|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Predstavljamo se
19.5.2009 22:40:34   
dana3
imam isto pitanje o tome kako napreduju vase bebe u motorickom razvoju.da li ove koje su napunile 6 i mladje malo uzimaju predmete u ruke ,premjestaju ih iz ruke u ruke i sl.moj sin to radi ali flasicu nije i nece da uzme i drzi sam.samo je pregleda i ne uzima je vec vise gura rucicama

< Poruku je uredio dana3 -- 19.5.2009 22:41:39 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Predstavljamo se
20.5.2009 21:41:48   
mirnac
Za 5 dana mojim djevojceicama bice 7 mjeseci. Flasicu su pocele uzimati prije 10tak dana, ali ne znaju nageti da ide mlijeko ili sokic.
Moja Leila je na kontroli kod neuropedijatra(kad joj je bilo tacno 5 mjeseci) uzimala predmete iz ruke u ruku, ne znam tacno koliko dana prije toga je to i pocela, ali sam za ovaj datum sigurna jer pise na nalazu.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Predstavljamo se
21.5.2009 19:17:52   
dana3
evo mom sinu je danas punih 7-njemu i cukiuser posted image user posted image user posted image .
sjedi sam kad ga posjednem a ako padne nastavi lezeci da se igra nece da se digne.tako i on radi sa flasicom a predmete prebacuje iz ruke u ruku.
jos uvijek puze unazad i ne zna da se postavi cetveronoske da bi puzao naprijed.
u kreveticu je haos tako da je opet poceo da spava sa nama na velikom krevetu jer sve cupa okolo a deku navlaci na usta i nos.stavim ga na jednu stranu a nadjem ga ili poprijeko pa se zaglavio ili na suprotnoj strani.

iako imaju stitnici nakreveticu sve on to zgyzva i nogice provuce pa me strah toga

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Predstavljamo se
25.5.2009 11:52:23   
dambolina
Mi cemo 04.06. aBd imati punih 7 mjeseci. Iman se igra sa igrackama, prebacuje ih iz ruke u ruku vec neko vrijeme, ne bih znala tacno kada je pocela. Flasicu uzima sama i pokusava je staviti u usta. Ponekad i uspije ako ima onu sa ruckicama. Okrece se fino sa ledja na stomak i obratno. Dobili smo i prvi zub, a drugi je vec na pomoluuser posted image user posted image user posted image
Ima 6 kg, a duga je preko 65 cm. Trebali bi sutra na kontrolu aBd, pa cemo znati detaljnije.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Predstavljamo se
25.5.2009 16:46:52   
andddy
Kod mene cujica ima 4kg i 600 grama i sad joj je 2.5 mjeseca duzinu nismo mjerili , isli na vakcinu i nije je dobila zbog prehlade zacepljen nosic i malo hropti zbog toga pa nam je dala neki sirup i da dodjemo za 7 dana ponovo na kontrolu pa cemo vidjet ... Moj problem je sto mi sad skroz slabo jede dal je to zbog preglade doktorica kaze da treba sad da pije za svoju dob po 120 mililitara a ona nece nekad ni 60 da popije za jedan obrok a kamoli 120 ..
kako vase bebe jedu kolicinski sobzirom da su nedonoscad i sitnije ...
sa koliko mjeseci je koliko mililitara pila beba kod vas??

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Predstavljamo se
25.5.2009 21:56:57   
dana3
andddy-ja se cudim kad neka mama kaze da je beba popila 120 ml ili vise .moj sin jeste dojio ali smo mjerili i sa flasicom zajedno ´te dobi ko tvoja beba pio je nekih 80-85 po obroku.sad sa sedam mjeseci pije nekih 100 ali jede i doji pa opet nije puno.znaci jede cvste hrane ,jede cesto svakih sat i po ili dva bez obzira na kolicinu

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Predstavljamo se
26.5.2009 9:36:55   
dambolina
Moja i sad sa haman 7 mjeseci popije max 110 mililitara. U to doba je pila izmedju 30 i 60 ml. Doduse, ja nju i dojim, tako da mozda nisam mjerodavna. Ali - negdje sam citala da se kolicina mlijeka po obroku racuna ovako: kilaza x 150 : 8 ili 12 (ako jede svaka 3 ili svaka 2 sata, pa onda u 24 sata ima ili 8 ili 12 obroka).
Znaci: ako beba ima 4,6 kg x 150 ml, a jede svaka 3 sata, onda po obroku treba piti 86,25 mililitara ili ako jede svaka 2 sata onda 57,5 ml. Znaci nidje veze ovo 120 ml po obroku.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Predstavljamo se
26.5.2009 15:11:32   
dana3
ne znam kako se racuna samo eto znam da nije toliko nikad pio kad je tako mali bio.sad popije toliko ako smo vani i nismo kuci pa eto nabrzaka u autu.ali ni sada ne popije toliko odjednom.

