|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
14.11.2010 13:39:10   
vjestica
nije ti ostao stomak zbog nenošenja steznika, nego zbog oslabljenih trbušnih mišića (oni su bili istegnuti koliki je bio stomak)
steznik je samo prividno rješenje (ko grudnjak sa korpicama)
jedino rješenje su vježbe za trbušne mišiće one će ih učvrstiti i trbušno mišići će držati trbušne organe, ali se ni pomoću vježbi, a pogotovo pomoću steznika nećeš riješiti sala sa stomaka, ako ti se genetski tu više taloži salo)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
14.11.2010 13:40:04   
vjestica
i može li moderator koji je nadležan za ovaj pdf primjeniti u naslovu steznjak u steznik?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
14.11.2010 15:18:25   
leona81
ja ga nisam nosila iako su me svi uvjeravali u to da ce mi ostati stomak a nisam nesto poslije carskog ni bila puno aktivna a vratio se u normalu, s tim da mi je ostalo viska kila od trudnoce i dojenja(a i jedem vise nego prije iskreno)...jedva cekam da imam malo vise vremena i da redovno idem na fitness i sve ce se to vratiti super

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
14.11.2010 21:21:07   
Mala_Mo
Ja sam steznik / steznjak:), pocela nositi 5 dan nakon poroda, bio je carski rez, ali sam ga nosila svaki dan po 12 sati, sve dok ne krenem na spavanje. Za 2.5 mjeseca se stomak vratio kao da nikad nisam rodila.

_____________________________

Mali rozi pilić stigao u aprilu 2010 :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
15.11.2010 10:05:34   
R&T@
Nikad koristila, a stomaka nigdje user posted image

(taurus, je li uspjelo?user posted image )

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Mala_Mo)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
15.11.2010 10:05:57   
vjestica
evo ispravila user posted image
i btw i meni se stomak vratio, a nisam nosila steznik

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Mala_Mo)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
15.11.2010 10:09:53   
vjestica
istovremeno smo ispravile  user posted image user posted image user posted image user posted image
ali ipak ostaje stari naslov među zadnjim rspravama
inače dojenje brzo vraća stomak (čim sam počela dojiti, ispuhao je u roku 3 dana) a što se tiče sala na stomaku,s vi znamo šta tu pomaže (steznik definitivno ne)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
15.11.2010 10:15:03   
Anoniman
,s vi znamo šta tu pomaže (steznik definitivno ne)


a sta je to ja ne znamuser posted image

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
15.11.2010 10:25:21   
vjestica
IZVORNA PORUKA: triputmama

,s vi znamo šta tu pomaže (steznik definitivno ne)


a sta je to ja ne znamuser posted image


jel me zezaš user posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 15.11.2010 18:58:07 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
24.12.2010 11:50:05   
esmina i bebina mam
Ja ga definitivno od danas pocinjem nositi rodila sam na CR i danas je bebacu mjesec user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
24.12.2010 12:15:23   
Rimljankaa
IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

Ja ga definitivno od danas pocinjem nositi rodila sam na CR i danas je bebacu mjesec user posted image



Kako vrijeme brzo prolazi... Za nevjerovati!  Salki,masAllah vec mjesec dana.. Veliki djecak...

A steznik,nisam kupila..Ne znam boli li kad se to stavi? Kad se porodim,pa cu vidjeti,ako bude trebalo-kupicemo ga...

_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
26.12.2010 20:00:35   
esmina i bebina mam
Uspjesno ga nosim i odlican izgledam dostaaaaaaa tanje user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
26.12.2010 20:15:34   
sandy82
Ja sam ga nosila čim sam izašla iz bolnice. Ne steznjak, nisam odmah mogla stati u taj što sam kupila, već prvo dublje bokserice. Čim sam probala, skontala sam da mi je tako mnogo udobnije, imala sam CR. Čak sam sad kupila i specijalni za trudnice, otkad sam i to probala, ne skidam. Beba je jako nisko i to je super drži, nemam više osjećaj da će "ispasti".

