problemi sa okom (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


mirnah -> problemi sa okom (28.7.2015 13:21:09)

Pozdrav svima! Temu sam otvorila, jer sam zaista osjetila veliku potrebu s obzirom da konstantno imam jedan problem, a tiče se oka.
Naime, prije dvije do tri godine imala sam bezazlenu, rutinsku, lokalnu operaciju oka, tačnije uklonjen mi je ječmenac. Nakon uklanjanja istog, bila sam mirna jedno vrijeme, dok mi se ponovo čičimičak (narodski rečeno) nije pojavio. Pri tome mislim na unutrašnji. Oko se crvenilo, bublicu ili čičimičak sam i osjetila pod rukom, crvenilo, peckanje, osjećaj prisutnosti stranog tijela, svrbež oka i sl. KOristila sam kremu maxitrol i pomogla je ali jedno vrijeme samo. Prije desetog mjeseca prošle godine odem na kontrolu, jer mi se crvenilo oko ponovo, kazu mi imas polip unutrašnji, trebalo bi ga ukloniti. Uklonimo isti, ali nekako od tada imam problem da mi se vodena linija oka (gdje stavljamo donji kreon) stalno je crvena i ima mjehurice neke kao, ne znam tačno objasniti. Obicno je ona, kod zdravog oka, bijelkasto-crvena i ravne je povrsine, kod mene je crvena i s tim nekim mjehuricima, jedva primjetnim ali nelagodnim. Vodena linija je krvava, crvena, osjecam unutrašnju kao bol, peckanje, nelagodu. Pokusala sam staviti obloge od kamilice, kratkoročno pomognu, bila sam na pregledu, dala mi je maxitrol kapi, tako nesto, antibiotske i pomogle 7 dana i onda opet necim biva podstaknuto to da se ponovo javi isti. Interesantno je to sto bjeloočnica oka i unutrašnjost oka nisu crvene, samo osjecam nelagodu, a vodena linija ko rak crvena. Ja razumijem da imam oziljak od operacije, da je ovo desno oko koje sam operisala sada osjetljivije, da je ovo period kad klima uredjaj stalno radi, alergije su na izmaku i da svi imaju manje - više sličan problem, ali ja ga imam vec godinu dana, nebitno od godišnjeg doba i promjene vremena. Da li je neko imao slično iskustvo i šta mi predlažete? POmalo me strah. Bila bi zahvalna ukoliko bi mi dali savjet ili podijelili iskustva, što je još bolje. Sljedeci pregled mi je zakazan uskoro. Ali više ne znam šta mi je činiti.




Stranica: [1]