|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
12.1.2012 0:26:03   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Ombra

porodial se prije 13 dana na carski...doktorica mi rekla minimalo dva mjeseca da ne nosim steznik....kilogrami otisli...15kg sam skinula nakon poroda...mislim jednostavno su nestali...ali stomak i dalje ko da sam trudna pa ne znam da li da nosim ili ne...vasi postovi su zbunjujuciuser posted image user posted image


Ja sam protiv. Nakon 6 sedmica kreni s laganim vježbama, pazi na prehranu i stomak će se vratiti u prvobitno stanje.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
12.1.2012 0:36:18   
anidla
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

IZVORNA PORUKA: Ombra

porodial se prije 13 dana na carski...doktorica mi rekla minimalo dva mjeseca da ne nosim steznik....kilogrami otisli...15kg sam skinula nakon poroda...mislim jednostavno su nestali...ali stomak i dalje ko da sam trudna pa ne znam da li da nosim ili ne...vasi postovi su zbunjujuciuser posted image user posted image


Ja sam protiv. Nakon 6 sedmica kreni s laganim vježbama, pazi na prehranu i stomak će se vratiti u prvobitno stanje.


moj slucaj:ja nosila steznik i nemam stomaka....ne znam jel do steznika il do mene user posted image

sretno


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
12.1.2012 22:07:54   
moj sin
I ja sam koristila 20 dana po porodu steznik.I sada nema stomaka...................Preporucila bih svakome!!!

_____________________________

Bakir 29.07.2009.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
12.1.2012 22:13:58   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: vjestica

nije ti ostao stomak zbog nenošenja steznika, nego zbog oslabljenih trbušnih mišića (oni su bili istegnuti koliki je bio stomak)
steznik je samo prividno rješenje (ko grudnjak sa korpicama)
jedino rješenje su vježbe za trbušne mišiće one će ih učvrstiti i trbušno mišići će držati trbušne organe, ali se ni pomoću vježbi, a pogotovo pomoću steznika nećeš riješiti sala sa stomaka, ako ti se genetski tu više taloži salo)



da al ovo kad prodje bar 40 dana i prestane krvaranje, ne prije a do tada steznik
bar sam ja takouser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
12.1.2012 22:19:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: moj sin

I ja sam koristila 20 dana po porodu steznik.I sada nema stomaka...................Preporucila bih svakome!!!

JA licno nisam nosila i nemam stomaka valjda ima malo genetike user posted image
steznika sam imala i dala prijateljici .

(odgovor članu moj sin)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
12.1.2012 22:26:50   
teacher75
nama su na vjezbama za trudnice stalno govorili da ne treba nositi steznik bas zbog ovoga sto je i vjestica navela i da trebamo prirodnim putem jacati misice trbusne. ja ga stavila mozda jedanput- dvaput i nervirao me pa ga skinulauser posted image mislim da sve zavisi od gradje- ja sam i prije trudnoce bila sklona skupljanju sala na struku i stomaku tako da je logicno da mi je i malo stomaka ostalo iako sam radila vjezbe i jacala misice

< Poruku je uredio teacher75 -- 12.1.2012 22:27:20 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
15.1.2012 15:23:42   
Ombra
hvala na odogovrima posebno vas koje ste rodile na carski...ja sam odlucila poslusati doktoricuuser posted image a vidim i ostali nemate problema sa stomakom...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
3.2.2012 12:37:38   
Majiii
A koliko sati dnevno se on nosi? Cijeli dan? I po noći, pretpostavljam? Ja evo 13. dan poslije poroda počela ga nosit, nisam htjela ranije, zbog rane, bilo me strah, a i da malo krvarenje umanji, da ga ne upropastim, jer sam ga platila 100 KM user posted image

_____________________________

Gaji, Maji, žiponja, medo, lavko i Graškonja

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Da li poslije poroda koristiti steznik???
3.2.2012 12:41:39   
veeseelaa
pa možeg ga nositi i noć i dan, nije ograničeno, ako ti ne smeta 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Majiii)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
23.6.2012 19:47:18   
mala87
zenice moje treba mi savjet.......

porodila sam se na CR, dr. mi preporucila da nosim steznik nakon mj. dana od poroda........problem je slijedeci  stomak mi je u trudnoci bio ogroman jos je sav otisao naprijed, poslije poroda je bio kao da imam jos jednu bebu unutrauser posted image , malo smanjio ali jos uvijek imam bas puno, jos uvijek stomak ide ispred mene user posted image ............sve bi to bilo ok  ali moj problem je slijedeci rez mi je tacno ispod ove kese od stomaka........kada mi je ves malo dublji stomak se previje preko rane a strasno se znojim iskreno strah me da taj silni znoj ne potpari ranu ili nesto tako..........

znaci teba mi savjet koji steznik da kupim a da mi malo podigne tu kesu a ne da mi je slijepi preko reza.....?

radila bi ja vjezbe ali me ledja bole nenormalno........

