bijele flekice (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


roksalena -> bijele flekice (1.5.2009 9:21:52)

Drage trudnice,
ja se do sada nisam oglasavala na forumima ali sam ih redovno citala. S obzirom da sam u sestom mjesecu trudnoce sve sto me zanimalo je vec neko pitao pa tako nisam ni imala potrebe da se ukljucujem. Sada imam jedan problem[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Naime od kako sam zatrudnila imam po rukama iznad  i ispod laktova i malo pa ramenima male bijele flekice koje nisu bas jasno ogranicene i nisu bas izraziti bijele nego kao bez boje. Kao da gubim pigment. Molim, ako neko ima iskustva sa ovim da mi kaze jer sam se jako zabrinula i bojim se da nije vitiligo-neizljeciva bolest gubljenja pigmenta[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]. Hvala do neba unaprijed.




nita -> RE: bijele flekice (1.5.2009 12:02:03)

Draga Roksalena, nisam imala takve flekice, ali mi je poznato da mnoge žene tokom trudnoće dobiju razne flekice i da to kasnije prolazi. Mislim da se ne trebaš brinuti, jer nikada nisam čula da je neko u trudnoći dobio tu bolest. Ako se i dalje brineš, poslije praznika javi se ljekaru da se smiriš. [sm=smiley1.gif]




noaa -> RE: bijele flekice (1.5.2009 12:50:05)

mislim da nije nista opasno,ja sam se porodila prije skoro 2 mjeseca i te flekice se povlace,izgledalo je bas kao sto si ti opisala al nista nije bolilo ni svrbilo tako da se ja nisam zabrinjavala puno..




Hurma -> RE: bijele flekice (1.5.2009 18:33:21)

ja sam prošle godine išla nekoliko puta na more, te sam jos crna poprilicno u odnosu na guzu :)
isto sam pri tusiranju vidjela svjetlije flekice... na nogama i ruci, za sada nekoliko ih... mislim da su za to krivi vitamini, izlucivanje, jednostavno trudnoca i da mora proci porodom...
drugarica mi ima vitiligo, nije ga dobila trudnocom... to su dijelovi bijeli kao sir... i nisu flekice nego kao reljef... nije to, to sigurno, ne brini...




roksalena -> RE: bijele flekice (4.5.2009 23:37:36)

Hvala vam,
dosta sam se utjesila nakon vasih odgovora...Ali svakako cu jos posjetiti i ljekara...hvala puno...




Stranica: [1]