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
26.12.2010 20:19:31   
sandy82
Ah, da, i grudnjak nisam skidala. Morala sam nositi i dan i noć grudnak sa ulošcima jer je bez njega mlijeko curilo i kvasilo odjeću. Ne znam je li to razlog, uglavnom grudi mi se uopšte nisu otegle, malo jesu izgubile čvrstoću, ali stoje. (mojoj mami su do pupka otkad je pamtim).

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
3.1.2011 22:16:26   
Aiša
U bolnici su mi rekli da ga mogu odmah staviti, dakle treći dan sam ga počela nositi, a 12.dan sam bila u svojoj odjeći. Nosila sam steznik 21 dan i mislim da je pomogao da mi se stomak brže vrati u prijašnje stanje i svakom bi preporučila da ga nosi.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 65
   [Obrisana poruka]
3.1.2011 22:45:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Aiša)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
7.3.2011 23:55:36   
lili1905
Moj sav visak kilograma nestao je po porodu, nakon 17h porod je zavrsen carskim tako da je prvo ustajanje bilo drugi dan. Bilo je bas bolno ali kod sebe sam imala steznik koji se koristi kao pojas za kicmu i vjerujte mi toliko mi je pomogao kod odlaska u toalet. Bilo mi je bitno samo da mi ucvrsti stomak preko reza i bilo je super. Dan kad smo isli kuci sestra je rekla da kupimo zakozvani turban tj. specijalni zavoj za stomak da nam olaksa ustajanje i hodanje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
8.3.2011 0:02:36   
malena.
ja se nisam usudila da stavim steznik a pripremila sam ih milion,mislila sam cim izadjem iz bolnice da cu ga satvit...al toliko me bolila rana i stomak i sve da se nisam usudila pogotovo onaj sa gacicama...ja sam danima nosila one gacice za porodilje...ona mrezicauser posted image user posted image ...mozda poslije mjesec dana sam ga stavila i to samo ponekad...al vratio mi se stomak skroz...a vala i nemogu disat u onom...pa sam odustala

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu lili1905)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
8.3.2011 0:14:56   
Simran
Ja sam po preporuci babaice kupila steznik tj mama mi ga je kupila,ali ja nisam mogla stati u njega user posted image user posted image ,pa mi je patronažma pokazala kako da vežem maramu oko stomaka i to je pomagalo ,a nosila sam ga samo kada bi se kretala po kući.. Uzimala sam onu veliku maramu kao šal i omotavala oko stomaka i nazad vezala najače što sam mogla i mogu reći da mi je bilo lakše jer nisam osjećala bolove tokom vraćanja materice ( tj poslije onih tableta za vraćanje materice).
Ne znam jeli do toga ili je se stomak sam od sebe vrati na staro ali ja sam zadovoljna šta god to bilo user posted image

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
8.3.2011 0:22:19   
taurus
oba puta čima sam došla kući sam obukla steznik, ali onaj bez gaćica i zadovoljna sam sa stomakom
još malo trbušnjaka i biće kao novuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
1.12.2011 0:04:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: *Boo*

Drage mame,
vjerovatno se vec govorilo o ovoj temi. Zanima me da li ste nosile steznik poslije poroda i neka iskustva u vezi s tim. Da li to uopce ima efekta ili je u pitanju samo anatomija i genetika? Ako jeste, koji ste koristile? Ja sam poslije prve trudnoce nosila i poprilicno se sve vratilo u normalu, a sad poslije druge trudnoce...pitanje je user posted image .


IZVORNA PORUKA: Gift

e i mene ovo zanima...ja sam nabavila neki steznik u apoteci, al ga bas cesto i ne nosim...


