Plodnost muskarca sa jednim testisom (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


mala zelja -> Plodnost muskarca sa jednim testisom (21.7.2015 20:50:12)

Drage moje, prije svega želim da Vas sve pozdravim.
Na forumu nisam pronasla ovu temu. Ja i muz smo u braku vec dvije godine, a od prosle godine od septembra, dakle vec 10 mjeseci radimo na bebi ali nista [sm=smiley13.gif]. Do sad nismo jos isli na bilo kakve preglede, (planiramo sad od septembra ako se nista do tad ne desi), osim mojih redovnih ginekoloskih i sve je uredno, ali mom muzu je prosle godine odstranjen jedan testis (nespušteni koji je izgubio funckiju). Tada nam je doktor rekao da je i jedan testis dovoljan za oplodnju.

Molim Vas da li ima neko sa sličnom situacijom? I nakon koliko vremena ste se obratili za pomoc, kako poceti. Moram napomenuti da smo mladi ja imam 24 godine a muz 26 godina.

Sve Vas toplo pozdravljam




malena27 RR -> RE: Plodnost muskarca sa jednim testisom (22.7.2015 10:26:05)

Mala želja, nisam se susrela s problemom takve vrste...jako mi je zao sto je takva situacija kod tm...ono sto je bitno, koliko znam, je spermogram...
Je li tm radio nalaz? Po njemu se najbolje vidi kakva je situacija za oplodnju...




mala zelja -> RE: Plodnost muskarca sa jednim testisom (23.7.2015 11:51:17)

Draga malena, hvala ti na javljanju :)
Moj muz jos nije radio spremogram, planirali smo u septembru poceti sa svim pretragama.
Usput evo možda da pitam kolike su cijene spermograma i da li slučajno neko ima preporuku za B.Luku, ili da li znate da možda nema negdje u Prijedoru da se uradi.?




ladyblue RR -> RE: Plodnost muskarca sa jednim testisom (23.7.2015 11:54:59)

ja imam prijatelja kojem su odstranili jedan testis zbog tumora. dobio je 2 djece nakon toga i nije bilo problema.
sretno!




mala zelja -> RE: Plodnost muskarca sa jednim testisom (23.7.2015 13:06:23)

Hvala, ovakve informacije mi daju bar malu nadu :)




Stranica: [1]