< Poruku je uredio mala87 -- 23.6.2012 19:50:48 >


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
23.6.2012 20:22:00   
škorpija
možeš li nekako pokupiti steznjakom stomak iznad reza, ne bi bilo dobro da je rana stegnuta pogotovo na ovoj vrućini, ili da između steznjaka i stomaka stvaljaš pamučnu gazu i redovno ga provjetravaš

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
23.6.2012 20:25:58   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mala87

zenice moje treba mi savjet.......

porodila sam se na CR, dr. mi preporucila da nosim steznik nakon mj. dana od poroda........problem je slijedeci  stomak mi je u trudnoci bio ogroman jos je sav otisao naprijed, poslije poroda je bio kao da imam jos jednu bebu unutrauser posted image , malo smanjio ali jos uvijek imam bas puno, jos uvijek stomak ide ispred mene user posted image ............sve bi to bilo ok  ali moj problem je slijedeci rez mi je tacno ispod ove kese od stomaka........kada mi je ves malo dublji stomak se previje preko rane a strasno se znojim iskreno strah me da taj silni znoj ne potpari ranu ili nesto tako..........

znaci teba mi savjet koji steznik da kupim a da mi malo podigne tu kesu a ne da mi je slijepi preko reza.....?

radila bi ja vjezbe ali me ledja bole nenormalno........



e, bogami i sama sam ti ovakva, samo kod mene nema rana i rezova, a steznik ni u ludilu ne bih, ne mogu da me išta stišće, probla nakon prvog poroda, kad pomahnitala nisam,

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
23.6.2012 20:41:19   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mala87

zenice moje treba mi savjet.......

porodila sam se na CR, dr. mi preporucila da nosim steznik nakon mj. dana od poroda........problem je slijedeci  stomak mi je u trudnoci bio ogroman jos je sav otisao naprijed, poslije poroda je bio kao da imam jos jednu bebu unutrauser posted image , malo smanjio ali jos uvijek imam bas puno, jos uvijek stomak ide ispred mene user posted image ............sve bi to bilo ok  ali moj problem je slijedeci rez mi je tacno ispod ove kese od stomaka........kada mi je ves malo dublji stomak se previje preko rane a strasno se znojim iskreno strah me da taj silni znoj ne potpari ranu ili nesto tako..........

znaci teba mi savjet koji steznik da kupim a da mi malo podigne tu kesu a ne da mi je slijepi preko reza.....?

radila bi ja vjezbe ali me ledja bole nenormalno........



ja sam nakon CZ korisitila steznjak kao mider ali onaj tanki... kostao poprilicno ali je jako dobro pomogao da se stomak vrati... to ti i ja preporucujem da kupis mider ali one kao gacice a ne kao bermude (moj je bio kao bermude pa mi se nogavice penjale) ...nije bas ugodono po ovoj vrucini ali na taj nacin se malo i topi visak...nemas razloga za brigu ako ti je rana skroz ok... naravno ako nije zarasla ili bar malo curi nema koristenja...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
23.6.2012 21:09:28   
mala87
IZVORNA PORUKA: škorpija

možeš li nekako pokupiti steznjakom stomak iznad reza, ne bi bilo dobro da je rana stegnuta pogotovo na ovoj vrućini, ili da između steznjaka i stomaka stvaljaš pamučnu gazu i redovno ga provjetravaš

razmisljala sam i ja o ovome......pokusala jer imam jedan sreznik i ne moze spadne mi na ranu.......nesto sam razmisljala da ima neku steznik sa nekim pojacanjem po dnu pa da potkupim i uzmem tregere da mi odigne stomak........
joj ne znam dok sam nosila duboki ves sve pada na rez i rub mi bas na rani.....jos se od znoja namokri ves pa bude mokro i kad sjednem ono se podvije ispod stomaka na ranu.........

