Otudjivanje djece (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


Anoniman -> Otudjivanje djece (2.9.2015 17:11:19)

Molim Vas je li ima neka pravnica, treba mi savjet.
Naime, drugarica je sa 2 djece (6g i 2mj) pobjegla od muza. Svakodnevno psihicko i verbalno zlostavljanje, prijetnje itd. Dosla je kod roditelja jer je samo tako upjela da se izvuce. On je strani drzavljanin. Sad joj prijeti da nece uci u stan da uzme svoje licne stvari (bukvalno ni licnu kartu nema), djecije i ostalo, prijeti joj da je vec podnio zahtjev u ambasadi za pasose djeci jer po njihovom zakonu djeca mogu na pasos oca.Da ce djecu odvesti sa sobom i bla bla.
Sta joj je sad raditi dok se zena malo sabere i pokrene brakorazvodnu parnicu? Ima zvucne poruke gdje joj to sve govori kao i prijetnje da ce neko glavu izgubiti, aludirajuci na nju.
Molim vas izvinite na anonimnom, ovo je prvi put da koristim odkako sam clan RR.




ladyblue RR -> RE: Otudjivanje djece (2.9.2015 17:31:02)

Neka ode u policiju i isprica sve. Obavezno ga i prijaviti jer ce joj ta prijava kasnije pomoci ako bude problema.
Policija ce je odvesti da uzme stvari.
A ta prica sa pasosima u ambasadi je sci fi. Kao da to tako ide?!
Otici i u Centar za soc. rad i tamo sve ispricati. Bez njih se ne moze razvesti.
I uzeti advokata i tuzbu za razvod podnijeti.




Anoniman -> RE: Otudjivanje djece (2.9.2015 17:39:37)

Hvala Lady , pa nije bas da ne moze srediti pasose jer je je uposlenik ambasade :( ali realno nema sanse da joj uzme djecu mislim otme.




Mirkica -> RE: Otudjivanje djece (3.9.2015 13:45:49)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Hvala Lady , pa nije bas da ne moze srediti pasose jer je je uposlenik ambasade :( ali realno nema sanse da joj uzme djecu mislim otme.



ne moze on tek tako uzeti djecu i tek tako srediti pasose moze ali bi bilo krivicno djelo , ja kad sam vadila mojoj djeci pasose morala sam i ja i mm da dodjemo da se potpisemo OBOJE , i da imaju djeca pasose njegove drzave ne vjerujem da ih tek tako moze odvesti iz zemlje , nije to bas tako lahko. A da ona nek ne gubi vrijeme i pravac policija i ovako kako je lady rekla .




Anoniman -> RE: Otudjivanje djece (4.9.2015 17:17:48)

Mirkice sve bi bilo uredu da je neka od zemalja Evrope, ali negdje zene idu na pasos muza, djeca takodje se dodaju bez pitanja majke o tome :(

Hvala puno svima na pomoci i onima koje su na privat dale savjete (prepoznace se).
Ona je odradila sto je trebala, sad predstoji dugotrajna borba.




Stranica: [1]