RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


škorpija -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 16:45:14)

pored lindexa, sniženje je i u azel france i tiffany-ju, meni danas bila plaća, prekardašila sam, doduše nisam bebi ništa kupovala, samo malcu i mužu [sm=smiley1.gif]




ney75 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 16:49:17)

Zna li iko gdje ima kupiti potkosulja za dojenje, a da nije Almaras?




cauchy -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 17:20:43)

Joj ja svakih 10 min trčim u wc, haman mi se beba navalila na mokraćnu bešiku. Bš je nezgodno. Ponekad jedva stignem do kupatila.




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 17:38:46)

Mahanje i od mene [sm=smiley1.gif]

Meni su opet pocele glavobolje [sm=smiley13.gif], nisam ih imala u prve 2 T, ali zato sad cim je vrijeme tmurno i meni kako je pritisak uvijek nizak valjda se to dvoje sastavi i bingo je glavobolja [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]. Ne znam ima li kakav lijek da prodje[sm=zmeden.gif]

Ja sam isto mamu i seku poslala u lindex, pa se nadam da ce nesto i naci [sm=smiley1.gif]

Cauchy valjda se aBd bebac malo pomjeri, nije vala lahko stalno u wc, smori se ziva!

Terminusama iz februara zelimo sto laganiji i bezbolniji porod, te zive i zdrave bebice aBd [sm=bravo.gif]




blossom -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 19:13:03)

Beba_Bu, i seka i ja smo same tako da razumijem, posebna je veza medju sestrama. A bebac ce nam aBd biti prvi i s muzeve i moje strane pa nane i dede van sebe [sm=smiley36.gif]

Ney75, ja sam ljetos vidjala u womens secret neke spavacice i grudnjake za dojilje pa je moguce da imaju i potkosulje. Mada meni kod njih nije bas neka roba, a cijene visoke..

Cauchy, znam kako je.. Kod mene beba sjedi nisko pa svako malo trcim na wc [sm=smiley36.gif]




Beba_Bu -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 19:21:17)

hehe, jeste blossom seke bas imaju posebnu vezu :)

Sto se tice te tecnosti i meni govore da pijem doosta tecnosti da bih povisila tlak,a ja htjela ili ne moram piti vodu..Znam po 3-4 puta noću ustanem na wc i obavezno od 0.4dl čašu vode popijem, ako imam gorušicu , pojedem kašiku sode i zalijem dvi čaše vode. Nekad se baš znam s gorusicom ispatit :(

Isha Lejni ne samo da zvuci njezno nego stvarno znači NJEŽAN/NJEŽNA , postoji ime Lejjan :) A Lejni dođe kao tepanje hehehe :)

Jesul februarke smislile imena? :D




Beba_Bu -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 19:25:05)

Cauchy,ja od kako sam zatrudnila bio mi je simptom trudnoće česta potreba za wcškoljkom :D Kako se vrijeme odmicalo ja sve češće posjećujem wcškoljku :D I nekad bude kap-dvije , a mislim kad me "potjera u wc" da ću 6 litri da izmokrim :Dv[sm=bravo.gif]

Bebachama smetaju nase mokracne besike,sta cemo :D Mene muz nekad kad zagrli pritskom na stomak odma kapnem, . (nosim doduse uvijek dnevne uloske ili one obicne tanke zbog ovakvih situacija a i iscjedka)




mom2B -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 20:11:09)

Ja cu samo kratko da se javim sa lijepim vijestima

Nas mali djecak je rodjen danas u 14h, ima 3400g a dug je 52cm. Detalje pisem uskoro, ali cu samo reci da je porod bio lagan...

Ljubimo vas sve i zelimo vam da sve prodjete na porodu lako i da uskoro uzivate sa svojim bebicama...




blossom -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 20:17:58)

mom2B [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Masala, cestitke sretnim roditeljima [sm=smiley1.gif]

Ljubite, mazite i pazite svoje pile [sm=smiley27.gif]




Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 20:24:59)


Spisak aktivnih trudnica u 2016

FEBRUAR 2016

31.01. Mom2b [sm=modricrtici.gif] porodila se 01.02.[sm=bravo.gif]
05.02. _ayla_[sm=modricrtici.gif]
25.02. Andjela [sm=rozacrtici.gif]
28.02.Isha [sm=rozacrtici.gif]