IZVORNA PORUKA: animagical

ja nosim nekakav na cicak, od prije nekih 15 dana, svako drugi treci dan...kad me krsta zabole, pomogne da ih pravilnije drzim pa me malo popuste...a stomak se primjetno vracauser posted image tako da mislim to nema neke veze sa steznikom, vrati se svakako


IZVORNA PORUKA: *Boo*

Ja sam dobila neki na poklon i nije ga bas ugodno nositi, pogotovo sto mi ne odgovara sintetika, a svi su uglavnom takvi. Uz sve to, bas sam procitala da ga bas i nije preporucljivo nositi. Uteze, misici slabe, jer ne obavljaju svoju duznost. Mozda ima neki drugi bolji nacin vracanja stomaka u normalu, vjezbanje, trbusnjaci???user posted image user posted image .


IZVORNA PORUKA: maglaj_mum

Ja sam negdje procitala da i spavanje na stomaku pomaze...pa sad ne znam...


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Ne znam koliko je to zdravo nositi ,prvo sto steze ,cirkulacija slabi s tim i dotok krvi u misice,..Znam da nije preporucljivo nositi usko kad su u pitanju celulit i strije,jer koza mora da dise...Ne znam kako je ja to nisam nikad probala mada bi mi dobro dosao jedan preko stomaka


IZVORNA PORUKA: vjestica

steznik imobiliše mišiće, pa oni ne vrše svoju funkciju i još više oslabe
jedini način vraćanja mišića su vježbe




IZVORNA PORUKA: animagical

to znam i imam pitanje-sta mislite da li cu jos vise oslabiti misice ako ga nosim po sat-dva dnevno-zbog ledja? krsta me ubijaju, kad se sagnem oko bebe ne mogu da se uspravim.... ima li gdje tema oko bolnih ledja poslije poroda?


IZVORNA PORUKA: vjestica

neće ti oslabiti ako nosiš kratko
ali i zbog leđa bi trebala raditi vježbe
trebala bi jačati i leđnu i tbušnu muskulaturu - time zaštitiš kičmu i poboljšaš držanjei trebaš voditi računa o zaštitinim položajima prilikom podizanja bebe ( ne podiži iz kičme, nego iz nogu tj savijaj noge umjesto kičme, nešto slično kako dizači tereta dižu tegove)

[/quot e]

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Tacnije rasiriti noge dok stojis u sirini ramena saviti u koljenima i onda se sageti po teret...To sam naucila dok sam radila u jednoj prodavnici gdje se dizao ponekad tezak teret...Uvijek su nam obracali paznju na to...Fizioterapeut ti moze preporuciti prave vjezbe nakon detaljnog pregleda...






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
1.12.2011 0:09:34   
vjestica
ja bih samo zamolila da se u naslovu promjeni steznjak u steznik
iako je u zadnjih par postova piše steznik, u glavnom naslovu i dalje piše steznjak


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
11.1.2012 20:12:36   
Ombra
porodial se prije 13 dana na carski...doktorica mi rekla minimalo dva mjeseca da ne nosim steznik....kilogrami otisli...15kg sam skinula nakon poroda...mislim jednostavno su nestali...ali stomak i dalje ko da sam trudna pa ne znam da li da nosim ili ne...vasi postovi su zbunjujuciuser posted image user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
11.1.2012 21:08:16   
škorpija
ja sam za steznik, ali pošto si rodila carskim rezom, možda je ipak bolje da poslušaš dr. inače nosila sam ga mjesec dana 24 sata dnevno i stomak se super povukao


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
11.1.2012 21:12:26   
Malenaoduvijek
ombra
ja sam se porodila dva puta carskim u dvije godine i nisam nosila steznik i stomaka nemam ali mislim da je to i do genetike i do tvojih misica.

i ne moze se povuci odmah,najmanje dok ne prodje period od 6 sedmica poslije poroda,a mozda i duze dok se materica fino vrati u prvobitno stanje.

meni je jedna dr rekla da nosim ali meni smetao i zato nisam ali mislim da ce ti vise pomoci vjezbe ali tek nakon 2-3 mjeseca.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *