RE: Upala Bartolinijeve žlijezde (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


AminaZana -> RE: Upala Bartolinijeve žlijezde (6.8.2012 10:22:21)


IZVORNA PORUKA: leona81

zlijezda se sinoc sama otvorila ali jos nisam isla doktoru jer jos imam pa cim mi prestane otici cu da se pregledam...nakon pucanja sam stavljala samo rivanol.


moj savjet za tebe je da ipak odes doktoru i zamolis ga da ti par dana cisti tu ranu. vjeruj mi da ce ti pomoci, jer se meni evo vec 5-6 godina vise nikako ne pojavljuje.




leona81 -> RE: Upala Bartolinijeve žlijezde (6.8.2012 10:29:25)


IZVORNA PORUKA: AminaZana


IZVORNA PORUKA: leona81

zlijezda se sinoc sama otvorila ali jos nisam isla doktoru jer jos imam pa cim mi prestane otici cu da se pregledam...nakon pucanja sam stavljala samo rivanol.


moj savjet za tebe je da ipak odes doktoru i zamolis ga da ti par dana cisti tu ranu. vjeruj mi da ce ti pomoci, jer se meni evo vec 5-6 godina vise nikako ne pojavljuje.


ovo je bilo daaavno, srecom ove godine se nije desilo




AminaZana -> RE: Upala Bartolinijeve žlijezde (6.8.2012 10:34:12)

[sm=jezicek.gif] nisam ja ni pogledala datum... a nadam se da se vise nece nikad ni desiti :)




leona81 -> RE: Upala Bartolinijeve žlijezde (6.8.2012 10:34:45)


IZVORNA PORUKA: AminaZana

[sm=jezicek.gif] nisam ja ni pogledala datum... a nadam se da se vise nece nikad ni desiti :)

i ja se nadam, hvala ti




alminasuljkic -> RE: Upala Bartolinijeve žlijezde (8.8.2012 14:20:08)

ja sam to rjesila sa zecijim salom stavila na zljezdu i mirovala sat vremena i pukla je sama drugi put sam stavila germu i sama je pukla poslje stavim jod i super prode mi brzo. A prvi put kad se pojavila isla sam na ciscenje zljezde ito sve nazivo ev druga godina nema je [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] fala bogu




Teddy Bear -> RE: Upala Bartolinijeve žlijezde (8.8.2012 14:59:16)

Ja sam imala na vanjskoj usni(ili velikoj), kao unutrasnju bubuljicu, velicine zrna graska, i to je bilo unutra, ne vani, nekako me zuljala kad hodam, i to u uskim farmerkama. U tom periodu sam imala jaku gljivicnu infekciju, nakon koristenja vaginaleta Neo penotran forte, prosla infekcija i to zrno graska. Nije mi nista bilo zagnojeno. Ne znam jel to ta zlijezda, posto mi se prvi put desilo [sm=zmeden.gif]




leona81 -> RE: Upala Bartolinijeve žlijezde (8.8.2012 15:04:39)

pa i bartolinijeva je unutra naravno, a ne vani...nekom bude velicine graska, nekom jajeta, a nekom i veca




Teddy Bear -> RE: Upala Bartolinijeve žlijezde (8.8.2012 15:11:56)

hvala leona, nego sam procitala o istiskivanju iste pa sam se malo zbunila, mislim da je to "to".




leona81 -> RE: Upala Bartolinijeve žlijezde (8.8.2012 15:13:21)


IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

hvala leona, nego sam procitala o istiskivanju iste pa sam se malo zbunila, mislim da je to "to".


pa ona zna da otekne toliko da jedino moze da se ispusti gnoj iz nje kod ginekologa i to bez anestezije jer je upaljeno...




laluna -> RE: Upala Bartolinijeve žlijezde (1.3.2013 19:03:25)

Da se i ja javim, prije tri dana mi se javila upala desne zlijezde prvi put u zivotu. Kako sam mlada, a nemam djece, nisam rekla mami. Odmah sam prvi dan otisla ginekologu koja je to odmah htjela rezati, kako sam ja prije toga citala forume o tome, da zlijezda moze puknuti i sama, i o tome koliko boli rezanje jer se radi bez anestezije, nisam pristala na to. Propisala mi je Ampicilin antibiotik te sam ja uzimala jos Ketonal protiv bolova. Pila sam to, i stavljala obloge od meda, koji je to sve uzvlacio, i hvala Bogu jutros je pukla. Strasno me boljelo dva dana, nisam mogla ici na fakultet, samo sam lezala. Sad cekam da se otok smanji, i ozbiljno razmisljam da idem na operaciju za koji mjesec, jer ovakve bolove ne planiram ponovo prozivljavati. Raspitala sam se kod nekoliko prijateljica, operacija ne boli ni malo. Ali se strasno bojim da ce se opet vratiti. Znate li zasto se vraca, da to izbjegavam?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]