MART 2016

01.03. Ney75 [sm=modricrtici.gif]
04.03. Skorpija [sm=rozacrtici.gif]
09.03. Bebabu [sm=rozacrtici.gif]
21.03. Manka [sm=rozacrtici.gif]
26.03. Choopy [sm=modricrtici.gif]

APRIL 2016

06.04. Arya [sm=rozacrtici.gif]
08.04. Suncica15
15.04. Logica [sm=modricrtici.gif]
18.04. maya 25 [sm=modricrtici.gif]
20.04. *Sun*

MAJ 2016

07.05 Tajra26
08.05. Dinaina
10.05. Minie [sm=modricrtici.gif]
10.05. Cauchy [sm=modricrtici.gif]
12.05. Sanjalica 85 [sm=rozacrtici.gif]
16.05. blossom [sm=modricrtici.gif]
20.05. Daliyah92 [sm=rozacrtici.gif]

JUNI 2016

24.06 felix [sm=rozacrtici.gif]

JULI 2016

01.07. Mama3333 [sm=rozacrtici.gif]
02.07. mala_sa

AVGUST 2016

03.08. nudzejma

SEPTEMBAR 2016

03.09. Vrtni patuljak
26.09. Lejni [sm=rozacrtici.gif] [sm=smiley36.gif]





Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 20:27:17)

Mom2b, cestitam, neka ste zivi i zdravi 100 godina, a sveki neka jabukovacu pravi [sm=jezicek.gif].

BebaBu, nisam znala za to znacenje, a vidis tako i zvuci.




Sanjalica 85 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 20:31:26)

IZVORNA PORUKA: mom2B

Ja cu samo kratko da se javim sa lijepim vijestima

Nas mali djecak je rodjen danas u 14h, ima 3400g a dug je 52cm. Detalje pisem uskoro, ali cu samo reci da je porod bio lagan...

Ljubimo vas sve i zelimo vam da sve prodjete na porodu lako i da uskoro uzivate sa svojim bebicama...

Cestitaaaaaaaaam draga [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] nek je ziv, zdrav i sretan dugo, dugo godina sa svojoj mamom i tatom. Brz oporavak ti zelim. Puno poljubaca [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif] Ima li kosice, koliko te je mucila zgaravica, to pitanje mi prvo pade na pamet [sm=smiley1.gif]
A maksuz sam usla da vidim sta je sa tobom, ne slici ti da se ne javljas citav dan [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Uh zaboravih, sveki ima fore do sutra da sklepa jabukovacu [sm=zz_bounce.gif][sm=zz_dance.gif][sm=zz_bounce.gif]

A mene ubiiiiiii zgaravica[sm=smiley13.gif], kao da mi neko kiselinu sipa u jednjak, fuj...a gospodjica je imala takav performans maloprije, bilo mi zao da se pomjerim, valjda se obradovala prostoru, posto sam citav dan presjedila, a na to nije navikla [sm=zz_skip.gif][sm=zz_running.gif][sm=sloncek.gif][sm=kuza.gif]




škorpija -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 21:11:13)

Mom2B čestitam, tako mi je drago čuti za lagan porod[sm=bravo.gif]




ney75 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 21:18:49)

Mom2be cestitam od srca, i Amani i pufnici takodjer, zaboravila sam :) da su vam zive i zdrave bebice, a i vi sa njima, i da vam budu hairli in shaa Allah :)




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 22:48:11)

Mum2be draga iskrene cestitke [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif], prevario djecak nanu [sm=smiley36.gif] neka neka [sm=smiley36.gif]. Uzivate sada svi zajedno a sa pricom sa poroda se javi kada stignes [sm=smiley1.gif]





Lejni -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (1.2.2016 23:02:00)

Cestitke mom2B neka je ziv i zdrav i sretan zajedno sa vama




Leena -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (2.2.2016 1:07:02)

Mom2b, cestitke, mila[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] prelijepe vijesti! Neka vam je ziv, zdrav i sretan 100 godina! Kako se zove ljepotan? Bas mi je drago sto se nisi napatila, cekamo detalje[sm=bravo.gif]

Aylaaaaa, ti si na redu[sm=bravo.gif]




Logica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (2.2.2016 4:53:49)

Mom2be mashallah cestitam da budete zdravi i zivi i sto prije da se oporavis ivda se i mi ostale lako porodimo :)

Beba imas na bimacovoj stranici ponudu torbi pa pogledaj a ukucaj i na fejsu djecija odjeca pa imas nekoliko pravo finih grupica :)

Meni nos curi nenormalno i imam samo jednu pozu u kojoj nije zacepljen..grlo je sad evo bolje, pijem mnogo tekucine da sto prije izbacim to iz sebe a i da ne dobijem temperaturu..i tako probudih se sad u wc i ovaj malac zaigro kolce u meni tako da nema sanse da zaspem :)

Imate mahanje..uzivajte u ovim lijepim danima i bas je lijepo kad gitam da su svi hvala Bogu dobro,ove male trudnicke tegobe i ne racunam i molim Boga da tako ostane svima nama :)




Pufnicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (2.2.2016 7:33:03)

Drage moje ne stizem da se javim,ali vas pratim :) I bas se obradovah za Mom2B nek ti je sretno i hairli,da ti bebica bude ziva i zdrava punooo godina u sreci i veselju s svojim roditeljima :)
Ja i beba se jos navikavamo na novonastalu situaciju,on je mashalla super djecak,slusa i ne place puno,navece je miran samo prve 2noc nije bio dok se malo navikao..aa ja sam jos preslaba i rana me boli pa se pitam kad to prestaje..hehe...




cauchy -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (2.2.2016 7:33:28)

Mom2B [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] cestitam ti od srca na bebici.
Bas mi je drago sto si imala lagan porod.




minie -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (2.2.2016 9:05:58)

Mom2Be iskrene cestitke, bebici dug i sretan zivot [sm=bravo.gif]

Kod mene standardno, samo sto sinoc nikako nisam spavala, u pola 3 se probudila i do 6 nikako nisam zaspala [sm=smiley13.gif]

Skorpijo joj i ja sam pretjerala ovih dana po ovim snizenjima, a najmanje sebi stvari kupila. Sve ili R ili nekih rodjendana tovar u martu imam, pa rekoh da iskoristim [sm=smiley36.gif] Imam opravdanje [sm=jezicek.gif]

A u Lindex u BBI ne smijem ni uci [sm=smiley4.gif]




*andjela* -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (2.2.2016 9:20:16)

Mom2b cestitamo [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]...pa brzo si ti to ...al ipak si nam se ubacila u februar [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif],rekla sam ja...

Ayla nam je iduca ako se dosad nije porodila

Ja juce na UZV isla...37 sedmica,plodne vode dovoljno,prednjaci glavica,Cura 3,300...kaze da sto se bebe tice spremna je i u terminu pa moze svaki dan,a sad kad ce mama biti spremna...[sm=smiley36.gif]...
u cetvrtak i li petak bi trebala otici izvaditi ,krv i urin ,a u ponedeljak na pregled...Samo mi nije dala uputnicu,ako bi sslucajno krenuo porod,a i ja zaboravila pitati...u prvoj trudnoci mi je dala cim sam usla u deveti da imam...sto znaci da kad bi se krenula poradjati ,morala bi prvo kod njih u dom zdravlja il hitnu po uputnicu pa tek onda u bolnicu




*andjela* -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (2.2.2016 9:32:53)

Evo napokon se i nas dve uslikale,valjda nisam zaboravla kako se stavlja slika[sm=smiley36.gif]
37 sedmica

[img]http://www4.slikomat.com/13/0202/rgl-IMG001.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0202/p9r-IMG001.jpg[/img]




Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (2.2.2016 9:42:57)

Andjela, kod tebe velika cura masallah [sm=bravo.gif], a nije ti stomak bas veliki, taman je.
Je li te gledala vaginalno, sto misli da moze krenuti ranije?

Meni je jucer takav pritisak dole bio da sam mislila da moze i krenuti.




cauchy -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (2.2.2016 9:48:10)

Meni evo mm podigao nalaze, sutra cu s njima na kontrolu kod svog doktora. Ne razumijem se ja u ovo, ali primijetila sam da mi je secer u krvi 3,9 a dinja granica je 4,1.
Ali drage moje, opet primijetih roskastu krv na ulosku, za sad nema puno. Ne znam kako cu docekati kontrolu sutra.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>