sad nosim skroz plitki vesuser posted image i stidne mi dlake vire, sta cu moram tako kad rez ide kroz s. dlake, ali mi je tako puno bolje rana se susi a nosim haljinicu i spavacicu tako da mi nista ne dotice do rane sem potkosulje koja kupi znoj........

da mi nije ostao voliki stomak nekako bi se i tjesila kad mi prestanu ledja da cu moci skinuti vjezbama ali ne vjerujem da ce se ova kesa moci tako lahko vratiti..........

mama alma
ja bi rado odustala od steznika ali ja sam mala stomak ostao veliki vjeruj da me vidis pitala bi me koji sam mjesecuser posted image ......

mora cu naci neku steznik da malo ovo stegnem da se malo vrati.......

ako je neko zna gdje ima kupiti steznik sa nekim pojacanjem po dnu stoomaka da odignem ovu vrecu user posted image ...........ja sam stvarno razmisljala da uzmem i tregere da sprijecim  da mi se steznik spada na ranu......


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
23.6.2012 21:36:54   
Malenaoduvijek
Mala znas da dr ne preporucuju steznik za stomak jer se tako misici imobillizuju i postaju samo tromiji.ja mislila nositi a imala sam 2 carska i nisam.i stomak se poslije zodinu vratoo na svoje.

A imas one mider gacice u kljucu ako bas hoces da nosis

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
23.6.2012 21:46:59   
mala87
visnja ja sam vise razmisljala o onome obicnom sto ide ispod grudi do ispod stomaka a ne kao gacice......imam jedan ovakav ali je plitak i spada mi na ranu pa sam mislila da uzmen onaj dublji, ovaj sam dobila a iskreno kad nikad to nisam ni gledala i neznam gjde ima kupiti..........gdje si ti kupovala i koliko ja bila cijena...?

nakon koliko si poslije poroda pocela da nosis taj mider.......?

rana ce curi hB ali me brine sto se bas puno znojim, i to nije ono obicno znojenje ispod pazuha ili po stomaku......iz mene izlazi znoj na sve strane.......

mala1994 e meni moja dr preporuci ustvari nije  mi preporucila nego kaze obavezno nosi sreznik i vidimo se za 2 mj.........pa dobro mogu uzeti pa ponekad staviti meni je stvarno ostao stomak  veliki i dr to kaze da me nije ona radila mislila bi da ime jos jedna beba unutrauser posted image ....

ok hvala.....


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
23.6.2012 22:25:43   
animagical
steznik iza carskog se preporucuje samo u prvo vrijeme, da ti malo stisne rez, i tako manje boli kad ustajes npr.. takav steznik, postoperativni, imas u Neretvi, kod Druge Gimnazije.... ali je skup...
ako mislis nositi steznik da ti bude ljepsi stomak, od toga slobodno dustani, samo ces gore napraviti... takodjer stezanje reza po ovoj vrelini je opasno, moja komsinica je dobila zagnojenu ranu od steznikauser posted image i za vjezbanje ti je isto prerano, nema potrebe da zuris, taj ogromni stomak je skroz normalan, svaka skoro zena ga ima iza poroda, moj je poceo nestajati polako kad je prosla cetresnica, vidim sad po slikama... sada nr uopste nemam stomak, nego se vracaju definisani misici,a ne vjezbam,nego sam aktivna oko bebe... samo se ti odmori, nosi pamucni ves, odrzavaj ranu cistom,a za stomak ne brini, vratice se

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
28.7.2012 11:33:32   
AYSA.86
ja se porodila prije 3 sedmice na carski, odmah sam se pocela stezati, prvo malo s maramom, pa sad koristim steznik, ali po danu, navecer skinem jer je bas jak... posto mi je stomak u trudnoci bio veliki tako je i sad ostao, ali sam primjetila da se dosta povukao, da li zbog stezanja ne znam... meni ne smeta rani, gotovo je zacjelila u potpunosti, a i lakse mi je bilo u pocetku hodati kad ensto drzi stomak da ne "tarlaha" user posted image
uglavnom nisam primjetila probleme ni sa trbusnim misicima, sasvim dobro ustajem, skoro pa normalno (malo se suzdrzavam zbog straha).. cak i osjetim stezanje misica prilikom ustajanja...
nisam pitala doc. da li da ga koristim, neki kazu treba neki ne treba, ali mislim da ako vam ne smeta zasto ne.. ako imate komplikacija onda je druga stvar..

_____________________________

06.07.2012. prva ljubav Hamza

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 93
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *