bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


emina99 -> bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (20.4.2009 21:10:56)

zdrawo. imam weliki problem nowopecena sam trudnica koja se dugo borila za bebu a u urinu imam vrlo brojne bakterije jeli ima neko slican problem i dali neko zna kako ih se rijesiti.....




Rina26 -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (20.4.2009 21:13:09)

Potraži savjet ko ti vodi trudnoću,bolje spriječiti nego liječiti




emina99 -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (20.4.2009 21:14:46)

dobila sam antibiotike neke da pijem ali nista pijem uwin h caj i brusnicu ali swaki nalaz je isti




dina_89 -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (20.4.2009 21:41:08)

porazgovaraj malo vise sa doktorom na tu temu, mozda i partner treba da se lijeci jer ti mozes da ocistis bakretije a da ti ih partner ponovo prenese, pazi na ves- uvijek ga peri na 90c i peglaj jer  samo tako ocistiti bakretija sa vesa, brusnica pomaze jer uzrokuje cesto mokrenje a mokrenjem izbacis veliki broj bakterija, ali nemoj pretjerivati -u trudnoci su dozvoljene 2 solje, koliko znam uvin caj nije dozvoljen mada ga je i meni doktor propisao zbog neke upale, ja ga ne pijem jer sam cula da se ne preporucuje u trudnoci...

to je ono sto sam se sad sjetila, pa ako se sjetim neceg novog javim ti...
zelim ti sto laksu trudnocu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

pozdrav




biloko -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (21.4.2009 15:05:40)

Na mom posljednjem nalazu urina takodje pise puno bakterija ali je prije neki dan urinokultura pokazala da je mokraca sterilna i da je sada sve ok [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]...u mom slucaj su bakterije vjerovatno posljedica kandide koju sam imala. Jesi li radila bris? Mozda i i ti imas neku gljivicu, sto nije rijetka pojava u trudnoci i sanira se obicno samo vaginaletama. Inace, moja doktorica mi je preporucila samo da pijem brusnicu i uvin caj. Nije mi nista spominjala da je uvin caj opasan u trudnoci.




Dzejlan -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (24.4.2009 13:44:40)

pozdrav svim lijepim trudnicama[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
Ja sam trudna 18 sedmica sto je mislim oko 4 i po mjeseca.
Obzirom da sam nova zeljela bih vas sve pozdraviti i zazeljeti sretnu i zdravu trudnocu!
I ja naime imam tu neku upalicu i gljivice u urinu pa piejm caj od brusnice i vaginalete Rojazol 7 dana, po preporuci dr-e.
Nadma se da ce sve biti ok [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley4.gif[/image]
veliki pozdrav!




ena23 -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (24.4.2009 14:12:44)

Da se i ja prijavim u klub [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] na zadnjem nalazu mi pise da imam dosta bakterja i evo tri dana nosam urin od novog grada do ilidze... (citaj: vadim nalaze urinokulture)... ali nazlazi ce bti gotovi tek u srijedu tako da do tada nis ne znam... ali se trudim piti caja bilo kakvog ne bi li ispiskila te bakterije silne...




Dzejlan -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (24.4.2009 18:15:07)

Draga Ena23 i ja sam tek saznala jucer za tu upalu i pocela sa vaginaletama
a urinokulturu takodjer moram radit 3 puta. Bila sam jutros
i nastavljam opet u pon.
Ma samo da bude sve ok i da  [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image] bude dobro!
Sretno!!




Anoniman -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (24.4.2009 18:33:19)

Slabo koja trudnica prođe bez bakterija u trudnoći, ja sam ih imala ali kad sam vadila urinokulturu bile su sve tri sterilne. Moj ginekolog mi je preporučio 2l čaja od brusnice na dan. Sretno!




emina99 -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (15.5.2009 20:27:22)

cure moje koliko je kriticna ehseri koli u trudnoci ma na urino kulturi su mi je pronasli pa sam se uplasila ne za sebe wec za bebicu




sweet BaBy -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (15.5.2009 20:31:09)

emina99 imam  i ja bakterije i imala sam na pocetku trudnoce i pila sam samo brusnicu, ali onu iz apoteke oko 11KM to je jedino prava. A uvin caj i brusnica nikako ne idu zajedno jer ako se uzimaju skupa nema efekta "unistavaju se medjusobno".
Moj ti je savjet brusnica i samo brusnica. Meni je pomogla, a opet ti odluci sta ces. Zelim ti puno srece u [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/nosecka.gif[/image] i da dobijes zivu i zdravu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image]




emina99 -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (15.5.2009 20:35:52)

pijem brusnicu ali onako za bakterije ali sta da radim sa owom bakterijom toga se bojim kako da se nje rijesim




sweet BaBy -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (15.5.2009 20:37:49)

E tu ti nazalost ja ne mogu pomoci. To ti moze tvoj dr. Obavezno sto prije idi kod dr. da ti kaze sta da radis. Nemoj se samo sikirati. Bice sve ok.




guska -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (5.6.2009 13:01:30)

DRAGE MOJE:
VIDIM NA FORIUMUI SE PATITE OKO BAKTERIJA...
IMATE JEDNU RADNJU NA CARSIJI GDJE ZENA PRAVI BILJNE PREPARATE ZA LIJECENJE TAKVIH ZDRAVSTVENIH PROBLEMA.
JA SAM KONSTANTNO U PROŠLE DVIJE GODINE IMALA E KOLI I TO TRI NAJGORE GRUPE, I UZELA SAM PROSLE GODINE ANTIPARAZITNI PROGRAM KOD TE GOSPODE,
IMA PRAH A I NEKI SIRUP.
I SOK OD BREZE....
PILA SAM TO MJESEC DANA I EVO DOSAD HVALA BOGU NEMAM PROBLEMA.
NIJE SKUPO DOĐE SVE OKO 50 KM.
AKO ZELITE JAVITE SE PA CU VAM NAPISATI ADRESU...

SRETNO....[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




nermina_ -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (21.7.2009 14:39:36)

pozdrav svima
i ja sam juce vadila nalaze i jako sam se nasikirala jer imam u urinu masu bakterija. ali evo vi ste me sada malo oraspolozile jer sam procitala da je neko napisao da rijetko koja trudnica prodje bez bakterija. sutra idem kod doktorice sa nalazima mada mi je doktorica u laboratoriji rekla da pijem brusnicu pa sam evo pocela piti. bila sam se pravo prepala jer neznam da li to moze uticati na bebu, nije mi toliko za mene samo da sa bebom bude sve ok. inace sam u 22 nedelji.




Esmica -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (15.8.2009 22:06:19)

Moze li mi neko reci sta znaci u nalazima Urina ovo>
Epitelne stanice-masa
Leukociti  4-5
Bakterije - masa
A iznad pise bjelancevine-i nesta nerazumno napisano,inace mi je uvijek pisalo neg. a sad pisu neke dvije rijeci,koje ne mogu da razumijem,pa se pitam sta bi to moglo biti.
Inace vucem gljivice o prve trudnoce,pa evo sad treca,a nikako da se to iskorijeni.Pijem brusnicu stalno,a svakakve sam vaginalete koristila.Povuce se nakratko,i opet iznova se pojavi...




Atarka -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (16.8.2009 11:15:45)

IZVORNA PORUKA: Esmica

Bakterije - masa
A iznad pise bjelancevine-i nesta nerazumno napisano,inace mi je uvijek pisalo neg. a sad pisu neke dvije rijeci,koje ne mogu da razumijem,pa se pitam sta bi to moglo biti.


Moguce je da pise sl.opal. sto znaci slaba opalescencija, tj. da imas malo bjelancevina u urinu. Inace, u urinu nema bjelancevina, jer su to krupne molekule koje ne prolaze filtraciju u bubrezima, ali u trudnoci se moze javiti fizioloska proteinurija. U svakom slucaju, ako ti to pise, lijecnik ce te vjerovatno cesce kontrolisati na prisustvo bjelan.u urinu, kao i krvni pritisak.




bubuli -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (16.8.2009 11:31:23)

ESMICA gljivice su dosadne ko sam dzavo...jednom kad te napadnu tesko ih maketi jer normalni su stanovnici u nasem organizmu ali usljed stresa,promjene klime,velike kolicine antibiotika,ako previse jedes piletinu one napadaju opet...
kazem iz iskustva jer vucem ih od srenje skole( nisam tada imala odnose pa je bila muka sta za terapiju)
obavezno nositi pamucni ves,izbjegavati preusku odjecu,higijena,depilacija,naizmjenicno pranje sodom bikarbonom dole i kamilicom...
uz to vaginalete i ima kandizol 1tbl.koja se popije i trebas biti mirna barem 6 mjeseci...
mm se treba pregledati jer mozda ih prenosite jedno drugom...




Esmica -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (16.8.2009 22:30:29)

Ovako pise mislim bjelancevine - lag.opal.
Vjerovatno ima veze ovo sto je napisala Atarka.Mene sad strah da nije ono sto sam citala na internetu,nesto sto je vezano za pritisak,bjelancevine,i oteklinu.
Kod mene trenutno noge uzasno oticu.Jedva se krecem,i ovi sad nalazi.Jedino ne znam kakav mi je pritisak.Inace je uvijek nizak puno.
Ne znam stvarno vise kako da iskorjenim bakterije.
Briga o higijeni je maximalna,nosim pamucni ves,i stvarno pazim na sve to.Al opet uvijek te bakterije su stalno kod mene.




ada033 -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (23.11.2009 17:42:17)

Evo meni u 31. sedmici trudnoce u urinokulturi nasli STAPHYLOCOCCUS EPIDERMIDIS.  Ima li neko iskustva s ovom bakterijom? Ove sedmice cu na redovni pregled ali ko ce docekati... Hvala!




amela2208 -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (23.11.2009 17:53:46)

vidim da si jako zabrinuta za STAPHYLOCOCCUS EPIDERMIDIS bakteriju. u toku veceri ili najkasnije do ujutru saznat cu sta znaci pa cu te obavijestit. i ja sam u 30toj sedmici... nemoj se sikirati nadam se da nije nista opasno.pozz




ada033 -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (23.11.2009 19:24:22)

Hvala unaprijed amela! :)




amela2208 -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (23.11.2009 22:02:16)

STAPHYLOCOCCUS EPIDERMIDIS je bakterija koja zivi kod svih nas i nalazi se na kozi svakog covjeka. Moguce da napravila neku infekciju na nekom dijelu koze vam i lako se lijeci, nije nista strasno moze se izlijeciti normalnim antibiticima. nemoj sama piti tablete dok se ne obratis dr. Obecaala sam da cu odgovoriti, vidis da nije nista strasno...




ada033 -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (24.11.2009 17:11:55)

Hvala puno amela!  Nadam se da ce i dr. potvrditi da nije neka ozbiljna bakterija.  Do sad mi je urinokultura bila sterilna pa me ovo malo iznenadilo...




Mella11 -> RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti (10.2.2010 13:41:28)

Ulazim u treci mjesec trudnoce i radila sam urinokulturu gdje pod bjelančevinama stoji L.OPAL. i pod soli malo sitnog Ca-ox.Jako sam zabrinuta pošto mi je ovo prva trudnoca nakon puno godina borbe.Ako neko zna šta to znači bila bih zahvalna na odgovoru.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>