vazno je da napreduju a sad kolicinski koliko pojedu zavisi od bebe do bebe.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Predstavljamo se
30.5.2009 22:13:47   
mirnac
vec sam pisala, na prvoj stranici,svoju tj. Leilinu situaciju, pa da ne ponavljam, samo da kazem da je moja Ema (koja se rodila sa 3 kg i 50 cm, kao da nije blizanka, i izasla sa mnom kuci dan nakon poroda), do sad, a ima 7 mj i 7 dana, jedno 3-4 puta u zivotu popila 150ml, najcesce 100-120ml. A sa 2 i po mjeseca 70ml je bio plafon objema.
dambolina, i ja sam cula za ovu matematiku, ali mislim da vazi samo za bebe do 3 ili 4 mjeseca

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Predstavljamo se
31.5.2009 20:10:38   
ElmaB
Evo da vam se i ja pridruzim na ovoj temi. Moji blizanci Lana i Deni rodjeni su u 35 sedmici, do ulaska u deveti mjesec falilo nam je dva dana. Lana je imala 2.250 kg i bila dugacka 45 cm, a Deni 2.450 kg i 46 cm. Samo su dva dana proveli u inkubatoru, cisto radi grijanja, i hvala Bogu nisu imali nikakvu terapiju. Prvi mjesec dana hranila sam ih svaka dva sata i na prvoj kontroli sa 40 dana Deni je imao 5 kg, a Lana 4200 kg. Brzo su napredovali i dostigli svoj vrsnjake. Sada im je 14 mjeseci i uopste se ni po cemu ne primjeti da su bili nedonoscad. Lana hoda, a Deniju malo fali, mada je on tezi od nje i porilicno lijen. Hvala Bogu, ja sam veoma zadovoljna njihovim rastom, mada sam u pocetku bila veoma isprepadana, posebno sto je moja prva kcerka rodjena sa 4 kg, pa su mi oni u poredjenju sa njom bili jako, jako maleni i mrsavi!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Predstavljamo se
1.6.2009 15:37:32   
andddy
Elma blago tebi kod tebe su blizanci i to je normalno da su malo ranije rodjeni i da su sitni a ja sam usla u deveti mjesec 7 dana i rodila curicu tesku 2400 i 48 .. Al mi ne napreduje tako brzo sad ce joj za 7 dana puna 3 mjeseca i teska je 4800 a duga 55 pa sam zabrinuta zbog toga .. jest da ne dojim al i ti nisi pa su bebice napredovale tako da sam bas tuzna sto je tako malena jos uvjek ..

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Predstavljamo se
1.6.2009 20:46:42   
ElmaB
Draga, ne moraju sve bebe isto napredovati. Ako je ona zdrava, fino jede, normalna joj stolica, ne povraca i nema nekih drugih popratnih simptoma nemas razliku za brigu.  Uzmi u obzir da i genetske predispozicije imaju mnogo veze sa tim. Ako ste vi roditelji krupniji i dijete ima velike sanse da bude krupnije ili ako ste sitniji postoji mogucnost da i ono bude. Mislim da nemas razloga za brigu, jer ipak nije premalo dobila za tri mjeseca. Koliko ja vidim udvostrucila je kilazu i narasla 7 cm. Bitno je da ne gubi na kliazi. Ipak, samo dojis, a ja nisam ni dana. Moji su se hranili samo Aptamilom. Tako, nemoj se brinuti ja mislim da je to sve u redu. Ali, da bi sebe smirila posavjetuj se sa ljekarom!

Veliki pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Predstavljamo se
1.6.2009 20:52:05   
dana3
ja ne znam koliko je bebi dovoljno da bude sita uopste kad bebac se budi svakih sat i po do dva i dalje.
neku noc sam mu dala pire krompir oko 9 navece ali zalio sa sikom i opet se budio.
normalno raste i razvija se samo me brine sto svaki put kad odemo na pregled kazu da glava sporije raste tj obim glave.zadnji put je bio 41 cm a eto ima 7 mjeseci i 7 dana.en znam je li to ok ili nije.ama samo se brinem za nesto

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Predstavljamo se
1.6.2009 20:56:57   
ElmaB
I to je draga indiuvidualno. Ako ti na pregledu nisu rekli da glava drasticno odudara od ostatka tijela, nemas razloga za brigu. Evo primjer: kada kupujes sesirice za bebe ili kapice za godinu dana na njima pise obim 48 cm ili 50 cm. To ti je prosjecna mjera obima glavice kod jednogodisnjeg djeteta. Naravno, i tu ima odstupanja jer nisu sva djeca ista. Ako je motorika kompletna, i ruku i nogu, dobra i nema nikakvih odstupanja, nemoj se bez potrebe brinuti. Ovo ti pišem iz iskustva jer ja se oko svake sitnice brinem. Zato uči na tuđim greskama!

