Kolektivna kazna (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


salmana -> Kolektivna kazna (2.11.2015 9:58:06)

Je li vam se desavalo da vam djeca budu kolektivno kaznjena kao cijelo odjeljenje zbog 1-2 djece koja konstantno rade probleme I narusavaju disciplinu u razredu?

Mene su evo vec doveli do ludila, dijete mi je beskrajno nesretno zbog uzasnog osjecaja nepravde koja joj je vec vise puta na ovaj nacin nanesena.

Slijedi razgovor sa uciteljicom, a mozda I dalje da idem na vise instance, ne znam sta pokusavaju postici?! Niti se ova djeca postide, niti se poprave, niti mali mogu da uticu na njih kao kolektiv.





Medić* -> RE: Kolektivna kazna (2.11.2015 10:06:00)

Zasto su ih kaznili ?
Bez veze mi je to kolektivno kaznjavanje, nema smisla.




tinkivinki -> RE: Kolektivna kazna (2.11.2015 10:07:18)


IZVORNA PORUKA: salmana

Je li vam se desavalo da vam djeca budu kolektivno kaznjena kao cijelo odjeljenje zbog 1-2 djece koja konstantno rade probleme I narusavaju disciplinu u razredu?

Mene su evo vec doveli do ludila, dijete mi je beskrajno nesretno zbog uzasnog osjecaja nepravde koja joj je vec vise puta na ovaj nacin nanesena.

Slijedi razgovor sa uciteljicom, a mozda I dalje da idem na vise instance, ne znam sta pokusavaju postici?! Niti se ova djeca postide, niti se poprave, niti mali mogu da uticu na njih kao kolektiv.



jeste jednom učiteljica duže zadržala sve posle nastave,jer se neki nisu htjeli lijepo da poredaju,pravili nered.pa dok se nisu umirili i lijepo stali.i rekla mi na informacijama to i objasnila da su oni kolektiv i da zato su svi ostali,znači i oni koji su slušali.nije mi to nešto zasmetalo,vjerujem da učiteljica ima neke pedagoške metode




salmana -> RE: Kolektivna kazna (2.11.2015 10:11:30)

Pa ta djeca su napravila ozbiljniju povredu discipline, mislim da je doslo I do tuce, ali to trebam da provjerim u skoli sta se tacno desilo.

Ne postoji pedagoski opravdan cilj u ovom slucaju da druga djeca ispastaju njihovo problematicno ponasanje!

Ne bih ocekivala ni da zbog mog djeteta neko drugi bude kaznjen, nikad!




Medić* -> RE: Kolektivna kazna (2.11.2015 10:13:06)


IZVORNA PORUKA: salmana

Pa ta djeca su napravila ozbiljniju povredu discipline, mislim da je doslo I do tuce, ali to trebam da provjerim u skoli sta se tacno desilo.

Ne postoji pedagoski opravdan cilj u ovom slucaju da druga djeca ispastaju njihovo problematicno ponasanje!

Ne bih ocekivala ni da zbog mog djeteta neko drugi bude kaznjen, nikad!




Tako je.




Medić* -> RE: Kolektivna kazna (2.11.2015 11:12:29)

Nema kolektivne krivnje za nešto što je napravio pojedinac/pojedinci...tj nebi je trebalo biti...
Hajde kod tih nekih situacija sto tinkli navede, stajanje u redu i sl..pa da djeca ponove gradivo o panasanju ali kada se ozbiljno nesto desi zasto bi moje dijete npr snosilo krivicu i bilo kaznjeno zbog drugoga a ni luk jelo ni mirisalo...




hanabanana -> RE: Kolektivna kazna (2.11.2015 11:46:08)


IZVORNA PORUKA: salmana

Je li vam se desavalo da vam djeca budu kolektivno kaznjena kao cijelo odjeljenje zbog 1-2 djece koja konstantno rade probleme I narusavaju disciplinu u razredu?

Mene su evo vec doveli do ludila, dijete mi je beskrajno nesretno zbog uzasnog osjecaja nepravde koja joj je vec vise puta na ovaj nacin nanesena.

Slijedi razgovor sa uciteljicom, a mozda I dalje da idem na vise instance, ne znam sta pokusavaju postici?! Niti se ova djeca postide, niti se poprave, niti mali mogu da uticu na njih kao kolektiv.





A kako ih je kaznila?!




veeseelaa -> RE: Kolektivna kazna (2.11.2015 11:55:10)

Mene su evo vec doveli do ludila, dijete mi je beskrajno nesretno zbog uzasnog osjecaja nepravde koja joj je vec vise puta na ovaj nacin nanesena.


meni ne bi prošlo

ako sam 100% ubjedjena da mi je dijete ok




hanabanana -> RE: Kolektivna kazna (2.11.2015 11:57:35)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mene su evo vec doveli do ludila, dijete mi je beskrajno nesretno zbog uzasnog osjecaja nepravde koja joj je vec vise puta na ovaj nacin nanesena.


meni ne bi prošlo

ako sam 100% ubjedjena da mi je dijete ok


Polako veseelaaa....treba vidjeti šta je kolektivna kazna?
I kojeg su uzrasta djeca?




Hanady RR -> RE: Kolektivna kazna (2.11.2015 12:00:19)

mene zanima koja je to vrsta kazne...


naša učiteljica je djevojčicu koja je također na vjeronauci porbleme rpavila kaznila kolektivno nisu išli na fizičko...
rekla nam je to iozvinula se lai je ta kazna upalila...malena se smiria...
učiteljica je prepoznala trenutak u kojem će drugagari vršnjačkim utjecajem toj malenojr eći samo d anije ok da radi nje niko na tjelesni ne ide...i ona skontala da nije fer prema raji...


sad ja nešto nisma ulazila u analize postupka toga...
da je upalio jeste...
ja vjerujem učiteljici da je znala šta radi...

ona radi u odjeljenju sa 4 djeteta koja trebaju posbenu pažnju...jedno od njih je ta djevojčica...
IV godine imama smao riječi hvale ...

tako da...nisam pametan koliko jesdam ili nisma za to kolektivno kažnjavanje...
ovako kad čitam i čujem rekla bih grozno al kako imamao to siksutvo rekla bih uspješno ako se zna kad, kakao i čim ???




Visnja RR -> RE: Kolektivna kazna (2.11.2015 12:06:27)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mene zanima koja je to vrsta kazne...


naša učiteljica je djevojčicu koja je također na vjeronauci porbleme rpavila kaznila kolektivno nisu išli na fizičko...
rekla nam je to iozvinula se lai je ta kazna upalila...malena se smiria...
učiteljica je prepoznala trenutak u kojem će drugagari vršnjačkim utjecajem toj malenojr eći samo d anije ok da radi nje niko na tjelesni ne ide...i ona skontala da nije fer prema raji...


sad ja nešto nisma ulazila u analize postupka toga...
da je upalio jeste...
ja vjerujem učiteljici da je znala šta radi...

ona radi u odjeljenju sa 4 djeteta koja trebaju posbenu pažnju...jedno od njih je ta djevojčica...
IV godine imama smao riječi hvale ...

tako da...nisam pametan koliko jesdam ili nisma za to kolektivno kažnjavanje...
ovako kad čitam i čujem rekla bih grozno al kako imamao to siksutvo rekla bih uspješno ako se zna kad, kakao i čim ???


obzirom da je brzo postigla rezultat onda bih i opravdala kolektivnu kaznu....al samo jednom

al znam jedno odjeljenje gdje uciteljica stalno kaznjava djecu tako sto ne rade fizičko... kolektivna kazna

djeca prosle godine citavo polugodiste nisu radila fizičko...što mi je ravno idiotluku




hanabanana -> RE: Kolektivna kazna (2.11.2015 12:11:32)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mene zanima koja je to vrsta kazne...


naša učiteljica je djevojčicu koja je također na vjeronauci porbleme rpavila kaznila kolektivno nisu išli na fizičko...
rekla nam je to iozvinula se lai je ta kazna upalila...malena se smiria...
učiteljica je prepoznala trenutak u kojem će drugagari vršnjačkim utjecajem toj malenojr eći samo d anije ok da radi nje niko na tjelesni ne ide...i ona skontala da nije fer prema raji...


sad ja nešto nisma ulazila u analize postupka toga...
da je upalio jeste...
ja vjerujem učiteljici da je znala šta radi...

ona radi u odjeljenju sa 4 djeteta koja trebaju posbenu pažnju...jedno od njih je ta djevojčica...
IV godine imama smao riječi hvale ...

tako da...nisam pametan koliko jesdam ili nisma za to kolektivno kažnjavanje...
ovako kad čitam i čujem rekla bih grozno al kako imamao to siksutvo rekla bih uspješno ako se zna kad, kakao i čim ???


obzirom da je brzo postigla rezultat onda bih i opravdala kolektivnu kaznu....al samo jednom

al znam jedno odjeljenje gdje uciteljica stalno kaznjava djecu tako sto ne rade fizičko... kolektivna kazna

djeca prosle godine citavo polugodiste nisu radila fizičko...što mi je ravno idiotluku


Pa to i jeste idiotluk i ni u kom slučaju nije kolektivna kazna.
Odakle njoj pravo da djeci uskračuje jedan predmet?!




Hanady RR -> RE: Kolektivna kazna (2.11.2015 12:12:43)

POla godine je baš previše...
naravno to mi nije OK..
nama je naša rekla i izvinula se ali nama objasnila šta, kao i zašto...

ona opet podržava taj tjelesni...
od kolegica sma čula da nekoj raji po durgim škoalam aod tjelesnoga kidaju za slova i brojeve ...naša to nikada nije podržavala niti činila...




Stranica: [1]