hromozomalna trizomija. U 3-6% parova sa PSP najčešći uzrok je hromozomalna translokacija (specijalna kategorija je Robertsonova mirna hromozomopatija), mozaicizam i inverzija. Neki od hromozomalnih poremećaja vezani su za godine majke (trizomija 21. hromozoma - Downov sindrom), a i godine oca preko 50 takođe mogu biti udružene sa većom učestalošću hromozomalno abnormalne sperme.

znaci da moze uticati..

znam da su meni rekli nakon vanmatericne, kad sam pitala za uzrok, izmedju ostalog je i bilo to nesto u vezi sa spermom, tako da je valjda moguce..




Hvala Kocka! Trazila sam i ja objasnjenja na internetu, ali na ovo nisam naletila. Sada moramo popraviti kvalitet i morfologiju i idemo u nove pokusaje. [sm=bravo.gif]

Da li mozda neko zna sta je najbolje, iz licnog iskustva, za pokretljivost i kvalitet sperme?




kocka -> RE: Spontani - kvalitet sperme (27.6.2015 10:38:07)

E znam ja [sm=smiley36.gif]

Isprobano i prilicno funkcionise. Napravi se miks od sjemenki, suvog voca i meda i jede se svaki dan po supena kasika ujutru i uvece.. mada je lijepo pa moze i vise ako mu se jede.. [sm=smiley1.gif]


Uzeti po 100 grama oraha, badema, kikirikija (neslanog), lješnika, kokosa, susama, oguljenih sjemenki bundeve, oguljenih sjemenki suncokreta (neslanih. sirovih), suvog grozđa, suvih smokava, suvih šljiva i suvih kajsija, sve nasjeckati vrlo sitno i dobro promiješati sa 1 kg prirodnog meda.
Sve sjemenke treba da su sirove i neslane, imas u zdravim hranama, ponegdje i u marketima.




logsica -> RE: Spontani - kvalitet sperme (7.7.2015 9:34:23)


IZVORNA PORUKA: kocka

E znam ja [sm=smiley36.gif]

Isprobano i prilicno funkcionise. Napravi se miks od sjemenki, suvog voca i meda i jede se svaki dan po supena kasika ujutru i uvece.. mada je lijepo pa moze i vise ako mu se jede.. [sm=smiley1.gif]


Uzeti po 100 grama oraha, badema, kikirikija (neslanog), lješnika, kokosa, susama, oguljenih sjemenki bundeve, oguljenih sjemenki suncokreta (neslanih. sirovih), suvog grozđa, suvih smokava, suvih šljiva i suvih kajsija, sve nasjeckati vrlo sitno i dobro promiješati sa 1 kg prirodnog meda.
Sve sjemenke treba da su sirove i neslane, imas u zdravim hranama, ponegdje i u marketima.



Hvala Kocka! [sm=bravo.gif]
Napravili smo ovo za vikend. Od jedne tegle meda, smo sa ovim sastojcima dobili tri tegle. [sm=smiley1.gif] Ukusno jeste, ali malo prejako, tako da se i ne moze bas mnogo pojesti. I suprug i ja jedemo po dvije kasike dnevno (ujutro i navece). Ne moze biti viska. [sm=smiley1.gif]
Kada pojedemo ovo sve napravit'cemo jos jednom i onda cemo uraditi ponovo nalaz krvi i spermiogram.
Koliko dugo je Vaš suprug ovo koristio i kako mu se odrazilo na dečke? [sm=smiley1.gif]




kocka -> RE: Spontani - kvalitet sperme (7.7.2015 10:19:55)

mislim da je jeo negdje oko 3 mjeseca i nalaz ze znacajno popravio.. a i imamo 2 djece.. [sm=smiley36.gif]




logsica -> RE: Spontani - kvalitet sperme (7.7.2015 10:31:35)


IZVORNA PORUKA: kocka

mislim da je jeo negdje oko 3 mjeseca i nalaz ze znacajno popravio.. a i imamo 2 djece.. [sm=smiley36.gif]


Djeca su stigla poslije terapije?! [sm=bravo.gif]
I mi cemo onda tako. Moze samo pomoci, a ne odmoci. [sm=smiley1.gif]
Javim ti kakva je situacija nakon tri mjeseca.
[sm=smiley31.gif]




kocka -> RE: Spontani - kvalitet sperme (7.7.2015 15:17:56)

ma mi smo svasta nesto radili da dodjemo do djece.. izmedju ostalog i ovo, ali bitno je da se spermogram fino popravio.. kod nas se poklopilo vise faktora neplodnosti, izmedju ostalog i moja insulinska rezistencija i pco i svasta nesto.. a ovo ti ne moze svakako odmoci.. e da, on je prestao da pusi negdje tada, mislim da je i to prilicno doprinijelo poboljsanju.. a ti svakako javi, srecno [sm=smiley1.gif]




logsica -> RE: Spontani - kvalitet sperme (7.7.2015 15:26:51)


IZVORNA PORUKA: kocka

ma mi smo svasta nesto radili da dodjemo do djece.. izmedju ostalog i ovo, ali bitno je da se spermogram fino popravio.. kod nas se poklopilo vise faktora neplodnosti, izmedju ostalog i moja insulinska rezistencija i pco i svasta nesto.. a ovo ti ne moze svakako odmoci.. e da, on je prestao da pusi negdje tada, mislim da je i to prilicno doprinijelo poboljsanju.. a ti svakako javi, srecno [sm=smiley1.gif]


Mi ne pušimo, tako da ne možemo prestankom pogurati.
Hvala tebi mnogo i javim ti ako sta novo bude. [sm=smiley31.gif]




Stranica: [1]