Pusa!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Predstavljamo se
1.6.2009 21:02:31   
dana3
nisu rekli da odstupa ali kazem tako jer me danas iznervirao njegov sesiric i do mene u tramvaju covjek sa curicom u kolicima i istog su uzrasta i vidim njen stoji super a u ovog mog velik  i pitala sam za broj sesirica i isti je:ovdje se racuna po odjeci 74  cm ili od 6-9 mjeseci.to me u brigu bacilo.kupljen u H&M pa malo drugacije imaju velicine za bebe, a kacket je 45 cm.eh cekam da pocne da prica da mi zna reci bar ako ga sta muci.
meni se od nagadjanja nekad smuci i zamanta u glavi.
cesto pisem zenama da se ne sikiraju a ja najgora

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Predstavljamo se
1.6.2009 21:06:18   
ElmaB
Draga, nemoj se sekirati. Da postoji razlog za brigu, sigurna sam da bi to ljekar prepoznao i uputio te na daljne pretrage!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Predstavljamo se
1.6.2009 21:14:50   
dana3
idemo dalje!!! ima 4 dana od zadnje vakcine(tuberkuloza) pa cekam sad reakciju.to je ona sto ce oziljak da ostane pa zasada samo crvenilo stoji.
hvala na odgovrima user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Predstavljamo se
1.6.2009 21:20:58   
enna
Dage moje evo da se i mi pridruzimo na ovoj temi.
Moja Ena rodena je u 37. sedmici ovdje se vodi kao nedonosce,po rodenju je tezila 3300 gr.a duga 51 cm.zaglavila je na pedijatriju zbog respiratorne krie tu je bila u inkubatoru, dan mo izasle kuci i poslije tog hB nismo imale nikavih problema.Sada ima 13 mjeseci i na zadnjoj kontroli (sa !2 mjeseci) imala je 12 kg i bila je duga 80 cm.
Na prvoj kontroli po izlasku iz bolnice imala je 5600 gr. tako da su dr. bili prezadovoljni njenim napredkom,sa 3 mjseca imala je 6400 gr.sa 9 mjesecI

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Predstavljamo se
1.6.2009 22:05:48   
enna
Nastavak poruke Ena poslala hehehe!!!
sa 9 mjeseci tezila je 11,200 gr uglavnom je napredna i zdrva beba hB!!!!
Sretno svim mamicama i njihovim malenim mrvicama sve ce biti ok aBd pusa!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Predstavljamo se
6.6.2009 11:21:18   
dana3
vec odavno se ljutimo i galamimo i prosipamo huju po kuci hahahaah tako sto se toga tice ne mozemo se racunati kao nedonoscad hahahaha.

pokazuje svoju volju i jasno daje do znanja sta hoce a sta ne.
najintresantnije je kad jede i kad nece vise okrene glavu ,spusti je a usta stisne ahahha.koja faca samouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Predstavljamo se
7.6.2009 9:10:15   
mama33
pa evo i nas da se predstavimo, moj sin je roden u 28 tjednu i imao je 940gr i 36cm a apgar da i ne spominjem jer je bio reanimiran. bio je u bolnici 55 dana a od toga 45 dana u inkubatoru. bilo je tu i prestajanja disanja i  ciste na mozgu. po izlasku iz bolnice nije niti cuo, sta da vam pricam.........
prva godina je bila jako teška stalne kontrole kod okuliste, neuropedijatra, pa sluh, fizijatra......
morali smo raditi vjezbe po citave dane, bilo je jako tesko i za njega i za nas ali na kraju tunela uvijek dolazi sunceuser posted image

svim mukama i strepnjama je polako dolazio kraj, vodena cista se povukla po izlasku iz bolnice, sluh mu se razvio po terminu rodenja, neuroloski razvoj je isao ok, samo smo do godine i pol uposno vjezbali i isplatilo se. prohodao je sa godinu i pol a usput da spomenem da je prvi zub dobio sa 18user posted image  mislila sam da ce mi djete biti bez zuba.
sad je star cetiri i pol godine i sve je u najboljem redu, ide u vrtic, filozof je i veliki zafrkant, i zahvaljujem nebesima sto je sve tako dobro zavrsilo.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Predstavljamo se
7.6.2009 9:18:03   
tweety
Draga mama33 čitam tvoj post i samo želim da ti kažem svaka čast,skidam ti kapu,mislim trebalo je sve to izdržati.Hvala Bogu dječak je u najboljem redu i sve je prošlo kako treba.user posted image user posted image user posted image user posted image

Pretpostavljam da si rodila negdje vani ili???


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mama33)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Predstavljamo se
7.6.2009 13:47:35   
mama33
pozdrav, tweety!
rodila sam u rijeci, i to je bila nedjelja navecer, ali cijeli tim je bio samo za pohvaliti user posted image
rodila sam prijevremena jer sam dobila sepsu, temperatura 40.........
srecom u rijeci imaju taj neki inkubator koji je bas za  "male ekstreme"user posted image

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Predstavljamo se
7.6.2009 13:56:31   
dana3
mama33 dobro nam dosla.
dragom Bogu hvala kad je tvoj sin uspio a i to s njim da bude dobro.moj sin i dalje ne cujje na jedno uho.nije bio u inkubatoru ni dana.evo sad mu je 7 i po mjeseci i svakog pregleda se nadam boljem .

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mama33)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Predstavljamo se
8.6.2009 22:37:27   
mama33
pozdrav dana3
potpuno te razumijem  kako ti je u svom tom iščekivanju nakon svake kontrole. pokušaj misliti pozitivno, meni je to bar malo pomoglo. drzim palčeve da sve bude uredu.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *